Jump to content

Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αξιζει και με το παραπανω να κανεις την αλλαγη.

Τι ενοεις οτι διαβασες οτι δεν κανει ληψη βιντεο;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι φιλέ μου αυτό ακριβώς! Λήψη βίντεο απο την κάμερα του. Συγκεκριμενα έγραφε... Φωτογραφιες: Ναι, Βίντεο: Όχι.

Λίγο κουφό μου μοιάζει αλλά είπα να ρωτησω για να είμαι σιγουρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Να σε ρωτησω..με το p8 lite δεν εμεινες ευχαριστημενος και θελεις να κανεις αλλαγη?

Διοτι θελω να αλλαξω και εγω συσκευη και αμφιταλαντευομαι μεταξυ του p8lite και του j5.

Link to comment
Share on other sites

Απλα φιλέ μου δεν μπορώ το μενού τους. Εχω μαθει με samsung. Επιπλέον έχω την εντύπωση οτι βαραει πολύ ακτινοβολία γιατί βουιζει το κεφαλι μου όταν μιλάω μισή ωρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ρωτησω κάτι ακόμα... Μπορείς να ορισεις διαφορετικό ήχο κλήσης σε κάθε κάρτα sim;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Να σε ρωτησω..με το p8 lite δεν εμεινες ευχαριστημενος και θελεις να κανεις αλλαγη?

Διοτι θελω να αλλαξω και εγω συσκευη και αμφιταλαντευομαι μεταξυ του p8lite και του j5.

 

Το πήρα να το δω το P8 Lite και το έβαλα αγγελία να το πουλήσω από την πρώτη κίολας μέρα... Σε οθόνη και μπαταρία είναι πολύ πίσω από J5.. Στα υπολοιπα σχεδόν πάνω κάτω τα ίδια...

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα να το δω το P8 Lite και το έβαλα αγγελία να το πουλήσω από την πρώτη κίολας μέρα... Σε οθόνη και μπαταρία είναι πολύ πίσω από J5.. Στα υπολοιπα σχεδόν πάνω κάτω τα ίδια...

 

Επιπλέον μου φαίνεται ότι το j5 είναι και πιο γρήγορο.

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρομε για το κινητό μιας και έχω ακούσει τα καλύτερα

ξέρει κάποιος που το έχει, να μου πει αν μέσα από τα μενού έχει

να επιλέξεις τοποθεσία αποθήκευσεις sd ή τηλ

και αν δεν έχει πρέπει κάθε φορά τα βίντεο και τις φώτο να τις περνάω χειροκίνητα στην sd?

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρομε για το κινητό μιας και έχω ακούσει τα καλύτερα

ξέρει κάποιος που το έχει, να μου πει αν μέσα από τα μενού έχει

να επιλέξεις τοποθεσία αποθήκευσεις sd ή τηλ

και αν δεν έχει πρέπει κάθε φορά τα βίντεο και τις φώτο να τις περνάω χειροκίνητα στην sd?

 

Όχι δεν υπάρχει επιλογή. Της φωτογραφίες και βίντεο επιλέγεις από την εφαρμογή κάμερας να πηγαίνουν στην SD. Το μοναδικό μειονέκτημα του τηλεφώνου είναι η μικρή εσωτερική μνήμη. Εάν θέλεις πολλές εφαρμογές και παιχνίδια θα έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει επιλογή. Της φωτογραφίες και βίντεο επιλέγεις από την εφαρμογή κάμερας να πηγαίνουν στην SD. Το μοναδικό μειονέκτημα του τηλεφώνου είναι η μικρή εσωτερική μνήμη. Εάν θέλεις πολλές εφαρμογές και παιχνίδια θα έχεις πρόβλημα.

να σε καλά ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάσατε τη νέα αναβάθμιση του viber;

 

δεν πιστευω οτι μπορουνε απο το viber να διορθωσουν το θεμα που εχουμε τελικα.

αν μπορουσαν θα το ειχαν κανει ηδη πιστευω.

ισως με αναβαθμηση λειτουργικου να γινοταν αλλα το βλεπω να αργει πολυ να γινει...και αν θα γινει κιολας

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει επιλογή. Της φωτογραφίες και βίντεο επιλέγεις από την εφαρμογή κάμερας να πηγαίνουν στην SD. Το μοναδικό μειονέκτημα του τηλεφώνου είναι η μικρή εσωτερική μνήμη. Εάν θέλεις πολλές εφαρμογές και παιχνίδια θα έχεις πρόβλημα.

 

Υπάρχει βέβαια λύση Το Link2SD Για να το χρησιμοποιήσουμε απαιτείται να φτιάξουμε ένα δεύτερο Partition σε ext3 στην κάρτα μνήμης (microSD) για να μεταφέρουμε εκεί τις εφαρμογές μας.

 

Επίσης χρειάζεται να έχουμε κάνει Root την συσκευή μας.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάποιοι έχουν ακόμα πρόβλημα με το viber, θέλω να ρωτήσω αν το έχετε μεταφέρει στην Sd
Link to comment
Share on other sites

δεν πιστευω οτι μπορουνε απο το viber να διορθωσουν το θεμα που εχουμε τελικα.

αν μπορουσαν θα το ειχαν κανει ηδη πιστευω.

ισως με αναβαθμηση λειτουργικου να γινοταν αλλα το βλεπω να αργει πολυ να γινει...και αν θα γινει κιολας

Μα δεν το έχουμε όλοι το πρόβλημα. Όπως έχω πει ξανά εμένα δουλεύει άψογα το Viber όπως ακριβώς πρέπει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει βέβαια λύση Το Link2SD Για να το χρησιμοποιήσουμε απαιτείται να φτιάξουμε ένα δεύτερο Partition σε ext3 στην κάρτα μνήμης (microSD) για να μεταφέρουμε εκεί τις εφαρμογές μας.

 

Επίσης χρειάζεται να έχουμε κάνει Root την συσκευή μας.

 

Για μένα είναι ίσως ο μοναδικός λόγος για root στο j5.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σε ext3? Σε ext2 υπάρχει θέμα; Συμφωνώ, ο ένας από τους 2 λόγους είναι αυτός. Περιμένω όμως μήπως δώσει την Μ, γιατί αν έχω καταλάβει καλά θα μπορείς να χαρακτηρίσεις την sd internal. Ή κάτι τέτοιο.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση παιδιά; Θέλω να πάρω το J5 dual με 2 sim. Τι γίνεται με αυτή την συσκευή; Το έχει κάποιος ή το θέμα αφορά το μονοκαρτο; Γιατί Ρώτησα αν μπορεί να πάρει ή κάθε sim διαφορετικό ήχο κλήσης και δεν πήρα απάντηση. Εκεί ψιλιαζομαι ότι δεν έχετε δοκιμάσει το δικαρτο. Τα lenovo p70 και huawei p8 lite που θέλω να πουλησω είναι δικαρτα κ υποτίθεται ότι θέλω να πάω στο samsung για καλύτερα. Αλλά με το δικαρτο τι γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Άλλο ήχο μπορείς να βάλεις για την κάθε σιμ. Επίσης μπορείς να έχεις κύρια γραμμή την 1 για κλήσεις και τη 2 για data. 'Οταν τα data είναι στη μία γραμμή με 4g ή 3g, η άλλη γραμμή παίζει υποχρεωτικά με 2g. Γενικά θεωρώ ότι είναι κορυφαίο τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν πολυμιλάω γιατί έχω και άλλο τηλέφωνο αλλά 2 με 3 μέρες τις βγάζει άνετα με αρκετό σκάλισμα. Τώρα αν θες να κλείσεις τα data και να το γυρίσεις σε 2g θεωρώ ότι θα κρατάει παραπάνω. Για μονόκαρτο θα σου πει κάποιο άλλο παιδί, δεν ξέρω.
Link to comment
Share on other sites

δεν πιστευω οτι μπορουνε απο το viber να διορθωσουν το θεμα που εχουμε τελικα.

αν μπορουσαν θα το ειχαν κανει ηδη πιστευω.

ισως με αναβαθμηση λειτουργικου να γινοταν αλλα το βλεπω να αργει πολυ να γινει...και αν θα γινει κιολας

Σίγουρα είναι από το viber φιλε μου. Αλλιώς θα είχαμε πρόβλημα και στο what's up ή το messenger, αλλά αυτές οι εφαρμογές δουλεύουν άψογα. Και ότι εφαρμογή εχω με notification δουλεύει. Μόνο το viber δημιουργεί πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δλδ στους 10 οι 7 έχετε θέμα με viper μάλλον τυχερός που δεν έχω θέμα

Ιταλική ή συσκευή μου από σκρουτζομαγαζο

Link to comment
Share on other sites

Δλδ στους 10 οι 7 έχετε θέμα με viper μάλλον τυχερός που δεν έχω θέμα

Ιταλική ή συσκευή μου από σκρουτζομαγαζο

 

Ούτε εγώ δεν έχω πρόβλημα με Ελληνική συσκευή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι άσχετο, την ασφάλεια knox την έχετε ενεργοποιήσει;

 

Το ενεργοποίησα και σε 5 λεπτά το έβγαλα......

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...