Jump to content

Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει προσέξει κανείς τίποτα περίεργο με το bluetooth μετά την αναβάθμιση σε mm???

 

Πήγα να στείλω μερικές φωτογραφίες από το κινητό στο pc και φάνηκε κάτι περίεργο... (η πρώτη τριάδα εικόνων πριν γίνει χρήση του bluetooth και η δεύτερη μετά)... στο "υπολογιζόμενη χρήση ισχύος"!!! Επειδή δεν κάνω ιδιαίτερη χρήση του κινητού, πριν τη mm μου κρατούσε η μπαταρία 6 ημέρες άνετα.. Καμία ιδέα;

 

image.png

 

image.png

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση χτες στο J5 της συζύγου και άρχισε κάτι κόλπα. Χτες μου έλεγε ότι δεν έχει wifi αλλά την ώρα εκείνη ήμουν έτοιμος για ύπνο και δεν ασχολήθηκα. Σήμερα με πήρε τηλέφωνο στη δουελιά και μου είπε πως δεν μπορεί να πάρει τηλέφωνο και πως όταν το καλεί από το σταθερό, δείχνει να είναι απενεργοποιημένο ενώ είναι ανοιχτό!

Πτνα όλα τα έκανε η αναβάθμιση!

Υπάρχει τρόπος να επιστρέψω στην loli? (επηρεάστηκα και με όλα αυτά που διάβασα για αργές φορτίσεις, λαγκαρίσματα κτλ, οπότε καλύτερα όπως ήταν πριν)

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση χτες στο J5 της συζύγου και άρχισε κάτι κόλπα. Χτες μου έλεγε ότι δεν έχει wifi αλλά την ώρα εκείνη ήμουν έτοιμος για ύπνο και δεν ασχολήθηκα. Σήμερα με πήρε τηλέφωνο στη δουελιά και μου είπε πως δεν μπορεί να πάρει τηλέφωνο και πως όταν το καλεί από το σταθερό, δείχνει να είναι απενεργοποιημένο ενώ είναι ανοιχτό!

Πτνα όλα τα έκανε η αναβάθμιση!

Υπάρχει τρόπος να επιστρέψω στην loli? (επηρεάστηκα και με όλα αυτά που διάβασα για αργές φορτίσεις, λαγκαρίσματα κτλ, οπότε καλύτερα όπως ήταν πριν)

Κάνε ένα Hard reset να δεις πως θα πάει. Καμία φορά τρώνε φλασιες.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χμ τωρα παρατηρησα οτι μετα την αναβαθμιση πατωντας τις λειτουργιες καμερας και επιλεγοντας προηγμενη λειτουργια κρασαρει η εφαρμογη!

Μαλιστα, το κανει σε κανα αλλον;

Link to comment
Share on other sites

Χμ τωρα παρατηρησα οτι μετα την αναβαθμιση πατωντας τις λειτουργιες καμερας και επιλεγοντας προηγμενη λειτουργια κρασαρει η εφαρμογη!

Μαλιστα, το κανει σε κανα αλλον;

 

όχι, λειτουργεί κανονικά... μόλις το δοκίμασα κάνα 2 φορές τώρα

Link to comment
Share on other sites

όχι, λειτουργεί κανονικά... μόλις το δοκίμασα κάνα 2 φορές τώρα

Thanx!

Το παραξενο ειναι οτι ολες οι αλλες επιλογες λειτουργουν κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε πως μπορώ να βάλω στο κινητό αυτόματη επανεκκίνηση?? ... Να κάνει ας πούμε το βράδυ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

Σε j5 8gb φίλου, ήρθε ένα update 850mb.

Ενω η διαθέσιμη μνήμη συσκευής είναι 1.5gb, δεν του αφήνει να κάνει ota την αναβάθμιση.

Γράφει να σβήσει εφαρμογές η αρχεία.

Τι μπορεί να συμβαίνει?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

Σε j5 8gb φίλου, ήρθε ένα update 850mb.

Ενω η διαθέσιμη μνήμη συσκευής είναι 1.5gb, δεν του αφήνει να κάνει ota την αναβάθμιση.

Γράφει να σβήσει εφαρμογές η αρχεία.

Τι μπορεί να συμβαίνει?

 

Έτσι είναι.. ...

Η λύση είναι backup-> factory reset-> αναβαθμιση-> factory reset-> restore

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος μετα την αναβαθμηση. Αν μπορει να μπει αμεσα στο μοτιβο χωρις να θελει ξεκλειδωμα . Για μενα ειναι καθυστερηση .
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα τον Φεβρουάριο 180 ευρώ μοντέλο Πορτογαλίας με προεγκατεστημένες εφαρμογές Microsoft και αν περάσεις 10 εφαρμογές Facebook vider κτλ γεμίζει. Απαράδεκτη η Samsung
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος μετα την αναβαθμηση. Αν μπορει να μπει αμεσα στο μοτιβο χωρις να θελει ξεκλειδωμα . Για μενα ειναι καθυστερηση .

 

Και εγώ το ψάχνω αυτό

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι.. ...

Η λύση είναι backup-> factory reset-> αναβαθμιση-> factory reset-> restore

 

Καμία ιδέα πως κάνουμε back up; προέρχομαι από iPhone :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει?Εκανα αναβάθμιση στο 6.0.1 και επειδή δέν έχει τόσο καλή λήψη τών wifi δικτύων,θέλω να επιστρέψω στήν παλιά...τί μπορώ να κάνω?

ΣΟΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καμία ιδέα πως κάνουμε back up; προέρχομαι από iPhone :lol:
Μπορείς να κάνεις backup τις εφαρμογές σου με το Helium. Τα αρχεία που έχεις στη συσκευή (φωτό, μουσική κλπ) αντίγραψε τα στον υπολογιστή και μετά το factory reset τα μεταφέρεις πάλι στο κινητό.

 

Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει?Εκανα αναβάθμιση στο 6.0.1 και επειδή δέν έχει τόσο καλή λήψη τών wifi δικτύων,θέλω να επιστρέψω στήν παλιά...τί μπορώ να κάνω?

ΣΟΣ!!!

Ο μόνος τρόπος είναι να περάσεις την προηγούμενη μόνος σου μέσω odin ( διάβασε πρώτα εδώ τα σχετικά http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=412552 ). Το αν θα περάσει όμως δε το γνωρίζω και στο λέω με κάθε επιφύλαξη γιατί δεν έχω τη συσκευή και δε ξέρω αν μπορεί να δεχθεί το παλιό bootloader.

Μετά την αναβάθμιση έκανες factory reset;

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος τρόπος είναι να περάσεις την προηγούμενη μόνος σου μέσω odin ( διάβασε πρώτα εδώ τα σχετικά http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=412552 ). Το αν θα περάσει όμως δε το γνωρίζω και στο λέω με κάθε επιφύλαξη γιατί δεν έχω τη συσκευή και δε ξέρω αν μπορεί να δεχθεί το παλιό bootloader.

Μετά την αναβάθμιση έκανες factory reset;

 

Οχι δέν έχω κάνει μετά την αναβάθμιση factory reset.Πρέπει να κάνω,θα χάσω κάποια δεδομένα?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις backup τις εφαρμογές σου με το Helium. Τα αρχεία που έχεις στη συσκευή (φωτό, μουσική κλπ) αντίγραψε τα στον υπολογιστή και μετά το factory reset τα μεταφέρεις πάλι στο κινητό.

 

Ο μόνος τρόπος είναι να περάσεις την προηγούμενη μόνος σου μέσω odin ( διάβασε πρώτα εδώ τα σχετικά http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=412552 ). Το αν θα περάσει όμως δε το γνωρίζω και στο λέω με κάθε επιφύλαξη γιατί δεν έχω τη συσκευή και δε ξέρω αν μπορεί να δεχθεί το παλιό bootloader.

Μετά την αναβάθμιση έκανες factory reset;

 

να υποθεσω το helium κανει μπακ απ την καρτα μνημης?για να ξερω μην κανω κ αυτα στον υπολογιστη μπακ απ:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος τρόπος είναι να περάσεις την προηγούμενη μόνος σου μέσω odin ( διάβασε πρώτα εδώ τα σχετικά http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=412552 ). Το αν θα περάσει όμως δε το γνωρίζω και στο λέω με κάθε επιφύλαξη γιατί δεν έχω τη συσκευή και δε ξέρω αν μπορεί να δεχθεί το παλιό bootloader.

Μετά την αναβάθμιση έκανες factory reset;

 

Οχι δέν έχω κάνει μετά την αναβάθμιση factory reset.Πρέπει να κάνω,θα χάσω κάποια δεδομένα?

 

Κάνε wipe cache μόνο. Θα στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δέν έχω κάνει μετά την αναβάθμιση factory reset.Πρέπει να κάνω,θα χάσω κάποια δεδομένα?

 

Κάνε wipe cache μόνο. Θα στρώσει.

Τί θα στρώσει? Εγώ θέλω να το επαναφέρω στήν προηγούμενη έκδοση,αναβάθμιση πού είχα πρίν τήν 6.0.1

Αν είναι κάτι πού μπορώ να κάνω βήμα-βήμα άς μου πεί κάποιος,εκτός από το factory reset πού δέν έχω κάνει κι άν τό κάνω τί θα συμβεί?

Θα χάσω δεδομένα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είναι φυσιολογικό που εμένα ακόμα δε μου έχει έρθει η αναβάθμιση? Έκανα έλεγχο και μου λέει πως οι πιο προσφατες ενημερώσεις έχουν εγκατασταθεί. Δεν έρχεται σε όλους την ίδια στιγμή η αναβάθμιση? :wacko::wacko::wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είναι φυσιολογικό που εμένα ακόμα δε μου έχει έρθει η αναβάθμιση? Έκανα έλεγχο και μου λέει πως οι πιο προσφατες ενημερώσεις έχουν εγκατασταθεί. Δεν έρχεται σε όλους την ίδια στιγμή η αναβάθμιση? :wacko::wacko::wacko:

 

Για κοιτα τωρα εμενα σημερα μου ηρθε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...