Jump to content

Huawei Mate S


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε αυτό το άρθρο αναφέρει ότι η huawei θα ενσωματώσει χαρακτηριστικά της emui 5 που στηρίζεται σε nougat και σε συσκευές που δεν θα πάρουν nougat και θα μείνουν σε emui 4.1. Καλό αν το κάνει αυτό μιας και από ότι φαίνεται εμείς μείναμε στην απέξω.

http://www.androidauthority.com/flashbacks-forecasts-huawei-2017-746679/

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 816
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε αυτό το άρθρο αναφέρει ότι η huawei θα ενσωματώσει χαρακτηριστικά της emui 5 που στηρίζεται σε nougat και σε συσκευές που δεν θα πάρουν nougat και θα μείνουν σε emui 4.1. Καλό αν το κάνει αυτό μιας και από ότι φαίνεται εμείς μείναμε στην απέξω.

http://www.androidauthority.com/flashbacks-forecasts-huawei-2017-746679/

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Μακαρι να γινει εστω και αυτο....

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CRR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια εχω την B370...χθες λοιπον το εκανα unlock bootloader...περασα twrp και πηγα να το κανω ροοτ....φλασαρω το supersu ζιπακι και μετα στην επανεκκινηση εμενε στο logo της huawei...οποιος γμωριζει ας μου πει τι κανω λαθος..

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CRR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα εγώ έχω το Κινέζικο με την UL00 και μου έδωσε την αναβάθμιση Β370 δεν βλέπω καμμιά διαφορά απλά το EMUI εγινε 4.0.2 αλλά δεν έχει σχέση με το EMUI 5. Το EMUI 5 το πέρασα στο Honor 8 που πήρα πρόσφατα είναι πολύ διαφορετικό.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγώ έχω το Κινέζικο με την UL00 και μου έδωσε την αναβάθμιση Β370 δεν βλέπω καμμιά διαφορά απλά το EMUI εγινε 4.0.2 αλλά δεν έχει σχέση με το EMUI 5. Το EMUI 5 το πέρασα στο Honor 8 που πήρα πρόσφατα είναι πολύ διαφορετικό.

Λογικό να μην βλέπεις διαφορές, Το emui 5 στηρίζεται σε nougat ενώ το emui 4 σε marshmallow. Και nougat δεν προβλέπεται να πάρει το mate s. Όπως αναφέρει το άρθρο που έχω βάλει πιο πάνω η Huawei σκοπεύει να βάλει κάποια χαρακτηριστικά της 5 στην 4, αλλά είναι ακόμα φήμες.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Λογικό να μην βλέπεις διαφορές, Το emui 5 στηρίζεται σε nougat ενώ το emui 4 σε marshmallow. Και nougat δεν προβλέπεται να πάρει το mate s. Όπως αναφέρει το άρθρο που έχω βάλει πιο πάνω η Huawei σκοπεύει να βάλει κάποια χαρακτηριστικά της 5 στην 4, αλλά είναι ακόμα φήμες.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Νόμισα πως σε αυτήν την αναβάθμιση θα τα προσθετέ, οπότε αναμένομε.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε καινούργιο update B380. Δεν καταλαβαίνω βέβαια γιατί δεν έρχονται ΟΤΑ updates. Αν βρω χρόνο το βράδυ θα την περάσω.

https://www.huaweiblog.de/news/huawei-mate-s-firmwareupdate-b380-erschienen/

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε καινούργιο update B380. Δεν καταλαβαίνω βέβαια γιατί δεν έρχονται ΟΤΑ updates. Αν βρω χρόνο το βράδυ θα την περάσω.

https://www.huaweiblog.de/news/huawei-mate-s-firmwareupdate-b380-erschienen/

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Την εχω εδω και 2 μερες...βλεπω καλυτερη διαχειριση της μπαταριας

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CRR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την εχω εδω και 2 μερες...βλεπω καλυτερη διαχειριση της μπαταριας

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CRR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωραίος. Την κατεβάζω και εγώ τώρα να την περάσω το βράδυ.

Την έβαλες με τον τρόπο που γράφει στο blog? Δηλαδή πληκτρολογώντας τα στοιχεία που αναφέρει? Επίσης να υποθέσω ότι δεν χρειάζεται στήσιμο από την αρχή, σωστά?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος. Την κατεβάζω και εγώ τώρα να την περάσω το βράδυ.

Την έβαλες με τον τρόπο που γράφει στο blog? Δηλαδή πληκτρολογώντας τα στοιχεία που αναφέρει? Επίσης να υποθέσω ότι δεν χρειάζεται στήσιμο από την αρχή, σωστά?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Την περασα οπως ολες τις προηγουμενες φορες...δεν ειδα τι γραφει

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CRR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε καινούργιο update B380. Δεν καταλαβαίνω βέβαια γιατί δεν έρχονται ΟΤΑ updates. Αν βρω χρόνο το βράδυ θα την περάσω.

https://www.huaweiblog.de/news/huawei-mate-s-firmwareupdate-b380-erschienen/

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Πέρασα την Β380 και εγώ εδώ και λίγες ημέρες με τις οδηγίες από το γερμανικό blog, δεν χάθηκαν δεδομενα, όλα οκ. Διάφορες γενικά δεν είδα, εχει το security patch του Φλεβάρη και έχουν προσθέσει μία λειτουργία οπου ενεργοποιείται ένα φίλτρο οθόνης για προστασία ματιών.

 

Sent from my TbooK 16 Pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την Β380 και εγώ εδώ και λίγες ημέρες με τις οδηγίες από το γερμανικό blog, δεν χάθηκαν δεδομενα, όλα οκ. Διάφορες γενικά δεν είδα, εχει το security patch του Φλεβάρη και έχουν προσθέσει μία λειτουργία οπου ενεργοποιείται ένα φίλτρο οθόνης για προστασία ματιών.

 

Sent from my TbooK 16 Pro using Tapatalk

Τουλαχιστον παιρνουμε αναβαθμισεις με security patches

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CRR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα!!μετά από rollback έκανα εγκατάσταση την β321 και στην συνεχεία την 380 ,αυτό όμως που παρατηρούσα είναι ότι στον αριθμό έκδοσης εκεί που ήταν το 432 είναι τώρα c900,το rollback έγινε ακριβός όπως έχετε πει σε προηγούμενες απαντήσεις,θα μου δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα??σας ευχαριστω για το χρονο σας
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα!!μετά από rollback έκανα εγκατάσταση την β321 και στην συνεχεία την 380 ,αυτό όμως που παρατηρούσα είναι ότι στον αριθμό έκδοσης εκεί που ήταν το 432 είναι τώρα c900,το rollback έγινε ακριβός όπως έχετε πει σε προηγούμενες απαντήσεις,θα μου δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα??σας ευχαριστω για το χρονο σας

Είναι branded το κινητό?Αν δεν είναι, Κανονικά δεν έπρεπε να αλλάξει region σε c900. Η αλλαγή έγινε αφού πέρασες την Β321 ή την 380? C900 είναι global version, δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα. Ίσως δεν έχεις πρόσβαση στα themes, αλλά δεν είναι και σίγουρο.

 

Sent from my Onda v975m using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,,,, αν είναι branded η unbranded δεν το γνωρίζω(αλλα μαλλον ειναι unbraded γιατι δεν μου δειχνει καποιας εταιριας το logo),η αλλαγη εγινε αφου περασα την 321 μετα το roollback,το μονο πρόβλημα είναι πως δεν μου λειτουργει η εφαρμογή του fb ανοιγει και κλεινει αμεσως,ξανα εκανα rollback και τωρα ειμαι android 6

emui 4.0.2 kai αριθμο crr-l09c900b300 τι κανω τωρα??ευχαριστω και παλι

Edited by ziliastef
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,,,, αν είναι branded η unbranded δεν το γνωρίζω(αλλα μαλλον ειναι unbraded γιατι δεν μου δειχνει καποιας εταιριας το logo),η αλλαγη εγινε αφου περασα την 321 μετα το roollback,το μονο πρόβλημα είναι πως δεν μου λειτουργει η εφαρμογή του fb ανοιγει και κλεινει αμεσως

Καλημέρα. Αν είναι unbranded δεν θα έπρεπε να αλλάξει region. Πριν κανείς rollback ποια ρομ είχες? Όταν έκανες rollback, στο δεύτερο στάδιο, ποια ρομ έβαλες? Την Β321?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

καλη σου μερα φιλε και σε ευχαριστω που ασχολησε, πριν κανω το πρωτο ειχα την 370 και τωρα στο δευτερο πριν κανω το ρολλ ειχα την 380 τωρα περιμενω να κατεβει η b145 να δω αν θα την παρει Edited by ziliastef
Link to comment
Share on other sites

καλη σου μερα φιλε και σε ευχαριστω που ασχολησε, πριν κανω το πρωτο ειχα την 370 και τωρα στο δευτερο πριν κανω το ρολλ ειχα την 380 τωρα περιμενω να κατεβει η b145 να δω αν θα την παρει

Όταν έκανες rollback στο δεύτερο στάδιο ποια ρόμ έβαλες? Στο πρώτο βάζεις B300 και Στο δεύτερο στάδιο ήθελε την Β145. Μετά βάζεις την Β321. Για να πας Τώρα από Β380 στην Β145 πρέπει να κάνεις ξανά rollback.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Όταν έκανες rollback στο δεύτερο στάδιο ποια ρόμ έβαλες? Στο δεύτερο στάδιο ήθελε την Β145. Μετά βάζεις την Β321. Για να πας Τώρα από Β380 στην Β145 πρέπει να κάνεις ξανά rollback.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

ωραία τώρα είμαι σε φάση που εχω κάνει το rollback και θα περάσω την β145 άλλα αμφιβάλω αν θα την πάρει γιατί είμαι σε android 6,

σε αλλη φορα που ειχα κανει rollback με πηγε κατεθειαν σε androi 5 αυτο μου εκανε εντυπωση,

 

στο δευτερο σταδιο δεν ειχα βαλει τελικα την 145 αλλα την 321 εκει το χασα

Link to comment
Share on other sites

ωραία τώρα είμαι σε φάση που εχω κάνει το rollback και θα περάσω την β145 άλλα αμφιβάλω αν θα την πάρει γιατί είμαι σε android 6,

σε αλλη φορα που ειχα κανει rollback με πηγε κατεθειαν σε androi 5 αυτο μου εκανε εντυπωση,

 

στο δευτερο σταδιο δεν ειχα βαλει τελικα την 145 αλλα την 321 εκει το χασα

Μα το rollback είναι για να πας από 6 σε 5, οπότε θα δουλέψει. Διάβασε προσεκτικά τις οδηγίες. Στο δεύτερο στάδιο θα βάλεις την Β145 και θα έχεις γυρίσει σε 5. Αφού ολοκληρωθεί το rollback και έχεις την Β145 θα βάλεις την Β321. Προσοχή, στο rollback τις ρομ θα τις βάζεις στην εσωτερική μνήμη, όχι στην sd card. Την Β322 θα βάλεις στην sd card.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μα το rollback είναι για να πας από 6 σε 5, οπότε θα δουλέψει. Διάβασε προσεκτικά τις οδηγίες. Στο δεύτερο στάδιο θα βάλεις την Β145 και θα έχεις γυρίσει σε 5. Αφού ολοκληρωθεί το rollback και έχεις την Β145 θα βάλεις την Β321. Προσοχή, στο rollback τις ρομ θα τις βάζεις στην εσωτερική μνήμη, όχι στην sd card. Την Β322 θα βάλεις στην sd card.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

σε υπερευχαριστω θα κανω τα βηματα οπως μου ειπες και θα σε κραταω ενημερο,

σε ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

με την πολύτιμη βοήθεια του zananiro τα κατάφερα,

τώρα είμαι στην β145 c432 κατά την γνώμη σας πια είναι η καλύτερη rom να βάλω τώρα??

Link to comment
Share on other sites

με την πολύτιμη βοήθεια του zananiro τα κατάφερα,

τώρα είμαι στην β145 c432 κατά την γνώμη σας πια είναι η καλύτερη rom να βάλω τώρα??

Την τελευταία βάλε, έχει το πιο πρόσφατο security patch. Κανονικά από την Β145 θα σου έρθει OTA update στην Β321 ή την περνάς Εσύ χειροκίνητα. Μετά περνάς την Β380.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία βάλε, έχει το πιο πρόσφατο security patch. Κανονικά από την Β145 θα σου έρθει OTA update στην Β321 ή την περνάς Εσύ χειροκίνητα. Μετά περνάς την Β380.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

καλησπερα φιλε μου zanarino εβαλα χειροκινητα την β321 διοτι δεν μου εβγαλε οτα και πηγε παλι στην c900 b321, τι να κανω ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου zanarino εβαλα χειροκινητα την β321 διοτι δεν μου εβγαλε οτα και πηγε παλι στην c900 b321, τι να κανω ?

Η Β321 που έβαλες ήταν για version c432? Αν ναι, και δεδομένου ότι δεν σου έδινε ΌΤΑ, τότε μαλλον το κινητό έχει διαφορετικό version από c432, οπότε όταν έβαλες την Β321 άλλαξε σε c900 που είναι global. Οπότε στην περίπτωση αυτή δεν κάνεις τίποτα, κάθεσαι και απολαμβάνεις το κινητο. Όταν βγει κάποιο update βλέπεις τι κάνεις. Μπορείς να βάλεις την εφαρμογή firmware finder από το play store, σου βγάζει πληροφορίες για το version και όλες τις διαθέσιμες ρομ, αν και νομίζω ότι θα στο βλέπει ως c900.

 

Sent from my TbooK 16 Pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...