Jump to content

Samsung Galaxy Tab S2


kanenas00
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ!

Για θήκη προτείνεις ορίτζιναλ σαμσουνγκ book cover και αν ναι ποιος έχει γτ δεν βρίσκω κάπου

 

Φιλε μου εμενα με εχει βολεψει πολυ αυτη

 

http://mobilecity.gr/el/tablet-8-/2325--samsung-ef-sn510bse-for-n5100n5110-galaxy-note-8-grey-original-blister

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@kakopaidi

Φυσικά κάνει κλήσεις το 4G μοντέλο. Λειτουργεί πλήρως ως τηλέφωνο, το έχω χρησιμοποιήσει ως τέτοιο για πολλές βδομάδες στο παρελθόν, κάποια στιγμή που χρειάστηκε. Τώρα του έχω sim που είναι μόνο internet. Ακόμα και έτσι καλεί 112 και στέλνει/δέχεται sms.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Για σας και από εδώ!

 

Μέσα στο 2016 έγινα κι εγώ κάτοχος αυτής της υπέροχης συσκευής και, ομολογουμένως ως τώρα, νιώθω πάρα πολύ καλά με τα όσα μου προσφέρει!

Έχω συγκεκριμένα το μοντέλο των 8" με 4G-LTE σε λευκό.

Μια και είδα ότι αναφέρεστε σχετικά, να συμπληρώσω και το ότι, από νωρίς, του έχω βάλει και τη θήκη του αλλά όχι την αυθεντική. Πολύ φτηνότερο αντίγραφό της από eBay που, ευτυχώς, τα έχει πάει μια χαρά ως τώρα! :)

 

Για όσους έχετε την "πετριά" με το FaceBook και τις ομάδες του, να αναφέρω ότι, μόλις εχτές, έφτιαξα και μια ανοιχτή FaceBook ομάδα (group) σχετικά με αυτά τα μοντέλα ταμπλέτας.

Το όνομα της ομάδας είναι χαρακτηριστικά: "Samsung Galaxy Tab S2 group for users (mainly Greek)"

Ο απευθείας σύνδεσμός της είναι: https://www.facebook.com/groups/SGTS2g4u/

Τονίζω βέβαια πως (προς το παρόν) ουσιαστικά δεν έχει ακόμα μέλη :O καθώς 1ον είναι τελείως καινούρια και 2ον (κακά τα ψέματα) εστιάζει σε πάρα μα πάρα πολύ μικρή ομάδα ατόμων που είναι οι χρήστες ενός τέτοιου (κάπως ακριβού) μοντέλου. Ευκαιρία λοιπόν είναι να μαζευτούμε ΚΑΙ εκεί και να τα λέμε και με τις όποιες FaceBook ευκολίες! Τι λέτε;!

..."So, so you think you can tell, Heaven from Hell"...:whistle:

Link to comment
Share on other sites

@kakopaidi

Φυσικά κάνει κλήσεις το 4G μοντέλο. Λειτουργεί πλήρως ως τηλέφωνο, το έχω χρησιμοποιήσει ως τέτοιο για πολλές βδομάδες στο παρελθόν, κάποια στιγμή που χρειάστηκε. Τώρα του έχω sim που είναι μόνο internet. Ακόμα και έτσι καλεί 112 και στέλνει/δέχεται sms.

 

Τι εννοείς στέλνει και δέχεται sms;μέσω internet;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Αφού παίρνει κάρτα SIM δέχεται τηλέφωνα και όλες τις υπηρεσίες κινητού.

 

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αφού παίρνει κάρτα SIM δέχεται τηλέφωνα και όλες τις υπηρεσίες κινητού.

 

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

 

Απλα αναφερεις οτι τωρα εχεις sim για internet και δεχεσαι και στελνεις sms.μηπως δεν το καταλαβα καλα.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Για σας και από εδώ!

 

Μέσα στο 2016 έγινα κι εγώ κάτοχος αυτής της υπέροχης συσκευής και, ομολογουμένως ως τώρα, νιώθω πάρα πολύ καλά με τα όσα μου προσφέρει!

Έχω συγκεκριμένα το μοντέλο των 8" με 4G-LTE σε λευκό.

Μια και είδα ότι αναφέρεστε σχετικά, να συμπληρώσω και το ότι, από νωρίς, του έχω βάλει και τη θήκη του αλλά όχι την αυθεντική. Πολύ φτηνότερο αντίγραφό της από eBay που, ευτυχώς, τα έχει πάει μια χαρά ως τώρα! :)

 

Μπορείς να δώσεις το link;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις το link;

Δυστυχώς όχι άμεσα. Πρέπει να είχα κάνει την αγορά αρχές καλοκαιριού του 2016 και δεν βρήκα ιστορικό από ebay. Ίσως έχω κρατήσει κάποιο email της τότε επικοινωνίας αλλά δεν μου είναι εύκολο τεχνικά να ψάξω τα παλιά μου emails στην παρούσα φάση.

Αν ωστόσο βρω κάπως, κάτι, θα επανέλθω εδώ αν και δε ξέρω τι αξία θα έχει από μια τόσο προχρονολογημένη αγορά...

..."So, so you think you can tell, Heaven from Hell"...:whistle:

Link to comment
Share on other sites

Απλα αναφερεις οτι τωρα εχεις sim για internet και δεχεσαι και στελνεις sms, μηπως δεν το καταλαβα καλα.

 

Έχω πρόσθετη κάρτα ίντερνετ, αυτή που σου δίνει εταιρία ως δεύτερη, για την ταμπλέτα σου (ή άλλη συσκευή).

Δεν κάνει κλήσεις, στέλνει και λαμβάνει sms όμως, μέσω του δικτύου κινητής. Προφανώς έχει κάποια χρέωση για αυτό, ανά sms, ίσως και τσιμπημένη, αλλά δεν έχω κοιτάξει το λογαριασμό γιατί όλα και όλα έχω στείλει 2-3 sms μέσα σε ένα χρόνο, σε κάποια στιγμή ανάγκης. Πάντως πήγαν και έλαβα και απάντηση.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόσθετη κάρτα ίντερνετ, αυτή που σου δίνει εταιρία ως δεύτερη, για την ταμπλέτα σου (ή άλλη συσκευή).

Δεν κάνει κλήσεις, στέλνει και λαμβάνει sms όμως, μέσω του δικτύου κινητής. Προφανώς έχει κάποια χρέωση για αυτό, ανά sms, ίσως και τσιμπημένη, αλλά δεν έχω κοιτάξει το λογαριασμό γιατί όλα και όλα έχω στείλει 2-3 sms μέσα σε ένα χρόνο, σε κάποια στιγμή ανάγκης. Πάντως πήγαν και έλαβα και απάντηση.

 

ενδιαφερον αυτο θα το ρωτησω.

 

update μολις το διασταυρωσα με την cosmote και μου ειπαν οτι η χρεωση των μυνηματων παει στην καρτα δεδομενων.οποτε το εχουμε μονο για αμεση αναγκη.

Edited by filipdent
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από τρεις μέρες χρήσης εχω να πω οτι :

1. Εκπληκτική ανάλυση οθόνης

2. Ιδανικό μέγεθος οθόνης, λόγω 4/3 φαίνεται πιο μεγάλη απο 8", Μια χαρά βλέπεις και ταινίες και βιντεακια.

3. Η συσκευή δείχνει αρκετα ποιοτική στο σύνολο της.

4. Δαχτυλικο αποτύπωμα και λήψη ασύρματου δικτύου γίνεται ακαριαια.

5. Οντως θα μπορούσε να έχει καλύτερη μπαταρία. Σε συνεχη χρηση με πολλα ανοικτα παραθυρα , μουσικη , εφαρμογές, φβ , βιντεακια κτλ μου κραταει γυρω στις 7 συνεχείς ώρες . Λογικά δεν ειναι το 100% γιατί έχω κάνει έως μόνο τωρα 3 πλήρεις φορτισεις.

6. Το φόρτισμα απο 5% εως 100% με κλειστή την συσκευή κρατάει μιάμιση ώρα.

 

Για λειτουργία του 4G και λοιπές πληροφορίες θα επανέλθω με νέες προσωπικές διαπιστώσεις

Link to comment
Share on other sites

@kakopaidi

Φυσικά κάνει κλήσεις το 4G μοντέλο. Λειτουργεί πλήρως ως τηλέφωνο, το έχω χρησιμοποιήσει ως τέτοιο για πολλές βδομάδες στο παρελθόν, κάποια στιγμή που χρειάστηκε. Τώρα του έχω sim που είναι μόνο internet. Ακόμα και έτσι καλεί 112 και στέλνει/δέχεται sms.

 

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση τελικα το πηρα αλλα δυστυχως δεν εχω βρει ακομα χρονο να το επεξεργαστω.... θηκη με πληκτρολογιο μαζι εχετε καποια να προτεινετε?

... : Λογική είναι η τέχνη να κάνεις λάθος με αυτοπεποίθηση : ...
Link to comment
Share on other sites

Από εχτές αντιμετωπίζω το εξής: Το γνωστό κόκκινο Χ πάνω στην μπαταρία, η οποία φορτίζει μεν, αλλά αργά. Σε διπλάσιο χρόνο από ό,τι ως πρόσφατα. Δοκίμασα 4 φορτιστές, οι δύο original (2 αμπέρ), όχι είναι ανεξάρτητο από φορτιστή / καλώδιο.

 

Τώρα: Από όσο ξέρω το κόκκινο Χ σημαίνει είτε πρόβλημα στην μπαταρία, είτε στο βύσμα (στο θηλυκό, ας το πούμε έτσι, εντός της ταμπλέτας). Τι ξέρουμε και τι κάνω; Κάποια πρόταση;

 

Αν είναι θέμα hardware, όπως είναι και το πιθανότερο, προτείνετε να πάω επίσημο service; Η ταμπλέτα είναι 15 μηνών περίπου και αγορασμένη από ελληνική αλυσίδα. Πιστεύω ισχύει η διετία; Το πιο βασικό είναι ο χρόνος που θα το κρατήσουν... Πέρασα και από κάποιο μεγάλο κατάστημα επισκευών και μου είπαν ότι θα χρειαστεί μάλλον αλλαγή βύσματος. Αν ήξερα ότι η τιμή θα ήταν λογική και ο χρόνος σύντομος, θα την έδινα, αλλά...

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω την original book cover Θήκη για το Tab s2 2015 wifi αν πάρω το Tab s2 2016 LTE θα κάνει αυτή η θήκη;

 

Δεν έχουν διαφορές εξωτερικά οπόταν ναι.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι θέμα hardware, όπως είναι και το πιθανότερο, προτείνετε να πάω επίσημο service; Η ταμπλέτα είναι 15 μηνών περίπου και αγορασμένη από ελληνική αλυσίδα. Πιστεύω ισχύει η διετία; Το πιο βασικό είναι ο χρόνος που θα το κρατήσουν... Πέρασα και από κάποιο μεγάλο κατάστημα επισκευών και μου είπαν ότι θα χρειαστεί μάλλον αλλαγή βύσματος. Αν ήξερα ότι η τιμή θα ήταν λογική και ο χρόνος σύντομος, θα την έδινα, αλλά...

Αν εισαι Αθηνα, μια βολτα στη σμαρτεκ και σε 2 ωρες το επισκευαζουν τζαμπα. Εκτος αν ειναι θεμα μπαταριας, οποτε θα σου κοστισει γυρω στο 20ευρω αφου εχει εγγυση μονο 1 χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα. Κάτοχος του Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE από 28/12/16. Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος απ' το tablet και δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο! Ίσως θα μπορούσαν να βάλουν λίγο μεγαλύτερη μπαταρία, αλλά και πάλι κάνει πολύ καλή διαχείριση και μού κρατάει πάνω κάτω 3 μέρες με τη χρήση που του κάνω! Έμαθα κι όλας θα γίνει update σε Android Nougat, οπότε super! Μια μικρή ερώτηση... Εγώ δεν έκανα τις πρώτες φορτίσεις 0% ως 100% αλλά στα 15% και απλά μερικές φορές το έχω αφήσει να πέσει ως το 6-7% όχι πιο κάτω. Λέτε να μην παίρνω την πλήρη αποδοτικότητα της μπαταρίας; Αν το κάνω στις επόμενες φορτίσεις μου (2-3) και το αφήσω να ψοφήσει και το φορτίσω ως το 100% (κλειστό πάντα το φορτίζω), λέτε να δω διαφορά; Ή δεν έχει νόημα πλέον και θα του κάνω περισσότερο κακό παρά καλό; Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα. Κάτοχος του Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE από 28/12/16. Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος απ' το tablet και δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο! Ίσως θα μπορούσαν να βάλουν λίγο μεγαλύτερη μπαταρία, αλλά και πάλι κάνει πολύ καλή διαχείριση και μού κρατάει πάνω κάτω 3 μέρες με τη χρήση που του κάνω! Έμαθα κι όλας θα γίνει update σε Android Nougat, οπότε super! Μια μικρή ερώτηση... Εγώ δεν έκανα τις πρώτες φορτίσεις 0% ως 100% αλλά στα 15% και απλά μερικές φορές το έχω αφήσει να πέσει ως το 6-7% όχι πιο κάτω. Λέτε να μην παίρνω την πλήρη αποδοτικότητα της μπαταρίας; Αν το κάνω στις επόμενες φορτίσεις μου (2-3) και το αφήσω να ψοφήσει και το φορτίσω ως το 100% (κλειστό πάντα το φορτίζω), λέτε να δω διαφορά; Ή δεν έχει νόημα πλέον και θα του κάνω περισσότερο κακό παρά καλό; Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

 

Μια χαρά τις έκανες. Δεν χρειάζεται να πηγαίνει 0%. Κανεις κακο στην μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι Αθηνα, μια βολτα στη σμαρτεκ και σε 2 ωρες το επισκευαζουν τζαμπα. Εκτος αν ειναι θεμα μπαταριας, οποτε θα σου κοστισει γυρω στο 20ευρω αφου εχει εγγυση μονο 1 χρονο.

 

Α, πολύ καλά, ευχαριστώ.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Από εχτές αντιμετωπίζω το εξής: Το γνωστό κόκκινο Χ πάνω στην μπαταρία, η οποία φορτίζει μεν, αλλά αργά. Σε διπλάσιο χρόνο από ό,τι ως πρόσφατα. Δοκίμασα 4 φορτιστές, οι δύο original (2 αμπέρ), όχι είναι ανεξάρτητο από φορτιστή / καλώδιο.

 

Τώρα: Από όσο ξέρω το κόκκινο Χ σημαίνει είτε πρόβλημα στην μπαταρία, είτε στο βύσμα (στο θηλυκό, ας το πούμε έτσι, εντός της ταμπλέτας). Τι ξέρουμε και τι κάνω; Κάποια πρόταση;

 

Αν είναι θέμα hardware, όπως είναι και το πιθανότερο, προτείνετε να πάω επίσημο service; Η ταμπλέτα είναι 15 μηνών περίπου και αγορασμένη από ελληνική αλυσίδα. Πιστεύω ισχύει η διετία; Το πιο βασικό είναι ο χρόνος που θα το κρατήσουν... Πέρασα και από κάποιο μεγάλο κατάστημα επισκευών και μου είπαν ότι θα χρειαστεί μάλλον αλλαγή βύσματος. Αν ήξερα ότι η τιμή θα ήταν λογική και ο χρόνος σύντομος, θα την έδινα, αλλά...

 

Καλησπέρα.

 

Αυτό μου το κάνει όταν συνδέω οποιονδήποτε άλλο φορτιστή πλην του αυθεντικού. Παίζει να συμβαίνει κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τις έκανες. Δεν χρειάζεται να πηγαίνει 0%. Κανεις κακο στην μπαταρία.

 

Ευχαριστώ πολύ! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Αυτό μου το κάνει όταν συνδέω οποιονδήποτε άλλο φορτιστή πλην του αυθεντικού. Παίζει να συμβαίνει κάτι τέτοιο?

 

Μπα, το κάνει με όλους (3) τους αυθεντικούς που δοκίμασα. Φορτίζει πλέον σε 12 ώρες, αν έχω κατέβει κάτω από 10%. Θα πάει για σέρβις.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...Σκέφτομαι να πάρω το συγκεκριμένο tablet αλλά είναι ήδη στην αγορά πολύ καιρό τώρα...Γνωρίζει κάποιος εάν πρόκειται να κυκλοφορήσει άμεσα ή έστω πολύ σύντομα νέο μοντέλο?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...