Jump to content

Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο τοτε που μου ηρθε η αναβαθμιση εχω προβλημα με google play store.

Σε μερικες εφαρμογες οταν παω να τις εγκαταστησω μου βγαζει error 963.

 

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά. Λύστε μου μια απορία. Ποιά η διαφορά μεταξύ j500FN, j500FN LTE, J500F/DS και J500F LTE Dual?

Και τι διαφορές έχει το απλό από το Duos? Εκτός απο την διπλή κάρτα?

Link to comment
Share on other sites

Απο τοτε που μου ηρθε η αναβαθμιση εχω προβλημα με google play store.

Σε μερικες εφαρμογες οταν παω να τις εγκαταστησω μου βγαζει error 963.

 

Καμια ιδεα?

Δεν έχει να κάνει με την αναβάθμιση. Το κάνει και σε εμένα κάποιες φορές. Σβήσε την εφαρμογή και Κάνε πάλι εγκατάσταση και δεν θα σου βγάλει προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δε φταίει η αναβάθμιση φιλε μου. Η google φταει. Κάνε επανεκκίνηση το κινητό και θα είσαι κομπλέ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ειπώθηκε ξανά κάπου ή αν το ήξεραν όλοι εκτός από εμένα πάντως το viber δείχνει να έστρωσε με την επιλογή "Εμφάνιση εικ. Κατ Viber" από τις γενικές ρυθμίσεις.

Δουλεύει το viber 100% με αυτό το χω μια εβδομάδα και είναι κομπλέ

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με την αναβάθμιση. Το κάνει και σε εμένα κάποιες φορές. Σβήσε την εφαρμογή και Κάνε πάλι εγκατάσταση και δεν θα σου βγάλει προβλημα.

 

Το πρόβλημα είναι πως δεν κάνει εγκατάσταση.

Κατεβάζει μέχρι 95% και μετά αρχίζει ξανά από το 0%.

Την δεύτερη φορά σταματά και βγάζει error 963.

 

Μήπως εννοείς να κάνω πάλι εγκατάσταση το playstore?

 

 

Δε φταίει η αναβάθμιση φιλε μου. Η google φταει. Κάνε επανεκκίνηση το κινητό και θα είσαι κομπλέ.

 

Έκανα επανεκκίνηση , καθάρισα cashe αλλά πάλι τα ίδια.

 

Αυτό που θέλω να εγκαταστήσω είναι:

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.bandainamcoent.pacman256

 

Μου έκανε νούμερα και με κάποιες εγκατεστημένες εφαρμογές που έχω μέσα στην sd card αλλά εκεί βρήκα τον τρόπο μεταφέροντας όλη την εφαρμογή στο τηλέφωνο, έκανα την ενημέρωση και μετά την έστειλα ξανά πίσω στην sd card.

 

Μήπως εάν έκανα unmount και μετά ξανά mount την κάρτα θα μπορούσε να φτιάξει το πρόβλημα?

 

Εάν το κάνω αυτό θα έχω κάποιο θέμα με τις εφαρμογές που έχω μέσα ή θα δουλεύουν όλα εντάξει και μετά?

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι πως δεν κάνει εγκατάσταση.

Κατεβάζει μέχρι 95% και μετά αρχίζει ξανά από το 0%.

Την δεύτερη φορά σταματά και βγάζει error 963.

 

Φίλε μου σου είπα ξεκάθαρα τι ακριβώς πρεπει να κάνεις. Διέγραψε την εφαρμογή που σου κάνει πρόβλημα και μετά Κάνε ξανά εγκατάσταση την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει το viber 100% με αυτό το χω μια εβδομάδα και είναι κομπλέ

Αν πήρες και την αναβάθμιση με τις βελτιώσεις λειτουργεί και χωρίς αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σου είπα ξεκάθαρα τι ακριβώς πρεπει να κάνεις. Διέγραψε την εφαρμογή που σου κάνει πρόβλημα και μετά Κάνε ξανά εγκατάσταση την εφαρμογή.

 

Συγνώμη που επειμένω αλλα πως να την διαγράψω αφου δεν εχει εγκατασταθεί?

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που επειμένω αλλα πως να την διαγράψω αφου δεν εχει εγκατασταθεί?

 

Ok νομιζα οτι στο update σου έβγαζε το πρόβλημα. Ωραία κανε τότε αυτό : πήγαινε πληροφορίες εφαρμογής του google play store και πάτα Κατάργηση εγκατάστασης ενημερώσεων. Μετά δοκιμασε να κατεβασεις την εφαρμογή που σου βγαζει προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αν πήρες και την αναβάθμιση με τις βελτιώσεις λειτουργεί και χωρίς αυτό.

Οχι ακόμα δεν ήρθε κάτι

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αφού δε βλέπω φως με την εσωτερική μνήμη λέω να κάνω ρουτ, μπορεί κάποιος να δώσει έναν αναλυτικό οδηγό; Γενικά έχω ξανακάνει ρουτ.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αφού δε βλέπω φως με την εσωτερική μνήμη λέω να κάνω ρουτ, μπορεί κάποιος να δώσει έναν αναλυτικό οδηγό; Γενικά έχω ξανακάνει ρουτ.

Ευχαριστώ

 

Και εγω μια από τα ίδια.... Πολύ μικρή η μνήμη. Πλέον δεν κάνουν ενημερώσεις οι εφαρμογές και έχω πάει όσες γίνεται να πανε στην sd. Άσε που όταν έκανε αναβάθμιση μια εφαρμογή επρεπε να την ξαναπηγαινα στην sd. Μεγα πρόβλημα η μνήμη...

Link to comment
Share on other sites

Ok νομιζα οτι στο update σου έβγαζε το πρόβλημα. Ωραία κανε τότε αυτό : πήγαινε πληροφορίες εφαρμογής του google play store και πάτα Κατάργηση εγκατάστασης ενημερώσεων. Μετά δοκιμασε να κατεβασεις την εφαρμογή που σου βγαζει προβλημα.

 

Δούλεψε!!!

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Αφού δε βλέπω φως με την εσωτερική μνήμη λέω να κάνω ρουτ, μπορεί κάποιος να δώσει έναν αναλυτικό οδηγό; Γενικά έχω ξανακάνει ρουτ.

Ευχαριστώ

Ρίξε εδώ μια ματιά http://freeandroidroot.com/how-to-root-samsung-galaxy-j5-android-smartphone/

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..

μολις σημερα ελαβα μια ενημερωση στα 350 κατι ΜΒ...

Ελεγε κατι για βελτιωσεις...την εχει περασει καποιος;;;

παρουσιαζει προβληματα..αααν οχι...αλλαζει κατι???

Γτ ειδα περι βελτιωσεις...

 

Ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

 

Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ να κάνω root, διάβασα το άρθρο αλλά επίσης και τα σχόλια. Οι περισσότεροι ανέφεραν προβλήματα κατά την διαδικασία που περιγράφεται εκεί. Μήπως υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να γίνει το root? Έχει κάνει κάποιος από εδώ root στο j5 για να μας πεί πως γίνεται?

Το τηλέφωνο λειτουργεί μια χαρά αλλά υπάρχει θέμα με την μνήμη την οποία έχω σχεδόν γεμίσει.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ να κάνω root, διάβασα το άρθρο αλλά επίσης και τα σχόλια. Οι περισσότεροι ανέφεραν προβλήματα κατά την διαδικασία που περιγράφεται εκεί. Μήπως υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να γίνει το root? Έχει κάνει κάποιος από εδώ root στο j5 για να μας πεί πως γίνεται?

Το τηλέφωνο λειτουργεί μια χαρά αλλά υπάρχει θέμα με την μνήμη την οποία έχω σχεδόν γεμίσει.

Προφανώς στα σχόλιά θα έχει τα προβλήματα. Οι περισσότεροι που κάναν επιτυχώς το ρουτ ενδέχεται να μην γραψαν στα σχόλιά.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ να κάνω root, διάβασα το άρθρο αλλά επίσης και τα σχόλια. Οι περισσότεροι ανέφεραν προβλήματα κατά την διαδικασία που περιγράφεται εκεί. Μήπως υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να γίνει το root? Έχει κάνει κάποιος από εδώ root στο j5 για να μας πεί πως γίνεται?

Το τηλέφωνο λειτουργεί μια χαρά αλλά υπάρχει θέμα με την μνήμη την οποία έχω σχεδόν γεμίσει.

Εδώ αναλυτικά

Αυτό που πρόσεξα στις ρυθμίσεις εκτός από enable USB debugging πρέπει να κάνεις enable και την επιλογή OEM unlocking

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Σημερα πηρα και εγω το δικαρτο και το εκανα root αλλα στην επαννεκινηση μου εβγαλε μηνυμα custom binary blocked by fap

Τι κουφο ειναι αυτο

Edited by MadboyAgr
Link to comment
Share on other sites

Εδώ αναλυτικά

Αυτό που πρόσεξα στις ρυθμίσεις εκτός από enable USB debugging πρέπει να κάνεις enable και την επιλογή OEM unlocking

Με το kingroot εκανα root αλλα στην Επανεκκίνηση μου κλειδωσε το τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...