Jump to content

Sony Xperia Z5 Compact


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Your perfect sidekick

 

A compact design and a fast autofocus camera. This is the smartphone you want by your side. Wherever the day takes you.

 

 

Μνήμη και αποθηκευτικός χώρος

  • 2 GB RAM
  • Up to 32 GB flash memory**
  • Up to 200 GB microSD™ card

 

Κάρτα SIM

  • Single SIM
  • Nano SIM

 

Λειτουργικό σύστημα

  • Google Android™ 5.1 (Lollipop)

 

Επεξεργαστής (CPU)

  • Qualcomm Snapdragon 810 (MSM8994)
  • 64 bit Octa Core processor
  • Adreno 430 GPU

 

Μπαταρία

  • Up to 2 days battery life
  • 2700 mAh

 

Ανθεκτικότητα

  • Waterproof and dust tight (IP65 and IP68)

 

Βάρος

  • 138 grams

 

Διαστάσεις

  • 127 x 65 x 8.9 mm

 

Χρώμα

  • Graphite Black
  • White
  • Yellow
  • Coral

 

Οθόνη

  • 4.6" HD 720p (1280x720)
  • Triluminos display for Mobile
  • X-Reality for mobile
  • Dynamic Contrast Enhancer

 

Κύρια κάμερα

  • 1/2.3'' 23 MP Sony Exmor RS™ for mobile sensor
  • Hybrid Auto Focus 0.03 sec *
  • 5 x Clear Image Zoom
  • Up to 8x Digital Zoom
  • Wide angle G Lens (24 mm)
  • Up to ISO 12800 Photo / 3200 Video
  • SteadyShot™ with Intelligent Active Mode - video stabilisation
  • 4K video recording
  • Pulse LED Flash

 

Εμπρόσθια κάμερα

  • 5 MP front camera Sony Exmor R™ for mobile sensor
  • Full HD video
  • SteadyShot™ with Intelligent Active Mode - video stabilisation
  • Wide angle lens (25 mm)

 

Δίκτυα

  • GSM GPRS
  • UMTS HSPA (3G)
  • LTE (4G)/ LTE (*4G) Cat 6

 

Συνδεσιμότητα

  • aGPS
  • Bluetooth® 4.1 wireless technology
  • DLNA Certified®
  • WiFi SISO
  • MHL 3.0
  • NFC
  • Fingerprint Sensor
  • Fast and secure unlock

 

Ήχος

  • High-Resolution Audio (LPCM, FLAC, ALAC, DSD)
  • DSEE HX
  • LDAC
  • Digital Noise Cancelling
  • Clear Audio+
  • S-Force Front Surround
  • Auto-headset compensation
  • Stereo Recording
  • FM Radio

 

Ψυχαγωγία

  • PlayMemories
  • PS4™ Remote Play

 

Key accessories

  • SmartBand 2
  • High-Resolution Audio Headset (MDR-NC750)
  • Watson-S60

 

 

http://content.myphone.gr/photo/full/43033/02-xperia-z5-compact-colour-range.jpg

Από το Δελτίο Τύπου της Sony:

 

Για όσους προτιμούν ένα πιο μικρό smartphone, το Xperia Z5 Compact διαθέτει ξαιρετική τεχνολογία κάμερας και χαρακτηριστικά σε φιλική συσκευή μικρού μεγέθους που χωράει άνετα σε μια τσέπη. Παρέχει απόδοση χωρίς συμβιβασμούς με ένα όμορφο συμπαγή σχεδιασμό, με οθόνη 4.6”, ιδανικό για χρήση με ένα χέρι. Επιπλέον, το Z5 Compact σας δίνει τη δυνατότητα να εκφράζετε το προσωπικό σας στυλ με νέα, έντονα χρώματα, όπως το κίτρινο και το κοραλλί, επιπρόσθετα του λευκού και του μαύρου γραφίτη.

 

 

Η συσκευή αντιπροσωπεύει την εμβληματική δεξιοτεχνία της Sony με ανώτερης ποιότητας υλικά κατασκευής, συμπεριλαμβανομένων του γυάλινου φινιρίσματος στην πίσω πλευρά και του διακριτικά χαραγμένου λογότυπου Xperia στο πλάι της συσκευής, καθώς και ανοικτή θύρα USB για γρήγορη και αποτελεσματική σύνδεση και φόρτιση.

 

Στο πλάι, υπάρχει ένας νέος αισθητήρας αναγνώρισης δακτυλικών αποτυπωμάτων, ώστε κάθε συσκευή να προστατεύεται και να μπορείτε να την ξεκλειδώνετε εύκολα ακουμπώντας την απλά με μία φυσική σας κίνηση. Επίσης θα υποστηρίζει το πρότυπο FIDO, δηλαδή θα μπορείτε να κάνετε αυτόματα τον έλεγχο ταυτότητας μέσω δαχτυλικών αποτυπωμάτων για τις διαδικτυακές υπηρεσίες πληρωμών.

 

Ισχυρή απόδοση που καλύπτει τις απαιτήσεις

 

 

Το Xperia Z5 compact διαθέτει τον οκταπύρηνο CPUs επεξεργαστή Qualcomm Snapdragon 810, ο οποίος έχει δυνατότητες 64 bit και εξαιρετικά γρήγορες ταχύτητες 4G LTE, επιτρέποντας σας να φτάσετε σε νέα επίπεδα επιδόσεων τα βίντεο, τις φωτογραφίες και τα παιχνίδια σας. Είτε κάνετε πολλά πράγματα ταυτόχρονα με χρήση Wi-Fi ή με το πιο τεχνολογικά εξελιγμένο 4G & 4G+ δίκτυα και οι δύο συσκευές προσφέρουν την ταχύτητα που χρειάζεστε. Κατεβάστε email με επισυναπτόμενα αρχεία σε δευτερόλεπτα και απολαύστε video streaming χωρίς καθυστερήσεις ή ανεπιθύμητα buffering.

 

Τα ισχυρά χαρακτηριστικά του smartphone απαιτούν και έξυπνη διαχείριση ενέργειας, τα Xperia Z5 και Xperia Z5 Compact είναι εξοπλισμένα με την μπαταρία διάρκειας έως 2 ημερών8 της Sony, με τη λειτουργία battery stamina και με καινοτομίες στη τεχνολογία εξοικονόμησης ενέργειας, τα οποία σας δίνουν ανώτερες αποδόσεις και μεγάλη διάρκεια μπαταρίας. Με την χρήση του Qualcomm® Quick Charge™ 2.0 στις νέες συσκευές μπορείτε να έχετε 5.5 ώρες χρήσης με μόλις 10 λεπτά φόρτιση, πάντα με την χρήση πιστοποιημένου φορτιστή Quick Charge™ 2.0, όπως ο Quick Charger UCH10 (ανάλογα με τις παραλλαγές σε κάθε αγορά)

 

http://content.myphone.gr/photo/full/43028/xperia-z5-compact.jpg

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το πλαστικό πλαισιο του Ζ3 Compact μου αρεσε περισσότερο γιατι εμοιαζε με διάφανο kevlar ενω του Ζ5 Compact μου θυμίζει πολυ τα Microsoft Lumia. Παντως εχει ολα τα χαρακτηριστικά που εχουν και τα μεγαλα του αδέλφια του (αμα εξαιρέσεις τα pixel per inch) και μπράβο στη Sony που συνεχίζει να δινει πραγματικές compact συσκευές.
Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7535&idPhone2=6538

 

Για μένα το μικρό Ζ5 τρώει άκυρο και πάω για την επόμενη γενιά.

Μισή μπαταρία σε χρήση από αυτό που έχω.. Αν είναι έτσι πάω στο Ρ8 που θεωρώ ότι έχει καλύτερη κάμερα και 8αρα μπροστά και φθηνό..αν και 5.2"

Το μικρό το περίμενα να έχει την ίδια διάρκεια μπαταρίας αλλά μάλλον οι 2 ημέρες θα είναι το χειμώνα και με λίγη χρήση

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7535&idPhone2=6538

 

Για μένα το μικρό Ζ5 τρώει άκυρο και πάω για την επόμενη γενιά.

Μισή μπαταρία σε χρήση από αυτό που έχω.. Αν είναι έτσι πάω στο Ρ8 που θεωρώ ότι έχει καλύτερη κάμερα και 8αρα μπροστά και φθηνό..αν και 5.2"

Το μικρό το περίμενα να έχει την ίδια διάρκεια μπαταρίας αλλά μάλλον οι 2 ημέρες θα είναι το χειμώνα και με λίγη χρήση

 

Νίκο βλέπω δεν αφήνεις ούτε κάποιες πιθανότητες σε περίπτωση που η κάμερα δώσει ρέστα :) Εγώ από την άλλη που με τρώει η τσέπη και το χέρι να τσιμπήσω ένα πορτοκάλι αδερφάκι Z3c αν πέσει κάτω από 300 τα Χριστούγεννα.

Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη διαφορά αν συνυπολογίσει κανείς και το γεγονός ότι η μπαταρία του Ζ5 είναι μεγαλύτερη.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να έχει 3gb ram και full HD οθόνη για να θεωρείται αντικαταστάτης του z3c. Επίσης είναι και πιο χοντρό. Μεγάλο fail δυστυχώς
Link to comment
Share on other sites

To gsmarena το θεωρω προκατειλημμένο site κατα της Sony.

To Z3 το εδειχναν ιδια σχεδον μπαταρια με το Galaxy S5 οπως και το S6 το εμφάνιζαν με μεγαλύτερη διαρκεια μπαταριας απο το Ζ3+ κατι που δεν συμβαινει.

http://www.gsmarena.com/battery-test.php3

 

Ας περιμενουμε πιο αξιόπιστες πηγες... και οχι τα payrolls.

Link to comment
Share on other sites

Νίκο βλέπω δεν αφήνεις ούτε κάποιες πιθανότητες σε περίπτωση που η κάμερα δώσει ρέστα :) Εγώ από την άλλη που με τρώει η τσέπη και το χέρι να τσιμπήσω ένα πορτοκάλι αδερφάκι Z3c αν πέσει κάτω από 300 τα Χριστούγεννα.

 

Όχι δεν αφήνω γιατί ένα από τα 2 που με κάνουν να μένω στη σονυ είναι η μπαταρία.. Το άλλο η αδιαβροχοποιηση

Αν λοιπόν έχει κορυφαία μπαταρία αλλά μου βγάζει μια ημέρα, πάω σε s6 που θα έχει πέσει και που έχει κορυφαία κάμερα και ανεκτο μέγεθος.

Από την άλλη, αν το site λέει βλακειες θα περιμένω να το δω αλλά αυτά που λέει για το Ζ3 σε σχέση με το Ζ3c είναι ακριβώς έτσι, όχι σε απόλυτα νούμερα αλλά συγκριτικά.. Η σύγκριση ανάμεσα στα 2 Ζ3 στη μπαταρία είναι ακριβής οπότε αν είναι για για το μικρό Ζ5 ξενέρωσα ήδη.

Επίσης έχω ψηθεί για Ρ8 που εκτός από μπαταρία είναι κορυφή, και η μπαταρία του παλεύεται. Και φθηνό..ή S6 όπως είπα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχω το z3c και σκέφτομαι να αλλάξω. Θα περιμένω να διαβάσω λίγα ακόμη reviews και συγκρίσεις..
Link to comment
Share on other sites

Το λιιιγο καλύτερο με αποτρέπει από το να δώσω ένα σκασμό λεφτά. Πάντως, έπρεπε να πάρει 3 για γιγα... Έλεος, και η κουτσή τσιν τσαν τσον Μαρία δίνει 3 γιγα πια...
Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7535&idPhone2=6538

 

Για μένα το μικρό Ζ5 τρώει άκυρο και πάω για την επόμενη γενιά.

Μισή μπαταρία σε χρήση από αυτό που έχω.. Αν είναι έτσι πάω στο Ρ8 που θεωρώ ότι έχει καλύτερη κάμερα και 8αρα μπροστά και φθηνό..αν και 5.2"

Το μικρό το περίμενα να έχει την ίδια διάρκεια μπαταρίας αλλά μάλλον οι 2 ημέρες θα είναι το χειμώνα και με λίγη χρήση

 

Αν είναι όντως έτσι, κάτι που θα φανεί σε λίγο καιρό στο review τότε ο 810 ήταν άκυρη επιλογή όπως αναφέρθηκε από πολλούς και δεν μπόρεσε ούτε η SONY να τον "στρώσει". Άσε που τα φάουλ είναι αρκετά 2gb μνήμη, πάχος, αλλά και αίσθηση ποιότητας στο μάτι κάτι που η SONY το είχε δύο χρόνια πρίν (Ζ1c) και κάνει βήματα προς τα πίσω.

Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι όντως έτσι, κάτι που θα φανεί σε λίγο καιρό στο review τότε ο 810 ήταν άκυρη επιλογή όπως αναφέρθηκε από πολλούς και δεν μπόρεσε ούτε η SONY να τον "στρώσει". Άσε που τα φάουλ είναι αρκετά 2gb μνήμη, πάχος, αλλά και αίσθηση ποιότητας στο μάτι κάτι που η SONY το είχε δύο χρόνια πρίν (Ζ1c) και κάνει βήματα προς τα πίσω.

 

Έτσι ακριβώς.. Εγώ την ραμ την καταπίνω γιατί κάνω light χρήση για τα 2gb, αλλά τη μισή μπαταρία όχι.. Πόσο μάλλον αν είχε fhd που ζητάνε πολλοί, τότε δε θα υπήρχε λόγος να μην πας στο αι φον....

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η αναμενόμενη αρχική τιμή;

 

 

To Αγγλικο Αμαζον το αναρτησε στις 450 λίρες, με παραδοση στις 8/9.

Εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα βγει και Z5 compact premium, με 4gb ram και 1080 ανάλυση οθόνης, όπως έπρεπε να είναι δηλαδή, αλλά είναι μόνο για Ιαπωνία.
Link to comment
Share on other sites

To Αγγλικο Αμαζον το αναρτησε στις 450 λίρες, με παραδοση στις 8/9.

Εδώ...

Πολυ πιο οικονομικά στο γερμανικό amazon(150-160 ευρώ κατω ;) )

http://www.amazon.de/Sony-Xperia-Compact-Touch-Display-wei%C3%9F/dp/B013WSMY7S/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1441358660&sr=8-3&keywords=Xperia+z5

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά θα βγει και Z5 compact premium, με 4gb ram και 1080 ανάλυση οθόνης, όπως έπρεπε να είναι δηλαδή, αλλά είναι μόνο για Ιαπωνία.

Συνήθως οι Ιάπωνες στα δικά τους μοντέλα έχουν κατι εως αρκετά παραπάνω με τον υπόλοιπο κόσμο)

Αν και πάλι δεν χρυσώνουν το χάπι για τον κάκιστο σχεδιασμό σε εμφάνιση,πάχος και υλικών που η περισσότερη κριτική εκεί θα εστιαστεί.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πολυ πιο οικονομικά στο γερμανικό amazon(150-160 ευρώ κατω ;) )

http://www.amazon.de/Sony-Xperia-Compact-Touch-Display-wei%C3%9F/dp/B013WSMY7S/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1441358660&sr=8-3&keywords=Xperia+z5

 

Μακάρι να ήταν €160 φτηνότερο... αλλά είναι μόνο €60... :(

Link to comment
Share on other sites

Πολυ πιο οικονομικά στο γερμανικό amazon(150-160 ευρώ κατω ;) )

http://www.amazon.de/Sony-Xperia-Compact-Touch-Display-wei%C3%9F/dp/B013WSMY7S/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1441358660&sr=8-3&keywords=Xperia+z5

 

Μακάρι να ήταν €160 φτηνότερο... αλλά είναι μόνο €60... :(

Ναι λάθος μου,για την ακρίβεια 65 ευρώ με βάση σημερινή ισοτιμία :p

Πάλι όμως προτιμότερο το γερμανικό.

 

Είμαι περίεργος να μάθω αν θα παίξει προσφορά στο αγγλικό όπως περσι με το z3 το μεγάλο όπως το είχε προωθητική ενέργεια με τιμή 560 ευρώ(όπου την προλαβα)οταν όλοι οι υπόλοιποι το είχαν απο 649 εως 699 ευρώ day one.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι λάθος μου,για την ακρίβεια 65 ευρώ με βάση σημερινή ισοτιμία :p

Πάλι όμως προτιμότερο το γερμανικό.

 

Είμαι περίεργος να μάθω αν θα παίξει προσφορά στο αγγλικό όπως περσι με το z3 το μεγάλο όπως το είχε προωθητική ενέργεια με τιμή 560 ευρώ(όπου την προλαβα)οταν όλοι οι υπόλοιποι το είχαν απο 649 εως 699 ευρώ day one.

 

παντως ηδη ξεκινησε 50 ευρω πιο κατω απο την αρχικη..

Αυτο για οσους κολλανε με τις αρχικες τιμες την 1η ημερα..

Η τιμη ειναι καθαρα θεμα προσφορας και ζητησης, αν παει ορθιο θα μεινει στα 500 ευρω πολυ καιρο..

Εγω ρε παιδες παντως δεν ξερω τι να κανω, μηπως να πουλησω το Ζ3c μου και να ξανα παρω ενα Ζ3c..για ανανεωση?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

 

παντως ηδη ξεκινησε 50 ευρω πιο κατω απο την αρχικη..

Αυτο για οσους κολλανε με τις αρχικες τιμες την 1η ημερα..

Η τιμη ειναι καθαρα θεμα προσφορας και ζητησης, αν παει ορθιο θα μεινει στα 500 ευρω πολυ καιρο..

Εγω ρε παιδες παντως δεν ξερω τι να κανω, μηπως να πουλησω το Ζ3c μου και να ξανα παρω ενα Ζ3c..για ανανεωση?

Μόνο με το regular z5 θα δεις διαφορά και έναν άνεμο πραγματικής ανανέωσης εφόσον θες να παραμείνεις στη Sony.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με το regular z5 θα δεις διαφορά και έναν άνεμο πραγματικής ανανέωσης εφόσον θες να παραμείνεις στη Sony.

 

απο τη στιγμη που δειχνει να εχει καλυτερη μπαταρια, ναι!

παντως μου κανει τρομερη εντυπωση πως γυρισαν τουμπα τα νουμερα..απο εκει που στο Ζ3c ειχες καλυτερα νουμερα απο το Ζ3 και τα διπλασια απο το Ζ5c σχεδον, πως το καταφεραν και το εριξαν στο μισο και κατω απο το Ζ5.

Μενει να δουμε και το premium μικρο, το οποιο αν παει καλα ιαπωνια θα ερθει και εδω, και με 2900 μπαταρια θα ειναι ιδανικο πιστευω καθως θα πλησιασει σε επιδοσεις το Ζ3c.

Γενικα φαινεται οτι ο 810 στο θεμα μπαταρια δεν κανει καλη δουλεια και ειμαι σιγουρος οτι με τον 820 θα δουμε πολυ καλυτερα νουμερα με ιδιες μπαταριες κτλ.

Τελος παντων, αιντε να το παρει κανεις το μικρο να μας πει εντυπωσεις!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

 

απο τη στιγμη που δειχνει να εχει καλυτερη μπαταρια, ναι!

παντως μου κανει τρομερη εντυπωση πως γυρισαν τουμπα τα νουμερα..απο εκει που στο Ζ3c ειχες καλυτερα νουμερα απο το Ζ3 και τα διπλασια απο το Ζ5c σχεδον, πως το καταφεραν και το εριξαν στο μισο και κατω απο το Ζ5.

Μενει να δουμε και το premium μικρο, το οποιο αν παει καλα ιαπωνια θα ερθει και εδω, και με 2900 μπαταρια θα ειναι ιδανικο πιστευω καθως θα πλησιασει σε επιδοσεις το Ζ3c.

Γενικα φαινεται οτι ο 810 στο θεμα μπαταρια δεν κανει καλη δουλεια και ειμαι σιγουρος οτι με τον 820 θα δουμε πολυ καλυτερα νουμερα με ιδιες μπαταριες κτλ.

Τελος παντων, αιντε να το παρει κανεις το μικρο να μας πει εντυπωσεις!

 

Ο 810 ήδη απο την άνοιξη έλεγα ότι δεν κάνει για 2015 ναυαρχίδα.

Ότι θαύματα να κάνει ο κατασκευαστής απλά το μόνο που θα κατάφερνε ειναι να περιορίσει σχετικά τις θερμοκρασίες.

Εδω το m9 με μεγαλύτερη μπαταρια δεν κατάφερε ποτε να φτάσει την αυτονομία του m8 με μικρότερη μπαταρια.

Ακόμα και το flex 2 με 3000 μπαταρια και P-OLED που υποτίθεται έχουν πιο καλή ενεργειακή απόδοση απο τις IPS-LCD η αυτονομία του ήταν ελαφρώς καλύτερα απο το κάκιστο nexus 5 με την χάλια μπαταρια.

 

Σε όλα αυτα κοινός παρανομαστής ο 810

 

Μην πούμε για το z3+ που η αυτονομία σμπαραλιάστικε ενα 20-25% κατω απο το z3 και αυτο μεγάλο μερίδιο ευθύνης πάλι ο 810.

 

Σε αδράνεια μπορεί βράχος να ειναι αλλα οταν λειτουργείς το τηλέφωνο καταπίνει την μπαταρια σε ρυθμούς καταρράκτη.

 

Για αυτο δεν είμαι και πολυ αισιόδοξος για την αυτονομία των z5,τουλάχιστον για τα δεδομένα των Sony.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

εγω απο το απλο Ζ θα δω πολυ μεγαλη διαφορα οποιο και απο τα τρια να παρω
Link to comment
Share on other sites

τι παραπανω σου προσφερει το Ζ5 απο το το Ζ3 compact που εχω εγω και να αξιζει την μεταβαση.

θεωρω καμια...εδω καταργησανε και την μαγνητικη φορτιση :down:

 

δειτε και ενα βιντεο με τις διαφορες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τι παραπανω σου προσφερει το Ζ5 απο το το Ζ3 compact που εχω εγω και να αξιζει την μεταβαση.

θεωρω καμια...εδω καταργησανε και την μαγνητικη φορτιση :down:

 

δειτε και ενα βιντεο με τις διαφορες

 

αν εχει πολυ καλυτερη καμερα, τοτε ισως αξιζει.. αλλα μονο αυτο, αλλιως με την μπαταρια που εχει και με το ρισκο της εγγυησης πλεον λογω του οτι ειναι αδιαβροχο χωρις να επιτρεπεται να το βρεξεις, δεν ξερω αν αξιζει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z5 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...