Jump to content

Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα.Φυσικα το j δεν ειναι σαν το s4...ειναι μακραααν καλυτερο.:-)

 

 

Μακραν καλυτερο εννοεις οτι ειναι το σ4? Συμφωνω :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ετοιμαζόμουν να το πάρω αλλά αυτο με το βιμπερ με χάλασε μιας και το δουλεύω πολύ. Λύση δεν εχει βρεθεί ακόμη να υποθέσω;

 

Δεν έχουν όλοι πρόβλημα με το Viber. Εμένα στο δικαρτο δουλεύει άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Και πως θα ξέρω αν έμενα θα εχει θέμα; εγω ενδιαφέρομαι για το μονοκαρτο

Επίσης τι διαφορά εχει το j500f από το j500fn?

Edited by zipperant
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Το να εισαι ερωτευμενος με ενα τηλεφωνο το καταλαβαινω.Εγω ομως που δεν εχω παντρευτει κανενα και αλλαζω συνεχεια,καθωςνκαι ολοι οι γνωστες απο κινητα,ξερουν οτι το j5 ριχνει στα αυτια σε φωτεινοτητα,ταχυτητα και μπαταρια στο s6 που εχει τα τριπλα χρηματα.Το s4 το ειχα 3 μερες,δεν αντεξα παραπανω.Κατ εμε περαν τις ωραιας οθονης το ποιο ελεεινο τηλ της σαμμυ.Μπαταρια για κλαμματα,αργο κλειστρο καμερας (το s3 εστιαζε πιο γρηγορα),ραδιο γιοκ και γεματο λανγκ.Παρε πρωτα το j5 δουλεψε το σε καθημερινη βαση και συγκρινε.Αν υπαρχει καποιο αυτη την στιγμη καλυτερο στα 3 που προανεφερα και στην ιδια τιμη να το παρω αυριο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα και εγώ το s4 πριν 2 κινητά. Δεν συγκρίνεται με το j5. Πολυ λαγκαρισμα. Αυτό δεν κολλάει πουθενά. Ακόμα προσπαθώ να καταλάβω γιατί είναι τόσο φθηνό το j5??!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα και εγώ το s4 πριν 2 κινητά. Δεν συγκρίνεται με το j5. Πολυ λαγκαρισμα. Αυτό δεν κολλάει πουθενά. Ακόμα προσπαθώ να καταλάβω γιατί είναι τόσο φθηνό το j5??!

 

Λόγω μικρής εσωτερικής μνήμης μάλλον. Το μοναδικό του μεγάλο όμως μείον.

Link to comment
Share on other sites

Καλά συγκρίνεται τώρα το s4? Από τότε που πήρε την lollipop έγινε ακριβώς το ίδιο όπως με το s3 με την jelly bean. Να τα πετάξεις στον τοίχο δηλαδή. Με Kit kat άξιζε το s4.Μην ξεχνάμε όμως ότι πρόκειται και για συσκευή 2+ χρόνων. Πάντως είδα σήμερα το j5 από κοντά και για τα λεφτά που κοστίζει και αυτά που προσφέρει είναι ότι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά.Ξύπνησε επιτέλους η Samsung και βγάζει "mid range"συσκευές της προκοπής.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Παιδιά περα απο το θεμα του καλού λογισμικού μην ξεχνατε την οθόνη! Χρώματα, φωτεινότητα!!

Αυτα που τα πάτε ? Κ με την αξερετικη διαρκια μπαταρίας!

Ρε παιδες ρωτησα μπας κ εχει δοκιμάσει κανείς καμία εφαρμογή για ξεκλειδωμα της οθονης χωρις να παταμε κουμπί! ??

Link to comment
Share on other sites

Να ναι καλά στη samsung που το βγάλαν με μικρή εσωτερική μνήμη. Αλλιώς το κινητό θα ξεπερνούσε τα 400 ευρώ!!
Link to comment
Share on other sites

Να ναι καλά στη samsung που το βγάλαν με μικρή εσωτερική μνήμη. Αλλιώς το κινητό θα ξεπερνούσε τα 400 ευρώ!!

Και το λαμπάκι στο back button... :p

 

πλάκα πλάκα χαλαρά χτύπαγε 400αρα.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ρε παιδια μην υπερβαλουμε... Σουπερ κινητο για τα λεφτα του αλλα οχι και στα 400 ευρω. H τιμή του είναι που το κάνει ακόμα καλύτερο... Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Το j5 αν ειχε μεγαλυτερη εσωτερικη μνημη...οχι το γβωστο πλαστικο γυρω γυρω ... και να ειχε εστω ενα ledaki ειδοποιησεις πανω και αν αναβαν και τα πληκτρα κατω...και κατι αλλες μικρο αλλαγες στο μενου θα ηταν τοπ... αλλα...

Δεν παυρι να ειναι πολυ καλο κινητο στα λεφτα του...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το j5 αν ειχε μεγαλυτερη εσωτερικη μνημη...οχι το γβωστο πλαστικο γυρω γυρω ... και να ειχε εστω ενα ledaki ειδοποιησεις πανω και αν αναβαν και τα πληκτρα κατω...και κατι αλλες μικρο αλλαγες στο μενου θα ηταν τοπ... αλλα...

Δεν παυρι να ειναι πολυ καλο κινητο στα λεφτα του...

 

Αμα τα είχε ολα αυτά τοτε θα έκοβε πωλήσεις απο τα ακριβότερα μοντέλα και θα τους έμεναν στο ράφι.. ξέρουν αυτοί τι κανουν;)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες λίγο ότι τα ακουστικά του είναι κουραστικά για πολύωρη χρήση μουσικής και όχι μόνο

 

Κάνα καλό ζευγάρι ακουστικά ψείρες αλλά με σιλικόνη στην άκρη έχει να προτείνει κάποιος και τιμή Όχι στα ύψη

Ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λέγοντας ακουστικά εννοώ hands free

Link to comment
Share on other sites

Παίδες λίγο ότι τα ακουστικά του είναι κουραστικά για πολύωρη χρήση μουσικής και όχι μόνο

 

Κάνα καλό ζευγάρι ακουστικά ψείρες αλλά με σιλικόνη στην άκρη έχει να προτείνει κάποιος και τιμή Όχι στα ύψη

Ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λέγοντας ακουστικά εννοώ hands free

https://www.skroutz.gr/s/4724614/Sony-MDR-EX110AP.html

Link to comment
Share on other sites

Παίδες λίγο ότι τα ακουστικά του είναι κουραστικά για πολύωρη χρήση μουσικής και όχι μόνο

 

Κάνα καλό ζευγάρι ακουστικά ψείρες αλλά με σιλικόνη στην άκρη έχει να προτείνει κάποιος και τιμή Όχι στα ύψη

Ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λέγοντας ακουστικά εννοώ hands free

 

 

 

Καλη περιπτωση,αλλα θα πληρωσεις αρκετα δυστυχως...ειναι τα razer hammerhead pro.Τσεκαρε τα,ειναι πολυ καλα για οτι χρηση θες(απο μιυσικη μεχρι gaming σε ps4 και pc.Μικροφωνο πολυ καλο και καλο ηχο.Ειναι γυρω στα 85€ αλλα αμα θελεις ψειρες για τα παντα,ριξε μια ματια.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες.

Κάτοχος J5 πλέον και εγώ (το προτίμησα αντι του S4 mini plus) και μέχρι στιγμής είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, και η π[ρώτη εντύπωση είναι πάντα σημαντική.

Μπορεί να μου πει κάποιος αν υπάρχει νήμα με custom Rom, root και τέτοια, και φυσικά εαν αξίζει να σπάσω την εγγύηση με το καλημέρα ή να κάτσω στα αυγά μου για την ώρα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει προς το παρων να το πειράξεις. Κολληματα δεν εχει, μπαταρια σουπερ... Γιατι να μπεις σε πειράματα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά.

Έχω μια απορία: Το κουμπί "τοποθεσία" που μοιάζει με ανάποδη σταγόνα σημαίνει ενεργοποίηση του GPS? Έχω εγκαταστήσει το εξαιρετικό Here Maps και δεν μπορώ να καταλάβω πως πάει ακαριαία στο σημείο που βρίσκομαι χωρίς Internet. Ως γνωστό, οι δορυφόροι χρειάζονται λίγο χρόνο για να "κλειδώσουν". Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά.

 

 

Έχω μια απορία: Το κουμπί "τοποθεσία" που μοιάζει με ανάποδη σταγόνα σημαίνει ενεργοποίηση του GPS? Έχω εγκαταστήσει το εξαιρετικό Here Maps και δεν μπορώ να καταλάβω πως πάει ακαριαία στο σημείο που βρίσκομαι χωρίς Internet. Ως γνωστό, οι δορυφόροι χρειάζονται λίγο χρόνο για να "κλειδώσουν". Ευχαριστώ.

 

 

 

Ναι,ειναι για το GPS.Οι Here Maps κλειδωνουν γρηγορα τοποθεσια σε γενικες γραμμες και εχουν καλη ακριβεια.Στο Lumia 535 μου χρησιμοποιω offline τους Here.Αμα βρει τοποθεσια μια φορα μετα δεν χανεται.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει το s health το οποίο μετράει τα βήματα που κάνεις και τα μεταφράζει σε χιλιόμετρα αλλά από ότι έχω παρατηρήσει δεν τα δείχνει σωστά. Δείχνει πολύ λιγότερα βήματα από την πραγματικότητα. Σε σύγκριση με το iphone και το s5. Το έχει βάλει κανείς μήπως?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά.

Έχω μια απορία: Το κουμπί "τοποθεσία" που μοιάζει με ανάποδη σταγόνα σημαίνει ενεργοποίηση του GPS? Έχω εγκαταστήσει το εξαιρετικό Here Maps και δεν μπορώ να καταλάβω πως πάει ακαριαία στο σημείο που βρίσκομαι χωρίς Internet. Ως γνωστό, οι δορυφόροι χρειάζονται λίγο χρόνο για να "κλειδώσουν". Ευχαριστώ.

Καλή κεραία GPS = ακαριαίο κληδωμα χωρίς data. Δεν έχω ανοίξει ποτέ data και το here maps κλειδώνει ακαριαία .

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρέα. Μια ερώτηση θέλω να κάνω, γιατί σκέφτομαι να δώσω τα lenovo p70 & huawei p8lite που εχω. Διαβάζω καλά σχόλια για το j5. Να την κάνω την αλλαγή; Διάβασα σε ιστοσελίδα μεγαλης αλυσίδας καταστημάτων οτι ΔΕΝ κανει λήψη βίντεο. Ισχυει;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...