Jump to content

Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά με wind πιάνει 4G?

Διότι σε κάποιο site είδα ότι λείπει η 800 μπάντα.

 

Όπου έχει 4g η wind μια χαρά πιάνει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τωρα τελευταια λαγακρει στο εφε κλειδωματος οθόνης. Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος;

 

Όχι σε εμένα δεν κάνει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να σας ρωτήσω και κάτι άλλο γιατί ενδιαφέρομαι για αγορά, βασικά με ενδιαφέρει το dual Sim.

Έχει κάποια ουσιώδη διαφορά με το άλλο μια Sim, π.χ ενημερώσεις κ.λ.π.

Χαρακτηριστικά είδα είναι τα ίδια μήπως υπάρχει κάτι άλλο που δεν έχω προσέξει?

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω και κάτι άλλο γιατί ενδιαφέρομαι για αγορά, βασικά με ενδιαφέρει το dual Sim.

Έχει κάποια ουσιώδη διαφορά με το άλλο μια Sim, π.χ ενημερώσεις κ.λ.π.

Χαρακτηριστικά είδα είναι τα ίδια μήπως υπάρχει κάτι άλλο που δεν έχω προσέξει?

Συνηθως τα dual sim αργουν να παρουν λιγο τα updates. Αλλη διαφορα δεν υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως τα dual sim αργουν να παρουν λιγο τα updates. Αλλη διαφορα δεν υπαρχει.

Ευχαριστώ για την απάντηση

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει κάποιος που να το έχει ρουτάρι και να έχει περάσει custom recovery?

Δουλεύουν όλα οκ.

Γράφει το Knox ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, νέα ενημέρωση στο Viber. Nα έφτιαξε το πρόβλημα άραγες;

Δεν έχω προσέξει κατι ακομα. Μακάρι

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω και κάτι άλλο γιατί ενδιαφέρομαι για αγορά, βασικά με ενδιαφέρει το dual Sim.

Έχει κάποια ουσιώδη διαφορά με το άλλο μια Sim, π.χ ενημερώσεις κ.λ.π.

Χαρακτηριστικά είδα είναι τα ίδια μήπως υπάρχει κάτι άλλο που δεν έχω προσέξει?

Και εγώ αυτό αγόρασα. Καλύτερα με 2 σιμ ακόμα και αν έχεις μια. Μπορεί αργότερα να θελήσεις να βάλεις και δεύτερη :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα, νέα ενημέρωση στο Viber. Nα έφτιαξε το πρόβλημα άραγες;

 

Μήπως οποίοι έχετε πρόβλημα με το Viber έχετε αγοράσει ευρωπαϊκό και όχι Ελληνικό; εγώ αγόρασα κανονικά ελληνικό και δεν έχω κανένα πρόβλημα με το Viber πάντως.

Link to comment
Share on other sites

δευτερη ενημέρωση Viber Την ίδια μέρα μου ήρθε, ισχύει; δε ξέρω αν Έχω Ευρωπαϊκό κινητό από το πλαίσιο μου το κάνανε δώρο....προς το παρόν τίποτα μια από τα ίδια,,..Για να δουλέψω Viber πρέπει να είμαι όλη μέρα με ανοιχτή την εφαρμογή και ανοιχτή οθόνη
Link to comment
Share on other sites

κατι που παρατηρησα σημερα..εβλεπα ενα βιντεο απο youtube σε πληρη οθονη και μου πεταγε αριστερα και δεξια του βιντεο κατι μπλε σκιες....το εχει παρατηρησει κανεις αλλος???χρειαζεται λιγη παρατηρικοτητα και επαναλαμμβανω μιλω για προβολη σε πληρη οθονη...

 

παντως προσφατα ακουσα ενα παρομοιο φαινομενο απο ενα φιλο μου που εχει το note...και δυστυχως αναγκαστηκε να το παει service μιας και εβλεπε φουλ ταινιες και ηταν ενοχλητικο..

 

οποιος εχει καποια αποψη ή εμπειρια...γιατι εχω λιγο αγχωθει μην υπαρχει καποιο προβληματακι(μικρο μεν αλλα προβλημα-λαγκαρισματακι)

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

δευτερη ενημέρωση Viber Την ίδια μέρα μου ήρθε, ισχύει; δε ξέρω αν Έχω Ευρωπαϊκό κινητό από το πλαίσιο μου το κάνανε δώρο....προς το παρόν τίποτα μια από τα ίδια,,..Για να δουλέψω Viber πρέπει να είμαι όλη μέρα με ανοιχτή την εφαρμογή και ανοιχτή οθόνη

Αν είναι από πλαίσιο είναι 100% Ελληνικό. Και εγώ από εκεί το αγόρασα. Περίεργο πάντως που σε άλλους έχει πρόβλημα το Viber και σε άλλους όχι. Έμενα 3 βδομάδες που έχω το τηλέφωνο δουλεύει το Viber μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως παίζει ρόλο η προελευση δεν ξέρω. Εγω το πήρα απο γνωστο μαγαζί ( απο Σκρουτζ )προέλευση Ιταλια.
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος από χτες δεν χρειάζεται να αναφέρω τα θετικά τα γνωρίζετε ήδη

Όλα μια χαρά .

Αγορασμένο από σκρουτζομαγαζο προέλευση Ιταλία και το viper λειτουργεί κανονικότατα

Ερώτηση .screenshot πως κάνουμε ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.

Ρε παιδια αν και διαβασα στις προηγούμενες σελιδες σας παρακαλω εξηγηστε με τι ΑΚΡΙΒΩΣ προβλημα εχει με το βαιπερ???

Εγώ το πηρα απο σκρουτζ κ ειναι απο Ιταλία. Να κατσω να το ψαξω κ εγω το θεμα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.

Ρε παιδια αν και διαβασα στις προηγούμενες σελιδες σας παρακαλω εξηγηστε με τι ΑΚΡΙΒΩΣ προβλημα εχει με το βαιπερ???

Εγώ το πηρα απο σκρουτζ κ ειναι απο Ιταλία. Να κατσω να το ψαξω κ εγω το θεμα!

Στέλνεις μήνυμα σε κάποιον, βγαίνεις από την εφαρμογή, κλείνεις το κινητό και το αφήνεις στην άκρη χωρίς να το ενεργοποιήσεις για κάτι. Το κινητο φυσιολογικα μπαινει σε sleep mode. Μετά από πχ 20 λεπτά σου απαντάει αυτός που έστειλες μήνυμα πριν... Και δεν χτυπάει το μήνυμα... θα το δεις ΜΌΝΟ αν μπεις εσύ στην εφαρμογή.

 

Κοινώς, όταν το κινητό μπαίνει σε sleep mode κλείνει το βαιμπερ και δεν ενεργοποιείται η υπηρεσία των push notifications. Αυτο κατα βάση

Link to comment
Share on other sites

Οσοι δεν εχετε screen protectors βαλτε επειγόντως. Χωρις να μου εχει πέσει ποτε η να το βαλω σε τσεπη με αλλα αντικειμενα εχει ηδη αποκτησει ενα σημαδακι στην οθονη....
Link to comment
Share on other sites

Στέλνεις μήνυμα σε κάποιον, βγαίνεις από την εφαρμογή, κλείνεις το κινητό και το αφήνεις στην άκρη χωρίς να το ενεργοποιήσεις για κάτι. Το κινητο φυσιολογικα μπαινει σε sleep mode. Μετά από πχ 20 λεπτά σου απαντάει αυτός που έστειλες μήνυμα πριν... Και δεν χτυπάει το μήνυμα... θα το δεις ΜΌΝΟ αν μπεις εσύ στην εφαρμογή.

 

Κοινώς, όταν το κινητό μπαίνει σε sleep mode κλείνει το βαιμπερ και δεν ενεργοποιείται η υπηρεσία των push notifications. Αυτο κατα βάση

 

Αχα.......

Τωρα κατάλαβα! Εγω το δοκίμασα αυτο που λες κ ειναι μια χαρα το δικο μου.

Για την ακρίβεια έστελνα μήνυμα απο το δικο μου βαιπερ στης γυναικας μου

(της γυναίκας μου κλειστη οθονη sleep mode) και τα επερνε μια χαρά! Αναβε η οθονη κανονικα είτε εστελνα μήνυμα είτε την εκανα κλήση.

Αν και είμαι λιγο άσχετος με αυτα αυτό που με μπέρδεψε στο βαιπερ ειμαι το ποτε μενει ανοιχτο με την θεληση σου κ ποτε οχι! Αλλα καθαρα απο θεμα εφαρμογής και οχι θεμα του κινητού!

Link to comment
Share on other sites

Στέλνεις μήνυμα σε κάποιον, βγαίνεις από την εφαρμογή, κλείνεις το κινητό και το αφήνεις στην άκρη χωρίς να το ενεργοποιήσεις για κάτι. Το κινητο φυσιολογικα μπαινει σε sleep mode. Μετά από πχ 20 λεπτά σου απαντάει αυτός που έστειλες μήνυμα πριν... Και δεν χτυπάει το μήνυμα... θα το δεις ΜΌΝΟ αν μπεις εσύ στην εφαρμογή.

 

Κοινώς, όταν το κινητό μπαίνει σε sleep mode κλείνει το βαιμπερ και δεν ενεργοποιείται η υπηρεσία των push notifications. Αυτο κατα βάση

 

παιδια κατι εχετε βαλει στο κινητο και συμβαινει αυτο. Δεν γινεται εσεις να εχετε προβλημα και εμεις οχι....

Ολα τα κινητα ιδια ειναι.

Θεμα software ειναι.

Link to comment
Share on other sites

να δούμε λοιπόν τα προγράμματά μας, Viber, Skype, Facebook, Facebook messenger, browser dolphin, dropbox, WiFi manager,mx player, πληκτρολόγιο Swype and Dragon αγορασμένο....Αυτά...

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό το Samsung push service λες να έχει σχέση;

Link to comment
Share on other sites

Παλαιότερα σε note 4 S5 είχε ένα θέμα το viber και σε ορισμένους δεν δούλευε η κάμερα (ανοιγες την εφαρμογή να τραβήξεις φωτογραφίες και ήταν μαύρο) ενώ σε άλλους δούλευε κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

 

[/color]Αυτό το Samsung push service λες να έχει σχέση;

 

Νομίζω όχι.

παιδια κατι εχετε βαλει στο κινητο και συμβαινει αυτο. Δεν γινεται εσεις να εχετε προβλημα και εμεις οχι....

Ολα τα κινητα ιδια ειναι.

Θεμα software ειναι.

Καπου ειχα διαβασει οτι κάποια μαγαζιά κάναν force update για να τα βάλουν στην βιτρίνα με 5.1.1 και αυτό προκάλεσε πρόβλημα στο google cloud messaging (gcm).

Το πρόβλημα από την ανδροιντ διορθώνεται σε 5 λεπτά αλλά δεν θα ασχοληθεί, μια και έβγαλε την 6 στην αγορά. Ασε που αν το αλλαξουν φοβουνται οτι θα χαλάσει η απόδοση της μπαταρίας.

Υποτίθεται, παλεύει το viber support να βρει λύση αλλά πλέον δεν περιμένω και πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Κ

Οσοι δεν εχετε screen protectors βαλτε επειγόντως. Χωρις να μου εχει πέσει ποτε η να το βαλω σε τσεπη με αλλα αντικειμενα εχει ηδη αποκτησει ενα σημαδακι στην οθονη....

Αν δε σου έπεσε κάτω ή γενικά προσέχεις, δε παίζει να

πάθει κάτι

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Παιζει γιατι λογω κοστους εχει καποιο φθηνοτερο γυαλι απο gorilla. Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Αν δε σου έπεσε κάτω ή γενικά προσέχεις, δε παίζει να

πάθει κάτι

 

Καλημερα στην παρεα........

Φιλε δημο διαβασα και τα προηγουμενα ποστ σου και την αποψη σου για την καθε προστασια οθονης παρομιαζοντας τα με μπαλοντιβανα

κ τις γιαγιαδες που βαζανε καλυμματα επανω για να μην χαλανε.

Δεν το σχολιασα πριν αλλα θα το σχολιασω τωρα για το ποσο λαθος εισαι!!

Σου ευχομαι να ΜΗΝ κανει καμια πτωση το κινητο σου και ξαφνικα να δεις μια οθονη με οτι ναναι εικονα!! Κ αφου φυσικα να μην εχει κανενα σημαδι πτωσης εξωτερικα να το πας στο σερβις της σαμσουνγκ για να τους πεις οτι χαλασε το κινητο κ οτι ειναι μεσα στην εγγυηση!!

Και να παρεις για απαντηση οτι χαλασε η οθονη απο πτωση κ δεν καλυπτεται!!! Φιλε μου εχει συμβει και για μενα ειναι πραγματικοτητα!!

Επισης ΝΑ ΜΗΝ πεσει κατι σε στιλο,γυαλι, η αιχμηρο αντικιμενο εκει που θα το εχεις επανω στο τραπεζι μιας κ οντως δεν εχει γκοριλα γκλας!!

Οπως και ναχει αποψη μου παντα το γυαλι ειναι επενδυση φιλε..............απλα δεν την εχεις παθει ακομα ισως και γιαυτο το βλεπεις ετσι!!

 

Παιδες χρονια πολλα και καλα χριστουγεννα σε ολους

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Btw για προστασία του κινητού, αν είστε διατεθημενοι να δώσετε κάποιο ποσό, πάρτε την αυθεντική θήκη! Τρομερά λεπτή, ελαφριά, εφαρμόζει τέλεια και η αμεσότητα για on/off οθόνης είναι άψογη!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...