Jump to content

ZUK Z1 (by Lenovo)


P_papadis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχετε παρατηρήσει οταν καλείτε ή σας καλούν να είναι χαμηλωμένο ο ήχος του ακουστικού, και να πρεπει να τον δυναμωσετε απο το κουμπι?"?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 939
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν το χρησιμοποιώ εγώ αλλά άκουσα η σύζυγος ότι το έχει πάθει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχω παραγγείλει στα 280 ε από to2C, το περιμένω σε λίγες μέρες και θα σας γράψω εντυπώσεις... έχει κάποια στοιχεία που μου έκανε το κλικ και το παρείγγειλα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχω παραγγείλει στα 280 ε από to2C, το περιμένω σε λίγες μέρες και θα σας γράψω εντυπώσεις... έχει κάποια στοιχεία που μου έκανε το κλικ και το παρείγγειλα...

 

 

Τσέκαρε εδώ, έχει επίσημο thread.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και η Official cyanogenmod 13. Θα την περάσω μετά από 3 με 4 update που θα βγαλουν γιατί έχει ακόμα κάποια θεματακια

 

http://www.cmxlog.com/13/ham/

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια κι απο μενα, ειμαι και εγω απο χθες κατοχος αυτης της συσκευης και θα ηθελα να σας πω και εγω τις εντυπωσεις μου. Αρχικα ηταν να διαλεξω αναμεσα σε lg g3 ή αυτο, πηρα αυτο με το σκεπτικο οτι εχει δυο καρτες, καλα χαρακτηριστικα κυριως η μπαταρια, (και το διαπιστωνω οπως και την ταχυτητα του...) το σαρ λεει καπου στα 0,25 αν ειναι αληθεια ειναι τελειο, και κατι αλλο, επειδη ειχα πριν λενοβο (και εχω ενα κολημα σε αυτο το θεμα..) πιστευα πως ολα τα κινεζικα τηλ. εχουν την λειτουργια ενεργοποιησης στο ξηπνητηρι οταν ειναι σβηστο... πραγμα που δεν συμβαινει σε αυτο (λεπτομερια για πολλους) και μου την εσπασε αρκετα καθως θελω διπλα μου το τηλ κλειστο (και εξοικονομηση ενεργιας αλλα και για μαγνητικα πεδια..) δεν ξερω με αλλαγη η αναβαθμηση αν λυνεται το προβλημα... η καμερα του.. δεν θα ελεγα οτι ξεχωριζει.. η οθονη δεν μου φαινεται για gorilla κατα τα αλλα για δυο μερες φουλ δραστηριοτητων η συσκευη τα σπαει... γρηγορη και χωρις κολληματα με χωρητικοτητα της ελευθερης μνημης (60gb) και εμφανισιακα να μοιαζει αρκετα θα ελεγε κανεις σε iphone και σε samsung s6!

Υ.Γ. ZUI Version: 0.9.096 σε σας τι λεει ρε παιδια;

Edited by diphone
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και η Official cyanogenmod 13. Θα την περάσω μετά από 3 με 4 update που θα βγαλουν γιατί έχει ακόμα κάποια θεματακια

 

http://www.cmxlog.com/13/ham/

 

πρεπει να γινει ροοτ η συσκευη πρωτα η οχι ?

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να γινει ροοτ η συσκευη πρωτα η οχι ?

 

Ναι πρέπει αν είναι ροοτ + unlocked bootloader + άλλο recovery. Υπάρχουν όλα στο xda.

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γεια σας παιδια κι απο μενα, ειμαι και εγω απο χθες κατοχος αυτης της συσκευης και θα ηθελα να σας πω και εγω τις εντυπωσεις μου. Αρχικα ηταν να διαλεξω αναμεσα σε lg g3 ή αυτο, πηρα αυτο με το σκεπτικο οτι εχει δυο καρτες, καλα χαρακτηριστικα κυριως η μπαταρια, (και το διαπιστωνω οπως και την ταχυτητα του...) το σαρ λεει καπου στα 0,25 αν ειναι αληθεια ειναι τελειο, και κατι αλλο, επειδη ειχα πριν λενοβο (και εχω ενα κολημα σε αυτο το θεμα..) πιστευα πως ολα τα κινεζικα τηλ. εχουν την λειτουργια ενεργοποιησης στο ξηπνητηρι οταν ειναι σβηστο... πραγμα που δεν συμβαινει σε αυτο (λεπτομερια για πολλους) και μου την εσπασε αρκετα καθως θελω διπλα μου το τηλ κλειστο (και εξοικονομηση ενεργιας αλλα και για μαγνητικα πεδια..) δεν ξερω με αλλαγη η αναβαθμηση αν λυνεται το προβλημα... η καμερα του.. δεν θα ελεγα οτι ξεχωριζει.. η οθονη δεν μου φαινεται για gorilla κατα τα αλλα για δυο μερες φουλ δραστηριοτητων η συσκευη τα σπαει... γρηγορη και χωρις κολληματα με χωρητικοτητα της ελευθερης μνημης (60gb) και εμφανισιακα να μοιαζει αρκετα θα ελεγε κανεις σε iphone και σε samsung s6!

Υ.Γ. ZUI Version: 0.9.096 σε σας τι λεει ρε παιδια;

 

Αν δεν θες ακτινοβολία μπορείς να βάζεις το κινητό σε λειτουργιά πτήσης.

Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Αν δεν θες ακτινοβολία μπορείς να βάζεις το κινητό σε λειτουργιά πτήσης.

με root και αλλαγή της ρομ μπορεί να αλλάξει αυτή η λειτουργία;

Link to comment
Share on other sites

με root και αλλαγή της ρομ μπορεί να αλλάξει αυτή η λειτουργία;

 

Δεν νομίζω αλλά δεν ξέρω σίγουρα

Link to comment
Share on other sites

Τετοια βουβαμαρα στο θεμα (για την συσκευη γενηκοτερα) δεν το περιμενα, προφανως ειμαστε λιγοι οι κατοχοι του ακομα..

 

Και θα είμαστε και για πολύ καιρό όσο δεν κατεβάζουν την τιμή.

Link to comment
Share on other sites

φίλε P_papadis, προσωπικά είσαι ευχαρηστημένος; (βρήκες ότι περίμενες από την συγκεκριμένη συσκευή;) σχετικά με την αναβάθμιση, δεν βρήκα κάτι στις ρυθμίσεις, γίνεται αυτόματα; έχω την ZUI Version 0.9.096, είναι αυτή που πρπεπει ή όχι;
Link to comment
Share on other sites

φίλε P_papadis, προσωπικά είσαι ευχαρηστημένος; (βρήκες ότι περίμενες από την συγκεκριμένη συσκευή;) σχετικά με την αναβάθμιση, δεν βρήκα κάτι στις ρυθμίσεις, γίνεται αυτόματα; έχω την ZUI Version 0.9.096, είναι αυτή που πρπεπει ή όχι;

 

Εγώ είμαι απόλυτα ικανοποιημενος με το κινητό! Πραγματικά δεν μου λείπει τίποτα η κάτι που θα ήθελα να είχε παραπάνω. Λοιπόν ειμουν με 55% μπαταρία στις 6 το απόγευμα και φοβόμουν ότι δεν θα με φτάσει μέχρι αργά που το ήθελα. Έτσι το φορτησα για 45 λεπτά πήρε ένα 30% και μετά το έβγαλα. Ε λοιπόν από τότε μέχρι τώρα που γράφω το μήνυμα έχω πάλι 55% μπαταρία. Μέσα σε περίπου 6 ώρες που είχα το κινητό το χρησιμοποίησα τις 4 ώρες με 3g συνέχεια ανοιχτό χρήση ίντερνετ φωτογραφίες κτλ έφαγε 30%. Η μπαταρία του απίστευτη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Diphone το κινητό σου μάλλον έχει το κινέζικο λειτουργικό που είναι το ZUI και όχι το cyanogen που έχουν τα international μοντέλα. Τουλάχιστον στα international μοντέλα έτσι δούλευε το σύστημα με της ενημερώσεις. Ακριβώς δεν ξέρω τι αναβαθμίσεις έχει δώσει η εταιρία για το cyanogen os γιατι έχω περάσει την cyanogenmod 12.1 που έχει μέσα ρουτ και γενικά την θεωρώ καλύτερη Rom πιο stable και βγάζουν update κάθε μέρα. Τώρα το ότι έχει το ZUI δεν είναι πρόβλημα μπορείς να περάσεις εύκολα την cyanogen Rom και να έχεις αναβαθμίσεις κτλ βγάλε και ένα Screen στις ρυθμίσεις που λέει την έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Ως προς το screen φιλε papadis που λες να βγαλω σχετικα με την εκδοση.. την γραφω παραπανω.. ZUI Version 0.9.096, SOS μια βοήθεια σχετικά με το πως να περάσω την cyanogen Rom; Edited by diphone
Link to comment
Share on other sites

Στο CooliCool.co, από ευρωπαικη αποθήκη η international έκδοση στα 299,99$ !!!!!!!! Πολύ καλη τιμη. Αλήθεια το coolicool δεν είχε κάποτε νήμα εδώ ? Που πήγε ? :confused: Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

από εκεί το έχω πάρει το Νοέμβριο με 280$
Ε γράψε τίποτε για τη συσκευή ...... Στο σκοτάδι μας έχεις ..... Πως θα ζηλέψουμε και θα μας πείσεις να την πάρουμε, εμείς οι επίδοξοι αγοραστές ? :ninja:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Ε γράψε τίποτε για τη συσκευή ...... Στο σκοτάδι μας έχεις ..... Πως θα ζηλέψουμε και θα μας πείσεις να την πάρουμε, εμείς οι επίδοξοι αγοραστές ? :ninja:

..θα γραψω εγω καποιες απο τις εως τωρα εντυπωσεις μου... φοβερα γρηγορο (σε σχεση βεβαια με το παλιο μου λενοβο s650) ελκυστικα ομορφη συσκευη και λεπτη (θυμιζει iphone 6 και samsung s6) πολυ καλο σημα wifi , καλη αναλυση οθονης, δυστυχως δεν πρεπει να ειναι gorila και οσο για την καμερα, μετρια.. Δεν ξερω λειτουργικα αν version με version εχει διαφορες προσωπικα εχω την κινεζικη ZUI 9 και οσο για την μπαταρια, βγαζεις ανετα την μερα με wifi, δεδομενα, κλπ

Edited by diphone
Link to comment
Share on other sites

Πολλη ησυχια πεφτει. Τελικα δυο πραγματα μπορει να συμβαινουν ......

Η η συσκευη ειναι πατατα και οι χρηστες που την αγορασαν ειναι λιγοι και απογοητευμενοι του θανατα, ή

Η συσκευη ειναι ΚΟΡΥΦΑΙΑ, ολα δουλευουν ρολοι και δεν εχει να αναφερει ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ προβλημα. :p

Τι απο τα δυο συμβαινει ΟΕΟ ?????? :confused:

Περιμενουμε να μαθουμε :X

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη δεν εισαγεται και εχει ν ανταγωνιστει κινεζικα που σ αυτη την τιμη προσφερουν καλυτερα χαρακτηριστικα. Λογικο δεν ειναι;
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη δεν εισαγεται και εχει ν ανταγωνιστει κινεζικα που σ αυτη την τιμη προσφερουν καλυτερα χαρακτηριστικα. Λογικο δεν ειναι;

Επιδη ψάχνω καιρώ 2καρτο κινέζικο με 32-64gb μνήμη για πες κάποια πρόταση.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη δεν εισαγεται και εχει ν ανταγωνιστει κινεζικα που σ αυτη την τιμη προσφερουν καλυτερα χαρακτηριστικα. Λογικο δεν ειναι;
Δε νομιζω ...... Σχεδον ολες οι Κινεζικες συσκευες δεν εισαγονται αλλα οπως βλεπεις εχουν κινηση και πωλησεις.

Οσον αφορα τις ανταγωνιστικες συσκευες σε τιμη και επιδοσεις, για πες αμα ειναι να παρουμε καποια απο αυτες .......

Γιατι αν θα πας στο xda θα δεις ενα μεγαλο κοινο να ασχολειται με μια συσκευη που φοραει απο τη μανα της CM και υποστηριζεται κανονικα απο την αντιστοιχη κοινοτητα. μεχρι και MM 6.01 της εχουν βαλει και official και unofficial απο την CM ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZUK Z1 (by Lenovo)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...