Jump to content

Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλα η samsung βγαζει νεο μοντελο για κινητο 4μηνων????και το υπαρχον τι θα απογινει???θα πουλιεται σε φαση σαν το core??λιγο περιεργο μου ακουγεται..μπορει και να εχει γινει καποια παρερμηνεια..τα καινουργια κινητα που εχουν τον κωδικο 2016(α3,α5,j1) τα προηγουμενα μοντελα τους ειναι τουλαχιστον 1-1.5 χρονου...:O
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ενταξει δεν ειναι επισημο ακομα. Αλλα αν βγει και αυτο με λολλιποπ καταλαβενετε οτι το 1% να παρει μαρς το δικο μας εγινε 0. Δεν με απασχολει παντως καθως το κινητο μια χαρα κανει τη δουλεια του οπως και να εχει. Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Αν ο επεξεργαστής και η κάρτα γραφικών δουλεύουν στην 6 ποιός ο λόγος να μην την δώσουν; Μήπως στην Μ δεν θα υπάρχουν τηλέφωνα με λιγότερο από1,5 GB RAM και 8 GB ROM; Αν λοιπόν τα τεχνικά χαρακτηριστικά δεν σου απαγορεύουν ή δεν συνίστανται για την Μ ποιός ο λόγος να μην την δώσουν σε καινούργιο τηλέφωνο που κάνει τρέλες πωλήσεις;
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδια γιατι τρωγεστε με την αναβαθμιση. Μην σωσει και την παρει. Οταν κατι δουλευει φανταστικα δε θελεις να το χαλασεις. Εγώ, και να την παρει, θα το σκεφτώ πολύ να την κάνω και θα πρέπει να σιγουρευτώ ότι δε θα υπάρχει πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Ετσι είναι. το τηλεφωνο είναι φτιαγμένο με την λολλιποπ και λειτουργεί τέλεια με αυτήν, μια ημιτελής όπως συνηθίζει αναβάθμιση από την samsung θα κάνει κακό παρά καλό και οι περισσότεροι θα ψάχνουν τρόπο για downgrade...
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα την δώσουν για να πάρεις καινουργιο τηλέφωνο....

Μάντης ήμουνα.... σας τα έλεγα λίγο πιο πίσω αν κοιτάξετε.... θα δώσουν την 6 ή θα βάλουν 2 GB μνήμη και εμείς θα ψάχνουμε για νέες αγορές.

Έτσι είναι το marketing αλλά δεν θα τους ξανακάνω την χάρη, μέσα σε ένα χρόνο να αλλάξω συσκευή,τέλος η κοροϊδία.

Και να σκεφτείτε ότι φοράει επεξεργαστή και κάρτα γραφικών ίδια με το Ace 4 sm-G357fz μοντέλο του 2014 πάνε καλά!!!

Edited by pasgr
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι το marketing αλλά δεν θα τους ξανακάνω την χάρη, μέσα σε ένα χρόνο να αλλάξω συσκευή,τέλος η κοροϊδία.

!

 

Συσκευή γιατί να αλλάξεις?Επειδή δεν θα πάρει την 6? Αυτό με τις αναβαθμίσεις είναι καθαρά θέμα ψυχολογικό.

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι ψυχολογικό. Απο τη στιγμή που δουλεύει τελεία το κινητό και οι εφαρμογές δουλευουν στην λολλιποπ όλα καλά. Αν χρειαζόσουν καινούργιο λειτουργικό για να δουλέψουν οι εφαρμογές σου τότε θα ήταν απαραίτητη η αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Μάντης ήμουνα.... σας τα έλεγα λίγο πιο πίσω αν κοιτάξετε.... θα δώσουν την 6 ή θα βάλουν 2 GB μνήμη και εμείς θα ψάχνουμε για νέες αγορές.

Έτσι είναι το marketing αλλά δεν θα τους ξανακάνω την χάρη, μέσα σε ένα χρόνο να αλλάξω συσκευή,τέλος η κοροϊδία.

Και να σκεφτείτε ότι φοράει επεξεργαστή και κάρτα γραφικών ίδια με το Ace 4 sm-G357fz μοντέλο του 2014 πάνε καλά!!!

Μα ο 410 δεν είναι κανένας καινούριος επεξεργαστής. Αρχές του 14 βγήκε.

Link to comment
Share on other sites

Αν θελησουν να σε κάνουν να πάρεις νέα συσκευή θα βρουν τρόπο. Μια μικροενημερωση κάνουν που "χαλαει" την σουπερ καταναλωση και αρχιζουν ολοι την γκρίνια. Τεσπα
Link to comment
Share on other sites

Το χει παρει κάποιος απο κωτσοβολο η media mrkt ή public και να μην έχει πρόβλημα στο. Viber;
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Το χει παρει κάποιος απο κωτσοβολο η media mrkt ή public και να μην έχει πρόβλημα στο. Viber;

Εγώ όταν το είχα δεν είχα πρόβλημα με το viber. Από public ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Στο j5 neo θα πανε οσοι σωνει και καλα θελουν εξτρα μνημη (οχι εγω).Αλλιως δεν αξιζει να πετάξει κανεις χρηματα.Και με τις πολλές συσκευες που εχω αλλαξει εχω καταλήξει οτι γενικώς η τεχνολογία ειναι λαχείο και μερικως κοροιδια.Αν θα αλλαζα το κινητο θα το αλλαζα με ενα μεγαλυτερο 5.5 ιντσων επειδη ειχα συνηθισει το Νοτε.Οταν πριν απο λιγες ημερες συγκρινα το Νοτε4 φιλου σε ταχυτητα,φωτεινοτητα κ.α δεν εβρησκα εναν λογο να πεταξει τοσα χρηματα καποιος για ενα κινητο.Μονο η οθονη.Με 250-300 ευρω max σε κινητο κανει κανεις οτι και με τις ναυαρχιδες και καλύτερα πολλες φορες
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=429843

"Η Υπηρεσία απαιτεί από την Samsung να ενημερώνει τις συσκευές στη τελευταία έκδοση του Android για δύο χρόνια από την αγορά. Απαιτεί δηλαδή η ενημέρωση να αντιμετωπίζεται σαν μέρος της εγγύησης, που έχει οριστεί στα δύο χρόνια για τις χώρες μέλη της Ευρωπαϊκής Ένωσης."

Και μην νομίζετε ότι το θέμα με τις ενημερώσεις που "χαλάνε" την συσκευή θα αργήσει να σκάσει. Οι ενώσεις καταναλωτών έχουν γίνει πολύ ισχυρές.

Link to comment
Share on other sites

Για δύο χρόνια μετά την κυκλοφορία στην αγορά του κινητού, όχι αγορά του κινητού από τον καταναλωτή. Και πάλι βέβαια...

Δηλαδη απο Ιούνιο 2015 μέχρι Ιούνιο 2017; χμμμ... μακαρι αλλα δύσκολο το βλέπω!

Link to comment
Share on other sites

Στο battery usage μου εμφανίζει μονο το screen, δεν δείχνει ποτέ καμία εφαρμογή, γιατί;

 

Και αν δοκιμάσω κάποια εφαρμογή που κάνει την ίδια δουλειά να δείχνει δηλαδή την κατανάλωση ανα εφαρμογή δεν δείχνει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν το είχα δεν είχα πρόβλημα με το viber. Από public ήταν.

 

lotuseater αν επιτρεπεται γιατι το αλλαξες το κινητο??δεν εμεινες ικανοποιημενος??και μετα που πηγες??πηγες σε meizu m2 note/mini???αν καταλαβα καλα απο το εικονιδιο στο προφιλ σου...αν μπορουσες να κανεις μια συγκριση μεταξυ των δυο...γιατι η αδερφη μου ειναι μεταξυ j5 και meizu m2 mini..και εγω μεταξυ των δυο ημουν αλλα κατεληξα στο j5 μιας κ το meizu δεν ειχε ερθει ακομα σε μαγαζι στην ελλαδα..

 

ευχαριστω εκ των προτερων κ συγγνωμη αν ξεφυγα λιγο απο το topic..

Link to comment
Share on other sites

Στο battery usage μου εμφανίζει μονο το screen, δεν δείχνει ποτέ καμία εφαρμογή, γιατί;

 

Και αν δοκιμάσω κάποια εφαρμογή που κάνει την ίδια δουλειά να δείχνει δηλαδή την κατανάλωση ανα εφαρμογή δεν δείχνει τίποτα.

Gsam battery monitor .

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κάνει δεν εμφανίζει καμία εφαρμογή να κάνει κατανάλωση μπαταρίας. App Usage 0% πάντα.

 

Περιεργο... Εμενα εμφανίζει αναλυτικά....

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα που λέτε ένα j5 dual sim σπο αγγελία κσι πήρα στην σαμσουνγκ και ρώτησα και μου είπαν οτι προορίζεται για την αγορά της Αλβανίας και δεν μπορεί να καλυφθεί απο αυτούς το σερβις. Οποτε μόνο το κατάστημα αγοράς με καλύπτει. Το σκέφτομαι. .. και δεν έχει και θέμα με το viber. Τι λέτε να κάνω;
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι σου είπαν παπαρ***. Δεν έχει σημασια αν είναι για Ελλάδα, αλβανία, Ιταλία, Γερμανια κ.ο.κ. Με την απόδειξή σου κανονικά ισχύει η εγγύηση. Εγώ έτσι γνωρίζω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...