Jump to content

Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν περιμένει κάποιο update λες να φτιάξει; Επίσης να σου πω οτι την προηγούμενη Δευτερα αν θυμάμαι καλά του ήρθε ένα update και το πέρασε. Ήταν γύρω στα 200mb αν δεν κάνω λάθος αλλά δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι αυτό γιατί ο bro αποθήκευε στη sim μέχρι τώρα. Επίσης να σου πω οτι τις καινούριες επαφες μπορεί να διαλέξει που θα τις αποθηκευσει(sim/τηλ/google). Εγώ σκέφτηκα το restore μπας και δεν έχει κάτσει κάτι καλά και δεν έχει αυτό το μενού και με το ξαναπέρασμα το φτιάξει. Δεν είναι vodafone. Από seven το πήρε.

Τα update πρεπει να τα παιρνει οχι μονο οταν αφορουν αναβαθμιση της εκδοσης android γιατι υπαρχουν κι αλλα πολυ σοβαρα μερη της συσκευης,kernel κλπ...Μακριά απο Vodafone κι αγαπημένοι... Μέχρι να πάρει το update στην 6.0 M τα update δεν θα είναι πολύ ουσιώδη (τα περισσότερα). Αφορούν κυρίως κάποιες μικρές διορθώσεις και ίσως κάποιες νέες εφαρμογές που μπορεί να προσθέσει η Samsung..πχ έχω από το τελευταίο update ( το ισπανικό είναι η καλύτερη ROM ,η PHE) τά Excel PowerPoint & Word πλήρη μορφή (τα έχω όμως απενεργοποιήσει να μην πιάνουν χώρο ,δεν τα πολυδουλευω)..Όμως το ενα απο τα update ηταν πολύ καλό γιατί αφορούσε τον kernel ..η εκδοση @SWDD661 > @SWDD6617 τώρα δουλεύει πολύ γρήγορα,ακόμα καλύτερη μπαταρία κλπ...Αν πάρει την 6.0 Μ η συσκευή αυτή θα λύσει το ουσιαστικό πρόβλημα χώρου που έχει γιατί το marshmallow βλέπει την SD ως εσ.χώρο αποθήκευσης...Όταν λήξει η εγγύηση μπορεί μετά να φλασαρει & δοκιμάσει κι άλλα firmware μήπως βρεί πολύ καλύτερο.. Όχι τώρα δεν αξίζει να χαθεί η εγγύηση... Πάντως έχουν περάσει απο τα χέρια μου ενα καρρο Samsung , συσκευή με τέτοια μπαταρία δεν συνάντησα... Φοβερή μπαταρία & διαχείριση...(στό 6.0 update ενδέχεται να πάρει και καποια mb επιπλεον ram ,το συνηθίζει η Samsung σε σοβαρά update αυτό & μου χει ξανασυμβει)..

:respect:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά έκανα σύγκριση με ένα p8 lite που είχα την προηγούμενη βδομαφα και το δικό μας είναι πολύ ανώτερο σε οθόνη, μπαταρια (εντάξει εδω δε τίθεται θέμα συγκρησης) και ταχύτητα απόκρισης (αν και το p8 είναι 2 gb ram). Το έχω ξαναπεί. Η μνήμη του κινητού που είναι 8gb μας έσωσε γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να το παίρναμε σε αυτή τη τιμή. Edited by lakostas
Link to comment
Share on other sites

Από το 10% εως το 100%, ποσες ωρες απαιτει η φορτιση ; Παρακαλω πολυ για τις απαντησεις σας
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα σύγκριση με ένα p8 lite που είχα την προηγούμενη βδομαφα και το δικό μας είναι πολύ ανώτερο σε οθόνη, μπαταρια (εντάξει εδω δε τίθεται θέμα συγκρησης) και ταχύτητα απόκρισης (αν και το p8 είναι 2 gb ram). Το έχω ξαναπεί. Η μνήμη του κινητού που είναι 8gb μας έσωσε γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να το παίρναμε σε αυτή τη τιμή.

Συγκρινεις ανόμοια πράγματα ...Αν δεν κάνω λάθος το p8 δουλεύει με με τον kirin 620? Και είναι octa σίγουρα ..Ο kirin (αν δουλεύει πράγματι με αυτόν) υποστηρίζει Mali 450 mp4 & δεν γίνεται τέτοια σύγκριση φιλέ μου..Έχω κι εγώ και το elephone p9000 & το J5 μπορω να κάνω σύγκριση ανόμοιων επεξεργαστών σε δυναμικότητα?? Η οθόνη νομιζω του J5 είναι καλύτερη γιατί του J5 είναι super amoled & δε θυμάμαι αν είναι κάπου κοντά στα 300p....όσο για μπαταρία έχουν περάσει απο τα χέρια μου αμέτρητα Samsung πολύ καλυτερα βέβαια απο το J5 αλλά η μπαταρία αυτή μου έχει κανει μεγάλη εντύπωση...(δες εδώ J5 vs S6 αν και αυτά τα speed test μεταξυ ανομοιων επεξ.είναι για καρπαζιες μονο) :https://m.youtube.com/watch?v=0lQnS3aiCYE

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Και όμως φιλε daitalos γίνεται. ,Midranger είναι και τα 2 μπορείς να τα συγκρίσεις. Είχα και τα 2 και το J5 είναι σαφώς ανώτερο στους τομείς που αναφερε ο lakostas.
Link to comment
Share on other sites

Και όμως φιλε daitalos γίνεται. ,Midranger είναι και τα 2 μπορείς να τα συγκρίσεις. Είχα και τα 2 και το J5 είναι σαφώς ανώτερο στους τομείς που αναφερε ο lakostas.

Θα συγκρίνεις τον kirin 620 mali 450 mp4 με τον msm 8916 snapdragon 410?? Δεν γίνεται η σύγκριση φίλε μου ..Τώρα αν εσύ θες να τη κάνεις δικαίωμα σου εγώ απλα σου λέω οτι η διάφορα μεταξύ των 2 επεξεργαστών είναι μεγάλη και δεν γίνεται...Δεν γίνεται να συγκρινεις mali 450 mp4 με adreno 306 & octa core με τετραπυρηνη υποστήριξη & σαφως λιγότερη ram...Είναι εντελώς ανόμοια πράγματα με σαφως χωρίς συζήτηση ανώτερο τον kirin 620...

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα από επεξεργαστές φιλε. Εγώ μιλάω με το ένστικτο και τη χρηστικότητα που είδα μετά τη σύγκριση και των δύο. Είχα το p8 lite και εκτίμησα πολύ περισσότερο το j5. Δε μπήκα σε τόσες λεπτομέρειες στους επεξεργαστές.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum..Επειδή δεν βρήκα το ''επίσημο galaxy J3'' γράφω εδώ

 

Μια φίλη λόγω επιδότησης της προτείνουν το J3 με 199 ευρώ στον Γερμανό και της βγαίνει 15 ευρώ επιπλέον να δώσει. Επειδή βλέπω κάποιες διαφορές σε χαρακτηριστικά με το J5 (άλλη cpu , μεγαλύτερη ram, καλύτερη κάμερα , καλύτερη μπαταρία) μήπως καλύτερα να πάρει το J5 που έχει 25 ευρώ επιπλέον;

 

άκυρο παιδιά...είδα το ανανεωμένο J5 που βγαίνει φέτος..αυτό εδώ έχει κυκλοφορήσει τον Ιούνιο του 2015..οπότε από ότι βλέπω είναι σχεδόν στα ίδια χαρακτηριστικά με το J3 (με κατώτερη κάμερα από το J5). Πήρα την απάντηση μόνος μου..Δεκτές πάντως όλες οι απόψεις

Edited by panthan
Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα από επεξεργαστές φιλε. Εγώ μιλάω με το ένστικτο και τη χρηστικότητα που είδα μετά τη σύγκριση και των δύο. Είχα το p8 lite και εκτίμησα πολύ περισσότερο το j5. Δε μπήκα σε τόσες λεπτομέρειες στους επεξεργαστές.

Σε αυτό ναι..αν κάποιος αγοραστής δεν έχει ειδικές γνώσεις στα android οπωσδήποτε θα νομίσει το J5 πολύ καλύτερο ακόμη κι απο συσκευή πχ κινεζική που έχει τον helliox20 (δεκαπυρηνο) έναν απο τους κορυφαίους τώρα. Αυτό επειδή ως samsung πράγματι το J5 όταν το πιάσει κάποιος φαίνεται "συσκευαρα" & δεν είναι ψέματα πως η οθόνη του είναι απαιχτη πραγματικά όπως & η μπαταρία του..Το λάθος της Samsung είναι πως θέλοντας να χτυπήσει σε αυτή τη κατηγορία με σχετικά φθηνή συσκευή πήγε στη λύση του snapdragon 410 ενω έπρεπε όπως το βλέπω εγώ να πάει στον 615 ..Πιστεύω θα έκανε πάταγο στη κατηγορία αυτή συνδυάζοντας τιμή & πολύ καλύτερες επιδόσεις... Θα φτιάξουν πολλά αν πάρει ίσως το update marshmallow...

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα στο forum..Επειδή δεν βρήκα το ''επίσημο galaxy J3'' γράφω εδώ

 

Μια φίλη λόγω επιδότησης της προτείνουν το J3 με 199 ευρώ στον Γερμανό και της βγαίνει 15 ευρώ επιπλέον να δώσει. Επειδή βλέπω κάποιες διαφορές σε χαρακτηριστικά με το J5 (άλλη cpu , μεγαλύτερη ram, καλύτερη κάμερα , καλύτερη μπαταρία) μήπως καλύτερα να πάρει το J5 που έχει 25 ευρώ επιπλέον;

 

άκυρο παιδιά...είδα το ανανεωμένο J5 που βγαίνει φέτος..αυτό εδώ έχει κυκλοφορήσει τον Ιούνιο του 2015..οπότε από ότι βλέπω είναι σχεδόν στα ίδια χαρακτηριστικά με το J3 (με κατώτερη κάμερα από το J5). Πήρα την απάντηση μόνος μου..Δεκτές πάντως όλες οι απόψεις

Πήγαινε στο post #1042 που έγραψα πρίν 2-3 μέρες & διάβασε πρώτα πρίν κάνετε αγορά... Αφορά το νέο J5 τού 2016 με βελτιώσεις όπως μάλλον φαίνεται...Η διαφορά ανάμεσα σε J3(spreadtrum sc8830-malli 400) καί J5( snapdragon 410-Adreno 306) είναι εδώ ,δες τι υποστηρίζει ο κάθε επεξεργαστής πρίν πάτε για αγορά οπουδήποτε.. http://system-on-a-chip.specout.com/compare/1093-1119/Qualcomm-Snapdragon-410-MSM8216-vs-Spreadtrum-SC8830A

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό ναι..αν κάποιος αγοραστής δεν έχει ειδικές γνώσεις στα android οπωσδήποτε θα νομίσει το J5 πολύ καλύτερο ακόμη κι απο συσκευή πχ κινεζική που έχει τον helliox20 (δεκαπυρηνο) έναν απο τους κορυφαίους τώρα. Αυτό επειδή ως samsung πράγματι το J5 όταν το πιάσει κάποιος φαίνεται "συσκευαρα" & δεν είναι ψέματα πως η οθόνη του είναι απαιχτη πραγματικά όπως & η μπαταρία του..Το λάθος της Samsung είναι πως θέλοντας να χτυπήσει σε αυτή τη κατηγορία με σχετικά φθηνή συσκευή πήγε στη λύση του snapdragon 410 ενω έπρεπε όπως το βλέπω εγώ να πάει στον 615 ..Πιστεύω θα έκανε πάταγο στη κατηγορία αυτή συνδυάζοντας τιμή & πολύ καλύτερες επιδόσεις... Θα φτιάξουν πολλά αν πάρει ίσως το update marshmallow...

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήγαινε στο post #1042 που έγραψα πρίν 2-3 μέρες & διάβασε πρώτα πρίν κάνετε αγορά... Αφορά το νέο J5 τού 2016 με βελτιώσεις όπως μάλλον φαίνεται...Η διαφορά ανάμεσα σε J3(spreadtrum sc8830-malli 400) καί J5( snapdragon 410-Adreno 306) είναι εδώ ,δες τι υποστηρίζει ο κάθε επεξεργαστής πρίν πάτε για αγορά οπουδήποτε.. http://system-on-a-chip.specout.com/compare/1093-1119/Qualcomm-Snapdragon-410-MSM8216-vs-Spreadtrum-SC8830A

 

Από οτι καταλαβαίνω το J5(2015), το οποίο φοράει ίδιο επεξεργαστή με το 2016, έχει καλύτερο επεξεργαστή από το J3 σε ταχύτητα και δυνατότητες.. προσωπικά το J5 θα έπαιρνα μιας και η διαφορά στο κόστος είναι ελάχιστη με το J3.. θα τις προτείνω το J5 τελικά.

Edited by panthan
Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Από οτι καταλαβαίνω το J5(2015), το οποίο φοράει ίδιο επεξεργαστή με το 2016, έχει καλύτερο επεξεργαστή από το J3 σε ταχύτητα και δυνατότητες.. προσωπικά το J5 θα έπαιρνα μιας και η διαφορά στο κόστος είναι ελάχιστη με το J3.. θα τις προτείνω το J5 τελικά.

E βεβαια το J3 εχει εναν πολυ "περιεργο" επεξεργαστη ( spreadtrum sc8830 )που αν ειδες στο link δεν υποστηριζει ο επεξ. ουτε & καποιες συνδεσεις πχ cdma gsm ουτε directX 10 ,OpenCL & es 3.0 ουτε καν bluetooth 4.0 & ειναι 32 bit....Aπορω πως πηγε σε αυτον η samsung (κινεζικος)...

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επειδή δεν τα καταφέρνω στα αγγλικά, θα μπορούσατε να μου προτείνεται, κάτι ανάμεσα στα j3 2016 και j5; Ευχαριστώ......

Το J5 απο τα δυο αυτα(δες και το J7) ....μακρια απο το J3 και θα προτιμησεις χωρις να ξερω & τι λεφτα θα διαθεσεις, συσκευη με Qualcomm Snapdragon επεξεργαστη οτι μαρκα κι αν παρεις,εκτος κι αν βρεις συσκευη με επεξεργαστη MTK (mediatek) helliox10 η helliox20 μονο τοτε θα την παρεις κι οχι με οποιονδηποτε mediatek...( J5 & J7 ειναι σχεδον ιδια,η διαφορα ειναι πως το J5 φοραει τον snapdragon 410 επεξεργαστη ενω το J7 τον snapdragon 615 & διαφορα στην εσωτερικη μνημη το J5 8GB & το J7 16 gb)....αν μπορεις παρε το J7 αντι το J5)

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Το J5 απο τα δυο αυτα(δες και το J7) ....μακρια απο το J3 και θα προτιμησεις χωρις να ξερω & τι λεφτα θα διαθεσεις, συσκευη με Qualcomm Snapdragon επεξεργαστη οτι μαρκα κι αν παρεις,εκτος κι αν βρεις συσκευη με επεξεργαστη MTK (mediatek) helliox10 η helliox20 μονο τοτε θα την παρεις κι οχι με οποιονδηποτε mediatek...( J5 & J7 ειναι σχεδον ιδια,η διαφορα ειναι πως το J5 φοραει τον snapdragon 410 επεξεργαστη ενω το J7 τον snapdragon 615 & διαφορα στην εσωτερικη μνημη το J5 8GB & το J7 16 gb)....αν μπορεις παρε το J7 αντι το J5)

 

ευχαριστώ, μαλλον j5 για οικονομία..........

Link to comment
Share on other sites

Το J5 απο τα δυο αυτα(δες και το J7) ....μακρια απο το J3 και θα προτιμησεις χωρις να ξερω & τι λεφτα θα διαθεσεις, συσκευη με Qualcomm Snapdragon επεξεργαστη οτι μαρκα κι αν παρεις,εκτος κι αν βρεις συσκευη με επεξεργαστη MTK (mediatek) helliox10 η helliox20 μονο τοτε θα την παρεις κι οχι με οποιονδηποτε mediatek...( J5 & J7 ειναι σχεδον ιδια,η διαφορα ειναι πως το J5 φοραει τον snapdragon 410 επεξεργαστη ενω το J7 τον snapdragon 615 & διαφορα στην εσωτερικη μνημη το J5 8GB & το J7 16 gb)....αν μπορεις παρε το J7 αντι το J5)

 

ευχαριστώ, μαλλον j5 για οικονομία..........

Αν η διαφορα ειναι εως 50 ευρω παρε το J7!!

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καλα νεα αρχισαν να δινουν android marshamallow στο galaxy j5 !!!

http://www.sammobile.com/firmwares/download/68844/J510HXXU1APC9_J510HOXE0APC6_SEK/

http://www.sammobile.com/firmwares/download/68845/J510HXXU1APC9_J510HOJV1APC9_EGY/

Edit: Οπα λαθος ειναι για το j5 2016

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

επειδή δεν τα καταφέρνω στα αγγλικά, θα μπορούσατε να μου προτείνεται, κάτι ανάμεσα στα j3 2016 και j5; Ευχαριστώ......

 

Το J5 εχει καλυτερο επεξεργαστη και καλυτερες καμερες θα ειναι χαζος οπoιος παρει galaxy j3 2016 ειναι σαν μια χειροτερη εκδοση του j5

Edited by Nix17
Link to comment
Share on other sites

Από το 10% εως το 100%, ποσες ωρες απαιτει η φορτιση ; Παρακαλω πολυ για τις απαντησεις σας

 

Μια απαντηση σας παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμιζουμε τη συσκευή μας Samsung με το smart switch της Samsung & λύνονται τα προβλήματα που προκύπτουν πολλές φορές στα update μέσω OTA στη συσκευή. Κι όχι μόνο. Γλυτωνουμε τη συσκευή από brick & bootloop (έως τώρα μόνο μέσω Odin & του One click unbrick )κάνουμε backup ,τώρα πλέον αναβαθμιζουμε τη συσκευή ακόμη κι αν είναι Rooted(stock rom)...Για να επαναφέρουμε τη συσκευή συνδέουμε PC & κινητο μέσω USB,τρεχουμε το smart switch στο PC και πατάμε εκεί που γράφει "Άλλα"...Επιλέγουμε "Ανάκτηση λογισμικού έκτακτης ανάγκης και προετοιμασία"..Μετα παμε στην καρτέλα "Προετοιμασία συσκευής" και γράφουμε με κεφαλαία γραμματα τον κωδικό του μοντέλου μας πχ SM-J500FN & πατάμε την "αναζήτηση"...Αμέσως μετά βάζουμε το serial number της συσκευής μας(αναφέρεται ώς S/N ) που βρίσκεται κάτω από τη μπαταρία η στην εττικετα στο κουτί...Πατάμε την "Επιβεβαίωση" στο παράθυρο που θα ανοίξει και κάνουμε υπομονή μέχρι να την κατεβάσει...Ειναι επίσημο εργαλείο της Samsung (το Odin είναι του chainfire & το one click unbrick του Adam outler ) & δεν έχει καμία σχέση σε ποιοτητα με το kies που λάνσαρε τόσα χρόνια με συνεχή προβλήματα & μόνο μπελαδες δημιουργούσε στά windows...Θα το βρούμε γιά να το κατεβάσουμε εδώ:http://www.samsung.com/us/smart-switch/?CID=AFL-hq-mul-0813- (η ίδια διαδικασία με το λογισμικό έκτακτης ανάγκης υπάρχει & στο kies αλλά δεν γίνεται αναβάθμιση σε rooted συσκευή & με τα γνωστά προβλήματα συμβατότητας των οδηγών σε πολλα windows) όλα τα kies εδώ:http://www.samsung.com/us/support/owners/app/kies δείτε το smart switch κι εδώ στο stock firmware J5 :https://m.youtube.com/watch?v=sWl39W_JryI ( μπορει να δωσει λυση & στη περιπτωση που δουμε το τριγωνο με τη προειδοποιηση "Custom binary blocked by FRP" ) ....Aκομη για τους χρηστες του forum J5 το one click unbrick -heimdall αν καποιος χρειαστει εδω : http://forum.xda-developers.com/wiki/Heimdall_One-Click & one click unbrick XDA: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1348392 ( απαιτει java στο pc & ειναι σαφως πολυπλοκοτερο του odin ) & το τελευταιο γνωστο μας odin V3.10.7 : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2711451 _ Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχει η γυναίκα μου το συγκεκριμένο τηλέφωνο και έχει το εξής πρόβλημα εντελώς ξαφνικά και χωρίς να κάνει κάτι δεν ακούγεται ούτε ο ήχος κλήσης όταν καλούν αλλά ούτε το ξυπνητήρι, επανέρχονται μόνο με επανεκίνηση. Καμμιά ιδέα του τι συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχει η γυναίκα μου το συγκεκριμένο τηλέφωνο και έχει το εξής πρόβλημα εντελώς ξαφνικά και χωρίς να κάνει κάτι δεν ακούγεται ούτε ο ήχος κλήσης όταν καλούν αλλά ούτε το ξυπνητήρι, επανέρχονται μόνο με επανεκίνηση. Καμμιά ιδέα του τι συμβαίνει;

Όταν πας ρυθμίσεις > Ήχοι και ειδοποιήσεις το πρώτο νταμακι Λειτουργία ήχου πρέπει να είναι στό Ήχος κι όχι δόνηση η σιγαση..Πιο κάτω θα δεις το Μην ενοχλειτε πρέπει να είναι πάντα ανενεργό. Και στο τέλος θα δεις το Ειδοποιήσεις εφαρμογής. Απο εκεί αποκλείουμε κάποιες εφαρμογές επιλεκτικά να μην ειδοποιούν. Κοιτά μήπως κατα λάθος έχει αποκλείσει τις συγκεκριμένες. ..Αλλη μια ρυθμιση που πρεπει να δεις ειναι προσβασιμοτητα > ακοη > Απενεργοποιηση ολων των ηχων,πρεπει να ειναι ανενεργο.Κοιτα μηπως εχει ενεργοποιηθει κατα λαθος κι αυτο..Αν ολα ειναι σε σωστη θεση πηγαινε το με την εγγυηση να το δουν γιατι το να επανερχεται συσκευη μετα απο reboot κατι δειχνει..Ας το φτιάξουν όπως το πρωτοπηρε...

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Επειδη η συσκευη μας δεν εχει την ενδειξη led για Ειδοποιήσεις κλήσεων μηνυμάτων και λοιπά, υπαρχει η παρακατω εφαρμογη που εμφανιζει στην οθονη μας την Ειδοποίηση αυτή.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.led.notify&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dno+led+playstore&pcampaignid=APPU_1_ULYHV8LjBuuH6ATehJSAAw

Link to comment
Share on other sites

Επειδη η συσκευη μας δεν εχει την ενδειξη led για Ειδοποιήσεις κλήσεων μηνυμάτων και λοιπά, υπαρχει η παρακατω εφαρμογη που εμφανιζει στην οθονη μας την Ειδοποίηση αυτή.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.led.notify&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dno+led+playstore&pcampaignid=APPU_1_ULYHV8LjBuuH6ATehJSAAw

Ναι είναι πασίγνωστη ( το noled) που χρησιμοποιούμε πολύ & σε κάποιες custom roms κι όχι μονο(βγήκε για το S6 στην αρχή)..Το SM-J500FN παντως έχει μια σχετική ρύθμιση (δεν ξέρω αν εχεις αυτή τη συσκευή) αν πας ρυθμίσεις > προσβασιμότητα > Ακοή > Ειδοποίηση φλας( αναβοσβηνει η λυχνία της κάμερας κατα τη λήψη ειδοπ.ξυπνητηριων κλπ...)

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Φιλε daitalos εγκυκλοπαίδεια του J5 είσαι!!

 

Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Android ειναι δεν ειναι τιποτα το διαφορετικο...Με android & linux συστηματα ασχολουμαι πολλα χρονια αυτο ειναι ολο....Οσο κι αν αλλαζουν οι επεξεργαστες τις ιδιες γνωσεις τα ιδια αρχεια & tools χρησιμοποιουμε πανω κατω...το συγκεκριμενο μου το εκαναν & δωρο προσωπικα θα βουταγα το J7 & QS 615...

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι πασίγνωστη ( το noled) που χρησιμοποιούμε πολύ & σε κάποιες custom roms κι όχι μονο(βγήκε για το S6 στην αρχή)..Το SM-J500FN παντως έχει μια σχετική ρύθμιση (δεν ξέρω αν εχεις αυτή τη συσκευή) αν πας ρυθμίσεις > προσβασιμότητα > Ακοή > Ειδοποίηση φλας( αναβοσβηνει η λυχνία της κάμερας κατα τη λήψη ειδοπ.ξυπνητηριων κλπ...)

Το j500f εχω το δικαρτο, ναι το εχει αυτο αλλα καμια σχεση..πρωτον αναβει το πισω φλας της καμερας και δευτερον αναβει μονο οταν σε καλουν και οχι σσν ειδοποιηση...το no.led ειναι τελειο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...