Jump to content

Huawei Mate S


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπάθησα να κάνω rollback και δεν με αφήνει απλά παραμενει στο ίδιο rom ούτε αλλαγή region από oem μπορεί να κάνει ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει ? Ευχαριστώ εκ τον προτέρων

Το ότι δεν αλλάζει region δεν μου φαίνεται περίεργο, το περίεργο είναι αυτό που γράφεις ότι δεν αλλάζει η ρόμ. Τι εννοείς παραμένει στην ίδια ρόμ? Γίνεται δηλαδή κανονικά η εγκατάσταση και οταν κάνει boot είναι στην ίδια ρομ που ήσουν πριν? Επίσης, οταν κάνεις rollback, στο 1ο στάδιο η ρόμ που εγκαθίσταται εχει region c900 ανεξαρτήτως έκδοσης. Στο 2ο στάδιο θα γίνει η αλλαγή region. Αν γίνει, γιατί όπως σου είχα πει υπάρχει περίπτωση να μην αλλάξει αν είναι branded. Το cust αλλάζει σίγουρα αν κάνεις root, αλλά ξεχνάς εγγύηση.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 816
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακριβώς αυτό το κάνω rollback με το 900 από το site και είμαι ξανά στο ίδιο rom οποίο rom και να βάλω πάλι παραμένει στο ίδιο .λόγο εγγύησης δεν το έχω κάνει root ακόμα ...
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό το κάνω rollback με το 900 από το site και είμαι ξανά στο ίδιο rom οποίο rom και να βάλω πάλι παραμένει στο ίδιο .λόγο εγγύησης δεν το έχω κάνει root ακόμα ...

Περίεργο αυτό, πιθανόν κάτι σου διαφεύγει και δεν το κάνεις σωστά. Έκανες τα βήματα ένα ένα για κάθε στάδιο όπως αναφέρονται στον οδηγό? Επίσης από ποια ρομ ξεκινάς, σε ποια σου δείχνει ότι πας στο πρώτο στάδιο και σε ποια ρομ προσπαθείς να κάνεις rollback?.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Κάνω ότι λέει το rollback. Δλδ βάζω το ενδιάμεσο πακέτο (b300) στην μνήμη του τηλεφώνου στον φάκελο dload και μετά κάνω τα 3 κουμπιά μου λέει update sucessfull κάνω επανεκκίνηση και είναι στο ίδιο τον όπως και πριν ....
Link to comment
Share on other sites

Κάνω ότι λέει το rollback. Δλδ βάζω το ενδιάμεσο πακέτο (b300) στην μνήμη του τηλεφώνου στον φάκελο dload και μετά κάνω τα 3 κουμπιά μου λέει update sucessfull κάνω επανεκκίνηση και είναι στο ίδιο τον όπως και πριν ....

Δηλαδή μετά την επανεκκίνηση είσαι πάλι στην Β321? Τα αρχεία, εφαρμογές κλπ δεν έχουν σβηστεί? Δοκίμασε να ολοκληρώσεις τη διαδικασία, δηλαδή να κάνεις και το δεύτερο βήμα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα και το δεύτερο βήμα και το factory reset πριν την εγκατάσταση αλλά τίποτα Edited by Johny-B
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστωω

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CRR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελικά την πέρασες? Γιατί βλέπω να αργεί το ΟΤΑ και σκέφτομαι και εγώ Μήπως την περάσω.

 

Δοκιμασα και το δεύτερο βήμα και το factory reset πριν την εγκατάσταση αλλά τίποτα

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συμβαίνει αυτό. Το να μην αλλάζει το cust το καταλαβαίνω, αλλά να μένεις στην ίδια ρόμ είναι περίεργο.

 

 

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τελικά την πέρασες? Γιατί βλέπω να αργεί το ΟΤΑ και σκέφτομαι και εγώ Μήπως την περάσω.

 

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συμβαίνει αυτό. Το να μην αλλάζει το cust το καταλαβαίνω, αλλά να μένεις στην ίδια ρόμ είναι περίεργο.

 

 

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Οχι..θα περιμενω ΟΤΑ μην γινει καμια στραβη

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CRR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους!!!

Γνωρίζει κανείς αν μπορούμε να προσθέσουμε διαφορετικούς χρήστες? Δηλαδή να ορίσω ένα χρήστη που όταν τον επιλέγω να έχει πρόσβαση μόνο σε συγκεκριμένες εφαρμογές.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλη χρονια...περασα την νεα εκδοση 370 οπως λεμε και στο xda....δεν εχασα τα δεδομενα μου....ολα καλα μεχρι στιγμης

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CRR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή φαντάζομαι ότι πιο πολλοί δεν έχουμε ρουταρισμενα τα κινητά, για όποιον ενδιαφέρεται για εφαρμογή που κόβει διαφημίσεις σε non-rooted συσκευές, είναι open source εφαρμογή, κόβει διαφημίσεις από browsers και εφαρμογές και δεν χρησιμοποιεί εξωτερικούς servers όπου αποστέλνονται δεδομένα για φιλτράρισμα διαφημίσεων όπως πχ κανει το adguard, δείτε την NetGuard . Στο φόρουμ ο developer δίνει ξεχωριστό λινκ για το version της εφαρμογής που έχει το επιπλέον χαρακτηριστικό για adblock γιατί αυτή του playstore δεν έχει φυσικά αυτό το επιπλέον χαρακτηριστικό. Βασικά, η εφαρμογή δημιουργεί μια τοπική VPN σύνδεση στο κινητό και όλο το φιλτράρισμα διαφημίσεων γίνεται μέσω hosts files τοπικά στο κινητό, οπότε δεν χρειάζεται να αποσταλεί καμία πληροφορία σε εξωτερικό server. Είναι η μοναδική εφαρμογή για non-rooted συσκευές (τουλάχιστον εγώ δεν βρήκα άλλη) που χρησιμοποιεί hosts files, όπως ακριβώς δηλαδή και το adaway για rooted συσκευές. Και το πιο σημαντικό είναι ότι είναι open source εφαρμογή. Την χρησιμοποιώ εδώ και λίγο καιρό και δουλεύει άψογα στο κινητό μας. Θα πρέπει να την βάλετε στις προστατευόμενες εφαρμογές και να την εξαιρεσετε από τις βελτιστοποιήσεις για να μην κλείνει.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω το mate s μπορεί κανείς να μου πει πόση ώρα οθόνης βγάζει sot ευχαριστώ

 

Το εχει κολλητος μου και βγαζει κανα 5αωρο στην αυτοματη φωτεινοτητα

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να τραμπαρω το p8 μου με ενα mate s,εισαγωγης.Τι παίζει με την εγγυηση οσον αφορα τα κινητα εισαγωγης?Καλύπτονται εδω απο καποια εταιρεια?Δεν εχω ασχοληθει γιατι το p8 το χα παρει απο Κωτσοβολο.
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να τραμπαρω το p8 μου με ενα mate s,εισαγωγης.Τι παίζει με την εγγυηση οσον αφορα τα κινητα εισαγωγης?Καλύπτονται εδω απο καποια εταιρεια?Δεν εχω ασχοληθει γιατι το p8 το χα παρει απο Κωτσοβολο.

Όταν λες εισαγωγής τι εννοείς? Όλα εισαγόμενα είναι. Αν είναι Ευρωπαϊκό μοντέλο έχεις κανονικά εγγύηση από την επίσημη αντιπροσωπεία. Αν είναι κινέζικο μοντέλο δεν έχεις εγγύηση.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...ειχαμε κανενα νεο για την Nougat καο την συσκευη μας; Υπαρχει ελπιδα;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CRR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...ειχαμε κανενα νεο για την Nougat καο την συσκευη μας; Υπαρχει ελπιδα;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CRR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μάλλον δεν υπάρχει ελπίδα. Οι απαιτήσεις τις Google δυστυχώς δεν το επιτρέπουν και έχουν αποκλειστεί πολλά κινητά όπως το δικό μας που θα μπορούσαν να τη σηκώσουν χαλαρά. Κάτι φήμες διάβασα δεξιά και αριστερά ότι μπορεί να πάρει το κινέζικο μόλις δώσει πρώτα στις συσκευές που έχει προγραμματίσει. Καλά κρασιά. Κρίμα γιατί με emui 5 θα απογειωνοταν το κινητό.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν υπάρχει ελπίδα. Οι απαιτήσεις τις Google δυστυχώς δεν το επιτρέπουν και έχουν αποκλειστεί πολλά κινητά όπως το δικό μας που θα μπορούσαν να τη σηκώσουν χαλαρά. Κάτι φήμες διάβασα δεξιά και αριστερά ότι μπορεί να πάρει το κινέζικο μόλις δώσει πρώτα στις συσκευές που έχει προγραμματίσει. Καλά κρασιά. Κρίμα γιατί με emui 5 θα απογειωνοταν το κινητό.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Κριμα...εγω παντως εχω βαλει τωρα ενα θεμα emui5 και καπως το εχω φερει.με τα εικονιαδια μενου κλπ

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CRR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κριμα...εγω παντως εχω βαλει τωρα ενα θεμα emui5 και καπως το εχω φερει.με τα εικονιαδια μενου κλπ

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CRR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορείς να δώσεις πηγή για το θέμα να το δοκιμάσω?

Εν το μεταξύ έχει να μας δώσει ΟΤΑ update κάτι μήνες. Έλεος δηλαδή, ούτε τα security patches της Google δεν μας δίνει.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις πηγή για το θέμα να το δοκιμάσω?

Εν το μεταξύ έχει να μας δώσει ΟΤΑ update κάτι μήνες. Έλεος δηλαδή, ούτε τα security patches της Google δεν μας δίνει.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

https://forum.xda-developers.com/mate-s/themes-apps/mate-s-blue-emui-5-0-theme-t3528028

 

Οσο για τα patches πεδασα την B370 που ειναι Νοεμβριου....κι οχι ΟΤΑ

Στάλθηκε από το HUAWEI CRR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by kostis8
Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/mate-s/themes-apps/mate-s-blue-emui-5-0-theme-t3528028

 

Οσο για τα patches πεδασα την B370 που ειναι Νοεμβριου....κι οχι ΟΤΑ

Στάλθηκε από το HUAWEI CRR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πώς πέρασες τη ρομ, με τη μέθοδο των τριών κουμπιών ή με τοπική εγκατάσταση? Αν περνάει με τοπική εγκατάσταση αν είναι να την περάσω, αλλιώς βαριέμαι να το ξαναστηνω από την αρχή, γι αυτό περιμένω ΟΤΑ.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Πώς πέρασες τη ρομ, με τη μέθοδο των τριών κουμπιών ή με τοπική εγκατάσταση? Αν περνάει με τοπική εγκατάσταση αν είναι να την περάσω, αλλιώς βαριέμαι να το ξαναστηνω από την αρχή, γι αυτό περιμένω ΟΤΑ.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Μεθοδο 3 κουμπιων αλλα δεν μου διαγραφηκε τιποτα...οπως το ειχα στημενο ξανα ανοιξε

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CRR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μπορεις να μας πεις που βρηκες τη b370. Και αν αξίζει να την περασουμε

https://forum.xda-developers.com/mate-s/general/huawei-mate-s-firmware-version-crr-t3514356

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CRR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...