Jump to content

Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα και απο μενα νεος παιδια στο φορουμ εχω ενα θεματακι εχω το samsung galaxy j5 στο οποιο εχω θεμα με το wifi το ανοιγω συνδεεται κανονικα στα δικτυα..... το θεμα μου ειναι οτι στο ενα και μοναδικο δικτυο στον χωρο εργασιας μου ενω συνδεεται και λεει στα wifi okσυνδεθηκε και διχνει και τις παυλες με το σημα και τα βελακια δεν μπαινει στο ιντερνετ τωρα θα μου πειτε δεν εχει ιντερνετ και ομως εχει γιατι του συναδελφου τοκινητο μπαινει κανονικα και το προηγουμενο που ειχα παλι εμπαινε τωρα πηρα αυτο βαζω κωδικο λεει συνδεθηκε αλλα ιντερνετ καπουτ τι μπορει να φταιει.... εχει κανεις καμια ιδεα....????:wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έκανες επανεκκίνηση το router?

Έχει τύχει σε καφετέρια να είμαστε 4 άτομα και να μπαίνουν στο δίκτυο οι 2 από τους 4.

Μετά από επανεκκίνηση του router μπήκαμε όλοι.

Link to comment
Share on other sites

Μα το θεμα ειναι οτι συνδεεται με το ρουτερ αλλα δεν μπαινει ιντερνετ και δεν φτανει αυτο μια μερα που πηγα πρωι στην δουλεια μου συνδεθηκε οπως παντα αλλα εμπαινε ιντερνετ και μετα απο κανα 2ωρο δεν εμπαινε παλι.... ενω ηταν συνδεδεμενο με το δικτυο wifi...
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργει εικονα GIF ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Μα το θεμα ειναι οτι συνδεεται με το ρουτερ αλλα δεν μπαινει ιντερνετ και δεν φτανει αυτο μια μερα που πηγα πρωι στην δουλεια μου συνδεθηκε οπως παντα αλλα εμπαινε ιντερνετ και μετα απο κανα 2ωρο δεν εμπαινε παλι.... ενω ηταν συνδεδεμενο με το δικτυο wifi...

Το ότι το βλέπεις συνδεδεμένο στο ρούτερ σημαίνει ότι έχει συνδεθεί στο ασύρματο δίκτυο, χωρίς όμως αυτό να υποδηλώνει ότι θα έχεις απαραίτητα και ίντερνετ. Επειδή μπορεί να παίζει θέμα ασυμβατότητας του συγκεκριμένου ρούτερ και της συσκευής σου, το δοκίμασες σε κάποιο άλλο wifi;

Link to comment
Share on other sites

Όταν αφήνω το ρουτερ στο σπίτι ανοιχτό για κανένα μήνα, παθαίνω το ίδιο. Κάνε ότι σου λένε τα παιδιά για αρχή, restart το ρουτερ.
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε μήπως χρειάζονται ρυθμίσεις proxy server για να μπεις. Στις εταιρείες για να συνδεθεί σε τοπικό δίκτυο το ίντερνετ περνάει από proxy συνήθως.
Link to comment
Share on other sites

Για όσους εχετε θέμα με το viber: στις ρυθμίσεις της εφαρμογής,έχετε τσεκαρισμένη την επιλογή "νέο αναδυόμενο μήνυμα";

 

Κι εγω νέος κάτοχος του κινητού και μπορώ ναπω οτι μ'αρεσει πολύ.

Η μπαταρία με συνεχές σκάλισμα και ιντερνετ και μουσική,έβγαλε δυο μέρες!

Το μόνο (μικρό) αρνητικό που βλέπω,μιαςκαι ειμαι λίγο περήφανος στα αυτια,είναι η ένταση του ακουστικού κατα τη διαρκεια κλήσεων.

Θα μπορούσε να είναι λίγο πιο δυνατή.

Κατα τα λοιπά,σούπερ συσκευή για τα λεφτά της!

Edited by o_gayros
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα για ακόμα μια φορά στο support του viber και ή απάντηση τους φλου όπως πάντα.

 

Thank you for getting back to us.

 

We are still in the investigation stage of this issue.

 

We apologize for the inconvenience and thank you for your patience.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όχι email. Βαλτε 1 αστερι στο rate του viber στο playstore και εξηγείστε το λόγο. Εκεί που τους τσούζει. Εγώ το έχω κάνει. Αν το κάνουμε όσοι έχουμε πρόβλημα κάτι καλύτερο μπορεί να γίνει. Μου έχει τύχει και σε άλλες εφαρμογές μετά τη βαθμολογία με 1 αστέρι να το ψάξουν το θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όχι email. Βαλτε 1 αστερι στο rate του viber στο playstore και εξηγείστε το λόγο. Εκεί που τους τσούζει. Εγώ το έχω κάνει. Αν το κάνουμε όσοι έχουμε πρόβλημα κάτι καλύτερο μπορεί να γίνει. Μου έχει τύχει και σε άλλες εφαρμογές μετά τη βαθμολογία με 1 αστέρι να το ψάξουν το θέμα.

+1

ακριβώς αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όχι email. Βαλτε 1 αστερι στο rate του viber στο playstore και εξηγείστε το λόγο. Εκεί που τους τσούζει. Εγώ το έχω κάνει. Αν το κάνουμε όσοι έχουμε πρόβλημα κάτι καλύτερο μπορεί να γίνει. Μου έχει τύχει και σε άλλες εφαρμογές μετά τη βαθμολογία με 1 αστέρι να το ψάξουν το θέμα.

Μολις τους εβαλα μαζι με κραξιμο.

Το κακο της υποθεσης ειναι οτο ολες οι επαφες μου χρησιμοποιουν κατα κυριο λογο viber.αυτο το whats up δεν το χρησιμοποιει ανθρωπος:(

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε έχοντας την τσεκαρισμένη ;)

Μπα, τα ίδια κάνει και με αυτό ενεργοποιημένο

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι εγινε ξαφνικα και η τιμη του κινητου πηρε την κατηφορα μεσα σε μια μερα???και σε σκρουτζομαγαζα και σε κανονικα μαγαζια..περιεργο μου φαινεται μιας και για mid-range ειναι πολυ πολυ αξιοπιστο...εκτος και αν ερχονται συντομα τα α3 και α5 2016 και υπαρχει μια ανακατανομη στις τιμες..μονο αυτο μπορω να σκεφτω προσωπικα...
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι εγινε ξαφνικα και η τιμη του κινητου πηρε την κατηφορα μεσα σε μια μερα???και σε σκρουτζομαγαζα και σε κανονικα μαγαζια..περιεργο μου φαινεται μιας και για mid-range ειναι πολυ πολυ αξιοπιστο...εκτος και αν ερχονται συντομα τα α3 και α5 2016 και υπαρχει μια ανακατανομη στις τιμες..μονο αυτο μπορω να σκεφτω προσωπικα...

Εκπτώσεις ....

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ούτε 2 μήνες χρήση κι άρχισαν τα όργανα: Σήμερα έβγαλε μήνυμα ότι δεν μπορεί να ενημερώσει κάποιες εφαρμογές γιατί δεν επαρκεί η μνήμη. Όλες οι εγκατεστημένες εφαρμογές είναι μετακινημένες στην κάρτα SD (64 Giga). Με το ζόρι ελευθέρωσα λίγο χώρο για να γίνει η δουλειά. Αυτό σημαίνει ότι όλοι κάποια στιγμή δε θα μπορούμε να εγκαταστήσουμε εφαρμογές αν δεν σβήσουμε κάποιες παλιότερες. Πολύ κρίμα όμως για τέτοια συσκευή...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι κριμα. Ηταν εις γνωση μας οταν την αγορασαμε οτι εχει μικρη εσωτερικη μνημη...
Link to comment
Share on other sites

Και ούτε αυτό σημαίνει ότι το κινητό βγάζει πρόβλημα. Και εμένα με χαλάει ότι δεν μπορώ να βάλω όλες τις εφαρμογές που είχα στο προηγούμενο, αλλά αυτό δεν κάνει προβληματικό το τηλέφωνο αλλά ανεπαρκή μνήμη για τα γούστα μου. Πάντα υπάρχει όμως η λύση του root.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό είναι αλήθεια. Αν θέλετε να κατεβάσετε εφαρμογές με πάνω από 5-6 gb ναι θα έχετε πρόβλημα. Εγώ τα ίδια gb είχα και στο προηγούμενο κινητό και είμαι συνηθισμένος. Το έχω 4 μήνες το κινητο και έχω μόνιμα ελεύθερα 3 gb μνήμης. Με sd card εννοείται 8 gb.
Link to comment
Share on other sites

lakostas εγω που δεν κατεβαζω εφαρμογες(τελειως βασικη χρηση κανω ,μονο browsing,κλησεις και καμια φωτο) το ειχα αγορασει απo cosmote και ειχε καποιες εφαρμογες μεσα εγκατεστημενες...του εχω κανει μονο καποιες ενημερωσεις σε καποιες εφαρμογες και η ελευθερη μνημη ειναι 3gb αυτη τη στιγμη,εχοντας μεταφερσει οσες εφαρμογες μεταφερονται στην sd.Ωστοσο,αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι απο καποια στιγμη κ μετα ειτε δεν θα κανεις ξανα ενημερωσεις σε εφαρμογες (γιατι τρωνε μνημη) ειτε δεν θα μπορεις να κατεβασεις με ανεση ολες τις εφαρμογες που θελεις-αν κατεβαζεις- και θα εχεις προβλημα..

 

Με αλλα λογια υπαρχει προβλημα ακομα και αμα δεν ασχολησαι με εφαρμογες αφου δισταζεις λογω μικρης μνημης να κανεις ακομα κ ενημερωσεις στις ηδη υπαρχοντες..γενικα εχω καταλαβει οτι πρεπει να σκεφτεις τι θες πριν αγορασεις την συσκευη..εγω π.χ που δεν πολυασχολουμαι πιστευω οτι ειναι αρκετα καλη και με καλυπτει προς το παρον..

 

Ωστοσο,στο θεμα που ακομα αμφιταλαντευομαι κ ισως μπορουσε να βοηθησει καποιος πιο εμπειρος,ειναι αν αυτο το 40-50αρι παραπανω που δινεις για να αγορασεις το j5 που ειναι σαμσουνγκ-μεγαλη μαρκα- πιανει τοπο ή αλλες παρομοιες συσκευες απο οχι τοσο μεγαλες εταιριες που ειναι αρκετα φθηνοτερες σου δινουν την ιδια εμπειρια χρησης..να δωσω και δυο παραδειγματα συσκευων..το lenovo vibe p1m kai to meizu m2 mini(το οποιο θεωρω πολυ ομορφο και το εχει φερει τωρα η media markt) εχουν πανω κατω τα ιδια χαρακτηριστικα με το j5(μαλιστα εχουν κ καλυτερες μνημες νομιζω) και κυμαινονται στα 160ευρω..

Δηλαδη δινεις κατι παραπανω κ βλεπεις διαφορα ή πληρωνεις απλως το ονομα samsung???

Edited by asxetos13
Link to comment
Share on other sites

Πόσες εφαρμογές έχετε και έχετε πρόβλημα;

 

Έχω 20 κατεβασμένες εφαρμογές. Καμμιά δεν ξεπερνάει τα 90 - 100 ΜΒ με εξαίρεση το ΦΒ (179 ΜΒ). Απ' αυτές οι 12 είναι κάτω από 20 ΜΒ.

Link to comment
Share on other sites

lakostas εγω που δεν κατεβαζω εφαρμογες(τελειως βασικη χρηση κανω ,μονο browsing,κλησεις και καμια φωτο) το ειχα αγορασει απo cosmote και ειχε καποιες εφαρμογες μεσα εγκατεστημενες...του εχω κανει μονο καποιες ενημερωσεις σε καποιες εφαρμογες και η ελευθερη μνημη ειναι 3gb αυτη τη στιγμη,εχοντας μεταφερσει οσες εφαρμογες μεταφερονται στην sd.Ωστοσο,αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι απο καποια στιγμη κ μετα ειτε δεν θα κανεις ξανα ενημερωσεις σε εφαρμογες (γιατι τρωνε μνημη) ειτε δεν θα μπορεις να κατεβασεις με ανεση ολες τις εφαρμογες που θελεις-αν κατεβαζεις- και θα εχεις προβλημα..

 

Με αλλα λογια υπαρχει προβλημα ακομα και αμα δεν ασχολησαι με εφαρμογες αφου δισταζεις λογω μικρης μνημης να κανεις ακομα κ ενημερωσεις στις ηδη υπαρχοντες..γενικα εχω καταλαβει οτι πρεπει να σκεφτεις τι θες πριν αγορασεις την συσκευη..εγω π.χ που δεν πολυασχολουμαι πιστευω οτι ειναι αρκετα καλη και με καλυπτει προς το παρον..

 

Ωστοσο,στο θεμα που ακομα αμφιταλαντευομαι κ ισως μπορουσε να βοηθησει καποιος πιο εμπειρος,ειναι αν αυτο το 40-50αρι παραπανω που δινεις για να αγορασεις το j5 που ειναι σαμσουνγκ-μεγαλη μαρκα- πιανει τοπο ή αλλες παρομοιες συσκευες απο οχι τοσο μεγαλες εταιριες που ειναι αρκετα φθηνοτερες σου δινουν την ιδια εμπειρια χρησης..να δωσω και δυο παραδειγματα συσκευων..το lenovo vibe p1m kai to meizu m2 mini(το οποιο θεωρω πολυ ομορφο και το εχει φερει τωρα η media markt) εχουν πανω κατω τα ιδια χαρακτηριστικα με το j5(μαλιστα εχουν κ καλυτερες μνημες νομιζω) και κυμαινονται στα 160ευρω..

Δηλαδη δινεις κατι παραπανω κ βλεπεις διαφορα ή πληρωνεις απλως το ονομα samsung???

 

Το j5 έχει Amoled οθόνη και μπαταρία με αυτονομία που δεν την έχουν τα κινέζικα. Τα κινέζικα μπορεί να λένε 3000 μπαταρία και να έχουν 1800 . Γενικά τα κινέζικα είναι αναξιοπιστα. Ιδικά με τις μπαταρίες.... Το τελευταίο που αγόρασα ένα ulefone Paris σε standby ρουφάει την μπαταρία με το μπουρί της σόμπας με αποτέλεσμα να μην βγάζει μέρα με μέτρια χρήση. Αυτό στο j5 δεν θα το δεις... Μπαταρία σούπερ!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...