Jump to content

Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμασε κι αυτο:
[διαβασε κι απο κατω καποια link ] _ ( υπαρχουν 2-3 τροποι τουλαχιστον προσωρινα χωρις ομως να απευθυνονται συγκεκριμενα στα J5, και λειτουργουν σε διαφορες συσκευες πχ Nexus 5 κλπ αν και εχουν βγει περισσοτερο για τα S6 & S7...Ο τροπος αυτος απο οτι λεει δουλευει σε ολα τα android χωρις προσωπικα να μπορω να στο επιβεβαιωσω εφοσον δεν το εχω δοκιμασει σε J5...Δοκιμασε κι ακολουθησε σωστα τις οδηγιες ισως λειτουργησει δεν εχεις να χασεις κατι...Αν λειτουργησει καλο ειναι να το postαρεις για να το χρησιμοποιησουν κι αλλοι χρηστες σε J5 ) [το OEM Unlook χρειαζεται να ενεργοποιηθει]

 

Πάνω κάτω και σ'αυτό το video, οι οδηγίες είναι ίδιες με το προηγούμενο (με κάποιες διαφοροποιήσεις).

 

Τα ακολούθησα βήμα βήμα και αυτό.... ενώ στην γραμμή εντολών έδειχνε να δουλεύει (δεν μου έβγαζε κάποιο error), στο τηλέφωνο δεν έγινε απολύτως τίποτα!

 

Άσε που μ'αυτά που διάβασα στα link, γενικά δεν πρέπει να είναι και πολύ αξιόπιστη διαδικασία, δηλαδή δεν κάνει αυτά που πραγματικά υπόσχεται.....

 

Τέλος πάντων, στο J5 δεν κατάφερα να το κάνω... ή μπορεί αυτές οι εντολές να μην ενεργοποιούν αυτή την διαδικασία....

 

Θα πορευτώ με αυτά τα 2.8 gb free available internal space....!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάνω κάτω και σ'αυτό το video, οι οδηγίες είναι ίδιες με το προηγούμενο (με κάποιες διαφοροποιήσεις).

 

Τα ακολούθησα βήμα βήμα και αυτό.... ενώ στην γραμμή εντολών έδειχνε να δουλεύει (δεν μου έβγαζε κάποιο error), στο τηλέφωνο δεν έγινε απολύτως τίποτα!

 

Άσε που μ'αυτά που διάβασα στα link, γενικά δεν πρέπει να είναι και πολύ αξιόπιστη διαδικασία, δηλαδή δεν κάνει αυτά που πραγματικά υπόσχεται.....

 

Τέλος πάντων, στο J5 δεν κατάφερα να το κάνω... ή μπορεί αυτές οι εντολές να μην ενεργοποιούν αυτή την διαδικασία....

 

Θα πορευτώ με αυτά τα 2.8 gb free available internal space....!

Σου είπα δεν μπορώ να επιβεβαιώσω αν λειτουργεί σε J5... Μόνο αν υπάρξει τρόπος ειδικά γιά J5 θα υπάρξει λύση... Προσωπικά για εμένα το marshmallow είναι απλά άχρηστο χωρίς τη κυριότερη λειτουργία & ειδικά σε συσκευές με μικρή μνήμη... Αυτή είναι ή Samsung δυστυχώς δεν βάζουν μυαλό....

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1) στο j500fn δεν εχει βγει ακομη αναβαθμιση?

2) μετα την αναβαθμιση θα μπορω να μεταφερω το sygic στην καρτα μνημης οπως το εχω μεταφερει τωρα στην 5,1,1?

Όχι ακόμη πιθανότατα ναι θα τη δώσει...Όχι δεν θα μπορείς να τη στειλεις , αναφέρεται ειδικά στο ερώτημα σου εδώ διάβασε: http://forums.androidcentral.com/android-6-0-marshmallow/647759-read-before-upgrading-marshmallow-things-you-should-know.html

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Σου είπα δεν μπορώ να επιβεβαιώσω αν λειτουργεί σε J5... Μόνο αν υπάρξει τρόπος ειδικά γιά J5 θα υπάρξει λύση... Προσωπικά για εμένα το marshmallow είναι απλά άχρηστο χωρίς τη κυριότερη λειτουργία & ειδικά σε συσκευές με μικρή μνήμη... Αυτή είναι ή Samsung δυστυχώς δεν βάζουν μυαλό....

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι ακόμη πιθανότατα ναι θα τη δώσει...Όχι δεν θα μπορείς να τη στειλεις , αναφέρεται ειδικά στο ερώτημα σου εδώ διάβασε: http://forums.androidcentral.com/android-6-0-marshmallow/647759-read-before-upgrading-marshmallow-things-you-should-know.html

 

 

Καλά προφανώς.... εσύ καλά τα έλεγες!!!

 

Η samsung δεν μας τα λέει καλά....! Ας ελπίσουμε ότι στο μέλλον κάποιος θα ασχοληθεί με το ταπεινό J5 (αν και δύσκολο το βλέπω, λέμε τώρα...)!

Link to comment
Share on other sites

Καλά προφανώς.... εσύ καλά τα έλεγες!!!

 

Η samsung δεν μας τα λέει καλά....! Ας ελπίσουμε ότι στο μέλλον κάποιος θα ασχοληθεί με το ταπεινό J5 (αν και δύσκολο το βλέπω, λέμε τώρα...)!

Από εχθες ασχολούμαι με μία μέθοδο που χρησιμοποιούσαμε πιο παλιά ιδιαίτερα σε kk αλλά και σε LP και προσπαθώ να βρω αν δουλεύει σε marshmallow... Προϋποθέτει βέβαια root & δεν ξέρω πόσο μπορεί να είναι επικίνδυνη σε marshmallow... Αναφέρομαι στο Internal 2 external αλλά δεν μπορώ να βρω πληροφορίες ειδικά για marshmallow ...δες την εδώ : http://www.1clips.top/video/how-to-use-sd-card-as-internal-storage-on-any-android-device-make-sd-card-as-internal-storage/JYtkX3EYGpk (μην τη δοκιμασεις απλά πρέπει να βρούμε πληροφορίες ειδικά γιά MM , αν λειτουργεί & αν είναι επικίνδυνη εδώ)

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω το διπλοκαρτο και μου εχει 1 πιξελ μονιμα αναμενω ξερει κανεις τι γινεται? αν καλυπτεται απ την εγγυηση η οχι και αν οχι πως φτιαχνεται?:(

κανενας κατι? :(

Link to comment
Share on other sites

Από εχθες ασχολούμαι με μία μέθοδο που χρησιμοποιούσαμε πιο παλιά ιδιαίτερα σε kk αλλά και σε LP και προσπαθώ να βρω αν δουλεύει σε marshmallow... Προϋποθέτει βέβαια root & δεν ξέρω πόσο μπορεί να είναι επικίνδυνη σε marshmallow... Αναφέρομαι στο Internal 2 external αλλά δεν μπορώ να βρω πληροφορίες ειδικά για marshmallow ...δες την εδώ : http://www.1clips.top/video/how-to-use-sd-card-as-internal-storage-on-any-android-device-make-sd-card-as-internal-storage/JYtkX3EYGpk (μην τη δοκιμασεις απλά πρέπει να βρούμε πληροφορίες ειδικά γιά MM , αν λειτουργεί & αν είναι επικίνδυνη εδώ)

 

Μμμμμμ χρησιμοποιεί το kingroot..... στο video απ'ότι κατάλαβα η διαδικασία γίνεται σε lollipop..... Δυστυχώς οι γνώσεις μου δεν είναι τέτοιες, ώστε να φτιάξω κάτι από την αρχή....

 

Γενικά, η διαδικασία αυτή που έδειχναν τα προηγούμενα videos, ήταν (για μένα τουλάχιστον) ιδανική, δεν χρειάζονταν root!

 

Βέβαια, απ'ότι διάβασα στα σχόλια κάποιων που το είχαν κάνει (σε S6&7) δεν έκανε αυτό που υπόσχονταν πραγματικά, δηλαδή όταν φούλαραν την internal memory του κινητού τους έβγαζε warning ότι δεν έχουν διαθέσιμο χώρο μνήμης... μπούκωνε και δεν έβαζε άλλες εφαρμογές, ενώ θεωρητικά είχαν χώρο (στην sd βέβαια πλέον)!

 

Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Μμμμμμ χρησιμοποιεί το kingroot..... στο video απ'ότι κατάλαβα η διαδικασία γίνεται σε lollipop..... Δυστυχώς οι γνώσεις μου δεν είναι τέτοιες, ώστε να φτιάξω κάτι από την αρχή....

 

Γενικά, η διαδικασία αυτή που έδειχναν τα προηγούμενα videos, ήταν (για μένα τουλάχιστον) ιδανική, δεν χρειάζονταν root!

 

Βέβαια, απ'ότι διάβασα στα σχόλια κάποιων που το είχαν κάνει (σε S6&7) δεν έκανε αυτό που υπόσχονταν πραγματικά, δηλαδή όταν φούλαραν την internal memory του κινητού τους έβγαζε warning ότι δεν έχουν διαθέσιμο χώρο μνήμης... μπούκωνε και δεν έβαζε άλλες εφαρμογές, ενώ θεωρητικά είχαν χώρο (στην sd βέβαια πλέον)!

 

Τι να πω...

Καλά το kingroot δεν παίζει κανένα ρόλο απλά χρησιμοποιεί το .apk για να πάρει γρήγορα πρόσβαση root & να προχωρήσει στο internal2external...Το έχω χρησιμοποιήσει στο παρελθόν σε κάποιες συσκευές απλά το marshmallow είναι νέο & δεν αναφέρεται πουθενά αν λειτουργεί εδώ & κυρίως αν έχει επικινδυνότητα σε marshmallow. .Δεν μπορώ να βρώ πουθενά κάποια αναφορά σε marshmallow ,αν βρεις κάτι κα που ειδοποίησε..( θα βρεθεί λύση τα android είναι φουλ παραμετροποιησιμα, γνώσεις κι ένα pc μόνο χρειάζονται )..απλά αν έδινε το χαρακτηριστικο η samsung θα λυνόταν το πρόβλημα χώρου. ..

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πρόβλημα. Όταν συνδέω το τηλ με τον υπολογιστή μέσω usb, το βλέπει στον Explorer είτε σαν media player είτε σαν digital camera ανάλογα με την ρύθμιση (MTP ή PTP). Όπως και να έχει όμως δεν μπορώ ούτε να δω τις φωτογραφίες και τα βίντεο αλλά και ούτε να τα μεταφέρω στον υπολογιστή. Δηλαδή, ενώ βλέπω τα εικονίδια κανονικά, όταν κάνω κλίκ επάνω τους είτε για να τα δώ είτε να τα μεταφέρω στον υπολογιστή, αυτός κολάει είτε στο loading (για την προβολή με το Windows Photo Viewer) είτε στο copying (για την μεταφορά).

Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα, ή είναι ελαττωματική η συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πρόβλημα. Όταν συνδέω το τηλ με τον υπολογιστή μέσω usb, το βλέπει στον Explorer είτε σαν media player είτε σαν digital camera ανάλογα με την ρύθμιση (MTP ή PTP). Όπως και να έχει όμως δεν μπορώ ούτε να δω τις φωτογραφίες και τα βίντεο αλλά και ούτε να τα μεταφέρω στον υπολογιστή. Δηλαδή, ενώ βλέπω τα εικονίδια κανονικά, όταν κάνω κλίκ επάνω τους είτε για να τα δώ είτε να τα μεταφέρω στον υπολογιστή, αυτός κολάει είτε στο loading (για την προβολή με το Windows Photo Viewer) είτε στο copying (για την μεταφορά).

Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα, ή είναι ελαττωματική η συσκευή?

Έχεις στο PC σωστά εγκατεστημένους τους τελευταιους USB drivers η το kies ? Η τελευταία version είναι αυτή : http://samsungusbdriver.com/download/samsung-driver-v1-5-60-0 ( θα πρέπει να εξαγεις το zip & να τρέξεις ως διαχειριστής το .exe ....Η συσκευή θα πρέπει να φαίνεται στίς "συνδεδεμένες συσκευές " των windows κι ανάλογα ποιά windows έχεις ανοίγουν επιλογές )

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Έχεις στο PC σωστά εγκατεστημένους τους τελευταιους USB drivers η το kies ? Η τελευταία version είναι αυτή : http://samsungusbdriver.com/download/samsung-driver-v1-5-60-0 ( θα πρέπει να εξαγεις το zip & να τρέξεις ως διαχειριστής το .exe ....Η συσκευή θα πρέπει να φαίνεται στίς "συνδεδεμένες συσκευές " των windows κι ανάλογα ποιά windows έχεις ανοίγουν επιλογές )

 

Ευχαριστώ daitalos για την άμεση απάντηση, αλλά δυστυχώς, έκανα όσα είπες και δεν έγινε τίποτα. Εγκατέστησα τους usb drivers, το kies (το οποίο είναι για παλαιότερες συσκευές, οπότε δεν λειτουργούσε) και το smartswitch (το οποίο κόλησε όταν πήγε να κάνει backup την κάρτα sd). Κάποιο άλλο πρόβλημα υπάρχει, και εφόσον από ότι φαίνεται κανένας άλλος δεν συνάντησε τέτοιο θέμα, μάλλον πρέπει να φταίει η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ daitalos για την άμεση απάντηση, αλλά δυστυχώς, έκανα όσα είπες και δεν έγινε τίποτα. Εγκατέστησα τους usb drivers, το kies (το οποίο είναι για παλαιότερες συσκευές, οπότε δεν λειτουργούσε) και το smartswitch (το οποίο κόλησε όταν πήγε να κάνει backup την κάρτα sd). Κάποιο άλλο πρόβλημα υπάρχει, και εφόσον από ότι φαίνεται κανένας άλλος δεν συνάντησε τέτοιο θέμα, μάλλον πρέπει να φταίει η συσκευή.

Το Kies θα σου πρότεινα να το απεγκαταστησεις ...Είναι άχρηστο, φέρνει προβλήματα στα Windows & έχεις επιπλέον & το smart switch ..Το μόνο που χρειαζόμαστε είναι οι drivers από το link που βλέπεις...Τι έκδοση Windows έχεις ?? ( Ορισμένες φορές παίζουν ρόλο πράγματα που δεν φαντάζεσαι όπως πχ ακόμη και το καλώδιο USB που χρησιμοποιούμε..έχω Samsung tablet που δεν μπορεί να το δει το PC με κανένα άλλο καλώδιο απολύτως πλήν του original της συσκευής)...αν πας "διαχείριση συσκευών" φαίνεται εκεί το κινητό? Tο windows update είναι οπωσδήποτε ρυθμισμένο στην "αυτόματη εγκατάσταση" ?? Μετά την εγκατάσταση USB αποσύνδεση συσκευής & reboot το PC ...

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μας πεί κάποιος που έχει πάρει το 6Μ update αν υπάρχει πλέον αυτόματη φωτεινότητα ή έμεινε τα ίδια με την LP ?
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 ημέρες πέρασα την 6. Να πω την αλήθεια την περίμενα καλύτερη. Η sd δεν δουλεύει σωστά με όλες τις εφαρμογές, root προς το παρόν δεν υπάρχει, η εσωτερική μνήμη της συσκευής για κάποιον λόγο κάθε μέρα μειώνεται χωρίς να έχω στήσει κάτι καινούριο, ο διαθέσιμος χώρος είναι πλέον 500mb από 1.3 που ήταν με λολιποπ, και όταν κάνω streAming δεν μου βγάζει να επιλέξω την αναπαραγωγή μέσω mx player. Θα ήθελα να επιστρέψω σε λολιποπ αλλά δεν ξέρω αν γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από χρήση (σχεδόν) μιας εβδομάδας:

 

H ρύθμιση της φωτεινότητας δεν έχει αλλάξει. Είναι ακριβώς όπως με την LP... (με την επιλογή υπαίθρου κλπ...).

 

Όσο για την μνήμη... δυστυχώς... και εγώ πριν βάλω τα 6ΜΜ, είχα ελεύθερα 3.8GB... τώρα έχω 2.7 και μάλιστα έχω βγάλει και 1-2 εφαρμογές! Για αυτό και ψαχνόμουν με την διαδικασία αύξησης της μνήμης και σύνδεσης της με την sd... αλλά μάταια....!

 

Στην κατανάλωση δεν έχω δει διαφορά, η μπαταρία κρατάει όσο και με την LP...

 

Γενικά η λειτουργία του είναι στρωτή, χωρίς κολλήματα (δεν μου έχει laggαρει ποτέ) και διάφορα περίεργα! Το μόνο πράγμα που με απασχολεί και θέλω να βελτιώσω, είναι το θέμα της μνήμης...!

 

Το έξτρα καλό που έχει, είναι η ειδοποίηση χαμένης κλήσης/sms/mail κλπ.... πολύ καλό! Ανά συγκεκριμένα διαστήματα σε ειδοποιεί!!!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 ημέρες πέρασα την 6. Να πω την αλήθεια την περίμενα καλύτερη. Η sd δεν δουλεύει σωστά με όλες τις εφαρμογές, root προς το παρόν δεν υπάρχει, η εσωτερική μνήμη της συσκευής για κάποιον λόγο κάθε μέρα μειώνεται χωρίς να έχω στήσει κάτι καινούριο, ο διαθέσιμος χώρος είναι πλέον 500mb από 1.3 που ήταν με λολιποπ, και όταν κάνω streAming δεν μου βγάζει να επιλέξω την αναπαραγωγή μέσω mx player. Θα ήθελα να επιστρέψω σε λολιποπ αλλά δεν ξέρω αν γίνεται.

Eπιστρεφεις οπου θελεις οποτε θελεις...Φλασαρεις την LP Rom & το firmware που ακριβως θελεις με Odin...Root δεν υπαρχει τι εννοεις δεν καταλαβα.Και βεβαια γινεται root & με διαφορους τροπους...Καλο ειναι να μην φορτωνεις εφαρμογες τη συσκευη αυτη,μονο τις απαραιτητες μεχρι τουλαχιστον να βρεθει τροπος να παρουμε το χαρακτηριστικο της sd που δεν εδωσε η samsung...

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά από χρήση (σχεδόν) μιας εβδομάδας:

 

H ρύθμιση της φωτεινότητας δεν έχει αλλάξει. Είναι ακριβώς όπως με την LP... (με την επιλογή υπαίθρου κλπ...).

 

Όσο για την μνήμη... δυστυχώς... και εγώ πριν βάλω τα 6ΜΜ, είχα ελεύθερα 3.8GB... τώρα έχω 2.7 και μάλιστα έχω βγάλει και 1-2 εφαρμογές! Για αυτό και ψαχνόμουν με την διαδικασία αύξησης της μνήμης και σύνδεσης της με την sd... αλλά μάταια....!

 

Στην κατανάλωση δεν έχω δει διαφορά, η μπαταρία κρατάει όσο και με την LP...

 

Γενικά η λειτουργία του είναι στρωτή, χωρίς κολλήματα (δεν μου έχει laggαρει ποτέ) και διάφορα περίεργα! Το μόνο πράγμα που με απασχολεί και θέλω να βελτιώσω, είναι το θέμα της μνήμης...!

 

Το έξτρα καλό που έχει, είναι η ειδοποίηση χαμένης κλήσης/sms/mail κλπ.... πολύ καλό! Ανά συγκεκριμένα διαστήματα σε ειδοποιεί!!!

Aπλα δηλαδη εδωσε ενα update χωρις καποια κυρια χαρακτηριστικα τουλαχιστον αυτο μπορουσε να το διορθωσει,συσκευη το 2016 χωρις επιλογη αυτ.φωτεινοτητας?..Τουλαχιστον προσωρινα για το χωρο,κατεβασε το APK Editor Pro , δεν απαιτει root & μπορεις να στειλεις στην sd ολες οσες εφαρμογες κατεβαζεις ασχετως αν η εφαρμογη το υποστηριζει η οχι...Στο JFN εχω στην sd ολες οσες εχω κατεβασει & ειναι μεγαλες...Θα βρεθει ομως τροπος για την sd στο τελος γιατι κυκλοφορουν παρα πολλα J5 & ασχολουνται πολλοι....Ναι εχει πολυ καλη διαχειριση μνημης & μπαταριας,προσωπικα ξεχναω να τη φορτισω κραταει πολυ...

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μας πεί κάποιος που έχει πάρει το 6Μ update αν υπάρχει πλέον αυτόματη φωτεινότητα ή έμεινε τα ίδια με την LP ?

Δεν υπαρχει αισθητηρας για αυτο το πραγμα οποτε δεν γινεται

Εδώ και 2 ημέρες πέρασα την 6. Να πω την αλήθεια την περίμενα καλύτερη. Η sd δεν δουλεύει σωστά με όλες τις εφαρμογές

 

H samsung δεν σε αφηνει να αποθηκευεις εφαρμογες στην καρτα μνημης ακομα οσοι θελουν μπορουν να κανουν αυτο

Link to comment
Share on other sites

Στο j5 αυτό δεν δουλεύει, δυστυχώς!

Για το APK Editor μιλας? Δοκιμασες & δεν δουλευει? Στο fn & Lp δουλευει αν μιλας γι αυτο...ισως δεν το επιτρεπει η mm δεν το εχει δοκιμασει πριν κανεις σε mm...

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι χαμένες κλήσεις απο προσβασιμότητα δεν πάς???? Εμένα δεν δουλεύει

 

Στάλθηκε από το SM-J500F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το apk editor το free πάντως δεν δουλεύει στην mm εκτός αν κανω κάτι λάθος

 

Στάλθηκε από το SM-J500F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Kies θα σου πρότεινα να το απεγκαταστησεις ...Είναι άχρηστο, φέρνει προβλήματα στα Windows & έχεις επιπλέον & το smart switch ..Το μόνο που χρειαζόμαστε είναι οι drivers από το link που βλέπεις...Τι έκδοση Windows έχεις ?? ( Ορισμένες φορές παίζουν ρόλο πράγματα που δεν φαντάζεσαι όπως πχ ακόμη και το καλώδιο USB που χρησιμοποιούμε..έχω Samsung tablet που δεν μπορεί να το δει το PC με κανένα άλλο καλώδιο απολύτως πλήν του original της συσκευής)...αν πας "διαχείριση συσκευών" φαίνεται εκεί το κινητό? Tο windows update είναι οπωσδήποτε ρυθμισμένο στην "αυτόματη εγκατάσταση" ?? Μετά την εγκατάσταση USB αποσύνδεση συσκευής & reboot το PC ...

 

Συνδέω το τηλ στον υπολογιστή με το δικό του καλώδιο. Στην "διαχείριση συσκευών" φαίνεται κανονικά. Υπάρχει μια πιθανότητα να φταίει η κάρτα microsdxc η οποία δεν είναι γνωστή μάρκα. Δοκίμασα να στείλω μια φωτογραφία 4 mb στον υπολογιστή μέσω bluetooth και έκανε γύρω στα δεκα λεπτά, ενώ όταν την έστειλα σε άλλο κινητό, την έστειλε αμέσως. Τι να πώ, αυτές οι διασυνδέσεις μεταξύ συσκευών είναι απελπιστικές κάποιες φορές. Ένα παράδειγμα, δεν έχω καταφέρει ποτέ να συνδέσω οποιοδήποτε από τα κινητά τηλέφωνά μου στο wifi του router μου! Ενώ όταν πάω σε οποιαδήποτε καφετέρεια όλα τα τηλέφωνα συνδέονται κανονικά, στο σπίτι μου δεν μπορούν να συνδεθούν στο wifi. Γιαυτό σου λέω, έχω απελπιστεί με όλα αυτά.

Απλά το θέμα είναι οτι το συγκεκριμένο τηλέφωνο το χρησιμοποπιώ ως φωτογραφική μηχανή, και άν δεν μπορώ να μεταφέρω τα βίντεο και τις φωτογραφίες μου είναι παντελώς άχρηστο! Άστα να πάνε!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το δικο μου λεει: SEB στο Original CSC-Firmware-Active csc code και στο csc country λεει: Baltic/lv ποια χωρας ειναι ξερουμε και ποτε περνει Marshmallow ; :D

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το δικο μου λεει: SEB στο Original CSC-Firmware-Active csc code και στο csc country λεει: Baltic/lv ποια χωρας ειναι ξερουμε και ποτε περνει Marshmallow ; :D

Μάλλον Λετονία (Latvia -> lv).

 

Στάλθηκε από το P022 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το j5 εδώ και αρκετό καιρό, χωρίς να εμφανίσει κάποιο πρόβλημα και η μπαταρία super.

Σήμερα, είχα τα ακουστικά και είχα ενεργοποιήσει το ραδιόφωνο και κάποια στιγμή άρχισε ο ήχος να ακούγεται πολύ χαμηλά και ξαφνικά το τηλέφωνο έκλεισε. Από τότε όποτε πάω να συνδέσω hands free, κλείνει και μάλιστα τη τελευταία φορά η οθόνη έγινε μπλε και τρεμόπαιζε. Να πω ότι τα hands free είναι τα αυθεντικά και ήταν μια χαρά μέχρι τώρα.

 

Εχει συναντήσει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα; Είναι θέμα κινητού ή ακουστικών; δεν έχω άλλα hands free αυτή τη στιγμή να δοκιμάσω αν θα εμφανιστεί το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα J5 αγορασμένο από Καϊζερ στις 30/6 και όταν πριν από λίγο ενεργοποίησα κατά λάθος την επιλογή TalkBack έπαθε κοκομπλόκο.

 

Συγκεκριμένα μιλάει συνέχεια και δεν ανταποκρίνεται κανένα κουμπί σε καμία εντολή.Το έσβησα 1-2 φορές,έβγαλα τη μπαταρία αλλά τίποτα.

 

Επανέρχεται στην ίδια ακριβώς κατάσταση και ανταποκρίνεται μόνο το volume ενώ δεν ξεκλειδώνει ούτε η οθόνη.Γενικά δεν παίρνει εντολές.

 

Υπάρχει τρόπος να το επαναφέρω ή θέλει επισκευή (και πέταμα) :mad:

 

edit : Βρήκα τη λύση

Edited by markonis
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παίδες... πήρα δώρο στη γυναίκα ένα J5 (2015) και κανένας music player δεν βλέπει την microsd! Τι κάνω λάθος? Ο ES explorer την βλέπει μια χαρά και ο player του παίζει τα τραγούδια, αλλά οι άλλες μουσικές εφαρμογές δεν! Πχ το star music player που είχα πάντα στα κινητά μου κι είναι μια πολύ καλή εφαρμογή, δεν το βλέπει. Ούτε το google music! :worry:

Aν μεταφερω τα τραγούδια στο τηλέφωνο τα βλέπει. Από τη κάρτα όχι! Ξέρετε γιατί το κάνει?

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...