Jump to content

Sony Xperia Z5 Compact


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά απο σετάρισμα εχω να πω τα εξής... Όλα καλά κανένα πρόβλημα πια θέλει λίγο υπομονή μέχρι να έρθει το κινητό..

Εφαρμογές στην sd τις ξεχνάμε πλέον. Όλα αποθηκέυονται στο τηλέφωνο... Stamina δεν υπάρχει πια... Το δαχτυλικό αποτύπωμα έχει ακόμα ένα θεματάκι... Γενικά ρολάρει καλά και στο μέσα μενού νομίζω είναι καλύτερο!! Περιμένω να κρυώσει τώρα γιατί τα έπαιξε λίγο!!

 

Αρχικα να πω πως στην SD μπορεις να μεταφερεις κανονικα προγραμματα..Εγω βασικα μπορω...Απο εκει και περα δεν μου ειπε κανεις γιατι ΔΕΝ μπορω.Stamina υπαρχει αλλα ειναι αυτοματη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και τρίτο post στη σειρά.... Πρώτες εντυπώσεις χρήσης πολύ καλές...Το κινητό είναι καλύτερο απο πριν δε το συζητάμε!!

Όλα ρολάρουν όμορφα... δε κολλάει.. το δαχτυλικό έστρωσε χωρίς να κάνω κάτι!! Δε χρειάζεται λοιπόν να ξανασχοληθώ μαζί του!!

Υ.Γ Έχω ακούσει για κινητά απο skrourzoμάγαζα τα οποία δεν είναι και πολύ αξιοπιστα...Είδα πολλά προβλήματα εδώ μέσα και η αλήθεια είναι πως τρομαξα με όλα αυτά που είδα!!! Εγώ το έχω αγοράσει απο το Γερμανό πάντως και προς το παρών δεν έχει απολύτως κανένα θεμα με το νεο android....

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό καίει, πάρτε το απόφαση δυστυχώς.... και το λέγανε αυτό από τις πρώτες μέρες που βγήκε η συσκευή σε όλα τα σιτε...και όλα αυτά απλά γιατί είναι "προβληματικός" ο επεξεργαστής.

Το θέμα δεν είναι ότι καίει, το θέμα είναι ότι όταν καίει κολλάει κιόλας.

Αν δεν το αντέχετε κάντε την καρδιά σας πέτρα και δώστε το. Δεν υπάρχει λύση και όσες φορές να το πάτε για σέρβις τα ίδια θα έχετε

Κουράγιο.

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό καίει, πάρτε το απόφαση δυστυχώς.... και το λέγανε αυτό από τις πρώτες μέρες που βγήκε η συσκευή σε όλα τα σιτε...και όλα αυτά απλά γιατί είναι "προβληματικός" ο επεξεργαστής.

Το θέμα δεν είναι ότι καίει, το θέμα είναι ότι όταν καίει κολλάει κιόλας.

Αν δεν το αντέχετε κάντε την καρδιά σας πέτρα και δώστε το. Δεν υπάρχει λύση και όσες φορές να το πάτε για σέρβις τα ίδια θα έχετε

Κουράγιο.

 

Μα αυτο ακριβως λεω και εγω φιλε μου..Το κινητο ζεματαει και κολλαει μαζι...Δεν ομως ομορφο για ενα τετοιο κινητο τετοιο πραμα..Αρα συμβαινει σε ολους σας αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο ακριβως λεω και εγω φιλε μου..Το κινητο ζεματαει και κολλαει μαζι...Δεν ομως ομορφο για ενα τετοιο κινητο τετοιο πραμα..Αρα συμβαινει σε ολους σας αυτο ?

 

Σε όλους συμβαίνει, και όσοι λένε ότι το τηλέφωνο εχει στρώσει το λένε γιατί πριν είχαν χαμηλών δυνατοτήτων συσκευή και τώρα τους φαίνεται καλό του z5c

Όσο αφορά τα σκρουτζομαγα δεν νομίζω να παίζει ρόλο, εγώ το πήρα από το μεγαλύτερο μαγαζί του Ελσίνκι Φινλανδίας και μου κάνει τα ίδια που κάνει σε όλους.

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εγώ είμαι η εξαίρεση με αυτά που λέτε τώρα και έχω πέσει σε εξαιρετικό κινητό!!

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Ναι καίει άμα κάνεις καμια 10αρια εφαρμογές αναβάθμιση και έχει το google map ανοιχτό με 4G για πλοηγηση και παίζεις και κανα 3D παιχνιδάκι...Σοβαρευτείτε λίγο!!

Στη μέση ανθρώπινη χρήση του κινητού δεν πρόκειτε να ανεβεί η θερμοκρασια ποτέ και για κανένα λόγο....Αν κάνεις πολλα ταυτόχρονα πείτε μου ένα κινητό που δε καίει να πάω αύριο να το πάρω....Δηλαδή το S7 που θεωρείτε κορυφή (και είναι κακά τα ψέμματα) με λίγο παραπάνω χρήση και αυτό ζεματάει...Τι να παεί να πει οτι δεν είναι ένα καταπληκτικό κινητο?

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Ναι καίει άμα κάνεις καμια 10αρια εφαρμογές αναβάθμιση και έχει το google map ανοιχτό με 4G για πλοηγηση και παίζεις και κανα 3D παιχνιδάκι...Σοβαρευτείτε λίγο!!

Στη μέση ανθρώπινη χρήση του κινητού δεν πρόκειτε να ανεβεί η θερμοκρασια ποτέ και για κανένα λόγο....Αν κάνεις πολλα ταυτόχρονα πείτε μου ένα κινητό που δε καίει να πάω αύριο να το πάρω....Δηλαδή το S7 που θεωρείτε κορυφή (και είναι κακά τα ψέμματα) με λίγο παραπάνω χρήση και αυτό ζεματάει...Τι να παεί να πει οτι δεν είναι ένα καταπληκτικό κινητο?

 

Θα σου πω εγώ...ανοιχτό το tunein και ταυτόχρονα να κοιτάω στο φβ επίσης στη μπριζα να φορτώνει το z5c εκαιγε κολλούσε και μάλιστα ξεφωρτωνε η μπαταρία..... την ιδια στιγμή το LG G4 με τις ίδιες ακριβώς εργασίες, πέταγε χωρίς να καίει. (Αντε να είχε ανεβάσει 3 βαθμούς)

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Ναι καίει άμα κάνεις καμια 10αρια εφαρμογές αναβάθμιση και έχει το google map ανοιχτό με 4G για πλοηγηση και παίζεις και κανα 3D παιχνιδάκι...Σοβαρευτείτε λίγο!!

Στη μέση ανθρώπινη χρήση του κινητού δεν πρόκειτε να ανεβεί η θερμοκρασια ποτέ και για κανένα λόγο....Αν κάνεις πολλα ταυτόχρονα πείτε μου ένα κινητό που δε καίει να πάω αύριο να το πάρω....Δηλαδή το S7 που θεωρείτε κορυφή (και είναι κακά τα ψέμματα) με λίγο παραπάνω χρήση και αυτό ζεματάει...Τι να παεί να πει οτι δεν είναι ένα καταπληκτικό κινητο?

 

Βασικα να σοβαρευτουμε για ποιον λογο?Επειδη εχουμε την δικη μας γνωμη και δεν παμε με κλειστα τα ματια?

Εγω ναι καθε βραδυ που καθομαι κανω ολα τα update του play store..Επεσες μεσα.4G κλειστο.GPS κκλειστο.

Αρα εσυ θεωρεις λογικο με 3-5 updates να ζεματαει ετοιμο να κανεις αυγο πανω και απο 100% να πεφτει σε 88%?

Ειναι λογικο αυτο ξανα ρωταω για μια τετοια κινητήρα?

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω εγώ...ανοιχτό το tunein και ταυτόχρονα να κοιτάω στο φβ επίσης στη μπριζα να φορτώνει το z5c εκαιγε κολλούσε και μάλιστα ξεφωρτωνε η μπαταρία..... την ιδια στιγμή το LG G4 με τις ίδιες ακριβώς εργασίες, πέταγε χωρίς να καίει. (Αντε να είχε ανεβάσει 3 βαθμούς)

Σεβαστή η γνώμη σας όπως σεβαστή και η δική μου...Δεν θέλω να προσπαθήσω να την επιβάλλω άλλωστε..Δεν υπάρχει και λόγος!! Εγώ λέω για τα δικά μου δεδομένα! Επίσης δεν μπορεί κανείς να κρίνει τη χρήση που κάνει ο καθένας στο κινητό του..

Όσο για τη μπαταρία αυτή τη στιγμή συμπληρώνει 1 μέρα και 2 ώρες χωρίς φόρτιση και έχει ένα περίσευμα αυτή τη στιγμη του 20%. Τη στιγμή που μιλάμε κάνω συνέχεια δοκιμές για να δω το νεο android..... τη θεωρώ εξαιρετική εφόσον έχει προηγηθεί και η εγκατάσταση του νέου android με ότι αυτό συνεπάγεται.....

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Η ερωτηση μου για να μην το κουραζω αλλο...Εκεινοι κανουν με τον ιδιο τροπο Update οπως εμεις?Η εχουν αλλα κολπα?

Παλια που ειχα ρωτησει κανουν update με το Emma Sony Flashtool http://developer.sonymobile.com/services/flash-tool/how-to-download-and-install-the-flash-tool/

https://talk.sonymobile.com/t5/Android-development/EMMA-Sony-Flash-tool-for-Xperia-devices/td-p/307318

Δεν ξερω αν κανουν ακομα με το emma

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παλια που ειχα ρωτησει κανουν update με το Emma Sony Flashtool http://developer.sonymobile.com/services/flash-tool/how-to-download-and-install-the-flash-tool/

https://talk.sonymobile.com/t5/Android-development/EMMA-Sony-Flash-tool-for-Xperia-devices/td-p/307318

Δεν ξερω αν κανουν ακομα με το emma

 

Ειναι ας πουμε καλυτερο απο τον τροπο που το κανουμε εμεις?Η το ιδιο πραμα?

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ξαναβγηκε android 6.0....

Κάνει εγκατάσταση το ίδιο version αλλά έκδοση 32.1.Α.1.163 και με πάει σε 185

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ας πουμε καλυτερο απο τον τροπο που το κανουμε εμεις?Η το ιδιο πραμα?

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου.

Οταν ειχα xperia s εμαθα για το emma σε ενα sony service. Αν θυμαμαι καλα μου ειχαν πει τοτε οτι εχει διαφορα αλλα δεν εχω ασχοληθει καθολου με αυτο.

Οταν θελω να βαλω rom συνηθος το κανω με το Flashtool , αυτο χρησιμοποιουμε οι περισσοτεροι οταν θελουμε να βαλουμε πχ unbranded rom ή να γυρισουμε σε προηγουμενη εκδοση ή για να μπουμε εντος εγγυησης πχ μετα απο root φλασαρουμε rom και το παμε στο σερβις.

Νομιζω πως αν θες να μπλεξεις με τετοια διαδικασια δεν αξιζει να ασχοληθεις με το emma, ολοι στο flashtool παμε

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Πρωι πρωι νεό update . Το έκανα πάλι μέσω Companion για να μην έχω κάποιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Οταν ειχα xperia s εμαθα για το emma σε ενα sony service. Αν θυμαμαι καλα μου ειχαν πει τοτε οτι εχει διαφορα αλλα δεν εχω ασχοληθει καθολου με αυτο.

Οταν θελω να βαλω rom συνηθος το κανω με το Flashtool , αυτο χρησιμοποιουμε οι περισσοτεροι οταν θελουμε να βαλουμε πχ unbranded rom ή να γυρισουμε σε προηγουμενη εκδοση ή για να μπουμε εντος εγγυησης πχ μετα απο root φλασαρουμε rom και το παμε στο σερβις.

Νομιζω πως αν θες να μπλεξεις με τετοια διαδικασια δεν αξιζει να ασχοληθεις με το emma, ολοι στο flashtool παμε

 

Καλημερα.Σε ευχαριστω και παλι για την απαντηση σου..Αντε να δουμε τι θα δουμε..

 

Παιδια το νεο Update ξερουμε τι φτιαχνει?

 

Λοιπον πηγα και πηρα το κινητο.Απλα αισχος.Εκανα μονο update τελικα..Το ανοιγω μπροστα τους και με το που βαζω να κανει ενα update στο play store το κινητο πηρε φωτια..το δίνω στην ασχετη στο ταμειο - υποδοχη παίρνει ενα τηλεφωνο λεει τι εγινε και της λεω ο αλλος ο ποιο ασχετος πως ειναι λογικο αυτο εφοσον το κινητο κανει Update...ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΑΥΤΟ?Οταν ειχα το Z3 COMPACT λεω ποτε δεν εγιναν αυτα τα αστεια..Της λεω δεν θα βγαλω ακρη μαζι σας και εφυγα..

 

Οποτε παιδια τι κανω εγω τωρα?Το κινητο καιει και σε εσας με ενα μονο update?Αν οχι τοτε ειναι τρελοι οι ανθρωποι.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι τόσο μεγάλο το πρόβλημα όσο το παρουσιάζεις, δεν θα έπρεπε να φύγεις από εκεί.

Πήγαινε το στην Omnitech να δούμε τι θα πουν αυτοί.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι τόσο μεγάλο το πρόβλημα όσο το παρουσιάζεις, δεν θα έπρεπε να φύγεις από εκεί.

Πήγαινε το στην Omnitech να δούμε τι θα πουν αυτοί.

 

Στην Omnitech το πηγα..Λες να το παω τωρα στην Αβαρτο?

 

Το προβλημα ειναι τοσο μεγαλο οσο λεω...Ενα Update στο Facebook εκανα μπροστα τους και το κινητο ζεματίστηκε πραγματικα ομως.

Link to comment
Share on other sites

Στην Omnitech το πηγα..Λες να το παω τωρα στην Αβαρτο?

 

Το προβλημα ειναι τοσο μεγαλο οσο λεω...Ενα Update στο Facebook εκανα μπροστα τους και το κινητο ζεματίστηκε πραγματικα ομως.

 

Είναι προβληματική συσκευή σου φίλε μου.

Αν πήγες Omnitech, τώρα πήγαινε το Arvato και πες τους από την αρχή ότι έκανες όλα τα απαραίτητα updates και καθαρές εγκαταστάσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι προβληματική συσκευή σου φίλε μου.

Αν πήγες Omnitech, τώρα πήγαινε το Arvato και πες τους από την αρχή ότι έκανες όλα τα απαραίτητα updates και καθαρές εγκαταστάσεις.

 

Στην Αρβατο να πω οτι το πηγα και στην Omnitech?Γενικα πιστευεις εκει θα βγαλω ακρη?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στην Αρβατο να πω οτι το πηγα και στην Omnitech?Γενικα πιστευεις εκει θα βγαλω ακρη?

 

Να πας και να τους πεις το πραγματικό ιστορικό, δεν έχεις να χάσεις τίποτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρωι πρωι νεό update . Το έκανα πάλι μέσω Companion για να μην έχω κάποιο πρόβλημα.

 

εγώ το έκανα ΟΤΑ, κόλλησε στη λευκή splash screen SONY για κανενα δίωρο.. πάτησα κουμπί έναρξης + πάνω ένταση για 3'' και μετά φόρτωσε κανονικά. μου έβγαλε ότι έγινε επιτυχώς, και τώρα παίζει κανονικά.

το changelog ¨ηταν το ίδιο με το προηγούμενο 6.0... :wacko:

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Πρώτο 24ωρο χρήσης android 6.. Τι να πρωτοπω?? Θα πω ένα πράγμα που τα καλύπτει όλα!! Το κινητό είναι απλά παντού σε όλους το τομείς καλύτερο.. Σε όλα όμως!!

Πραγματικά δεν είχα διανοηθεί ότι θα έχει τέτοια εμφανή διαφορά το 5.1.1 με το 6....

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κι εγώ έκανα τη μετάβαση από Z3 compact στο Z5 compact. Η αλήθεια είναι ότι το Z5 ανεβάζει πολύ περισσότερο θερμοκρασία από ότι το Z3 και είναι κάτι που το καταλαβαίνεις από την πρώτη ημέρα. Κατά τα άλλα η συσκευή είναι πιο βελτιωμένη από τον προκάτοχό της, αλλά δυστυχώς τα 2gb ram τουλάχιστον για τη δική μου χρήση είναι πλέον πολύ λίγα και θα το δώσω σύντομα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z5 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...