Jump to content

Sony Xperia Z5


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν κάνει χαλάνε οι ειδικές κολλες που αδιαβροχοποιειται, θα σου ξεκολλησει καμία οθόνη η καμία πλάτη

 

Ακριβως, το πιστολακι το χρησιμοποιουν για να θερμανουν τις κολλες και να αποσυναρμολογησουν τη συσκευη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου το εχει κάνει και μένα και στο Ζ1 και στο Ζ5. Θελει λίγη ώρα για να στεγνώσει και μετά είναι εντάξει.Για να μην συμβαίνει,οταν το πλένω κάτω απτή βρύση καλύπτω την θύρα των ακουστικών.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως, το πιστολακι το χρησιμοποιουν για να θερμανουν τις κολλες και να αποσυναρμολογησουν τη συσκευη.

 

Το πιστολάκι εχει συνήθως ρύθμιση για κρύο αέρα πέρα απο το ζεστό ομως(στο δικο μου τουλάχιστον :p)

Αν και με το θυελλώδη αέρα που βγήκε απο έχθρες το βράδυ δεν χρειαζεται το σεσουάρ :lol:

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το πιστολάκι εχει συνήθως ρύθμιση για κρύο αέρα πέρα απο το ζεστό ομως(στο δικο μου τουλάχιστον :p)

Αν και με το θυελλώδη αέρα που βγήκε απο έχθρες το βράδυ δεν χρειαζεται το σεσουάρ :lol:

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

I know, και της γυναικας μου εχει κρυο -ζεστο, αλλα ειπα να ειμαι καθετος, μην εχει κανενα προβλημα ο φιλος και μετα τρεχει.

 

Με την κρυα ρυθμιση καθαριζαμε παλια τα pcκουτα, απο τη σκονη και τη μπιχλα. :lol: :lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει σε όλους αυτό ? Είμαστε σίγουροι οτι είναι το φυσιολογικό? στο Z1 μου ποτέ δεν είχε συμβεί. Εν τω μεταξύ όταν το παθαίνει παίρνει και φωτιά ο επεξεργαστής αναγνώρισε ξε-αναγνώρισε.
Link to comment
Share on other sites

Το κάνει σε όλους αυτό ? Είμαστε σίγουροι οτι είναι το φυσιολογικό? στο Z1 μου ποτέ δεν είχε συμβεί. Εν τω μεταξύ όταν το παθαίνει παίρνει και φωτιά ο επεξεργαστής αναγνώρισε ξε-αναγνώρισε.

Ναι και σε μένα το κάνει! Ζεσταίνεται αν το αφήσεις να το κάνει πολύ ώρα!Αν το στεγνώσεις εκείνη τη στιγμή είναι μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Πολυ καλο.

Επειδη καποιες εφαρμογες δεν τις βρηκα, αν το εχεις χρησιμοποιησει και εχεις καποια λιστα-screenshot με τις μπλοκαρισμενες εφαρμογες, αν μπορεις ανεβασε την..

 

Edit ενταξει με ενα search στο google βρηκα το Whats new που ηθελα πιο πολυ να σβησω... επιτηδες το εχουν αλλο ονομα μηπως τη γλιτωσει :P

Edited by geortsaki
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο.

Επειδη καποιες εφαρμογες δεν τις βρηκα, αν το εχεις χρησιμοποιησει και εχεις καποια λιστα-screenshot με τις μπλοκαρισμενες εφαρμογες, αν μπορεις ανεβασε την..

 

Edit ενταξει με ενα search στο google βρηκα το Whats new που ηθελα πιο πολυ να σβησω... επιτηδες το εχουν αλλο ονομα μηπως τη γλιτωσει :P

 

Είναι εξαιρετικό κι απλο εργαλείο!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα καμία φορά αλλάζει την τοποθεσία του καιρού από μόνο του και όταν πατάς ανανέωση καιρού μένει στην τοποθεσία εκείνη και μετά ξεκολλαει η τοποθεσία είναι το Νέο Λιβυσσιο έξω από τον οροπο το έχει κάνει σε κανέναν άλλον ? Λέτε να το στείλω στο service
Link to comment
Share on other sites

Μια εκκαθάριση ιστορικού/ρυθμισεων να κανεις στην εφαρμογη του καιρού και πρέπει λογικά να στρώσει.

Αλίμονο να το στείλεις service για αυτο το λογο.

 

Άσε που υπάρχουν εξαιρετικές εφαρμογες καιρού στο store αν δεν σε καλυπτει το μαμισιο.

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για πρότεινε μου

Με σειρά προτεραιότητας τα παρακάτω.

1.Eweather HD,barometer,alerts που χρησιμοποιώ ως βασική με πλήθος σε παραμετροποιηση.

2.Weather Now.

3.Weather Live.

 

Όλα τα παραπάνω paid.

 

Αλλιώς το κλασικό δωρεάν πολύ καλό AccuWeather

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Η γυναίκα μου έχει ένα Xperia Z5 το οποίο πριν κανένα μήνα παρουσίαζε το εξής θέμα, όταν πήγαινε να καλέσει κάποιον η οθόνη μαυριζε και η οθόνη σταματούσε να ανταποκρινεται παρόλο που ακουγες την κλήση να γίνεται κανονικά. Το έκανα μια επαναφορά σε εργοστασιακες ρυθμίσεις και φαινόταν να δουλεύει καλά μέχρι που χθες το ξαναπαρουσίασε. Έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο;

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Η γυναίκα μου έχει ένα Xperia Z5 το οποίο πριν κανένα μήνα παρουσίαζε το εξής θέμα, όταν πήγαινε να καλέσει κάποιον η οθόνη μαυριζε και η οθόνη σταματούσε να ανταποκρινεται παρόλο που ακουγες την κλήση να γίνεται κανονικά. Το έκανα μια επαναφορά σε εργοστασιακες ρυθμίσεις και φαινόταν να δουλεύει καλά μέχρι που χθες το ξαναπαρουσίασε. Έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο;

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όταν λες το εμφάνισε ξαφνικά, μήπως είναι μετά από εγκατάσταση κάποιας εφαρμογής;

 

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα θα πήγαινε το μυαλό μου σε κάποια εφαρμογή που να έχει σχέση με τις κλήσεις ή με τον σένσορα εγγύτητας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Η γυναίκα μου έχει ένα Xperia Z5 το οποίο πριν κανένα μήνα παρουσίαζε το εξής θέμα, όταν πήγαινε να καλέσει κάποιον η οθόνη μαυριζε και η οθόνη σταματούσε να ανταποκρινεται παρόλο που ακουγες την κλήση να γίνεται κανονικά. Το έκανα μια επαναφορά σε εργοστασιακες ρυθμίσεις και φαινόταν να δουλεύει καλά μέχρι που χθες το ξαναπαρουσίασε. Έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο;

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Έχεις πάνω ζελατίνα ή tempered glass? Ίσως καλύπτεται με κάποιον τρόπο ο αισθητήρας πάνω στην οθόνη ο οποίος την κλείνει όταν καλυφθεί (βάζοντας το στο αυτί) Η μήπως αυτός ο αισθητήρας με κάποιο τρόπο έχει μετακινηθεί

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Έχεις πάνω ζελατίνα ή tempered glass? Ίσως καλύπτεται με κάποιον τρόπο ο αισθητήρας πάνω στην οθόνη ο οποίος την κλείνει όταν καλυφθεί (βάζοντας το στο αυτί) Η μήπως αυτός ο αισθητήρας με κάποιο τρόπο έχει μετακινηθεί

Ναι έχω ζελατίνα αλλά από την πρώτη μέρα που το πήρε. Λέτε να είναι αυτό;

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω ζελατίνα αλλά από την πρώτη μέρα που το πήρε. Λέτε να είναι αυτό;

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι ο βασικός ύποπτος, και σε ένα άλλο παιδί είχε συμβεί αλλά δεν θυμάμαι αν είχε κουνηθει ο αισθητήρας η απλά έφταιγε η ζελατίνα.

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Η γυναίκα μου έχει ένα Xperia Z5 το οποίο πριν κανένα μήνα παρουσίαζε το εξής θέμα, όταν πήγαινε να καλέσει κάποιον η οθόνη μαυριζε και η οθόνη σταματούσε να ανταποκρινεται παρόλο που ακουγες την κλήση να γίνεται κανονικά. Το έκανα μια επαναφορά σε εργοστασιακες ρυθμίσεις και φαινόταν να δουλεύει καλά μέχρι που χθες το ξαναπαρουσίασε. Έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο;

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα, τό έκανε και σε μένα. φού έκανα διαφόρα, διαπίστωσα ότι είχε αρχίσει να ξεκολλά η οθόνη, πάνω αριστερά. ( Αν την πατήσεις στη γωνία κουνιέται; ) Το πήγα στο σερβις και όλα καλά.

https://andrismoi.wordpress.com/

Θέματα που μου κίνησαν το ενδιαφέρον και τα μοιράζομαι

Link to comment
Share on other sites

το Sony mobile και κάνε αναβάθμιση

Xperia z5 android N

 

Τα κυριότερα νέα χαρακτηριστικά του νωρίτερα γνωστού ως Android N είναι τα ακόλουθα:

 

Direct reply notifications: Οι ειδοποιήσεις αλλάζουν όψη και ομαδοποιούνται ανά app, κυρίως όμως παρέχεται η δυνατότητα άμεσης αντίδρασης σε αυτές

Split screen view: Η οθόνη χωρίζεται, με διαφορετικό app σε κάθε τμήμα της. Οι προγραμματιστές θα μπορούν να ορίσουν το ελάχιστο πλάτος που απαιτεί η εφαρμογή τους όταν θα βρίσκεται δίπλα σε μια άλλη.

Data Saver: Το Android N θα μπορεί να μην προκαλεί καθόλου ή να περιορίζει με πολλούς τρόπους την κίνηση data από εφαρμογές που εκτελούνται στο παρασκήνιο ή στο προσκήνιο, όταν υπάρχει σύνδεση δεδομένων κινητής τηλεφωνίας. Μπορεί για παράδειγμα να περιορίζει το bit rate όταν γίνεται streaming, την ποιότητα της εικόνας, την πρώιμη μεταφορά δεδομένων για τη βελτιστοποίηση κάποιων λειτουργιών των app κ.ά., μειώνοντας τον κίνδυνο από το σοκ του λογαριασμού

Turn off Work: Τα τμήματα IT επιχειρήσεων θα μπορούν να απενεργοποιήσουν τη χρήση των εφαρμογών τους υπό συνθήκες.

Πηγή:

http://tech.in.gr/news/art...aid=1500097223

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 253 έκδοση σταμάτησε η φωτεινή ειδοποίηση led η το έχω στο ενεργό η στο απενεργοποιημενο το ίδιο είναι εγώ πάντα κλειστό το είχα να σημειωθεί ότι έχει γίνει καθαρή εγκατάσταση λογισμικού από το Sony mobile
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 253 έκδοση σταμάτησε η φωτεινή ειδοποίηση led η το έχω στο ενεργό η στο απενεργοποιημενο το ίδιο είναι εγώ πάντα κλειστό το είχα να σημειωθεί ότι έχει γίνει καθαρή εγκατάσταση λογισμικού από το Sony mobile

 

Εμενα καλα δουλευει το led.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...