Jump to content

Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σας,παρακαλω να μου πειτε πως θα μαθω απο πια χωρα ειναι το κινητο,το παρελαβα εχτες ηταν σφραγισμενο και μολις το ανοιξα ηταν στα ελληνικα η προεπιλεγμενη γλωσσα...!!!!!!

Βλεπεις το IMEI νουμερο που ειναι στην συσκευασια παιρνεις τηλ την SAMSUNG και σου λενε χωρα προελευσης

το κινητο σου ειχε ακουστικα στην συσκευασια?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βλεπεις το IMEI νουμερο που ειναι στην συσκευασια παιρνεις τηλ την SAMSUNG και σου λενε χωρα προελευσης

το κινητο σου ειχε ακουστικα στην συσκευασια?

 

Σας ευχαριστω..εντελη ειναι απο τις βαλτικες χωρες...ναι ειχε ακουστικα μεσα και λειτουργει κανονηκα το viber,,,,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,παρακαλω να μου πειτε πως θα μαθω απο πια χωρα ειναι το κινητο,το παρελαβα εχτες ηταν σφραγισμενο και μολις το ανοιξα ηταν στα ελληνικα η προεπιλεγμενη γλωσσα...!!!!!!

Απο που το αγορασες?

Link to comment
Share on other sites

κατοχος εδω και δυομερες του κινητου,και ειμαι υπερευχαριστημενος.

μονοι ενα θεματακι εχω..

ενω στο προυγουμενο samsung κινητο μου(s4),υπηρχε η δυνατοτητα αποκρυψης εφαρμογων,σε αυτο δεν υπαρχει.

η μηπως υπαρχει κει μου διαφευγει?

για μερικους,ειναι σημαντικο αυτο...;)

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή όλο και πέφτει πάντως. 148 skroutz.... Τρελό VFM.

Να πάρω κανα 2 για το μέλλον, αν μου χαλάσει αυτό!! :p

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι που πιθανόν να είναι χαζό.Όταν έχω ίντερνετ στο σπίτι το βιμπερ και το μεσεντζερ λαμβάνει κανονικά τα μηνύματα, όταν όμως ανοίξω τα δεδομένα της εφαρμογής τότε και μόνο τότε λαμβάνει.....πάω στις επιλογές για δεδομένα και στον συνεχή συγχρονισμό τα κλείνω όλα εκτός από το βιμπερ. Το αφήνω να συγχρονίζει όμως πάλι δεν.....καμία ιδέα;;
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις που βρισκετε η λειτουργια της καμερας Tap to Take Pics πατωντας οπουδηποτε στην οθονη τραβας φωτογραφια;Παντως στις ρυθμισεις της καμερας δεν το βρηκα:(
Link to comment
Share on other sites

Θα πατάς την συντόμευση του τηλεφώνου στην οθόνη κλειδώματος....
Link to comment
Share on other sites

Έχει ακούσει κανείς για το νέο j5 2016?

http://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_j5_(2016)-7869.php

 

Προσωπικά πιστεύω δεν θα κάνει τον ντόρο που έκανε το φετινό. Αν είχε 1080p οθόνη ίσως...

Link to comment
Share on other sites

Έχω το j5 πάνω από 3 μήνες, πάρα πολύ ευχαριστημένος το μόνο πρόβλημα μου η εσωτερική μνήμη, αυτή τη στιγμή είμαι Διαθέσιμος 1,81 Μνήμη Συστήματος 3,35 Χρησιμοποιούμενος 2,6 Διάφορα Αρχεία 238 mb.

Και η sd είναι 16 giga.

Μπορεί να βοηθήσεις κάποιος για το πως θα κερδίσω χώρο;

Θεωρητικά με βάση το AppMgrIII που έχω όσες μπορούν να μετακινηθούν έχουν πάει ήδη στην SD... HELP ME...

Link to comment
Share on other sites

Έχω το j5 πάνω από 3 μήνες, πάρα πολύ ευχαριστημένος το μόνο πρόβλημα μου η εσωτερική μνήμη, αυτή τη στιγμή είμαι Διαθέσιμος 1,81 Μνήμη Συστήματος 3,35 Χρησιμοποιούμενος 2,6 Διάφορα Αρχεία 238 mb.

Και η sd είναι 16 giga.

Μπορεί να βοηθήσεις κάποιος για το πως θα κερδίσω χώρο;

Θεωρητικά με βάση το AppMgrIII που έχω όσες μπορούν να μετακινηθούν έχουν πάει ήδη στην SD... HELP ME...

Μάλλον το ρουταρις και Link2sd για μεταφορά στην sd.

Αλλιώς περιμένουμε το νέο με 16αρα μνήμη, έτσι για να γίνεται και λίγος τζίρος εν καιρώ κρίσης .....

Link to comment
Share on other sites

Έλεγα μήπως αποφύγω το root για αρχή, άλλη λύση κάποιος άλλος; που υπάρχει το root για το j5; Ελπίζω να μη χρειαστεί πάντως..

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μάλλον το ρουταρις και Link2sd για μεταφορά στην sd.

Αλλιώς περιμένουμε το νέο με 16αρα μνήμη, έτσι για να γίνεται και λίγος τζίρος εν καιρώ κρίσης .....

Έλεγα μήπως αποφύγω το root για αρχή, άλλη λύση κάποιος άλλος; που υπάρχει το root για το j5; Ελπίζω να μη χρειαστεί πάντως..

Link to comment
Share on other sites

Έλεγα μήπως αποφύγω το root για αρχή, άλλη λύση κάποιος άλλος; που υπάρχει το root για το j5; Ελπίζω να μη χρειαστεί πάντως..

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έλεγα μήπως αποφύγω το root για αρχή, άλλη λύση κάποιος άλλος; που υπάρχει το root για το j5; Ελπίζω να μη χρειαστεί πάντως..

 

http://freeandroidroot.com/how-to-root-samsung-galaxy-j5-android-smartphone/

και TWRP Recovery

http://www.beritahuaja.com/2015/12/how-to-root-samsung-galaxy-j5-sm-j500.html

Edited by pasgr
Link to comment
Share on other sites

Ενώ όλα λειτουργούν κανονικά κολλάει κάποιες φορές το πληκτρολόγιο και δεν δέχεται γράμματα.Μπορώ να κάνω κάτι για να αποφύγω το τρέξιμο σε αντιπροσωπία;
Link to comment
Share on other sites

Καμιά ιδέα για να ανεβάσουμε τον ήχο ρε παιδιά;

Ρίξε μια ματιά Viper4Android

Το είχα δοκιμάσει σε προηγούμενο κινητό μου android 4.4.4 και έκανε θαύματα ..... έχει ρυθμίσεις για Headset, Phone Speaker, Bluetooth Device ....

Είχα πάθει πλάκα, αλλά θέλει root

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά Viper4Android

Το είχα δοκιμάσει σε προηγούμενο κινητό μου android 4.4.4 και έκανε θαύματα ..... έχει ρυθμίσεις για Headset, Phone Speaker, Bluetooth Device ....

Είχα πάθει πλάκα, αλλά θέλει root

Ναι το ξέρω αυτό έλεγα κάποιο χωρίς να χρειαστεί root .Ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...