Jump to content

Samsung Galaxy Tab S2


kanenas00
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικα δεν θα αλλαξει κατι αλλα δοκιμασες να φλασαρεις ρομ αλλης χωρας;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε λίγους μήνες κλείνω 2 χρόνια με αυτό το υπέροχο Tablet αλλά έχω ένα μεγάλο παράπονο.

Έχω την έκδοση T719 4g.

Από την πρώτη μέρα μόλις κλείσει η οθόνη μετά από περίπου 2 - 5 λεπτά σταματάνε να τρέχουν στο παρασκήνιο τα πάντα και όταν λέω τα πάντα εννοώ τα πάντα σε ότι αφορά ειδοποιήσεις και γενικός συσδεση στο Internet παρασκηνιακα

Κατεβάζω κάποιο αρχείο από blowser ή torrent ή easybytez μόλις κλείσει η οθόνη μπαίνει σε παύση το download

Κάνω αναβαθμίσεις από playstore και σβήνει η οθόνη,σταματανε και τα updates

Τα mail από την στοκ εφαρμογή mail έρχονται εφόσον κλείσει η οθόνη μετά περίπου από 20 - 30 λεπτά.

Ευτυχώς μηνύματα από social media έρχονται σχεδόν πάντα on time.

Εννοείτε ότι έχω κάνει επαναφορά, όλες τις απαραίτητες ρυθμίσεις με εφαρμογές σε εξαιρέσει από αδράνεια και παραβλέψεις βελτιστοποιησεων μπαταρίας όπως και ειδοποιήσεις, άδειες και τα λοιπά... Δεν διορθώθηκε ποτέ και νομίζω ότι είμαι ο μοναδικό που έχει αυτό το πρόβλημα...

Έχω ψάξει, έχω διαβάσει άπειρα θέματα και έχω κάνει όλες τις δοκιμές αλλά τίποτα...

Ίσως να έπρεπε να έχω στείλει την συσκευη στο service....

 

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω, αλλά δεν του δίνω σημασία.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Αξίζει για αγορά ακόμα και τώρα στα 270€ η κοιτάμε αλλού?

Από αυτονομία πως πάει?

 

Ακόμα παραμένει το καλύτερο 8αρι οπότε ναι. Αλλιώς πας για αναδιπλούμενο :)

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Βασικά για το 9.7 έλεγα :p
Σε 9+ υπάρχουν περισσότερες επιλογές σε 8αρι είναι μονόδρομος.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Βασικά για το 9.7 έλεγα :p

 

Σε αυτα τα λεφτα δυσκολα θα βρεις αυτη την οθονη αλλου.γενικα θα ελεγα ομως οτι ειναι πολλα.Καλυτερα ψαξε κανα μεταχειρα tab s3.

Κραταει ακομα ο επεξεργαστης και σε παιχιδια (φυσiκα οχι τα πολυ βαρια),αλλα απο αυτονομια ηταν τραγικο παντα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μου κάνει 10 ώρες να φορτίσει τουλάχιστο, μερικές φορές όταν είναι κλειστό δεν φορτίζει με ούτε 3%, και γενικά αργεί πάρε πολύ να φορτίσει, και για να φορτίσει πρέπει να είναι ανοικτό
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παίδες σήμερα πήρε μια αναβάθμιση το δικό μου!! Δε ξέρω τι ακριβώς βελτιωνει θα φανεί..

Μου έκανε εντύπωση γιατί το εχω ήδη 2,5 χρονια το μηχανάκι!

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παίδες σήμερα πήρε μια αναβάθμιση το δικό μου!! Δε ξέρω τι ακριβώς βελτιωνει θα φανεί..

 

Μου έκανε εντύπωση γιατί το εχω ήδη 2,5 χρονια το μηχανάκι!

Κάποια που δεν θα είχες κάνει παλαιότερα είναι.

 

Στείλε το build number να δούμε πια είναι.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

To LTE μοντέλο πραγματοποιεί και κλήσεις?
Λειτουργεί όπως σου είπε και ο φίλος απλά έχει μεγαλύτερη κατανάλωση σε μπαταρία. Αν το έχεις μόνιμα ανοιχτό το 4g και κανείς έντονη χρήση πάρε και ένα power bank για να μην αγχώνεσαι.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου λειτουργεί και σαν τηλέφωνο κανονικά...
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
μόλις μου ήρθε ένα update 85mb και είναι αναβάθμιση ασφαλείας γενάρης 2019
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλημέρα, έχετε κάποιο link ώστε να κατεβάσω την stock rom για το t810 εκτος απο το site της samsung?

επίσης, το tab s2 που έχω ενώ έχει και wifi και 3g (παίρνει κάρτα sim) και επεξεργαστή τον exynos μου το εμφανίζει στο twrp ως gts210wifi, γνωρίζει κανένας γιατί;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Προσπαθώ να εγκταστήσω το viber στο tablet σαν δευτερεύουσα συσκευή, δηλ. στον ίδιο τηλεφωνικό αριθμό που το χρησιμοποιώ στο κινητό.

Δεν το κάνει, να μου εμφανίσει δηλ. τον QR code, αλλά μου στέλνει sms με κωδικό που αν τον βάλω, απενεργοποιείται η σύνδεση από το κινητό.

Παλιά (ίσως με παλαιότερη version του android - δεν θυμαμαι), είχε δουλέψει σωστά. Τώρα έχω την τελευταία version.

 

Μήπως έχετε κάποια ιδέα για το πώς μπορεί να γίνει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Προσπαθώ να εγκταστήσω το viber στο tablet σαν δευτερεύουσα συσκευή, δηλ. στον ίδιο τηλεφωνικό αριθμό που το χρησιμοποιώ στο κινητό.

Δεν το κάνει, να μου εμφανίσει δηλ. τον QR code, αλλά μου στέλνει sms με κωδικό που αν τον βάλω, απενεργοποιείται η σύνδεση από το κινητό.

Παλιά (ίσως με παλαιότερη version του android - δεν θυμαμαι), είχε δουλέψει σωστά. Τώρα έχω την τελευταία version.

 

Μήπως έχετε κάποια ιδέα για το πώς μπορεί να γίνει;

Πριν 5 μέρες έκανα ακριβώς την ίδια διαδικασία και δούλεψε μια χαρά. Μια λύση είναι να κάνεις απεγκατάσταση το viber και στις 2 συσκευές και να το εγκαταστήσεις εκ νέου.

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα. Ξέρει κανείς που μπορώ να αλλάξω την μπαταρία σε λογική τιμή

Αγόρασα μπαταρια απο σκρουτζ πρόσφατα. Φθηνή ηταν 15€ αν θυμάμαι καλά η φθηνοτερη τιμη, καπου εκει. Ειδα ενα βιντεο utube, 5 λεπτά εκανα να την αλλαξω. Παντως ειναι μαιμου σιγουρα. Γραφει σαμσουγκ, ιδια χωρητικότητα κλπ, αλλα ειναι πολυ ελαφρώς μικροτερη στο μέγεθος. Παντως μια χαρα δουλευει, και κρατάει πολυ περισσότερο απο αυτη που ειχα (η οποία ειχε καεί αρκετα βέβαια).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αγόρασα μπαταρια απο σκρουτζ πρόσφατα. Φθηνή ηταν 15€ αν θυμάμαι καλά η φθηνοτερη τιμη, καπου εκει. Ειδα ενα βιντεο utube, 5 λεπτά εκανα να την αλλαξω. Παντως ειναι μαιμου σιγουρα. Γραφει σαμσουγκ, ιδια χωρητικότητα κλπ, αλλα ειναι πολυ ελαφρώς μικροτερη στο μέγεθος. Παντως μια χαρα δουλευει, και κρατάει πολυ περισσότερο απο αυτη που ειχα (η οποία ειχε καεί αρκετα βέβαια).

Μπορείς να μου στείλεις διεύθυνση, διότι εγώ την βρίσκω λίγο τσιμπημένη https://www.newpower99.com/Samsung_GALAXY_Tab_S2_8_0_Battery_Replacement_Kit_p/samsung-galaxy-tab-s2-8.0.htm

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ήρθε η αναβάθμιση security updates του Ιουλίου 2019.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...