Jump to content

Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα.Θελω να αγοράσω για την γυναικα μου το j5 duos με τις 2 καρτες sim.Κάποιος που το έχει μπορεί να μου πει τι sar γράφει οτι εχει στο βιβλιαρακι του.Ευχαριστω.

 

SAR κεφαλής: 0,612 W/kg

SAR για συσκευή που τοποθετείται πάνω στο σώμα: 0,482 W/kg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αντίθετα το no led το έβγαλα λόγο της κατανάλωσης( εννοείται ότι το είχα ενεργό και από το μενού " προσβασιμότητα". Πρώτα από όλα στις πληροφορίες κατανάλωσης ο χρόνος που σου δείχνει το εικονίδιο περνάει σαν ενεργή οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το no led αξίζει. Καις πιο πολύ μπαταρία να πατάς όλη την ώρα την οθόνη να δεις αν είχες κλήση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Απέκτησα κι εγώ αυτό το απίστευτο κινητό προχθές (από σκρουτζομάγαζο).

Η μπαταρία του είναι το δυνατό σημείο του J5, εκτός των άλλων φυσικά... Εδώ και μία μέρα δεν έχει χρειαστεί να το φορτίσω και το σκαλίζω συνέχεια!

Επίσης κανένα πρόβλημα με Viber κλπ. Το μόνο που έχω είναι ότι από τις προεγκατεστημένες εφαρμογές της MS δουλεύει μόνο το OneNote.

Word, Excel και PowerPoint δεν ανοίγουν.

Όταν πηγαίνω στο store για να δω αν θέλουν κάποια ενημέρωση κλπ μου λέει ότι οι εφαρμογές αυτές δεν υποστηρίζονται από το συγκεκριμένο μοντέλο.

Το έχει κανείς αυτό το πρόβλημα με τις εφαρμογές της Microsoft;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Απέκτησα κι εγώ αυτό το απίστευτο κινητό προχθές (από σκρουτζομάγαζο).

Η μπαταρία του είναι το δυνατό σημείο του J5, εκτός των άλλων φυσικά... Εδώ και μία μέρα δεν έχει χρειαστεί να το φορτίσω και το σκαλίζω συνέχεια!

Επίσης κανένα πρόβλημα με Viber κλπ. Το μόνο που έχω είναι ότι από τις προεγκατεστημένες εφαρμογές της MS δουλεύει μόνο το OneNote.

Word, Excel και PowerPoint δεν ανοίγουν.

Όταν πηγαίνω στο store για να δω αν θέλουν κάποια ενημέρωση κλπ μου λέει ότι οι εφαρμογές αυτές δεν υποστηρίζονται από το συγκεκριμένο μοντέλο.

Το έχει κανείς αυτό το πρόβλημα με τις εφαρμογές της Microsoft;

καλησπέρα το ίδιο θέμα εχω και εγώ κατά τα άλλα όλα καλά

καμία καλή θηκη μπορεί να προτείνει κάποιος ?

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση αυτών των εφαρμογών γίνεται από το galaxy app's και όχι από το play store.Πιάνουν όμως τεράστιο χώρο.
Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση αυτών των εφαρμογών γίνεται από το galaxy app's και όχι από το play store.Πιάνουν όμως τεράστιο χώρο.

 

Thanks. Και τι κάνουμε αν θέλουμε έναν επεξεργαστή κειμένου τύπου Word;

Περίεργο πάντως που δεν δίνουν τις εφαρμογές της Microsoft από το Store..

Στα άλλα μοντέλα της Samsung δεν συμβαίνει αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Υπάρχει τρόπος να χτυπάει το ξυπνητήρι ενώ είναι σβηστό το τηλ? Δηλαδή ν' ανάβει όταν είναι να χτυπήσει? Είδα ότι το Lenovo το κάνει, άρα δεν είναι θέμα Android.

Link to comment
Share on other sites

στο dual sim και οι δυο καρτες λειτουργουν σε 4g?

 

Όχι, μόλις επιλέξεις σε μία το 4G/3G τότε γυρνάει αυτόματα την άλλη σε 2G

Link to comment
Share on other sites

Όχι, μόλις επιλέξεις σε μία το 4G/3G τότε γυρνάει αυτόματα την άλλη σε 2G

 

Και πολύ καλά κάνει για να γίνεται εξοικονόμηση ενέργειας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια....δεν μου ακουγεται ο ηχος οταν βαζω να ακουσω μουσικη ηχογραφησεις κ τετοια.ο ηχος "μεσων" δηλαδη...ειχε κανεις παρομοιο προβλημα?

 

Καλησπέρα αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα... οταν πατάω να ηχογραφησω κατι δεν ακούγεται μετά κ ο χρόνος εγγραφής περπατάει πολύ αργά... προχθες το αγόρασα απο σκρουτζ τι φάση?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Samsung is one of the leading mobile phone manufacturers in the world, but it has never been prompt in releasing new operating systems to its devices. Several rival companies like HTC, LG and Motorola have already rolled out Android 6.0 Marshmallow update to its devices, but Samsung is yet to initiate it. But now, the firmware update schedule for some of Samsung's top devices has been leaked online.

 

A source by the name of XTECH LEAKS has sent an e-mail to MobiPicker on Android 6.0 Marshmallow update schedule. An attached screenshot claimed that Samsung Galaxy Note 5 (SM-N90G) and Galaxy S6 edge+ (SM-G928G) will get the latest firmware in February 2016, whereas Galaxy S6 edge (SM-G925I) and Galaxy S6 (SM-G920I) will receive in February/March. It went on to say that Galaxy S5 (SM-N900G), Galaxy Note 4 (SM-N910G) and Galaxy Note edge (SM-N915G) will get the firmware in March/April.

 

Nobody knows the authenticity of the leak, but Samsung appears to be working hard to roll out the new firmware update to its top-end devices soon, as it has already released Android 6.0.1 Marshmallow beta programme to Galaxy S6 and Galaxy S6 edge. The new firmware update is expected to be rolled out once it is compatible with the devices.

 

Samsung hasn't announced the list of devices that will receive the firmware, but reports have claimed Galaxy Note 4, Galaxy Note 5, Galaxy Note Edge, Galaxy S5, Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 edge+ and Galaxy Tab S2 are eligible to get it. The firmware is also expected to be rolled out to Galaxy Tab S2 9.7, Galaxy Tab S2 8, Galaxy Tab S 8.4, Galaxy Tab A 9.7, Galaxy Tab A 8, Galaxy Alpha, Galaxy A5, Galaxy A3, Galaxy E7, Galaxy E5, Galaxy J7, Galaxy J5, and Galaxy J2.

Καλημερα γιατι λεει οτι εχουν βγει εκτος οι αναβαθμισεις απο αυτες τις συσκευες συμπεριλαβομενη και η συσκευη μας Galaxy J5, γνωριζουμε ποτε θα ναι διαθεσημη ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μια εβδομάδα, σκέφτομαι αν θα πάω στο J5 ή στο Lenovo P1m και δεν έχω καταλήξει. Μπορείτε να με βοηθήσετε στο δίλημμά μου? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μια εβδομάδα, σκέφτομαι αν θα πάω στο J5 ή στο Lenovo P1m και δεν έχω καταλήξει. Μπορείτε να με βοηθήσετε στο δίλημμά μου? Ευχαριστώ
Θα πρέπει να ανοίξεις ένα θέμα με το ερώτημα σου στην κατάλληλη ενότητα "Επιλογή συσκευής" γιατί εδώ είσαι off topic. Εκεί θα πάρεις αρκετές γνώμες που θα σε βοηθήσουν στην απόφαση σου.
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να ανοίξεις ένα θέμα με το ερώτημα σου στην κατάλληλη ενότητα "Επιλογή συσκευής" γιατί εδώ είσαι off topic. Εκεί θα πάρεις αρκετές γνώμες που θα σε βοηθήσουν στην απόφαση σου.

 

Που τελικά πρέπει να είναι J5 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Απέκτησα κι εγώ αυτό το απίστευτο κινητό προχθές (από σκρουτζομάγαζο).

Η μπαταρία του είναι το δυνατό σημείο του J5, εκτός των άλλων φυσικά... Εδώ και μία μέρα δεν έχει χρειαστεί να το φορτίσω και το σκαλίζω συνέχεια!

Επίσης κανένα πρόβλημα με Viber κλπ. Το μόνο που έχω είναι ότι από τις προεγκατεστημένες εφαρμογές της MS δουλεύει μόνο το OneNote.

Word, Excel και PowerPoint δεν ανοίγουν.

Όταν πηγαίνω στο store για να δω αν θέλουν κάποια ενημέρωση κλπ μου λέει ότι οι εφαρμογές αυτές δεν υποστηρίζονται από το συγκεκριμένο μοντέλο.

Το έχει κανείς αυτό το πρόβλημα με τις εφαρμογές της Microsoft;

 

μπορείς με πμ να πεις το σκρουτζομάγαζο ? σου έχω στείλει και μηνυμα

Xalllara!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Υπάρχει τρόπος να χτυπάει το ξυπνητήρι ενώ είναι σβηστό το τηλ? Δηλαδή ν' ανάβει όταν είναι να χτυπήσει? Είδα ότι το Lenovo P1m το κάνει, άρα δεν είναι θέμα Android.

 

Παιδιά, υπάρχει κάποιο σχόλιο γιαυτό?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...