Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230


Pimpsick
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

opoios kserei as apantisi. ... kai afou trexo loipon to oxygen phone manager II gia nokia opos leei,mou diabazei kanonika oli tin syskeui xoris problima. kai ti megali stigmi pou pao na tou valo logo, mou leei oti o operator mcc kai mnc einai agnostos. :worry: exo mesa karta Q. vazo mia tis Voda mpas kai ginei tipota alla... :confused: mauri einai i nixta sta bouna. an kserei kati kaneis... thanxxxx :rolleyes:

tha to skotoso to logotypo pantos :kill:

 

 

Kane mia dokimh me to mobimb, me thn q pantws exw xanadiavasei edw se pio palies selides oti yparxei problhma.

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟΥ 6230 ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΟΥ? ΑΝ ΝΑΙ ΑΠΟ ΠΟΙΟ SITE? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

 

 

Oxi file mou den mporeis, mono sth nokia, ektos an exeis ton exoplismo.

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

:) :) :) :up: :up: :up: trelo lol lol lol lol!!! antio axonefto logotypo. sta tsakidia!!! to eksafanisa!!! :shoot: paei!!! alekos to logotypo!!! kai oxi mono to eksafanisa alla bazo kai opoia eikona thelo :D mobimb s'agapo :love:
Link to comment
Share on other sites

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟΥ 6230 ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΟΥ? ΑΝ ΝΑΙ ΑΠΟ ΠΟΙΟ SITE? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

μονο απο νοκια σοπ μπορεις.και αν θες τον εξοπλισμο αστο καλυτερα γιατι ειναι πανακριβος

Link to comment
Share on other sites

Απο που μπορώ να κατεβάσω το mobimb για να βγάλω και εγώ το λογότυπο ?

Σε περίπτωση που μετά θελήσω να το επαναφέρω,γίνεται ?

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

agapite xristi... tha to vreis apo programmata P2P (kazaa,Winmx k.a.) grafontas mono mobimb. ante mobiMB. exei diafores version. oles kanoun. merika einai ziparismena kai periexoun mesa kai to ckrack. kai kalo tha itan (telika) otan treksei na mi trexoun apo piso alla programmata pou xrisimopoioun tis iperithres i to bluedonti i kana allo. oso gia tin epanafora tou logotypou tou arxikou de ksero. de to epsaksa. alla ego to miso. A! kai de mporeis (pros to paron) na to kaneis se Q.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες!! Έχω ανεβάσει αρκετά παιχνίδια που πιθανώς να σας ενδιαφέρουν στο http://briefcase.pathfinder.gr/megamak!! Όποιος θέλει μπαίνει και κατεβάζει!! Enjoy...!!! :rolleyes: :rolleyes: :) :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Θα εκτιμούσα ιδιαίτερα αν κάποιος μπορεί να μου πει πως κάνουμε extract τα αρχεία .jar στο κινητό.Ευχαριστώ πολύ!

 

Καταρχας θα χρησιμοποιησεις το προγραμμα το οποιο σου υπεδειξε ο megamak αλλα αυτο που θα χρειαστεις ειναι το *.jad και οχι το *.jar.Τα *.jar ειναι για τα series 60. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά έχω την τελευταία έκδοση του PC Suite και δε μου ζητάει τα αρχεία *.jad. Στον φάκελο έχω μόνο τα αρχεία jar, και κάνει κανονικά την εγκατάσταση, χωρίς κανένα πρόβλημα!! Τέλος πάντων όμως, κάπου εδώ στο forum(δε θυμάμαι που ακριβώς! :O ) κυκλοφορεί ένας jad generator (του δίνεις το jar αρχείο, και σου δημιουργεί το κατάλληλο jad), σε περίπτωση που αντιμετωπίσεις προβλήματα!!
Link to comment
Share on other sites

Τωρα θα ρωτησω κατι ασχετο:μηπος ξερει κανεις κανενα site για να βρω ηχους για το nokia 6230 :O

Πηγαίνεις Ρυθμίσεις>Ρυθμίσεις οθόνης>Λογότυπο φορέα>Απενεργοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας θα χρησιμοποιησεις το προγραμμα το οποιο σου υπεδειξε ο megamak αλλα αυτο που θα χρειαστεις ειναι το *.jad και οχι το *.jar.Τα *.jar ειναι για τα series 60. :)
ΤΙ??? :wacko: :confused:

Απο πότε τα series 40 δεν παιρνουν *.jar?

 

Για ακόμη μια φορά λέω:

 

  • Η εγκατάσταση των παιχνιδιών από τον υπολογιστή γίνεται μόνο μέσω ir, bt και καλωδίου, και δεν μπορεί να γίνει μέσω card reader.

  • Το nokia PC Suite για την εγκατάσταση δεν χρειάζεται το *.jad.

  • Το *.jad το χρειάζεται το Oxygen, και ίσως κάποια ακόμα προγράμματα, μαζί όμως με το *.jar.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες!! Έχω ανεβάσει αρκετά παιχνίδια που πιθανώς να σας ενδιαφέρουν στο http://briefcase.pathfinder.gr/megamak!! Όποιος θέλει μπαίνει και κατεβάζει!! Enjoy...!!! :rolleyes: :rolleyes: :) :shifty:

Απλά το ξαναβάζω, επειδή ήταν στο τέλος της προηγούμενης σελίδας, και μπορεί μερικοί να μην το είδαν... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

...Ξερει κανεις αν μπορουμε να βρούμε το bombjack! ή κανενα άλλο κλασικο! :O
Link to comment
Share on other sites

ΤΙ??? :wacko: :confused:

Απο πότε τα series 40 δεν παιρνουν *.jar?

 

Για ακόμη μια φορά λέω:

 

  • Η εγκατάσταση των παιχνιδιών από τον υπολογιστή γίνεται μόνο μέσω ir, bt και καλωδίου, και δεν μπορεί να γίνει μέσω card reader.

  • Το nokia PC Suite για την εγκατάσταση δεν χρειάζεται το *.jad.

  • Το *.jad το χρειάζεται το Oxygen, και ίσως κάποια ακόμα προγράμματα, μαζί όμως με το *.jar.

 

Παντως σε ενα 6610 που ειχα βαλει ορισμενα παιχνιδια με το PC Suite αυτο που ειχα χρησιμοποιησει ειναι το *.jad.Τωρα αν δεν το θυμαμαι καλα τι να σου παιζει και αυτο το ενδεχομενο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Jar = Java Archive = είναι το εκτελέσιμο συμπιεσμένο αρχείο της Java. Αυτό τρέχουν όλα τα λειτουργικά, είτε είναι Series 40/60/MS κλπ...

 

Jad = Java Application Descriptor = Μικρό και κάποιες φορές άχρηστο αρχείο, που δείχνει στο Jar, που να εγκατασταθεί και πως.

 

Και τα Series 40 δεν χρειάζονται τα Jad πολλές φορές. ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Απλώς θα ήθελα να μάθω πότε βγήκε η καινούρια εκδοση(5.24)και αν αγοράσω το 6230 τώρα(πχ από ένα κατάστημα της VODAFONE) θα έχει την τελευταία εκδοσή;Αν όχι τι να κάνω;Και κάτι τελευταίο:Γράφει πουθενά στο κουτί την ημερόμηνια κατασκευής του(αφου έχω διαβάσει πως έχουν κάνει βελτιώσεις απο θέμα Hardware) για να μην την πατήσω;Ευχαριστώ προκαταβολικά. :)

 

Θα εκτιμούσα πολύ μια απάντηση από κάποιον γιατί σκέφτομαι να το αγορασώ και δεν θέλω να με πιάσουν κότσο.... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Για το 6230i τι λες? Θα είναι μεγάλο hit αν τελικά κυκλοφορήσει. Τι λέτε ρε παιδιά που ξέρετε περισσότερα? Είναι αλήθεια ή όχι? Και εγώ θέλω να αγοράσω το 6230 αλλά λεω να περιμένω για το 6230i.
Link to comment
Share on other sites

Θα εκτιμούσα πολύ μια απάντηση από κάποιον γιατί σκέφτομαι να το αγορασώ και δεν θέλω να με πιάσουν κότσο.... :wacko:
E,όχι και να σε πιάσουν κορόιδο επειδή δεν θάχει την 5.24!!! :lol: Λοιπόν κατά 99% ΔΕΝ θαχει την τελευταία βέρσιον,γιατί αυτή διατίθεται πρώτα στα σημεία σέρβις και μετά περνά στην παραγωγή,μην ξεχνάμε ότι ήδη και αμέσως να την έδιναν στα εργοστάσια να την έβαζαν ,έχουν συναρμολογηθεί χιλιάδες κινητά με την προηγούμενη βέρσιον.Φυσικά σε κανένα κουτί δεν αναγράφονται τέτοιου είδους στοιχεία :)

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

E,όχι και να σε πιάσουν κορόιδο επειδή δεν θάχει την 5.24!!! :lol: Λοιπόν κατά 99% ΔΕΝ θαχει την τελευταία βέρσιον,γιατί αυτή διατίθεται πρώτα στα σημεία σέρβις και μετά περνά στην παραγωγή,μην ξεχνάμε ότι ήδη και αμέσως να την έδιναν στα εργοστάσια να την έβαζαν ,έχουν συναρμολογηθεί χιλιάδες κινητά με την προηγούμενη βέρσιον.Φυσικά σε κανένα κουτί δεν αναγράφονται τέτοιου είδους στοιχεία :)

Πιστεύω αναφέρεται πιο πολύ στο θέμα hardware και όχι στην έκδοση του λογισμικού.

Link to comment
Share on other sites

....Στην v5.24,οταν θα βγει στα ράφια θα εχουν γινει αλλαγές στο SOFTWARE και ΟΧΙ στο HARDWARE !- αυτο εννοει μάλλον ο φίλος πριν.... αλλά που ειναι το κακό να πάρεις και την έκδοση v1 :) , και στα καπάκια πήγαινέ το στην ΝΟΚΙΑ για αναβάθμιση σε τελευταία εκδοση!

Όσο για το 6230i , αν και δεν νομίζω οτι θα βγεί ποτέ .... εγώ ειμαι της αποψης οτι για κάποιον καινούργιο αγοραστή , θα ήταν καλύτερα να κοιτάξει μπροστά και να πάει προς smartphones, π.χ. το ΝΟΚΙΑ 3230 (Symbian OS v8.0a,Series 60 2nd Edition,Ψηφιακή Κάμερα 1,3 megapixels (1,23 megapixels effective).Μέγιστη Ανάλυση Φωτογραφιών: 1280 x 960 pixels (JPEG/24-bit)!

Σύντομα θα κυκλοφορήσει και θα πάει πολύ καλά πιστεύω....

http://www.myphone.gr/devices/preview-118.html

;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...