Jump to content

Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συν την φωτεινοτητσ τις οθονης και τις καμερας που ειναι ανταξιας ακριβοτερων μοντελων.και το λεω απο εμπειρια.Ειμαι ψειρας στην κάμερα. Οσο καλο και αν ηταν,αν ειχε την καμερα του Ζ2 που ειχα η των γνωστών κιβεζικων θα προσπερνουσα.Γενικως για μενα το καλυτερο 5ιντσο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά μην τρελαίνεστε, γιατί και το J5 στην Κίνα είναι φτιαγμένο. Την μπαταρία την τρώει ο επεξεργαστής καθώς αν έχει ξεκλείδωμα με δακτυλικό αποτύπωμα κ.λ.π. το ulefone Paris που αναφέρει ο φίλος πιο πάνω είναι Octa Core με 2250 μπαταρία τι να σου κάνει?

 

Όντως το πρόβλημα είναι η μικρή μνήμη γι αυτό άλλωστε δεν θα πάρει και την 6αρα από τι λένε έως τώρα.

Γι αυτό χαρείτε την ωραία του οθόνη την αυτονομία του και από εφαρμογές όσες χωράνε....

 

Έτσι η Samsung σου πλασάρει μια καλή οθόνη και σε έχει και μόνιμο πελάτη της, μην μου πείτε ότι δεν μπορούσε να βάλει 16αρα μνήμη σε ενα τόσο ωραίο κινητό? Άρα υπάρχει λόγος, τώρα που θα κυκλοφορήσει η 6.0 Marshmallow ξανά αγορά νέου smartphone έως τέλος του έτους.

Έτσι μέσα σε ένα χρόνο περίπου μας τα παίρνει διπλά, ξέρουν καλά την δουλειά τους.... αν νομίζετε ότι τους πιάσαμε κορόιδο.... είμαστε μακριά νυχτωμένοι!!!!!

είμαι κι εγώ παθός και ξέρω.

Edited by pasgr
Link to comment
Share on other sites

Έχω 20 κατεβασμένες εφαρμογές. Καμμιά δεν ξεπερνάει τα 90 - 100 ΜΒ με εξαίρεση το ΦΒ (179 ΜΒ). Απ' αυτές οι 12 είναι κάτω από 20 ΜΒ.

Αυτό να το ψάξεις φίλε γιατί εγώ έχω κατεβασμένες 23 εφαρμογές με fb 289mb και viber κοντά στα 100mb και πολύ λιγότερες από τις 12 τις δικές σου με κάτω από 20 mb και εχω 3 gb μνημης ελεύθερα.

Edited by lakostas
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αυτό ακούγεται; Δεν θα πάρει την Μ λόγο μνήμης; Αυτό δηλαδή σημαίνει ότι κανένα τηλέφωνο από εδώ και μπρος δεν θα έχει κάτω από 16 gb.
Link to comment
Share on other sites

ενταξει και εγω το θεωρω αρκετα υποτιμημενο το κινητο...ειναι απο τις καλυτερες προσπαθειες της samsung μιας και απο οτι χω καταλαβει σε καθε συσκευη ολο κ καπου τα θαλασσωνει...στο συγκεκριμενο δεν μπορεις(περα απο την μνημη για οποιον την χρειαζεται και λιγο για μενα το αργο autofocus στην καμερα,λεπτομερειες δηλαδη) να του βρεις καποιο σοβαρο ψεγαδι....κατα την γνωμη μου στην αγορα υπαρχουν καθε περιοδο καποιες συσκευες που ειναι υποτιμημενες απο το αγοραστικο κοινο αλλα στην πραγματικοτητα παιζουν στα ισα πολυ ακριβοτερα κινητα και εδω εχουμε μια τετοια περιπτωση...για παραδειγμα με το p8 lite που τ συγκρινουν η οθονη του j5 κανει μπαμ απο μακρια οτι ειναι πολυ καλυτερη..

 

Aπο την αλλη πλευρά,ειδα προχθες το meizu m2 mini στo media markt(στα 159ευρω) και επειδη μου αρεσε πολυ εξωτερικα πριν καν ερθει στην ελλαδα,και επειδη σε χαρακτηριστικα μοιαζει στο j5 μου μπηκαν σκεψεις μηπως εδωσα τζαμπα περισσοτερα λεφτα για να αγορασω το J5... ιδιες καμερες,με το meizu να εχει ωστοσο μνημες 2gb και 16gb και gorilla glass..δεν εχει ομως ραδιο ,δεν πιανει την 800αρα μπαντα και εχει βεβαια χειροτερη μπαταρια...δηλαδη καθε φορα κατι κερδιζεις και κατι χανεις..

 

Τελος να πω για μενα οτι οι αλλαγες σε νεες εκδοσεις του λογισμικου περισσοτερο προβληματα προκαλουν παρα βοηθουν..αυτο το λεω κκαι απο εμπειρια με προηγουμενη συσκευη..με το που του περνας νεα εκδοση οχι μονο δεν βελτιωνεται αλλα αρχιζει κ τρελενεται..για εμενα τα κινητα εχoυν φτιαχτει ετσι ωστε να κουμπωνουν με το λογισμικο που εχουν απο την μανα τους..οποιαδηποτε αλλαγη συνηθως αποσυντονιζει το ολο συστημα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εγω εχω στο τηλ καμια 15αρια εφαρμογες ,το igo ,και το sygic και 1.5 γιγα ελευθερο.Το τηλ ειναι αξιοπιστο οσο δεν παει.....το αργο φοκους στην κάμερα ειναι το βραδυ.Την ημέρα σκοτωνει.Εγω τραβηξει σε καλο φωτισμο φωτο ενω τραβαω βιντεο και ολες τζιτζι
Link to comment
Share on other sites

Ψυχραιμία παίδες

Οπότε "βαρύνει" υπερβολικά το κινητό , 16αρα εξωτερική μνήμη ,root και η ζωή συνεχίζεται ....

Αν και μου ήρθε ως δώρο το κινητό ,αν ήταν να το πληρώσω πάλι αυτό θα αγόραζα

Link to comment
Share on other sites

για το viber δοκιμασα αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.andqlimax.pushfixer.noroot εγκατασταση και μετα ρεσταρτ, μου φαινεται οτι δουλευει
Link to comment
Share on other sites

για το viber δοκιμασα αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.andqlimax.pushfixer.noroot εγκατασταση και μετα ρεσταρτ, μου φαινεται οτι δουλευει

Νομίζω το είχα δοκιμάσει στην αρχη αλλά έκανε κάτι κολληματακια το κινητό. Δεν το έψαξα παραπάνω να σου πω την αλήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό να το ψάξεις φίλε γιατί εγώ έχω κατεβασμένες 23 εφαρμογές με fb 289mb και viber κοντά στα 100mb και πολύ λιγότερες από τις 12 τις δικές σου με κάτω από 20 mb και εχω 3 gb μνημης ελεύθερα.

 

Δεν μπορώ να φανταστώ τί "τρώει" τόσο μνήμη. Αν κανείς φίλος έχει καμμιά ιδέα, ας μας πει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωπα, κάτι βρήκα. Εκεί που έχει με χρώματα χωρισμένη τη μνήμη, τα "διάφορα αρχεία" πιάνουν 1,28 GB, ενώ μέσα αν τα αθροίσω δεν είναι ούτε 20 ΜΒ. Τί λέτε να παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Και στο duos εμφανίζεται το θέμα με το viber;

 

Στο δικό μου dual sim το Viber παίζει άψογα. Αγορασμένο από μεγάλο μαγαζί όχι σκρουτζομαγαζο. Αν και δεν νομίζω να παίζει ρόλο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει και από που να το πάρω γιατί το θέλω γισ την δικιά μου και δεν θέλω τέτοια προβλήματα με το viber.

Και αυτό με το viber γίνεται πάντα ή καμιά φορα?

Edited by zipperant
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ψυχραιμία παίδες

Οπότε "βαρύνει" υπερβολικά το κινητό , 16αρα εξωτερική μνήμη ,root και η ζωή συνεχίζεται ....

Αν και μου ήρθε ως δώρο το κινητό ,αν ήταν να το πληρώσω πάλι αυτό θα αγόραζα

 

Kαι αν το κανουμε root ειναι σιγουρο οτι θα μπορουμε να στελνουμε τις εφαρμογες στην καρτα ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ;:)

Link to comment
Share on other sites

Kαι αν το κανουμε root ειναι σιγουρο οτι θα μπορουμε να στελνουμε τις εφαρμογες στην καρτα ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ;:)

Εννοείται φίλε μου. Και θα μπορείς να μεταφέρεις και εφαρμογές που πριν δεν μετακινουνταν στην κάρτα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Απλά χρειάζεται μετατροπή χώρου σε ext2 ή ext3 και link2sd

Δες εδώ http://www.greeceandroid.gr/app/238-link2sd

Μόνο εδώ που λέει

Χρήση Link2SD

(Τρέχουμε την εφαρμογή Link2SD, και επιλέγουμε ext3, όταν ερωτηθούμε τι filesystem έχει το 2ο partition της κάρτας μας. Έπειτα κάνουμε επανεκκίνηση της συσκευής μας)

εμένα μου δούλεψε όταν επέλεξα ext2 και όχι ext3

Edited by pasgr
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ όσα έχω φτιάξει με ext2 τα έχω φτιάξει. Δεν έχει τύχει καν να δοκιμάσω στο ext3, αλλά αφού αναφέρετε επίσημα το αναφέρω και εγώ.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ όσα έχω φτιάξει με ext2 τα έχω φτιάξει. Δεν έχει τύχει καν να δοκιμάσω στο ext3, αλλά αφού αναφέρετε επίσημα το αναφέρω και εγώ.

 

το 2ο Partition μπορούμε να το φτιάξουμε και σε ext3 δεν υπάρχει πρόβλημα, όμως όταν τρέχουμε την εφαρμογή Link2SD, επιλέγουμε ext2 και όλα οκ.

Πιστεύω να βοήθησα (προσοχή θέλει ρουτ με ότι συνεπάγεται η απόφαση δική σας)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρόνια σε όλους θα ήθελα να ρωτήσω επειδή δεν έχω χρόνο λόγο 3παιδιων με τις ειδοποιήσεις από κλήσεις μηνύματα σοσιαλ μιντια έχεε κάποιο απ να προτείνεται------- Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

ΕΛΑ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΣΤΗΝ ΜΠΡΙΖΑΑΑ.......http://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_j5_(2016)-7869.php

Πάλι χωρίς πυξίδα. Αν είναι δυνατόν.

Το L3 II των 60 ευρώ είχε πυξίδα.

Edited by LotusEater
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...