Jump to content

Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η η σάμσουνγκ δεν δίνει αναβαθμίσεις σε low-mid budget συσκευές της..... την ΜΜ θα πάρουν επίσημα μονό:

 

2015

Samsung Galaxy S6 edge+

Samsung Galaxy Note5

Samsung Galaxy S6 edge

Samsung Galaxy S6

Samsung Galaxy Tab S2

2014

Samsung Galaxy Note 4

Samsung Galaxy S5

Samsung Galaxy Alpha

Samsung Galaxy A8

Samsung Galaxy A7

 

τα υπόλοιπά τον ......

Θα πάρει αναβάθμιση τη marshmallow to galaxy 2015, ρωτησα τη samsung και είπε θα πάρει σίγουρα απλά δε γνωρίζουν το πότε

Link to comment
Share on other sites

Η η σάμσουνγκ δεν δίνει αναβαθμίσεις σε low-mid budget συσκευές της..... την ΜΜ θα πάρουν επίσημα μονό:

 

2015

Samsung Galaxy S6 edge+

Samsung Galaxy Note5

Samsung Galaxy S6 edge

Samsung Galaxy S6

Samsung Galaxy Tab S2

2014

Samsung Galaxy Note 4

Samsung Galaxy S5

Samsung Galaxy Alpha

Samsung Galaxy A8

Samsung Galaxy A7

 

τα υπόλοιπά τον ......

 

http://www.sammobile.com/2016/06/14/original-galaxy-j5-sm-j500f-getting-the-marshmallow-update-in-india/

Ξεκίνησε η αναβάθμιση για το j5 στην Ινδια

Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/2016/06/14/original-galaxy-j5-sm-j500f-getting-the-marshmallow-update-in-india/

Ξεκίνησε η αναβάθμιση για το j5 στην Ινδια

Τώρα που το πουλησα εγώ έδωσαν marshmallow

Χαχαχαχ

Πήρα το j5 2016

Πολύ ωραίο κινητό και μην ακούτε που γράφουν ότι ή οθόνη του δεν είναι καλή όπως διάβασα και εγώ σε site, είναι πολύ ωραίο κινητό με λίγο καλύτερη οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!Διαβάζοντας παλιότερα μηνύματα και όλες τις θετικές εντυπώσεις στο παρόν θέμα με έκαναν να θελω να αγορασω το συγκεκριμένο κινητό κι αν όλα πάνε καλά θα το έχω σε λίγες ώρες στα χέρια μου!Aλλα φοβάμαι τώρα που ακούω οτι βγαίνει η νέα έκδοση μηπως δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα στο κινητό παρά τα όσα ακούγονται για βελτιώσεις κτλ. Ποια είναι η δική σας γνώμη;

Αν ερθει η ενημέρωση μπορώ να μη την κάνω( εστω μεχρι να βεβαιωθω οτι δεν θα εχει προβληματα) ή θα βγαίνει συνέχεια ειδοποίηση;

Επίσης με ανησυχει που δεν βλεπω κινηση στο θεμα,που να το αποδωσω;χαθηκε το ενδιαφέρον για το συγκεκριμενο κινητο;

Όσα φέρνει ο άνεμος..
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!Διαβάζοντας παλιότερα μηνύματα και όλες τις θετικές εντυπώσεις στο παρόν θέμα με έκαναν να θελω να αγορασω το συγκεκριμένο κινητό κι αν όλα πάνε καλά θα το έχω σε λίγες ώρες στα χέρια μου!Aλλα φοβάμαι τώρα που ακούω οτι βγαίνει η νέα έκδοση μηπως δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα στο κινητό παρά τα όσα ακούγονται για βελτιώσεις κτλ. Ποια είναι η δική σας γνώμη;

Αν ερθει η ενημέρωση μπορώ να μη την κάνω( εστω μεχρι να βεβαιωθω οτι δεν θα εχει προβληματα) ή θα βγαίνει συνέχεια ειδοποίηση;

Επίσης με ανησυχει που δεν βλεπω κινηση στο θεμα,που να το αποδωσω;χαθηκε το ενδιαφέρον για το συγκεκριμενο κινητο;

 

Μία χαρά είναι το κινητό, αν θες δεν την βάζεις αλλά για μένα καλό είναι να τη βάλεις τη καινούρια έκδοση

Όσο για αυτό που λες ότι δεν έχει κίνηση το site εδώ αυτό είναι πολύ καλό διότι δεν υπάρχουν προβλήματα να συζητησουμε:lol:

Εγώ το πουλησα και πήρα το j5 2016 γιατί ήθελα να έχω τη marshmallow και όχι μόνο για αυτό αλλά μόλις το πουλησα βγήκε ή marshmallow...χαχαχα..τελικά είμαι πολύ γκαντεμης

Μην ανησυχεις καθόλου το κινητό πετάει και ή μπαταρία είναι σούπερ

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν μου βγαζει παντως ενημερωση για marshmallow, τι παιζει ρολο σε αυτο?

Επισης για να εχω 4G/4G+ θα πρεπει να φτιαξω καποιες ρυθμισεις? Ως τωρα πιανω 3G το πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, μια γρηγορη ερωτηση. Screen saver εχει απο τη μάνα του;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μία χαρά είναι το κινητό, αν θες δεν την βάζεις αλλά για μένα καλό είναι να τη βάλεις τη καινούρια έκδοση

Όσο για αυτό που λες ότι δεν έχει κίνηση το site εδώ αυτό είναι πολύ καλό διότι δεν υπάρχουν προβλήματα να συζητησουμε:lol:

Εγώ το πουλησα και πήρα το j5 2016 γιατί ήθελα να έχω τη marshmallow και όχι μόνο για αυτό αλλά μόλις το πουλησα βγήκε ή marshmallow...χαχαχα..τελικά είμαι πολύ γκαντεμης

Μην ανησυχεις καθόλου το κινητό πετάει και ή μπαταρία είναι σούπερ

 

Δικιο έχεις αλλα μου εκανε εντυπωση που δεν ενδιαφερονται πια για αγορα αυτου του κινητου,να κι εσυ το ειχες και στραφηκες στο καινουριο! Λοιπον το κινητακι εφτασε στα χερια μου και ενταξει φυσαει..Και ειχατε δικιο για τη μπαταρια απο το μεσημερι που το πηρα κι εβαλα τη μπαταρια ηταν καπου στο 55 και πριν απο λιγο αδειασε και το εβαλα για φορτιση με οθονη ανοιχτη 3 ωρες και 40 λεπτα με αρκετο ζορισμα!οποτε σαυτο η πρωτη εντυπωση ηταν θετικη!το μονο αρνητικο που παρατηρησα ειναι οτι ζεστενεται καπως..η χρηση ηταν με δεδομενα ανοιχτα 3g,ισως γι αυτο;τωρα θα περιμενω να φορτισει πληρως και θα το βγαλω δε θα το αφησω ολη τη νυχτα ετσι;

Εμενα δεν μου βγαζει παντως ενημερωση για marshmallow, τι παιζει ρολο σε αυτο?

Επισης για να εχω 4G/4G+ θα πρεπει να φτιαξω καποιες ρυθμισεις? Ως τωρα πιανω 3G το πολυ.

4g ουτε εμενα μου εβγαλε,ειναι αναλογα με την περιοχη και την εταιρεια..αυριο θα το δοκιμασω με αλλη εταιρεια αφου κανω την μετατροπη σε μικρουλα καρτα sim.πανω σε αυτο θελω να ρωτησω θα πληρωσω για τη μετατροπη;δε θελω να μου την κοψουν αλλα να μου δωσουν καινουρια και με τα τρια σχηματα,γινεται;ή να μου δωσουν μικρη και να λειτουργει και η παλια;

Οσο για την marshmallow δεν ειναι ακομα διαθεσιμη σε ολες τις χωρες..

Οσοι εχετε κανει τις ενημερωσεις μεχρι τωρα παρατηρησατε καποιο προβλημα/διαφορα στην αποδοση;να τις κανω αφοβα;

Όσα φέρνει ο άνεμος..
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το πουλησα εγώ έδωσαν marshmallow

Χαχαχαχ

Πήρα το j5 2016

Πολύ ωραίο κινητό και μην ακούτε που γράφουν ότι ή οθόνη του δεν είναι καλή όπως διάβασα και εγώ σε site, είναι πολύ ωραίο κινητό με λίγο καλύτερη οθόνη

Ναι οπως φαινεται θα υπαρξει μαλλον...Θα την ξεκινησει στην ινδια πρωτα λογω πωλησεων αλλα μαλλον θα τη δωσει παντου,δεν υπαρχει λογος να μην το κανει.. : http://www.youmobile.org/blogs/entry/Marshmallow-update-begins-to-roll-out-for-the-older-Samsung-Galaxy-J5-SM-j500F-in-India (η λιστα που δειχνει ο πιο πανω χρηστης ειναι παλια & ανανεωνεται βαση επιλογων της εταιρειας)

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Δικιο έχεις αλλα μου εκανε εντυπωση που δεν ενδιαφερονται πια για αγορα αυτου του κινητου,να κι εσυ το ειχες και στραφηκες στο καινουριο! Λοιπον το κινητακι εφτασε στα χερια μου και ενταξει φυσαει..Και ειχατε δικιο για τη μπαταρια απο το μεσημερι που το πηρα κι εβαλα τη μπαταρια ηταν καπου στο 55 και πριν απο λιγο αδειασε και το εβαλα για φορτιση με οθονη ανοιχτη 3 ωρες και 40 λεπτα με αρκετο ζορισμα!οποτε σαυτο η πρωτη εντυπωση ηταν θετικη!το μονο αρνητικο που παρατηρησα ειναι οτι ζεστενεται καπως..η χρηση ηταν με δεδομενα ανοιχτα 3g,ισως γι αυτο;τωρα θα περιμενω να φορτισει πληρως και θα το βγαλω δε θα το αφησω ολη τη νυχτα ετσι;

4g ουτε εμενα μου εβγαλε,ειναι αναλογα με την περιοχη και την εταιρεια..αυριο θα το δοκιμασω με αλλη εταιρεια αφου κανω την μετατροπη σε μικρουλα καρτα sim.πανω σε αυτο θελω να ρωτησω θα πληρωσω για τη μετατροπη;δε θελω να μου την κοψουν αλλα να μου δωσουν καινουρια και με τα τρια σχηματα,γινεται;ή να μου δωσουν μικρη και να λειτουργει και η παλια;

Οσο για την marshmallow δεν ειναι ακομα διαθεσιμη σε ολες τις χωρες..

Οσοι εχετε κανει τις ενημερωσεις μεχρι τωρα παρατηρησατε καποιο προβλημα/διαφορα στην αποδοση;να τις κανω αφοβα;

 

Μετά από τρεις φορτίσεις θα αρχίσει ή μπαταρία να στρώνει, θα μείνεις πολύ ικανοποιημένη το μόνο μειονέκτημα είναι τα 8 giga μνημη όπου ελεύθερα μένουν περίπου 4, βάλε κάρτα 16 η 32 αλλά να είναι class 10 και θα είσαι οκ, το κινητό είναι σούπερ δε μασαει πουθενά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, μια γρηγορη ερωτηση. Screen saver εχει απο τη μάνα του;

Home+power μαζί

Οχι, δεν καταλαβες. Δεν εννοω πως παιρνω screenshot εννοω αν εχει τοποθετημενο στην οθονη screen protector (μεμβρανη/ζελατινα).

 

 

edit: Τωρα ειδα οτι εγω εγραψα λαθος. Αντι για screen protector εγραψα screen saver. Οπότε λογικο να μπερδευτεις.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω η αναβάθμιση θα βοηθήσει πολύ την κατάσταση με την μνήμη. Να δούμε πότε θα έρθει και προς τα μέρη μας.

 

Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έβγαλε ένα update 280 MB.

Αυτη ειναι η πρωηγουμενη ενημερωση τα 280 ΜΒ Κατεβασε την ανετα δεν υπαρχει προβημα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμενα δεν μου βγαζει παντως ενημερωση για marshmallow, τι παιζει ρολο σε αυτο?

Επισης για να εχω 4G/4G+ θα πρεπει να φτιαξω καποιες ρυθμισεις? Ως τωρα πιανω 3G το πολυ.

Ρυθμισεις Δικτυα κινητης τηλ λειτουργια δικτυου δες εκει ποια επιλογη εχει

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν καταλαβες. Δεν εννοω πως παιρνω screenshot εννοω αν εχει τοποθετημενο στην οθονη screen protector (μεμβρανη/ζελατινα).

 

 

edit: Τωρα ειδα οτι εγω εγραψα λαθος. Αντι για screen protector εγραψα screen saver. Οπότε λογικο να μπερδευτεις.

Όχι δεν έχει, βάλε σταγόνες νανοτεχνολογίας να σωθείς

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει, βάλε σταγόνες νανοτεχνολογίας να σωθείς

Για πες...

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!Διαβάζοντας παλιότερα μηνύματα και όλες τις θετικές εντυπώσεις στο παρόν θέμα με έκαναν να θελω να αγορασω το συγκεκριμένο κινητό κι αν όλα πάνε καλά θα το έχω σε λίγες ώρες στα χέρια μου!Aλλα φοβάμαι τώρα που ακούω οτι βγαίνει η νέα έκδοση μηπως δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα στο κινητό παρά τα όσα ακούγονται για βελτιώσεις κτλ. Ποια είναι η δική σας γνώμη;

Αν ερθει η ενημέρωση μπορώ να μη την κάνω( εστω μεχρι να βεβαιωθω οτι δεν θα εχει προβληματα) ή θα βγαίνει συνέχεια ειδοποίηση;

Επίσης με ανησυχει που δεν βλεπω κινηση στο θεμα,που να το αποδωσω;χαθηκε το ενδιαφέρον για το συγκεκριμενο κινητο;

Tις ενημερωσεις καλο ειναι να τις παιρνουμε εστω κι αν δεν μας ανεβαζουν εκδοση του android για τον απλο λογο πως υπαρχουν κι αλλα πολυ σπουδαια τμηματα στη συσκευη πχ ο kernel που μπορει να περιεχεται η ενημερωση του στο update που ισως παρακαμψεις, οπως και μερικες διορθωσεις σφαλματων ισως.Υπαρχει τροπος να σταματησουμε τις ειδοποιησεις των updates χωρις Root αλλα δεν θα στον προτεινα,αλλωστε δεν ειναι και τοσο ενοχλητικο.Ναι το πιθανοτερο ειναι θα υπαρξει update marshmallow (υπαρχουν 2 link πιο πανω για το θεμα)...Oσο για το ενδιαφερον τι περισσοτερο περιμενες απο μια εταιρεια που βγαζει νεες συσκευες πρωι μεσημερι βραδυ με τη σεσουλα? Προστιθενται συνεχως νεες συσκευες & πεφτει εκει το ενδιαφερον...

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Εκεί που νοιαζομουν για τις αναβαθμίσεις αν τις κάνω ή όχι τώρα νοιάζομαι που δεν μου βγάζει καμία ! Χώρα μου βγαζει Ρουμανία (SM-J500F ROM) και απο τι καταλαβα απο το phone info το λογισμικό είναι απο τον Οκτώβριο του 2015 ..να φανταστώ ούτε την 6.1 θα λάβει το κινητό μου?απο το κινητό δεν έχω κάποιο σοβαρό πρόβλημα μέχρι στιγμής μόνο που ζεσταίνεται λιγο και οι καμερες σε εσωτερικό χώρο κάνουν χρωματικες διαφοροποιήσεις δηλαδή εκεί που βγαζει καθαρά κιτρινιζει καπως. . και σκέφτομαι ότι ίσως μια αναβάθμιση διόρθωνε τέτοια θεματακια..
Όσα φέρνει ο άνεμος..
Link to comment
Share on other sites

Εκεί που νοιαζομουν για τις αναβαθμίσεις αν τις κάνω ή όχι τώρα νοιάζομαι που δεν μου βγάζει καμία ! Χώρα μου βγαζει Ρουμανία (SM-J500F ROM) και απο τι καταλαβα απο το phone info το λογισμικό είναι απο τον Οκτώβριο του 2015 ..να φανταστώ ούτε την 6.1 θα λάβει το κινητό μου?απο το κινητό δεν έχω κάποιο σοβαρό πρόβλημα μέχρι στιγμής μόνο που ζεσταίνεται λιγο και οι καμερες σε εσωτερικό χώρο κάνουν χρωματικες διαφοροποιήσεις δηλαδή εκεί που βγαζει καθαρά κιτρινιζει καπως. . και σκέφτομαι ότι ίσως μια αναβάθμιση διόρθωνε τέτοια θεματακια..

Γραφοντας οκτωβριο 2015 εννοει το build της συγκεκριμενης Rom...Και τωρα αν παρεις ενα update και κοιταξεις το build μπορει να εχει ημερομηνια πριν 3 μηνες...Αν παρει update 6 η συσκευη φυσικα και θα παρεις oπως ολοι και μαλλον θα το δωσει ειναι το πιθανοτερο.Για το J5 του 2015 μιλαμε,το J5 2016 ερχεται απευθειας στη Marshmallow 6....Δεν πολυπαιζει ρολο η χωρα ( αυτο που βλεπεις ρουμανια αναφερεται στο CSC) αυτο που ισως διαφερει ειναι η ποσοτητα bloatware αναμεσα στις διαφορες εκδοσεις κλπ...Το J5FN που εχω εγραφε CSC κορεα και εχω εδω και καιρο αλλαξει με το ισπανικο PHE που παιρνει πρωτο παντα update (μου δειχνει 8 ακομα συμβατα CSC)...Απλα σιχαινομαι τη cosmote σαν παροχο εχω κακη εμπειρια απο πολλες συσκευες...

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το update 6 M για το J5F το εδωσε για την Ινδια ( INS ) και ειναι το πρωτο και το μονο εως τωρα (build date εχει την 8/6/ )...Μπορειτε να το δειτε εδω : http://samsung-updates.com/details/69107//SM-J500F/INS/J500FXXU1BPF4.html ( οπως φαινεται μαλλον θα το δωσει παντου & σε ολες τις εκδοσεις του J5 )

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά είναι λογικό να μη μου βγαζει τώρα κάποια ενημερωση;και ο kernel ειναι παλιος, 2015 γράφει.. στην εφαρμογή phone info αν πάω στο firmware browser μου βγαζει για το J500F ROM που έχω μια εκδοση(2015-10-20) ενώ αν πατήσω J500FN ROM βγαζει περισσότερες και προσφατες..Γι αυτο λεω τι παίζει..Α και αν αφήσω κενο το πεδίο του CSC code μου βγαζει τους κωδικούς όλων των χωρών και τα firmware που έχουν πάρει με πρώτο και καλύτερο αυτό της Ινδίας με την 6 εκδοση! Edited by Maraki19
Όσα φέρνει ο άνεμος..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...