Jump to content

Huawei Mate S


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://i.imgur.com/TmOOfat.jpg

Το Huawei Mate S είναι ο διάδοχος του Mate 7. Έχει παρόμοια σχεδίαση και κορυφαία χαρακτηριστικά και είναι η ναυαρχίδα της Huawei στα phablet. Παράλληλα διατηρεί τα υψηλής ποιότητας υλικά η Huawei και στο Mate S. Το μέγεθος είναι πιο μικρό σε σχέση με το 7 και αυτό είχε επίπτωση στη μπαταρία δυστυχώς.

 

Βασικά Τεχνικά Χαρακτηριστικά:

 

  • Οθόνη: 5.5'', 1920x1080p AMOLED (Gorilla Glass 3, 2.5D γυαλί)
  • CPU: Kirin 935 64-Bit Octa Core (4x1,5GHz - 4x2,2GHz)
  • RAM: 3GB
  • ROM: 32/64/128GB
  • Πίσω Κάμερα: 13MP με dual tone flash
  • Μπροστά Κάμερα: 8MP με flash
  • Μπαταρία: 2700 mAh
  • Fingerprint Scanner

 

Η τιμή για το μοντέλο των 32GB θα είναι €650.

 

Προσωπική άποψη: Αν είχε μπαταρία κάπου στα 3500 αυτή η συσκευή θα ήταν τρελό win. Τα λεφτά του γενικά πιστεύω το αξίζει αλλά η μπαταρία μου χτύπησε πολύ άσχημα αν σκεφτεί κανείς ότι το Mate 7 είχε 4100mAh και το φθηνότερο G8 θα έχει 3000mAh.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 816
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πανάκριβο με χαρακτηριστικά περσινά. Ποιος άλλος χρήστης θα δώσει 650 όταν με 500 - 540 αγοράζει το S6 που με την 5.1.1 είναι μια χαρά.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγω απογοητευτηκα με την 5.5 οθονη, αυτη θα εκανε την διαφορα !

Η huawey ξεκινησε με φθηνες τιμες και εγινε πανακριβη και αυτη.Περισυ το mate7 στα 550 ξεκινησε αποτι θυμαμαι!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Υπάρχει κανένα νεότερο για την ημερομηνία κυκλοφορίας του στα Ελληνικά καταστήματα;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Υπάρχει κάτι νεότερο ποτέ θα έρθει επίσημα στην Ελλάδα?

Το έχουν στα public (Αθήνα - Σύνταγμα) στα "προσεχως"....

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Ο διάδοχος του mate 7, είναι το mate 8.

Όπως φαίνεται έχεις δίκιο. Όταν είχε κυκλοφορήσει όμως το Mate S δεν ξέραμε ότι θα βγει και αυτό αλλά και το Mate 8. Τότε πίστευα ότι το S θα είναι ο διάδοχος,

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ..... Το έχουν δηλαδή ανοιχτό να το δεις και να το πιάσεις?

Ναι. Μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις. Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. Ωραία αίσθηση στο χέρι, ο αισθητήρας αποτυπώματος δουλεύει άψογα στο σκρολ και το κατέβασμα των notifications, η οθόνη πολύ καλή και γενικά θετικοτατη η εντύπωση που αποκομισα.

Edit: και σου δίνει την αίσθηση μικρότερης συσκευής και όχι συσκευής με 5.5".

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ και πάλι θα πάω να το δω ......αν και είσαι κατατοπιστικοτατος.......σκέφτομαι να το τιμήσω όταν έρθει.
Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο το ειδα χτες απο γνωστο,οντως η huawei εχει κανει αψογη δουλεια.

Η οθονη χαρμα οφθαλμων,εχω την εντυπωση οτι ειναι λιγοτερο κορεσμενα τα χρωματα σε σχεση με του s6 Μου.

Πολυ καλη και στο scroll,tap.

Ποιοτητα κατασκευης πολυ καλη,αν και στο ασημι μαυρο,δε με τρελανε και τοσο.ο αισθητηρας δαχτυλικου αποτυπωματος βολευει μια χαρα πισω και τον ειδα να λειτουργει πολυ καλα.

Το ηχειο της συσκευης,παρα πολυ καλο και ποιοτικο.

Το μεγεθος επισης καλο,δεν ενοχλει στο χερι,ειναι αρκετα μαζεμενο.

Η κουρμπα στην οθονη τωρα,κρυβει εξυπνα τα bezels της συσκευης που δεν ειναι σαφως μηδαμινα,απλα καλυπτοντε.

Απο καμερα δειχνει ΟΚ,αν και δεν το εχω στα χερια μου ωστε να βγαλω πιο ασφαλης συμπερασματα.

Παντως το τηλεφωνο δουλευει ωραια,δεν ειδα lags στην λιγη ωρα που το δουλεψα.

Η τιμη του τωρα?χμ,δε ξερω....Θα περιμενα σαφως να πεσει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι η τιμή είναι ψηλή για την αντίληψη που έχει ο καταναλωτής για την εταιρεία (δεν είναι "πρώτη μάρκα" κλπ) άσχετα με το πόσο καλή είναι η συσκευή, αλλά θα πέσει γρήγορα πιστεύω.
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Πανάκριβο!!! Αν έχουν τόσο το S, το 8άρι πόσο θα το βγάλουν? :confused:

Όχι, αν δεν πέσει και πολύ μάλιστα, υπάρχουν πολλές εναλλακτικές. ;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το είδα χθες στο public πραγματικά οι διαστάσεις του είναι πολύ καλές και δεν του φαίνεται για 5.5 κινητό. Επίσης μου άρεσε πολύ η ποιότητα του και γενικά το κράτημα στο χέρι. Αυτό όμως που με χάλασε ήταν η οθόνη, κιτρινισμενο άσπρο και μέτρια χρώματα..... Το mate 7 έχει πολύ καλύτερη οθόνη........
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,zots κάνεις λάθος, τό έχω στα χέρια μου εδώ και τρεις μέρες,το κινητό είναι άψογο σε όλα του,σε σύγκριση.με το mate 7 που Έχει η γυναίκα μου μπορώ να πω ότι τα χρώματα στην οθόνη είναι πιο ζωντανά,αρκετά πιο γρήγορα και με Έχει εντυπωσιάσει η διαχείριση μπαταρίας που Έχει κάνει η Huawei,τώρα για το λευκό που λες Έχει επιλογή για θερμοκρασία χρώματος το έβαλα στο 70% περίπου και είναι κατάλευκο,Αυτά προς το παρων
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,zots κάνεις λάθος, τό έχω στα χέρια μου εδώ και τρεις μέρες,το κινητό είναι άψογο σε όλα του,σε σύγκριση.με το mate 7 που Έχει η γυναίκα μου μπορώ να πω ότι τα χρώματα στην οθόνη είναι πιο ζωντανά,αρκετά πιο γρήγορα και με Έχει εντυπωσιάσει η διαχείριση μπαταρίας που Έχει κάνει η Huawei,τώρα για το λευκό που λες Έχει επιλογή για θερμοκρασία χρώματος το έβαλα στο 70% περίπου και είναι κατάλευκο,Αυτά προς το παρων

Σε αυτό που λες με την θερμοκρασία μπορεί να έχεις δίκιο δεν το παρατήρησα....;)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου πως ειναι το mate s θελω κι εγω να αγορασω.. να σε ρωτησω το mate s ποιο ειναι απο τα δυο CRR-UL00 ή CRR-L09

περιμενω απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και γω σκέφτομαι για την αγορά του κινητού! Όσοι το έχετε πάρει αφήστε το feedback σας! Επίσης απο που το πήρατε;;
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τρελάθηκα μαζί του τι να πω. Μπράβο στην huawei. Τώρα να το δούμε κάπως και από κοντά.
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να βρώ το ευρωπαϊκό sar της συσκευής για head και body. Το ξέρει κανείς;

 

Από το Quick Start Guide:

 

EU regulatory conformance

....

CRR-L09:The highest SAR value reported for this device type

when tested at the ear is 1.08 W/kg, and when properly worn

on the body is 0.31 W/kg.

 

....

CRR-UL00:The highest SAR value reported for this device

type when tested at the ear is 1.47 W/kg, and when properly

worn on the body is 0.25 W/kg.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...