Jump to content

Sony Xperia Z5 Compact


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τρομερή λογική. Και όχι μόνο από εσένα. Απορώ πραγματικά αδυνατείτε να καταλάβετε ότι παίζουν και συσκευές προβληματικές;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τρομερή λογική. Και όχι μόνο από εσένα. Απορώ πραγματικά αδυνατείτε να καταλάβετε ότι παίζουν και συσκευές προβληματικές;

 

Αγαπητε φιλε μου δεν ξερω αν ειρωνεύεσαι και δεν το λεω με ασχημο τροπο..Αλλα το θεμα δεν ειναι αυτο..Εννοείται πως παιζει αυτο οπως σε ολα τα πραγματα στην ζωη αλλα μετα απο ενα σημειο και μετα κουράζεσαι..Ετσι δεν ειναι ?

Edited by ThanosDurex
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε φιλε μου δεν ξερω αν ειρωνεύεσαι και δεν το λεω με ασχημο τροπο..Αλλα το θεμα δεν ειναι αυτο..Εννοείται πως παιζει αυτο οπως σε ολα τα πραγματα στην ζωη αλλα μετα απο ενα σημειο και μετα κουράζεσαι..Ετσι δεν ειναι ?

 

πριν μερικα χρονια ειχα ενα κ810,κινητο που τοτε ελεγα δε θα το αλλαξω ποτε γιατι μαρεσε τρομερα. Στον μηνα πανω νεκρωσε, παω σερβις, εκαναν 10 μερες να μου δωσουν αλλο, το παιρνω και μεχρι να παω σπιτι διαπιστωνω οτι και το νεο ειναι νεκρο, μολις το εστησα και ειπα οτι επιτελους εχω τηλεφωνο, αυτο τα ειχε φτυσει παλι.

Ξανα σερβις, ξανα 10 μερες, το επομενο κρατησε πολλα χρονια..

Το οτι σου ετυχε μια στραβη ή και 2 στραβες δεν σημαινει κατι, σε ολους μπορει να τυχει, και με οποιαδηποτε συσκευη, θα μπορουσες να εχεις iphone και να λες τα ιδια..

Για μενα απλα προσπαθησε να βγαλεις ακρη με το σερβις και να σου δωσουν αλλο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξανα εκανα καθαρη εγκατασταση απο την αρχη με το PCC ολα καλα ας πουμε..Δεν βλεπω καμια διαφορα τι κινητο συνεχιζει να ζεματαει και επισης εχω θεμα με τον ηχο..

 

Οταν βαζω μουσικη η οταν με παρουν εκει που ξεκινάει δυνατα κατευθείαν χαμηλώνει η ενταση..Πραγματικα βοηθηστε με..Το εχω μετανιωσει οσο δεν παει που το αγορασα και αφησα πισω το Z3 Compact.

 

EDIT: Και μετα απο επαφορα εργοστασιακων ρυθμ το κινητο ΕΧΕΙ μεγαλο προβλημα.Το πρωι φευγω κατευθειαν για Omnitech σε σιγουρη βλαβη ηχειου και δεν ξερω και αν εχει ποιο μεγαλο προβλημα..Δεν ειναι λογικο καινουργιο κινητο 1ος μηνα να καιει πραγματικα με χρηση 2 λεπτων..Οτι και να πω λυπαμαι για την SONY απλα..Εχω SONY απο τοτε που υπηρχαν τα Walkman αλλα σιγουρα με εχασε..Με το που το παραλαβω κατευειαν για πώληση.Απο την πρωτη μερα γκρινιαζα οτι κατι δεν παει καλα..Ε τελικα βγηκα αληθινος...Κριμα ομως...

 

Γιατί απλά από την στιγμή που είχες πρόβλημα από την αρχή δεν το κυνηγουσες στα πλαίσια του DOA να σου κάνουν αντικατάσταση συσκευής;;;

Αν είχε πρόβλημα από τη αρχή λογικό είναι να στο βγάζει συνέχεια και μετέπειτα.

 

Τώρα πήγαινε το στο service και μπορεί να εκπλαγείς ευχάριστα από την δουλειά που θα κάνουν και να πετάει και να μην θες να το δώσεις.

 

Ας μην είμαστε απόλυτοι.

 

Σύνολο Ηλεκτρονικών κυκλωμάτων είναι το κινητό η άλλη τεχνολογική συσκευή εξίσου δεν είναι σπάνιο να χαλάσει είτε στην αρχή είτε στην πορεία.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Φυσικα και δεν διαφωνώ με οτι λετε.Οταν ειχα το Z3 C ειχα παει 3 φορες στηνα Omnitech ε και καπου εχω αρχισει και

σπάζομαι δεν νομιζω οτι εχω και αδικο ομως..Επισης να πω πως η αντιμετώπιση που ειχα εκει ηταν τελεια και τις 3 φορες ειχα το κινητο μου σε μια μερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Φυσικα και δεν διαφωνώ με οτι λετε.Οταν ειχα το Z3 C ειχα παει 3 φορες στηνα Omnitech ε και καπου εχω αρχισει και

σπάζομαι δεν νομιζω οτι εχω και αδικο ομως..Επισης να πω πως η αντιμετώπιση που ειχα εκει ηταν τελεια και τις 3 φορες ειχα το κινητο μου σε μια μερα.

 

αμα εισαι γκαντεμης, και s7 να παρεις τα ιδια θα παθεις :lol::lol::p

Πανω αστιευομαι, αλλα εγω τοσα χρονια με παρα πολλες συσκευες, σχεδον ποτε δεν εχω δει προβλημα..Απο εκει και περα, θες να μας πεις και απο που ψωνιζεις? μηπως πχ απο καιζερ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε φιλε μου δεν ξερω αν ειρωνεύεσαι και δεν το λεω με ασχημο τροπο..Αλλα το θεμα δεν ειναι αυτο..Εννοείται πως παιζει αυτο οπως σε ολα τα πραγματα στην ζωη αλλα μετα απο ενα σημειο και μετα κουράζεσαι..Ετσι δεν ειναι ?

Δε σε ειρωνέυτικα. Είσαι από τους λίγους, ίσως ελάχιστους που έχουν πρόβλημα με αυτήν την συσκευή. Αυτό μάλλον κακοτυχία είναι πάρα "ποτέ ξανά sony". Έχεις κάθε δικαίωμα να αντιμετωπίζεις την κακοτυχία σου όπως εσύ νομίζεις, εννοείται. Αλλά το "ποτέ ξανά sony" μπορεί άνετα να γίνει ποτέ ξανά apple, samsung, htc και τα πάντα όλα, αν είσαι άτυχος. Εύχομαι να λυθεί το πρόβλημά σου στο service.

Link to comment
Share on other sites

αμα εισαι γκαντεμης, και s7 να παρεις τα ιδια θα παθεις :lol::lol::p

Πανω αστιευομαι, αλλα εγω τοσα χρονια με παρα πολλες συσκευες, σχεδον ποτε δεν εχω δει προβλημα..Απο εκει και περα, θες να μας πεις και απο που ψωνιζεις? μηπως πχ απο καιζερ?

 

Οπως το λες φιλε μου..Γκαντεμης ειμαι..Οσο δεν παει κιολας...Ναι απο καιεζερ το πηρα..Γιατι παιζει ρολο?Και μαλιστα απο τον τοσο κοσμο που ειχε περιμενα και 30 λεπτα.

 

Δε σε ειρωνέυτικα. Είσαι από τους λίγους, ίσως ελάχιστους που έχουν πρόβλημα με αυτήν την συσκευή. Αυτό μάλλον κακοτυχία είναι πάρα "ποτέ ξανά sony". Έχεις κάθε δικαίωμα να αντιμετωπίζεις την κακοτυχία σου όπως εσύ νομίζεις, εννοείται. Αλλά το "ποτέ ξανά sony" μπορεί άνετα να γίνει ποτέ ξανά apple, samsung, htc και τα πάντα όλα, αν είσαι άτυχος. Εύχομαι να λυθεί το πρόβλημά σου στο service.

 

Ναι φιλε μου εχεις δικιο..Εγω δεν λεω πως η συσκευη δεν ειναι καλη..Ισα ισα και εμφανισιακά ειναι τελεια και στιβαρή και ολα..Απλα οπως ειπα ειναι τοσα πολλα μαζι που καποια στιγμη και μετα δεν μπορεις να εισαι και τοσο ψύχραιμος.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστεύω οτι φταίνε και τα σκρουτζομαγαζα που καμια φορα φέρνουν ανακατασκευασμένες συσκευές ή συσκευές απο reviews και μετα ο καταναλωτής πιστεύει οτι φταίνε οι εταιρίες αν παρουσιαστούν προβλήματα. Το λεω γιατί βλέπω οτι οσες συσκευές ειναι απο τα μεγάλα μαγαζιά ειναι και οι πιο αξιόπιστες βλέποντας απο κόσμο που αγοράζει και απο τους μεν και τους δε.
Link to comment
Share on other sites

Οπως το λες φιλε μου..Γκαντεμης ειμαι..Οσο δεν παει κιολας...Ναι απο καιεζερ το πηρα..Γιατι παιζει ρολο?Και μαλιστα απο τον τοσο κοσμο που ειχε περιμενα και 30 λεπτα.

 

 

 

Ναι φιλε μου εχεις δικιο..Εγω δεν λεω πως η συσκευη δεν ειναι καλη..Ισα ισα και εμφανισιακά ειναι τελεια και στιβαρή και ολα..Απλα οπως ειπα ειναι τοσα πολλα μαζι που καποια στιγμη και μετα δεν μπορεις να εισαι και τοσο ψύχραιμος.

 

Θανο, δοκιμασε κανα αλλο μαγαζι, ειδικα το συγκεκριμενο φερνει πολυ refurbished.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Συνονόματε, θα συμφωνήσω με τον Νίκο.

Προ 2ετίας ο γαμπρός μου και ο αδερφός του με "αγγάρεψαν" να τους βρω κινητά μέσω Σκρουτζ, με διαφορά 2 μήνες ο ένας με τον άλλον. Οπαδός Samsung ο ένας, Sony ο άλλος.

Και τα δύο έτυχε να τους τα πάρω από Κάιζερ. Και τα δύο προβληματικά.

Αχαχαχχχ, ειδικά το Samsung κάθε φορά που πατούσες το μανίσιο dialer, έκανε επανεκκίνηση!

Edited by zxr
Η εμπειρία μου στο συγκεκριμένο χώρο μου λέει το εξής: Χρησιμοποιώντας εφαρμογές του τύπου Greenify, Clean Master ως επίσης και αντί-ιικές στη φορητή συσκευή σου, είναι σα να προσλαμβάνεις έναν παιδόφιλο babysitter να προσέχει τα παιδιά σου...
Link to comment
Share on other sites

Δεν επιτρέπονται οι σχολιασμοί για συμφορουμήτες.

Ας κλείσει εδώ παρακαλώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ας μου επιτραπεί ο σχολιασμός σε αυτό.

Ο άρχοντας των ΑΠΟΛΥΤΩΝ μηνυμάτων έγραψε το παραπάνω...Μάλιστα.

Ειδικά τα μηνύματά του το τελευταίο μήνα είναι ενδεικτικά (βλέπε G5, M10, Sony X series).

 

Όχι δεν θα σου επιτραπεί ο σχολιασμός σε αυτό. :mad::mad:

 

Κι αυτό όχι επειδή είμαστε φασίστες ή "έτσι μας τη βάρεσε" αλλά επειδή ασκείς κριτική σε πρόσωπο άλλου χρήστη κάτι που απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.. Αν δεν σου αρέσουν τα post του alextrela τότε υπάρχει και η blacklist.

 

Για οποιαδήποτε απορία ή ένσταση συνεχίζουμε μέσω πμ κι όχι εδώ. Για αυτό και οι επίμαχες αναρτήσεις διαγράφονται.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θανο, δοκιμασε κανα αλλο μαγαζι, ειδικα το συγκεκριμενο φερνει πολυ refurbished.

 

Sorry για το off topic, αλλά μιλάμε και για τα δύο Kaizer? (γιατί μόλις παρήγγειλα ένα Z5 Compact από το Kaizer store :cry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα SOS πητα το κινητο στην Onitech το πρωι και τωρα μου έστειλαν μηνυμα οτι ειναι ετοιμο..Πηρα τηλεφωνο και ειπαν

πως εκανα απλα αναβάθμιση ..Ειναι λογικο αυτο?

 

Ο φακος τρεμοπαιζει

Το κινητο ζεματαει

το ηχειο δεν δουλευει σωστα και εκαναν απλα αναβάθμιση ?

 

Η ερωτηση μου για να μην το κουραζω αλλο...Εκεινοι κανουν με τον ιδιο τροπο Update οπως εμεις?Η εχουν αλλα κολπα?

Αν μπορει ας απαντησει καποιος γρηγορα για να παω να το παρω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα SOS πητα το κινητο στην Onitech το πρωι και τωρα μου έστειλαν μηνυμα οτι ειναι ετοιμο..Πηρα τηλεφωνο και ειπαν

πως εκανα απλα αναβάθμιση ..Ειναι λογικο αυτο?

 

Ο φακος τρεμοπαιζει

Το κινητο ζεματαει

το ηχειο δεν δουλευει σωστα και εκαναν απλα αναβάθμιση ?

 

Η ερωτηση μου για να μην το κουραζω αλλο...Εκεινοι κανουν με τον ιδιο τροπο Update οπως εμεις?Η εχουν αλλα κολπα?

Αν μπορει ας απαντησει καποιος γρηγορα για να παω να το παρω.

Με τον ίδιο τρόπο κάνουν.

 

Note 4 & Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οποτε το πρόβλημα θα παραμένει παλι.Σωστα?

Αν ήταν hw πρόβλημα, ναι.

Αν είναι sw θα στρώσει.

 

Note 4 & Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν hw πρόβλημα, ναι.

Αν είναι sw θα στρώσει.

 

Note 4 & Tapatalk

 

Αν ηταν hw γίνετε να μην το είδαν ?

Δηλαδη αμα ηταν sw πες οτι εκανα εγω κατι λαθος...Αλλα απο την πρωτη μερα να καιει δεν νομιζω πως ειναι sw

Ρε παιδια κανω ενα Update για το Facebook και σε 1 λεπτο χρησης πισω καηκε.

Edited by ThanosDurex
Link to comment
Share on other sites

Αν ηταν hw γίνετε να μην το είδαν ?

Δηλαδη αμα ηταν sw πες οτι εκανα εγω κατι λαθος...Αλλα απο την πρωτη μερα να καιει δεν νομιζω πως ειναι sw

Ρε παιδια κανω ενα Update για το Facebook και σε 1 λεπτο χρησης πισω καηκε.

Είχες κάνει καθαρή εγκατάσταση και συνέχισε να στο κάνει;

 

Με το φόρτο εργασίας που έχουν, αν δεν είναι κάτι εξώφθαλμο, κάνουν απλά αναβάθμιση.

 

Note 4 & Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είχες κάνει καθαρή εγκατάσταση και συνέχισε να στο κάνει;

 

Με το φόρτο εργασίας που έχουν, αν δεν είναι κάτι εξώφθαλμο, κάνουν απλά αναβάθμιση.

 

Note 4 & Tapatalk

 

Ναι εχω κανει τα παντα..Και update την 6 απο το κινητο με ΟΤΑ και απο το PCC με επιδιόρθωση λογισμικού

και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμ.Θα παω να το παρω αυριο το πρωι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω κανει τα παντα..Και update την 6 απο το κινητο με ΟΤΑ και απο το PCC με επιδιόρθωση λογισμικού

και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμ.Θα παω να το παρω αυριο το πρωι.

 

Να τους το πεις τότε. Δες πώς θα συμπεριφερθεί και το ξαναστέλνεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... Android 6 και εγώ πλέον!! έχει γίνει η εγκατάσταση προς το παρών κολλάει ο τόπος... Αλλά σιγά σιγά έρχεται... Υπάρχει θέμα με το Playstore και τις αναβαθμίσεις!! Δεν τις κάνει λήψη.. Έχω υπομονή!! Θα το σετάρω σιγά σιγά και θα σας πω εντυπώσεις!

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Να τους το πεις τότε. Δες πώς θα συμπεριφερθεί και το ξαναστέλνεις.

 

Βασικα αυτο που κανω ειναι οταν το παρω στα χερια μου εκει θα τεσταρω την θερμανση και τον φακο.

Το θεμα με τα ηχεια μπορει να παιζουν εκειαλλα οταν θα ερθω σπιτι να μην παιζει οποτε θα ξανα φύγει..

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο σετάρισμα εχω να πω τα εξής... Όλα καλά κανένα πρόβλημα πια θέλει λίγο υπομονή μέχρι να έρθει το κινητό..

Εφαρμογές στην sd τις ξεχνάμε πλέον. Όλα αποθηκέυονται στο τηλέφωνο... Stamina δεν υπάρχει πια... Το δαχτυλικό αποτύπωμα έχει ακόμα ένα θεματάκι... Γενικά ρολάρει καλά και στο μέσα μενού νομίζω είναι καλύτερο!! Περιμένω να κρυώσει τώρα γιατί τα έπαιξε λίγο!!

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z5 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...