Jump to content

Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οπως βλεπεις σου βγαζει available csc 8 χωρων .Τι σημαινει αυτο: Φλασαραν αρκετοι χρηστες στο παρελθον με odin για να μην περιμενουν, και το knox εγραψε x1 ενω κανονικα δεν θα επρεπε εφοσον ηταν το σωστο firmware για τη συσκευη τους...Μετα απο καταγγελιες αφου πολλοι εχασαν την εγγυηση εδωσε την εξηγηση η samsung πως δεν ειχαν πληρες συμβατο csc ...Αυτο το αν γραψει δηλαδη ειναι θεμα τυχης γιατι υπηρξαν και ορισμενοι που ελεγαν πως δεν εγραψε σε αυτους (δεν μπορουμε να ξερουμε αν ελεγαν αληθεια)...Μπορεις λοιπον με odin η heimdall να φλασαρεις οποιο firmware θελεις αρκει να ειναι για τη συσκευη σου (J5F) αλλα αν δεν ειναι καποιο csc απο τα 8 αυτα που βλεπεις , ναι μπορει το knox να γραψει και να χασεις την εγγυηση ( θεμα brick φυσικα δεν υπαρχει , απλα διαλεγουμε παντα ενα firmware χωρας που βρισκεται κοντυτερα σε εμας κι οχι πχ μιας χωρας σε μια αλλη μακρινη ηπειρο) ...Μολις δεις και δωσει νεο update που προερχεται απο οποιοδηποτε απο τα 8 αυτα συμβατα μπορεις να το φλασαρεις αμεσως πχ με το odin & διχως κινδυνο να γραψει το knox...

 

ευχαριστώ πολύ! το knox έχει γράψει εδώ και πολύ καιρό καθώς το έχω ρουτάρει. για το brick φοβόμουνα λίγο.

Μιας και κανένα από τα διαθέσιμα csc δεν το βρίσκω στη λίστα με το j500f, θα βαρέσω του ισραήλ που είναι και φρέσκο φρέσκο 23ων ωρών! Και πάλι ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετα το τελος του φλας με odin θα μπεις σε recovery mod & wipe data / factory reset & reboot system ..Ειναι καλο για τη συσκευη μετα απο αναβαθμιση για να " καθαρισουν" και διαφορα σφαλματα κλπ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ευχαριστώ πολύ! το knox έχει γράψει εδώ και πολύ καιρό καθώς το έχω ρουτάρει. για το brick φοβόμουνα λίγο.

Μιας και κανένα από τα διαθέσιμα csc δεν το βρίσκω στη λίστα με το j500f, θα βαρέσω του ισραήλ που είναι και φρέσκο φρέσκο 23ων ωρών! Και πάλι ευχαριστώ!

οπως ειδα τωρα το firmware ILO για ισραηλ ειναι το πρωτο για τη marshmallow αρα δεν μπορει να σου δωσει κατι καλυτερο απο αυτο που ηδη εχεις!! θα βρεις firmware χωρας που ηδη ειχε παρει marshmallow κι αυτο ειναι η δευτερη αναβαθμιση που παιρνει!! μη παρεις του ισραηλ ! και περιμενε μην βιαζεσαι

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Μετα το τελος του φλας με odin θα μπεις σε recovery mod & wipe data / factory reset & reboot system ..Ειναι καλο για τη συσκευη μετα απο αναβαθμιση για να " καθαρισουν" και διαφορα σφαλματα κλπ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οπως ειδα τωρα το firmware ILO για ισραηλ ειναι το πρωτο για τη marshmallow αρα δεν μπορει να σου δωσει κατι καλυτερο απο αυτο που ηδη εχεις!! θα βρεις firmware χωρας που ηδη ειχε παρει marshmallow κι αυτο ειναι η δευτερη αναβαθμιση που παιρνει!! μη παρεις του ισραηλ ! και περιμενε μην βιαζεσαι

 

σκόπευα να κάνω ένα backup αύριο, μόλις μου είπες να κάνω factory reset και μετά να το φλασάρω. δεν με χαλάει να περιμένω, το τηλέφωνο το έχω φέρει στα μέτρα μου, δεν κολλάει καθόλου και όλα τρεχουν απίστευτα καλά. το μόνο που με προβλημάτιζε είναι γιατί να αργεί τόσο πολύ να φορτίσει, 5+ ώρες όπως ανάφερα και σε προηγούμενο πόστ. Δοκίμασα και άλλο φορτιστή και τα ίδια. Μικρό το πρόβλημα όμως, μιας και το φορτίζω πριν πάω για ύπνο και είναι 100% το πρωί. Θα περιμένω λοιπόν.

 

προσπάθησα και εγώ να βρω την changelist του update του Ισραήλ, μήπως και αναφέρε τίποτα για θέματα φόρτισης αλλά δεν τα κατάφερα. Αν είναι το πρώτο της MM, τότε δεν το φλασάρω, ίσως και να είναι χειρότερο. Ευτυχώς που το είδες και προειδοποίησες!!

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

σκόπευα να κάνω ένα backup αύριο, μόλις μου είπες να κάνω factory reset και μετά να το φλασάρω. δεν με χαλάει να περιμένω, το τηλέφωνο το έχω φέρει στα μέτρα μου, δεν κολλάει καθόλου και όλα τρεχουν απίστευτα καλά. το μόνο που με προβλημάτιζε είναι γιατί να αργεί τόσο πολύ να φορτίσει, 5+ ώρες όπως ανάφερα και σε προηγούμενο πόστ. Δοκίμασα και άλλο φορτιστή και τα ίδια. Μικρό το πρόβλημα όμως, μιας και το φορτίζω πριν πάω για ύπνο και είναι 100% το πρωί. Θα περιμένω λοιπόν.

 

προσπάθησα και εγώ να βρω την changelist του update του Ισραήλ, μήπως και αναφέρε τίποτα για θέματα φόρτισης αλλά δεν τα κατάφερα. Αν είναι το πρώτο της MM, τότε δεν το φλασάρω, ίσως και να είναι χειρότερο. Ευτυχώς που το είδες και προειδοποίησες!!

 

Ευχαριστώ πολύ :)

μην φλασαρεις του ισραηλ! δεν μπορει να προσφερει τιποτα ειναι το πρωτο που παιρνει..Αντιθετως αυτο εδω του ιρακ MID : https://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-J500F/MID/ ειναι το δευτερο κι αν δεις το πρωτο που ειχε παρει : J500FXXU1BPH1 ειναι το ιδιο με το ελληνικο Greece EUR (μονο csc αλλαζει φυσικα) οποτε αν θελεις οπωσδηποτε να παρεις επομενο update με odin και να μην περιμενεις , αυτο ειναι καλυτερη λυση...(backup πως θα παρεις? εχεις τη twrp?)

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω, δεν καίγομαι. Τώρα που έχω τη σελίδα με τα live updates θα περιμένω να βγει ένα από τα διαθέσιμα csc μου να μην περιπλεκω παραπάνω τα πράγματα.

 

Backup έχω την twrp και θα έκανα με το titanium

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω, δεν καίγομαι. Τώρα που έχω τη σελίδα με τα live updates θα περιμένω να βγει ένα από τα διαθέσιμα csc μου να μην περιπλεκω παραπάνω τα πράγματα.

 

Backup έχω την twrp και θα έκανα με το titanium

το καλυτερο ειναι αυτο να περιμενεις καποιο απο αυτα τα 8 θα δωσει update...backup αν εχεις τη twrp δεν χρειαζεται κανενα titanium ...

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να επαναφέρω το εργοστασιακό recovery? Γνωρίζει καποιος; Ευχαριστώ!!

θα φλασαρεις τη stock rom απλα (πριν κανουμε οτιδηποτε στη συσκευη παιρνουμε backup με το flashify τη stock recovery & stock kernel)...Η αν καποιος εχει ηδη τη stock recovery για τη συγκεκριμενη συσκευη και στη δωσει...Ποιο ακριβως μοντελο εχεις? Τη stock recovery για J5FN M6 την εχω ...

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να φλασαρω μονο το recovery? To j500fn Έχω και νομίζω είναι από Βουλγαρία

Αν εχεις τη stock rom του J5FN M 6 και εχει καποια ζημια η stock rec μπορεις να φλασαρεις μονο τη recovery αν καποιος την εχει ,αλλα χρειαζεται η συσκευη να ειναι ηδη root για να χρησιμοποιησεις ειτε το flashify η και το fastboot για να τη φλασαρεις...Η καλυτερη ομως λυση σιγουρα ειναι να φλασαρεις ολη τη rom ..... https://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-J500FN/ _ http://live.samsung-updates.com/index.php?device=SM-J500FN _ Latest Odin Version: http://odindownloader.com/download/odin3-v3-12-5 (μπορεις να χρησιμοποιησεις & την εκδοση του odin που υπαρχει στο sammobile αν θελεις ).... H Stock Recovery J5FN _M6 ειναι εδω : http://d-h.st/VHTw _ Ο Stock kernel J5FN_M6 εδω: http://d-h.st/OJAR (πληρης εκδοση kernel : 3.10.49-8935060dpi@SWHD4409#1 Thu Nov 10 18:42:12 KST 2016 ) > firmware ισπανικο PHE ...

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις τη stock rom του J5FN M 6 και εχει καποια ζημια η stock rec μπορεις να φλασαρεις μονο τη recovery αν καποιος την εχει ,αλλα χρειαζεται η συσκευη να ειναι ηδη root για να χρησιμοποιησεις ειτε το flashify η και το fastboot για να τη φλασαρεις...Η καλυτερη ομως λυση σιγουρα ειναι να φλασαρεις ολη τη rom ..... https://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-J500FN/ _ http://live.samsung-updates.com/index.php?device=SM-J500FN _ Latest Odin Version: http://odindownloader.com/download/odin3-v3-12-5 (μπορεις να χρησιμοποιησεις & την εκδοση του odin που υπαρχει στο sammobile αν θελεις ).... H Stock Recovery J5FN _M6 ειναι εδω : http://d-h.st/VHTw _ Ο Stock kernel J5FN_M6 εδω: http://d-h.st/OJAR (πληρης εκδοση kernel : 3.10.49-8935060dpi@SWHD4409#1 Thu Nov 10 18:42:12 KST 2016 ) > firmware ισπανικο PHE ...

 

τελικα θα φλασαρω ολη τη ρομ και συγκεκριμενα την PHE επειδη ειπες οτι ειναι η καλυτερη και εχει τα περισσοτερα updates. μπορω ομως να ρουταρω με την εργοστασιακη recovery χωρις να περασω αλλη ? δε θελω να πειραξω την εργοστασιακη γιατι θελω αφου αφαιρεσω τις εφαρμογες που θελω μετα να το κανω unroot για να εχω τα updates

Edited by akis8607
Link to comment
Share on other sites

τελικα θα φλασαρω ολη τη ρομ και συγκεκριμενα την PHE επειδη ειπες οτι ειναι η καλυτερη και εχει τα περισσοτερα updates. μπορω ομως να ρουταρω με την εργοστασιακη recovery χωρις να περασω αλλη ? δε θελω να πειραξω την εργοστασιακη γιατι θελω αφου αφαιρεσω τις εφαρμογες που θελω μετα να το κανω unroot για να εχω τα updates

Όχι βέβαια δεν μπορείς με την εργοστασιακή rec ...Root σε J5FN - M6 γινεται με το flashable zip του supersu : http://forum.xda-developers.com/apps/supersu/2014-09-02-supersu-v2-05-t2868133 φλασαροντας απο τη TWRP - Marshmallow J5 {το μοντελο σου FN} - 3.0.2-0 : http://forum.xda-developers.com/galaxy-j5/development/recovery-samsung-galaxy-j500f-t3416960 ....update υπαρχει η δυνατοτητα να παρουμε και σε rooted συσκευες : http://forum.xda-developers.com/general/paid-software/flashfire-t3075433 (και υπαρχει η δυνατοτητα προσαρτησης της SD ως εσωτερικη πλεον : myphone post #1652 & xda post #415 : http://forum.xda-developers.com/galaxy-j5/how-to/android-marshmallow-6-0-1-samsung-j5-f-t3400101/post69989096#post69989096 ) ολα αυτα θελουν ιδιαιτερη προσοχη ! καμια ευθυνη δεν εχω για οτι κανει καθε χρηστης στη συσκευη του...( το ισπανικο PHE το προτιμω απλα γιατι παιρνει απο την LP ακομα, περισσοτερα update & δεν θελω στη συσκευη μου το bootanimation της cosmote ) [ αυτο το τελευταιο που γραφεις με το unroot δεν ισχυει, απλα η συσκευη ακομη & μετα το unroot θα γραφει "εκδοση προσαρμοσμενη" εφοσον εχεις παρεμβει στο /system ...διαβασε τον τροπο στο link που σου εγραψα με το flashfire στο xda & μπορεις εκει να ρωτησεις για οποιες αποριες εχεις ]

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να γυρισω κινητο φιλου απο 6.0.1 σε 5.1.1

Ποια διαδικασια πρεπει να ακολουθησω;;

Θα φλασαρεις απλα με odin το καταλληλο firmware 5.1.1 για τη συσκευη & το μοντελο σου...Θα παρεις το firmware απο το sammobile χτυπωντας στο "firmware" το ακριβες μοντελο της συσκευης!! & θα φλασαρεις το τελευταιο update 5.1.1 της χωρας που θελεις ... https://www.sammobile.com/ (χρειαζεται λογαριασμο για να κατεβασεις τη rom)...

H διαδικασια ειναι η ιδια για ολα τα samsung μεσω odin, το καταλληλο firmware για το μοντελο του καθενος αλλαζει μονο...αντι αναβαθμιση κανουμε υποβαθμιση απλα..
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Θα φλασαρεις απλα με odin το καταλληλο firmware 5.1.1 για τη συσκευη & το μοντελο σου...Θα παρεις το firmware απο το sammobile χτυπωντας στο "firmware" το ακριβες μοντελο της συσκευης!! & θα φλασαρεις το τελευταιο update 5.1.1 της χωρας που θελεις ... https://www.sammobile.com/ (χρειαζεται λογαριασμο για να κατεβασεις τη rom)...
H διαδικασια ειναι η ιδια για ολα τα samsung μεσω odin, το καταλληλο firmware για το μοντελο του καθενος αλλαζει μονο...αντι αναβαθμιση κανουμε υποβαθμιση απλα..

 

Ωραια σε ευχαριστω πολυ!! Απλα στο παλιο μου το σαμσουνγκ θυμομουν οτι για downgrade ηθελε πολυ δουλεια γιαυτο ρωτησα μπας και χρειαζεται τιποτα παραπανω..Νασαι καλα και χρονια πολλα!

Link to comment
Share on other sites

Ωραια σε ευχαριστω πολυ!! Απλα στο παλιο μου το σαμσουνγκ θυμομουν οτι για downgrade ηθελε πολυ δουλεια γιαυτο ρωτησα μπας και χρειαζεται τιποτα παραπανω..Νασαι καλα και χρονια πολλα!

καλη χρονια...Πολλη δουλεια χρειαζεται αν το κανεις με heimdall και δεν υπαρχει το firmware...Τοτε χρειαζεται να δημιουργησεις ενα firmware και χρειαζονται πολλες γνωσεις γι αυτο(περισσοτερο το χρησιμοποιουσαν οσοι ειχαν Linux)....Πλεον ο chainfire με το odin εχει κανει τη διαδικασια πολυ απλη & ευκολη υποθεση...κατι ακομα: στη νεα rom 5.1.1 πρεπει να απενεργοποιησεις την αυτοματη ενημερωση αλλιως η συσκευη θα αναγνωρισει ξανα το update..

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά από εμένα!

Δεν μπορώ να καταλάβω το εξής:

Μόλις έκανα hard reset στο κινητό μου και ενώ τοποθέτησα τν κάρτα μνήμης δεν την βλέπω πουθενά.

Για παράδειγμα προσπαθώ να μεταφέρω την εγκατάσταση μιας εφαρμογής από το κινητό στη κάρτα μνήμης και δεν μου δίνει πουθενά την επιλογή.

Τι κανω λάθος;:ninja:

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά και από εμένα.

Ερώτηση: Το τηλ το έχω πάρει τον Οκτώβριο του 2015. Οπότε είναι ακόμη μέσα στην εγγύηση.

Σήμερα χάλασε η συσκευή σε στενό συγγενικό μου πρόσωπο.

Η φτηνότερη τιμή που το βλέπω στο Skroutz είναι 190.

Ποια θα ήταν η ιδανική τιμή για να το παραχωρούσα;

 

Και δεν ξέρω αν βγαίνω οφ τοπικ, αν τύχει και το παραχωρήσω, υπάρχει καποια συσκευή που να αξίζει την όλη διαδικασία χωρίς να ξεφύγει το κόστος;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά και από εμένα.

Ερώτηση: Το τηλ το έχω πάρει τον Οκτώβριο του 2015. Οπότε είναι ακόμη μέσα στην εγγύηση.

Σήμερα χάλασε η συσκευή σε στενό συγγενικό μου πρόσωπο.

Η φτηνότερη τιμή που το βλέπω στο Skroutz είναι 190.

Ποια θα ήταν η ιδανική τιμή για να το παραχωρούσα;

 

Και δεν ξέρω αν βγαίνω οφ τοπικ, αν τύχει και το παραχωρήσω, υπάρχει καποια συσκευή που να αξίζει την όλη διαδικασία χωρίς να ξεφύγει το κόστος;

 

δεν κατάλαβα, σόρυ... θες να το δώσεις και ρωτάς σε τι τιμή περίπου? και η δεύτερη ερώτηση ψάχνεις να αγοράσεις καποια συσκευή με xxxx ευρώ?

Link to comment
Share on other sites

δεν κατάλαβα, σόρυ... θες να το δώσεις και ρωτάς σε τι τιμή περίπου? και η δεύτερη ερώτηση ψάχνεις να αγοράσεις καποια συσκευή με xxxx ευρώ?

 

Στην ουσία ζητάω την άποψη σας στο ποια είναι μια λογική τιμή για μια συσκευή 14 μηνών με Χ δυνατότητες από την στιγμή που έχουν βγει νεότερα μοντέλα με αντίστοιχες δυνατότητες.

Και στο δεύτερο σκέλος, ψάχνω γνώμες για κάποια συσκευή που να είναι καλύτερη από το J5 χωρίς να ξεφεύγει στο οικονομικό και να είναι σαν συσκευή αισθητά καλύτερη από το J5 ώστε να αξίζει την όλη φασαρία.

 

Για να το θέσω με νούμερα, την συσκευή την είχα πάρει από το Public στα 240. Αν πω ότι την δίνω στα 120, την "σκοτώνω" ;

Και αν ανεξάρτητα από το πόσο την δώσω, θέσω ως ταβάνι μου να φτάσω πάλι στα 240-250, υπάρχει συσκευή τόσο καλύτερη από την δικιά μου ώστε να σκεφτώ "χαλάλι" ;

Link to comment
Share on other sites

Στην ουσία ζητάω την άποψη σας στο ποια είναι μια λογική τιμή για μια συσκευή 14 μηνών με Χ δυνατότητες από την στιγμή που έχουν βγει νεότερα μοντέλα με αντίστοιχες δυνατότητες.

Και στο δεύτερο σκέλος, ψάχνω γνώμες για κάποια συσκευή που να είναι καλύτερη από το J5 χωρίς να ξεφεύγει στο οικονομικό και να είναι σαν συσκευή αισθητά καλύτερη από το J5 ώστε να αξίζει την όλη φασαρία.

 

Για να το θέσω με νούμερα, την συσκευή την είχα πάρει από το Public στα 240. Αν πω ότι την δίνω στα 120, την "σκοτώνω" ;

Και αν ανεξάρτητα από το πόσο την δώσω, θέσω ως ταβάνι μου να φτάσω πάλι στα 240-250, υπάρχει συσκευή τόσο καλύτερη από την δικιά μου ώστε να σκεφτώ "χαλάλι" ;

 

Λοιπόν, με το που ανοιχτεί μια συσκευή από τη συσκευασία της, χάνει μέρος της τιμής της. Στο περίπου είναι κάπου στα 50 ευρώ, πάρε δώσε. Μετά λογαριάζεις το πόσο καιρό την έχεις χρησιμοποιήσει, τι χρήση έκανες ( αν την ρουταρες και τριπαρε το κνοξ τότε πέφτει πιο κάτω η τιμή), εαν έχει χτυπήματα/γδαρσίματα η οποιοδήποτε άλλο πρόβλημα και τέλος, εαν έχεις τα παραμφερή της (κουτάκι, ακουστικά, φορτιστή).

 

Σε διάφορα site το βρίσκεις μεταχειρισμένο από 100 έως 150, για λογικές τιμές μιλάμε πάντα. Βλέπω 2 μηνών το κινητό με 140 ευρώ για παράδειγμα. Η τιμή 120 ευρώ καλή ακούγεται, δεδομένου οτι το κινητό είναι 100% λειτουργικό. Ίσως και λίγο πιο κάτω, μιας και είναι τόσων μηνών, αλλά περίπου σε αυτά τα επίπεδα πάει.

 

Όσο αφορά το νέο τηλέφωνο, υπάρχουν πολλά στην αγορά, ειδικά αν πας σε κίνα μεριά. Μάρκες αμέτρητες με πολύ έως πάρα πολύ καλά specs σε αυτή τη κατηγορία τιμής. Θα πω τη γνώμη μ εδώ, και ίσως ακούσω κράξιμο αλλά δεν με πειράζει. Εγώ δεν τα εμπιστεύομαι αυτά για αρκετούς λόγους ( πολύ καλό hardware, χάλια software, τεχνική υποστήριξη, ενδεχόμενα μπλεξίματα με τελωνεία κτλ). προτιμώ να δώσω κάποιο ποσό παραπάνω (που συνήθως δεν είναι κάτι τεράστιο) και να πάω σε ένα κατάστημα, πες το skroutz, πες το πλαίσιο, πες το όπως θες, και να αγοράσω από εκεί το τηλέφωνο. Στα 250 ευρώ η γκάμα είναι μεγάλη. Αν ενδιαφέρεσαι ακόμα για samsung θα πήγαινα στο J7 2015 ή 2016, σαν το δικό μας με αλλαγές στα σημεία που μετράνε. Aν θες κάτι πιο παραδοσιακό, το moto g4 επίσης πολύ καλή επιλογή, σε εκείνα τα λεφτά. Huawei/ xiaomi επίσης αρκετά μοντέλα αλλά για μενα τουλάχιστον δεν είναι τόσο καλό το software τους, αν και τελευταία έχουν κάνει τεράστια βήματα σε αυτόν τον τομέα.

 

Το πιο καλό που μπορείς να κάνεις, εαν έχεις χρόνο και όρεξη είναι να δεις μερικά review στο youtube η να διαβάσεις κάποια πράγματα για την κατηγορία κινητών που σε ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

κάποια σκέψη;

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά από εμένα!

Δεν μπορώ να καταλάβω το εξής:

Μόλις έκανα hard reset στο κινητό μου και ενώ τοποθέτησα τν κάρτα μνήμης δεν την βλέπω πουθενά.

Για παράδειγμα προσπαθώ να μεταφέρω την εγκατάσταση μιας εφαρμογής από το κινητό στη κάρτα μνήμης και δεν μου δίνει πουθενά την επιλογή.

Τι κανω λάθος;:ninja:

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

κάποια σκέψη;

Όταν βάζουμε κάρτα SD reboot τη συσκευή (μπορεί & να μην έχει μπεί σωστά η κάρτα) ...Σε marshmallow 6 οι εφαρμογές δεν μεταφέρονται ( σε LP μόνο όσες επιτρέπουν οι προγραμματιστές των εφαρμογών )...

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Έχει ακουστεί τίποτα για αναβάθμιση σε 7; ή να μην το σκέφτομαι καν;

 

πλάκα κάνεις? Εδώ δεν παίρνουμε τα security updates από την google, εσύ περιμένεις nougat??? καμιά περίπτωση. Εκτός από τα μοντέλα της Samsung που θα βγουν το 17, μόνο 4-5 μοντέλα θα την πάρουν

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...