Jump to content

Samsung Galaxy Tab S2


kanenas00
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με το τάμπλετ, μολις η μπαταρία πέφτει κάτω από 20% το τάμπλετ αρχίζει να κανει reboot συνέχεια με χρι να το βάλω να φορτίσει και να πάει πάνω από 20%. Σημερα του άλλαξα μπαταρία γιατι εκει πίστευα ότι ήταν το πρόβλημα αλλά τελικά συνεχίζει να το κανει. Εχω κανει βεβαια hard reset. Ξερει κανεις τι μπορει να συμβαινει;

 

Κανονικά έχει ξανά αναφερθεί και από άλλους χρήστες και είπαν όλοι ότι ήταν η μπαταρία... Στείλτο πάλι σέρβις να δεις τι παίζει.... Που άλλαξες την μπαταρία? Σμαρτεκ ή άλλου?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστω φιλε μου για την γρηγορη απαντηση θα το ξαναστειλω στο service

 

Φίλε μου τα ίδια κάνει και εμένα!

Εγώ έχω δύο μήνες τώρα έχω βελτιώσει τη φόρτιση... Δηλαδή στο 100% δε το ξεχνάω με τις ώρες όπως έκανα και το βγάζω σχεδόν αμέσως... Απ το 20 με 25 που έσβηνε εμένα έχει πάει κάτω από το 10 και αρκετες φορές μηδενίζει κανονικά.... Δοκίμασε το και έχε λίγο υπομονή!

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε πώς στην ευχή μπορώ να αποφεύγω τη σύνδεση με τα σημεία wifi fon της cosmote; παρά ότι δεν έχω την εφαρμογή τα προτιμάει έναντι ακόμα και συνδέσεων που έχω αποθηκεύσει και συνδέομαι τακτικά. Σπάει νεύρα κάθε λίγο και λιγάκι: απόπειρα σύνδεσης, η σύνδεση απέτυχε, πληρώστε να συνδεθείτε. Πολύ επιθετική τακτική. Και φυσικά δεν θέλω να έχω το wifi κλειστό.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε πώς στην ευχή μπορώ να αποφεύγω τη σύνδεση με τα σημεία wifi fon της cosmote; παρά ότι δεν έχω την εφαρμογή τα προτιμάει έναντι ακόμα και συνδέσεων που έχω αποθηκεύσει και συνδέομαι τακτικά. Σπάει νεύρα κάθε λίγο και λιγάκι: απόπειρα σύνδεσης, η σύνδεση απέτυχε, πληρώστε να συνδεθείτε. Πολύ επιθετική τακτική. Και φυσικά δεν θέλω να έχω το wifi κλειστό.

 

Πάτησε παρατεταμένα στο wifi fon και επέλεξε "χωρίς απομνημόνευση δικτύου"

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι για την αγορα του ταμπλετ.. Θα ηθελα να ξερω εντυπώσεις κ αν η πισω πλευρά ειναι η επιφάνεια σαγρε. Ειχα το tab pro T 320 κ μου αρεσε η αίσθηση.

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι για την αγορα του ταμπλετ.. Θα ηθελα να ξερω εντυπώσεις κ αν η πισω πλευρά ειναι η επιφάνεια σαγρε. Ειχα το tab pro T 320 κ μου αρεσε η αίσθηση.

Ευχαριστώ πολύ

 

Ναι εχει.Καλο ειναι ακομα κραταει αν εξαιρεσεις βαρια παιχνιδια.

Ειλικρινα αυτο το ταμπλετ το εχω καταευχαριστηθει.Το χω λιωσει!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά δε ξέρω για εσάς εμένα μου ήρθε μια ενημέρωση γύρω στα 500MB ... Την έβαλα... Απ ότι φαίνεται υπάρχουν κάποιες πολύ μικρές οπτικές διαφορές ( ρολοι & καιρος) ... Προς το παρών δεν έχω δει κάποια βελτίωση σε κάποιο τομέα..

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δε ξέρω για εσάς εμένα μου ήρθε μια ενημέρωση γύρω στα 500MB ... Την έβαλα... Απ ότι φαίνεται υπάρχουν κάποιες πολύ μικρές οπτικές διαφορές ( ρολοι & καιρος) ... Προς το παρών δεν έχω δει κάποια βελτίωση σε κάποιο τομέα..

το ταμπλετακι περα απο τα μικροπροβληματα συνεχιζει ακαθεκτο..το εχω ευχαριστηθει πολυ.

καποια καλη custom rom παιζει αραγε?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι οκ ... Πάντως με Android 6 ήταν κορυφή! Το 7 το υποβάθμισε κάπως αλλά συνεχίζει να είναι πολύ καλό..

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ενημέρωση 263,55 MB

S2 8.0" 4G 2016

Edited by MixailDelta
Motorola Moto G 1est Gen - MLS IQTab 3G - Lenovo A710 Adam - HTC Nexus 9 - Asus Google Nexus 7 (2013) - LG Nexus 5X - Samsung Galaxy Tab S2 8.0 4G - Motorola Moto Z2 Play
Link to comment
Share on other sites

Ναι και στην έκδοση s2 4g 2017 SM-T719... Επίπεδο ασφαλείας και κερνελ Ιούνιος 2018...

Μια χαρά δείχνει να τα πάει, δεν έχω εντοπίσει κάποια αλλαγή (όχι πως περίμενα κάποια)

Μένει μόνο να δω την διαχείριση ενέργειας γιατί με κάρτα σιμ μέσα (γυρισμένη σε GSM μόνο) με έβγαζε περίπου 15 ώρες με 4 ώρες οθόνη.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ενημέρωση 263,55 MB

S2 8.0" 4G 2016

 

Την πέρασα και εγώ ,όλα καλά μέχρι τώρα.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Θέλω ένα τάμπλετ για σερφαρισμα , youtube ,ταινία κ διαβασμα comic. Μέχρι τώρα δουλειά ( έστω και της υπομονής ) μου έκανε το ταπεινό nexus 7 2012.

Αξίζει να αγοράσει κανείς σήμερα συσκευή 2 χρόνων+ για τα παραπάνω? Ή να αρχίσω να κοιτάω για το s3 ( το πενάκι μου είναι αδιάφορο )

 

Αν τελικά καταλήξω στο S2 , αν το αγοράσω με την 6.0 αναβαθμίζω στην 7 ή θα το υποβαθμίσω?

Επειδή σε μεγαλύτερη υπόληψη έχω το amazon απο τα skroutzo/μαγαζα αν το παρω από Γερμανία θα έχω θέμα με την γλώσσα ή αλλάζει εύκολα?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω ένα τάμπλετ για σερφαρισμα , youtube ,ταινία κ διαβασμα comic. Μέχρι τώρα δουλειά ( έστω και της υπομονής ) μου έκανε το ταπεινό nexus 7 2012.

Αξίζει να αγοράσει κανείς σήμερα συσκευή 2 χρόνων+ για τα παραπάνω? Ή να αρχίσω να κοιτάω για το s3 ( το πενάκι μου είναι αδιάφορο )

 

Αν τελικά καταλήξω στο S2 , αν το αγοράσω με την 6.0 αναβαθμίζω στην 7 ή θα το υποβαθμίσω?

Επειδή σε μεγαλύτερη υπόληψη έχω το amazon απο τα skroutzo/μαγαζα αν το παρω από Γερμανία θα έχω θέμα με την γλώσσα ή αλλάζει εύκολα?

Ευχαριστώ.

 

Το s2 αξίζει μεχρι και σήμερα με τα χίλια... Εκπληκτική οθόνη, ηχος και άνετη χρήση ιδιαίτερα για τους λόγους που το θέλεις εσύ δεν θα έχεις κανένα θεμα.

Αν η συσκευή που πάρεις θα ειναι ευρωπαϊκή δεν θα έχεις κανένα θεμα με την γλωσσα έχει πλήρη ελληνικά.

Αν δεν χρειάζεσαι 4g μην πάρεις αυτή την έκδοση γιατί εχουν αρκετή διαφορά στην αυτονομία με ή χωρίς σιμ μέσα.

Εγω εχω κάνει ολα τα update χωρίς κανένα πρόβλημα αλλα οχι ότι απο την android 6 στην 7 θα δεις διαφορές στο λογισμικό.Για μένα αν το αποφασίσεις και το πάρεις να τα κάνεις.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ναι το 4G μου είναι αδιάφορο. Το amazon.de λογικά θα πουλάει ευρωπαικό μοντέλο.

Αν έρθει με την 6.0 κατά την αρχική εγκατάσταση θα με αφήσει να επιλέξω αν θέλω να αναβαθμίσω στην 7 ή το κάνει αυτόματα

Link to comment
Share on other sites

Θα σου βγάλει ειδοποίηση ότι υπάρχει νέα έκδοση λειτουργικού. Αν θέλεις την πατάς και την κάνεις.

 

Same Sh1t... Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Θέλω ένα τάμπλετ για σερφαρισμα , youtube ,ταινία κ διαβασμα comic. Μέχρι τώρα δουλειά ( έστω και της υπομονής ) μου έκανε το ταπεινό nexus 7 2012.

Αξίζει να αγοράσει κανείς σήμερα συσκευή 2 χρόνων+ για τα παραπάνω? Ή να αρχίσω να κοιτάω για το s3 ( το πενάκι μου είναι αδιάφορο )

 

Αν τελικά καταλήξω στο S2 , αν το αγοράσω με την 6.0 αναβαθμίζω στην 7 ή θα το υποβαθμίσω?

Επειδή σε μεγαλύτερη υπόληψη έχω το amazon απο τα skroutzo/μαγαζα αν το παρω από Γερμανία θα έχω θέμα με την γλώσσα ή αλλάζει εύκολα?

Ευχαριστώ.

Φίλε μου είναι σίγουρο ότι θα το χαρείς! Το τάμπλετ ακόμα και τώρα είναι πάρα πολύ καλό...

Εγώ σαν μουσικός πλέον το έχω στο μαγαζί που εργάζομαι και όλες οι δουλειές γίνονται από αυτό... Δεν με έχει κρεμάσει ποτέ και επίσης ποτέ δεν έχει λαγκαρει για οποιοδήποτε λογο

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Για το 8άρι sm t713 (wifi) του γιου μου: Πρόταση για μια καλή θήκη; Μπορώ να κοιτώ και θήκες που αναφέρουν ως μοντέλο το 710-715-719; Edited by nikosal

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Για το 8άρι sm t713 (wifi) του γιου μου: Πρόταση για μια καλή θήκη; Μπορώ να κοιτώ και θήκες που αναφέρουν ως μοντέλο το 710-715-719;

 

Δεν εχω να προτεινω καποια γιατι ειναι το γουστο του καθενος αλλα ναι κανει κι απο αυτα τα μοντελα.Δεν εχουν διαφορα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα θα ήθελα να ρωτήσω το s2 8" 4G πήρε αναβάθμιση σε android 8 η έμεινε κολλημένο σε 7αρι ;

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια γρήγορη ερώτηση. Οι θήκες που μπαίνουν στο 715 ταιριάζουν και στο 719 ;

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια γρήγορη ερώτηση. Οι θήκες που μπαίνουν στο 715 ταιριάζουν και στο 719 ;

 

Ναι φιλε μου

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...