Jump to content

Sony Xperia Z5 Compact


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχε γίνει σίγουρα λάθος στην τιμή.

 

Ήρθε το δικό μου, αυτη τη στιγμή κάνει OTA update...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είχε γίνει σίγουρα λάθος στην τιμή.

 

Ήρθε το δικό μου, αυτη τη στιγμή κάνει OTA update...

Να χεις λιγο υπομονή μετά το update δεν θα δουλέψουν όλα στο επόμενο λεπτό...

Εμένα ήρθε στα ίσια του και πλέον είναι καταπληκτικο με android 6 μετά απο 40 λεπτά και κανα 2 επανεκινήσεις ακόμα!!

Και επίσης αν έχεις εφαρμογές στην sd θα αργήσει λίγο να τις διαβάσει....Όλα αυτα φυσικά θα γίνουν μέσα στο 40 λεπτο που σου είπα!!

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανένας πρόβλημα με το fingerprint? Το δοκίμασα να δω αν με βολεύει και δουλεύει μόνο 1 στις 20 φορές
Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανένας πρόβλημα με το fingerprint? Το δοκίμασα να δω αν με βολεύει και δουλεύει μόνο 1 στις 20 φορές

Δεν είναι τόσο κακό. Κάτι άλλο φταίει. Μήπως κλειδώνεις το κινητό με άλλον τρόπο εκτός του κουμπιού; Γιατί τότε δεν ξεκλειδώνει με δακτυλικό αποτύπωμα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανένας πρόβλημα με το fingerprint? Το δοκίμασα να δω αν με βολεύει και δουλεύει μόνο 1 στις 20 φορές

 

όχι, μία στις 20 όχι. 7 στις 10 ναι.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο κακό. Κάτι άλλο φταίει. Μήπως κλειδώνεις το κινητό με άλλον τρόπο εκτός του κουμπιού; Γιατί τότε δεν ξεκλειδώνει με δακτυλικό αποτύπωμα

 

Στο σεταρισμα του μου ζήτησε κωδικό. Επίσης δεν θα ξςκλειδωνε ποτέ αν είχα διαλέξει μόνο κωδικό πχ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

όχι, μία στις 20 όχι. 7 στις 10 ναι.

 

Νομίζω τις 2 πρώτες φορές μετά το σεταρισμα ξεκλειδώνει, μετά τίποτα.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνω λάθος

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Να γραψε και εγω λοιπον ξανα...Το κινητο απο ετχες ΠΑΕΙ ΤΕΛΕΙΑ επιτελους μετα απο τοσο καιρο...Αλλα ας μην λεω μεγαλα λογια παλι..

Αλλα ηθελα να το πω..:D

Link to comment
Share on other sites

Να γραψε και εγω λοιπον ξανα...Το κινητο απο ετχες ΠΑΕΙ ΤΕΛΕΙΑ επιτελους μετα απο τοσο καιρο...Αλλα ας μην λεω μεγαλα λογια παλι..

Αλλα ηθελα να το πω..:D

 

εκανες κατι ή απλα ετυχε?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στο σεταρισμα του μου ζήτησε κωδικό. Επίσης δεν θα ξςκλειδωνε ποτέ αν είχα διαλέξει μόνο κωδικό πχ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Νομίζω τις 2 πρώτες φορές μετά το σεταρισμα ξεκλειδώνει, μετά τίποτα.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνω λάθος

 

Μηπως δεν το σεταρες καλα και "πλήρως" , δηλαδη καλα ολο το δαχτυλο? Επισης εχω διαβασει πως αν ειναι αρκετα βρωμικο ειτε το δαχτυλο ειτε ο αισθητηρας, τοτε δεν δουλευει.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

εκανες κατι ή απλα ετυχε?

 

Δεν εκανα τιποτα..Απλα ετυχε...Χτες ειδικα εκανε 6-7 Updates και το FaceBook μαζι που εκει περνει φωτια και ουτε καν ζεστάθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο κακό. Κάτι άλλο φταίει. Μήπως κλειδώνεις το κινητό με άλλον τρόπο εκτός του κουμπιού; Γιατί τότε δεν ξεκλειδώνει με δακτυλικό αποτύπωμα

 

Το ξεκλείδωμα δουλεύει είτε κλειδώσει με το κουμπί, είτε με αυτόματο τρόπο με το σβήσιμο της οθόνης. Δεν δουλεύει μόνο κατά το πρώτο άνοιγμαμετά απο επανεκίνηση ή σβήσιμο όπου ζητάει το PIN.

Σε 5 μη επιτυχημένες προσπάθειες απενεργοποιείται προσωρινά.

Γενικά θέλει να το πατάς με την περιοχή που το έκανες Setup.αν είναι δηλαδή πολύ στο πλάι το ίδιο δάχτυλο, δεν το πιάνει. εννοείται ότι κανένας αισθητήρας δεν αναγνωρίζει βρεγμένα, νοτισμένα ή βρώμικα δάχτυλα. επίσης ακόμα και μετά απο πλύσιμο χεριών με ζεστό νερό δεν πιάνει.

στο δικό μου πάει περίφημα είναι πολύ γρήγορος, και είναι ελάχιστες οι φορές που χρειάστηκε να σηκώσω και να τοποθετήσω το δάχτυλο πάλι.

Είναι απίστευτα βολικό, πατάω το κουμπί να ενεργοποιηθεί η οθόνη, και έχω το δάχτυλο ελάχιστα στο ίδιο σημείο πριν το σηκώσω απο το κουμπί και ξεκλειδώνει.

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικός ο αισθητήρας.

Κι εμένα έκανε απανωτά updates χθες βράδυ, και τελικά το σετάρισα τα μεσάνυχτα.

Ομαλή η χρήση του, δεν περίμενα τίποτε λιγότερο, όλα ανοίγουν όπως πρέπει, μονο την κάμερα δεν δοκίμασα ακόμη.

Και ναι, ζεσταίνεται όταν κατεβάζει updates λογισμικού, εφαρμογών και τραγούδια από το box...

Δεν καίει όμως, πάντα σε λογικά πλαίσια.

Για όποιον τον βολεύει το μέγεθος (εγώ θα ήθελα ενα μικρό κλικ παραπάνω) ειναι μια άψογη αγορά.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Το ξεκλείδωμα δουλεύει είτε κλειδώσει με το κουμπί, είτε με αυτόματο τρόπο με το σβήσιμο της οθόνης. Δεν δουλεύει μόνο κατά το πρώτο άνοιγμαμετά απο επανεκίνηση ή σβήσιμο όπου ζητάει το PIN.

Σε 5 μη επιτυχημένες προσπάθειες απενεργοποιείται προσωρινά.

Γενικά θέλει να το πατάς με την περιοχή που το έκανες Setup.αν είναι δηλαδή πολύ στο πλάι το ίδιο δάχτυλο, δεν το πιάνει. εννοείται ότι κανένας αισθητήρας δεν αναγνωρίζει βρεγμένα, νοτισμένα ή βρώμικα δάχτυλα. επίσης ακόμα και μετά απο πλύσιμο χεριών με ζεστό νερό δεν πιάνει.

στο δικό μου πάει περίφημα είναι πολύ γρήγορος, και είναι ελάχιστες οι φορές που χρειάστηκε να σηκώσω και να τοποθετήσω το δάχτυλο πάλι.

Είναι απίστευτα βολικό, πατάω το κουμπί να ενεργοποιηθεί η οθόνη, και έχω το δάχτυλο ελάχιστα στο ίδιο σημείο πριν το σηκώσω απο το κουμπί και ξεκλειδώνει.

Όταν το κλείδωμα γίνει με εφαρμογές τύπου screen off ή μέσω gesture του Nova launcher, τότε δεν ξεκλειδώνει με δακτυλικό αποτύπωμα

Link to comment
Share on other sites

Όταν το κλείδωμα γίνει με εφαρμογές τύπου screen off ή μέσω gesture του Nova launcher, τότε δεν ξεκλειδώνει με δακτυλικό αποτύπωμα

 

Νια σωστά, θεωρώ ότι γίνεται με το Built in ξεκλείδωμα και χωρίς app.

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται να προβώ σε αγορά αύριο μεθαύριο ,

για πείτε μου γιατί δεν το έχω δει σε άλλο χρώμα εκτός από μαύρο,

το yellow τι λεει δείχνει πιο active;

Link to comment
Share on other sites

Όταν το κλείδωμα γίνει με εφαρμογές τύπου screen off ή μέσω gesture του Nova launcher, τότε δεν ξεκλειδώνει με δακτυλικό αποτύπωμα

 

Αυτό ήταν τελικά. Το κλειδωνα με εφαρμογή. Τώρα δουλεύει μια χαρά

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται να προβώ σε αγορά αύριο μεθαύριο ,

για πείτε μου γιατί δεν το έχω δει σε άλλο χρώμα εκτός από μαύρο,

το yellow τι λεει δείχνει πιο active;

 

Εμένα μου άρεσε σε λευκό, γιατί ειναι ολόκληρο το σασί του λευκό, στο κοράλι και το κίτρινο, η πρόσοψη ειναι μαύρη και δεν μου άρεσε ιδιαίτερα...

Λευκό η γκρι λοιπόν από μένα.

Πάντως το κίτρινο ειναι εντυπωσιακό.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου άρεσε σε λευκό, γιατί ειναι ολόκληρο το σασί του λευκό, στο κοράλι και το κίτρινο, η πρόσοψη ειναι μαύρη και δεν μου άρεσε ιδιαίτερα...

Λευκό η γκρι λοιπόν από μένα.

Πάντως το κίτρινο ειναι εντυπωσιακό.

 

Αυτό στο τέλος μ άρεσε

Link to comment
Share on other sites

Αυτό στο τέλος μ άρεσε

 

Αν εισαι Αρης,χτυπα το να γουσταρεις το κιτρινακι...:lol::D

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι Αρης,χτυπα το να γουσταρεις το κιτρινακι...:lol::D

 

Και ΑΕΚ επίσης... Μα, κι αν δεν είσαι... Γίνε Άρης να γουστάρεις!:lol::lol::lol:

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Και ΑΕΚ επίσης... Μα, κι αν δεν είσαι... Γίνε Άρης να γουστάρεις!:lol::lol::lol:

 

Εγραψα Αρης γιατι ο γιατρος ειναι απο Σερρες...:rolleyes:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Εγραψα Αρης γιατι ο γιατρος ειναι απο Σερρες...:rolleyes:

 

Κι εγώ από Ημαθία... Και Άρης!

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Εγραψα Αρης γιατι ο γιατρος ειναι απο Σερρες...:rolleyes:

 

Το πέτυχες στα παιδικά μου χρόνια ήμουνα Αρης .

Λοιπόν αφήστε τις ομάδες και ξαναρωτώ για να τελειώνουμε το έχεις δει και στα δυο χρώματα, εγώ ειδα μόνο το μαύρο .

Κάτι ακόμα κάποιο σωστό skroutzομαγαζο για παραγγελία;

Αν θέλετε για να μην θεωρηθεί διαφήμισή μέσω πμ.

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας περάσει κι εγώ τη marshmallow με το που πρωτοβγήκε για το κινητό μας, έχω να πω ότι έγινε μεν πιο smooth σε όλα, αλλά μου βγάζει ένα πολύ συγκεκριμένο bug στο ραδιόφωνο. Όχι πάντα, άλλα όταν ακούω ραδιόφωνο, αν με πάρουν τηλέφωνο και το σηκώσω το ράδιο δε σταματάει. Επίσης, όταν θέλω να το κλείσω ή να αλλάξω σταθμό κάποιες φορές δεν ανταποκρίνεται και σκαλώνει. Δυο φορές έχει χρειαστεί να κάνω επανεκκίνηση για να στρώσει. Έχει παρουσιαστεί σε κάποιον άλλον αυτό το πρόβλημα ή μόνο εγώ είμαι ο τυχερός;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z5 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...