Jump to content

Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντάξει αν δεν εχει αποσπώμενη κρατάς πατημένο το power και θα σβήσει σε λίγο...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω παίδες μολις περασα τεμπερετ γκλας της νιλλκιν εβαλα μια σαμσουνγκ εβο καρτα 32 γκιγκα και πήρα κ μια θήκη σιλικόνης και είμαστε κομπλέ!! Το γυαλί που εβαλα πολυ καλο! Λιγο με ετσουξε ο ποπος μου αλλα αξίζει μια τέτοια επένδυση!

Ρε παιδια μήπως εχει δοκιμάσει κανείς καμια εφαρμογή τυπου γκραβιτι σκριν να μην παταμε κουμπι ολη την ωρα??αν κ δεν εχουμε προβλημα στην μπαταρία αλλά να μην την τρωει!!

Το δώρο της γυναίκας μου φοβερη επιλογη! Εγω ρε παιδια εχω αλλης κατηγοριας κινητό και να φανταστείτε ολη την ωρα με το δικο της ασχολούμαι! Αυτη η οθονη τελικά ειναι αλλο πραμα!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κατεβασα εφαρμογη καιρου,μεσα απο εκει ελεγε να κατεβασουμε κατι αλλα και στο τελος εσβησε το κινητο και δεν ανοιγε οτι και αν πατουσα....το ειχα παθει κ στο νοτε και στο s3 αυτο.Μαπα η εφαρμογη.Εβγαλα την μπαταρια.Ανοιξε,απεγκατασταση κ ολα καλα.Αν ηταν ενσωματωμενη η μπαταρια τι θα γινοταν?καλη η πολυτελεια του μεταλλου αλλα πλουτιζουν τα σερβις....HDR δεν εχει η καμερα (κουφο),αλλα με αλλη εφαρμογη λυθηκε το θεμα

 

Σε όλες τις συσκευές με έναν συνδυασμό των πλήκτρων της έντασης και του κεντρικού κουμπιού γίνεται reset.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παίδες μολις περασα τεμπερετ γκλας της νιλλκιν εβαλα μια σαμσουνγκ εβο καρτα 32 γκιγκα και πήρα κ μια θήκη σιλικόνης και είμαστε κομπλέ!! Το γυαλί που εβαλα πολυ καλο! Λιγο με ετσουξε ο ποπος μου αλλα αξίζει μια τέτοια επένδυση!

Ρε παιδια μήπως εχει δοκιμάσει κανείς καμια εφαρμογή τυπου γκραβιτι σκριν να μην παταμε κουμπι ολη την ωρα??αν κ δεν εχουμε προβλημα στην μπαταρία αλλά να μην την τρωει!!

Το δώρο της γυναίκας μου φοβερη επιλογη! Εγω ρε παιδια εχω αλλης κατηγοριας κινητό και να φανταστείτε ολη την ωρα με το δικο της ασχολούμαι! Αυτη η οθονη τελικά ειναι αλλο πραμα!

 

Γιατί πόσο το αγόρασες το nillkin ; εγώ αγόρασα μια θήκη nillkin και ένα γυαλί που είναι μάλιστα και το ακριβό επειδή είναι όχι το απλό αλλά το 2.5d στα 13 ευρώ και τα 2 μαζί. Το γυαλί είχε 7.80 ευρώ. Από Κίνα φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα αμα σε πω θα γελασει κ το παρδαλο κατσικι!! Κ εγώ το καλο πήρα το plus κ με βγηκε 20κατι ευρω αλλα απο εδω ελλαδα μιας κ με την πιστωτικη εχω πρόβλημα τωρα με τα καπιταλ! Ενας το εχει στο σκρουτζ κ ειναι εδω Θεσσαλονίκη! Χρυσες δουλειές κανει ο τύπος μιας κ πολυς κόσμος δεν μπορει να κανει αγορες πλεον απο ίντερνετ οποτε βαραει στο κεφαλι!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειναι καλο γυαλι πάντως αν κρινω απο την αφαρμογη κ συσκευασία με ολα τα παρελκόμενα! Φαίνεται καλύτερο και απο το δικο μου το brando που ειχα παρει!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.παντως ενα μικρο θεματακι με τις μακρο ληψεις το εχει.Θελει χειροκινητα τις περισσοτερες φορες για να εστιασει σωστα....
Link to comment
Share on other sites

Ε λοιπόν με τίποτα δε καταλαβαίνω τη χρήση ζελατίνων προστατευτικών γυαλιών κτλ... Τα τηλ με την ελάχιστη προσοχή δε πεθαίνουν τίποτα για τουλάχιστον δύο τρία χρόνια...Ποτέ δε κατάλαβα για ποιο λόγο να μην ευχαριστηθεί κάποιος την όλη αίσθηση που σου παρέχει μια καινούρια συσκευή..Προσωπικά το θεωρώ τελείως υπερβολικό το ολο θέμα.. μου θυμίζει την γυναίκα μου με τους καναπέδες που αγοράσαμε που αφού επιλέξαμε από κοινού το ύφασμα πήγε και αγόρασε προστατευτικά κάλυμματα ώστε να μη χαλάσουν τα υφάσματα..... ΑΠΟΤΈΛΕΣΜΑ.. Δύο χρόνια μετά από βάλε βγάλε τα καλύμματα, τα κανονικά υφάσματα του καναπέ σκιστηκαν στις γωνίες των μπράτσων και δε τα ευχαριστήθηκαμε Ποτέ... Ηθικό δίδαγμα... Ξεκολλατε με τις φλωριες

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υστερόγραφο , το Viber ακόμα τον παίρνει, το mail app του κινητού επίσης.Εξακολουθεί να μη φορτώνει live τα mail μου...(Hotmail λογαριασμός στο κλασικό app του android, Όχι στο gmail)

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση φίλος με καλύμματα καναπέ. Και εγώ στο αμάξι δεν έβαλα καλύμματα για να ευχαριστηθώ τα καθίσματα . Ένα glassaki ομως στο κινητό επιβάλλεται.
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ...Αλλά περί ορέξεως....η κρυφή μου αλήθεια είναι πως αγόρασα ένα glass από eBay, το φόρεσα δύο τρεις μέρες και μετά το έβγαλα γιατί δε μου αρέσει η αφή του, (τι; ίδιο είναι δηλαδή με προφυλακτικό και ίδιο χωρίς;;)το μόνο που κράτησα είναι μια θήκη τύπου wallet που κρατά το κινητό πλάγια για να βάζω videακια να χαζεύει η κόρη μου όταν αρχίζει η πολύ γκρίνια
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ...Αλλά περί ορέξεως....η κρυφή μου αλήθεια είναι πως αγόρασα ένα glass από eBay, το φόρεσα δύο τρεις μέρες και μετά το έβγαλα γιατί δε μου αρέσει η αφή του, (τι; ίδιο είναι δηλαδή με προφυλακτικό και ίδιο χωρίς;;)το μόνο που κράτησα είναι μια θήκη τύπου wallet που κρατά το κινητό πλάγια για να βάζω videακια να χαζεύει η κόρη μου όταν αρχίζει η πολύ γκρίνια

 

Το γυαλί nillkin έχει καλύτερη αίσθηση ακόμα και από το γυαλί της οθόνης του κινητού. Προστατεύει από πτώση ιδικά στο j5 που δεν έχει gorilla glass .Για μένα είναι απαραίτητο και λόγο δουλειάς.

Όσο για το Viber και email εμένα δουλεύει άψογα στο dual sim.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.παντως μαλλον η σαμυ αρχισε να ακουει τις γκρινιες περι λαγκαρισματα και ελαφρυνε το software της,δεν εξηγειται διαφορετικα.πλαι πλαι στο νοτε4 του φιλου μου και το j ανοιγε τις σελιδες ,επαφες και το dialer αισθητα ποιο γρηγορα.:D...και μιλαμε εχω μεσα 2700 επαφες!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, επειδή σκέφτομαι να το πάρω για τον γιο μου να ρωτήσω αν μπορώ να βάλω εφαρμογές στην SD? Δεν θέλω με 1 2 παιγνιδάκια να γεμίσει. Ρωτάω γιατί με το Galaxy Tab S που έχω υπάρχει πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.παντως μαλλον η σαμυ αρχισε να ακουει τις γκρινιες περι λαγκαρισματα και ελαφρυνε το software της,δεν εξηγειται διαφορετικα.πλαι πλαι στο νοτε4 του φιλου μου και το j ανοιγε τις σελιδες ,επαφες και το dialer αισθητα ποιο γρηγορα.:D...και μιλαμε εχω μεσα 2700 επαφες!!!

Βουλευτής είσαι?

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol:ελευθερος επαγγελματιας.Αλλα κραταω τηλεφωνα 10 χρονων μεσα(μερικα απο αυτα δεν θα ισχυουν:p)...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, επειδή σκέφτομαι να το πάρω για τον γιο μου να ρωτήσω αν μπορώ να βάλω εφαρμογές στην SD? Δεν θέλω με 1 2 παιγνιδάκια να γεμίσει. Ρωτάω γιατί με το Galaxy Tab S που έχω υπάρχει πρόβλημα.

 

Πάει μέρος της εφαρμογής και όχι ολόκληρη στην SD card.

Link to comment
Share on other sites

Πάει μέρος της εφαρμογής και όχι ολόκληρη στην SD card.

 

Αυτό το κάνει η ταμπλέτα που έχω. Το πρόβλημα με αυτό είναι ότι με update της εφαρμογής πρέπει να την ξαναμετακινήσεις στην sd οπότε είναι λίγο σπαστικό. Έλεγα μήπως κάτι έχει αλλάξει με το Android 5.1

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...

κατοχος κινητου σχεδον 1 εβδομαδα...περιπου...

Σημερα παρατηρησα το εξης..εχθες το βραδυ το φορτισα περιπου 3 ωρες με δικο του φυσικα φορτιστη........100% το τηλεφωνο...δν το εχω πειραξει καν..οπως το εβγαλα απο την πριζα ετσι και το εβαλα...πανω στο γραφειο....σηκωνομαι το πρωι και ειναι η μπαταρια στο 98% ..πρωτη φορα μ το κανει..ενω παντα οταν σηκωνομουν το εβγαζα απο την πριζα 100% και σηκωνομουν με 100% μπαταρια..

Που θελω να καταληξω...το χρησιμοποιουσα σημερα πολυ με data κ wifi..και εβλεπα η μπαταρια να πεφτει δραματικα..

απο 98% μεχρι 75% ημουν 1 κ 45 λεπτα ...και τωρα 65% στις 2 ωρες και 13 λεπτα...αναμενης οθονης....

Ενω οταν εφτανα στο 60 % ημουν θυμαμαι καθε φορα με 3 ωρες και πανω αναμενης οθονης..

Τι γινεται παιδια..γνωριζεται τι φταιει??? Λετε να υπαρχει θεμα με την μπαταρια.?? ;););)

ΤΟ αντιμετωπιζεται κ εσεις αυτο η μονο εγω????????????

 

Και οχι μονο αυτο σημερα εφτασε στο 80% και εκανε επανεκκινηση ξαφνικα μονο του και ανοιξε ξανα...και ανυσυχησα...για το τι εγινε...τι λετε να φταιει και για αυτο..... *(συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις....)* :O

Link to comment
Share on other sites

Βαλε την εφαρμογή gsam battery stats για να δεις αναλυτικα την καταναλωση της μπαταριας.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...

κατοχος κινητου σχεδον 1 εβδομαδα...περιπου...

Σημερα παρατηρησα το εξης..εχθες το βραδυ το φορτισα περιπου 3 ωρες με δικο του φυσικα φορτιστη........100% το τηλεφωνο...δν το εχω πειραξει καν..οπως το εβγαλα απο την πριζα ετσι και το εβαλα...πανω στο γραφειο....σηκωνομαι το πρωι και ειναι η μπαταρια στο 98% ..πρωτη φορα μ το κανει..ενω παντα οταν σηκωνομουν το εβγαζα απο την πριζα 100% και σηκωνομουν με 100% μπαταρια..

Που θελω να καταληξω...το χρησιμοποιουσα σημερα πολυ με data κ wifi..και εβλεπα η μπαταρια να πεφτει δραματικα..

απο 98% μεχρι 75% ημουν 1 κ 45 λεπτα ...και τωρα 65% στις 2 ωρες και 13 λεπτα...αναμενης οθονης....

Ενω οταν εφτανα στο 60 % ημουν θυμαμαι καθε φορα με 3 ωρες και πανω αναμενης οθονης..

Τι γινεται παιδια..γνωριζεται τι φταιει??? Λετε να υπαρχει θεμα με την μπαταρια.?? ;););)

ΤΟ αντιμετωπιζεται κ εσεις αυτο η μονο εγω????????????

 

Και οχι μονο αυτο σημερα εφτασε στο 80% και εκανε επανεκκινηση ξαφνικα μονο του και ανοιξε ξανα...και ανυσυχησα...για το τι εγινε...τι λετε να φταιει και για αυτο..... *(συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις....)* :O

 

Το μονοκαρτο έχεις ή με τις 2 κάρτες; Εμένα το δικαρτο είναι χωρίς το τελευταίο update και πάει πάνω από 4 ώρες ανοιχτη οθόνη με 3g συνέχεια ανοιχτό και όταν το βάζω για φόρτιση είναι περίπου 15 %. Όταν λες από βράδυ σε πρωί πόσες ώρες έμεινε standby και πήγε 98% ;

Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμασω φιλε μου.....

πριν λιγο δν ανταποκρινοταν..καθολου στο πατημα του touch ...

εβγαλα την μπαταρια γτ ειχε κολλησει...

απο 65% μπαταρια ...με το που βγαζω την μπαταρια και την βγαζω πηγε 49%....:cry::cry::cry:

δν μπορω να καταλαβω ...τι εχει γινει..

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το μονοκαρτο έχεις ή με τις 2 κάρτες; Εμένα το δικαρτο είναι χωρίς το τελευταίο update και πάει πάνω από 4 ώρες ανοιχτη οθόνη με 3g συνέχεια ανοιχτό και όταν το βάζω για φόρτιση είναι περίπου 15 %. Όταν λες από βράδυ σε πρωί πόσες ώρες έμεινε standby και πήγε 98% ;

 

το μονοκαρτο φιλε μου....μαζι με το τελευταιο update...εμεινε γυρω στις 5 ωρες..ανοιχτο χωρις να το χρησιμοποοιησω..

Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμασω φιλε μου.....

πριν λιγο δν ανταποκρινοταν..καθολου στο πατημα του touch ...

εβγαλα την μπαταρια γτ ειχε κολλησει...

απο 65% μπαταρια ...με το που βγαζω την μπαταρια και την βγαζω πηγε 49%....:cry::cry::cry:

δν μπορω να καταλαβω ...τι εχει γινει..

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

το μονοκαρτο φιλε μου....μαζι με το τελευταιο update...εμεινε γυρω στις 5 ωρες..ανοιχτο χωρις να το χρησιμοποοιησω..

 

Μήπως είχες Wi-Fi ανοιχτό; μήπως η διαφορά στη μπαταρία έγινε μετα το τελευταίο update; πάντως δεν μου φαίνεται και τόσο δραματικό το 2% σε 5 ώρες. Μην κόλας πάντως και τι σκάλωμα που έγινε πιστεύω απλά έτυχε και δεν πρέπει να σε προβληματίζει. Έκτος και αν το κάνει ξανά και ξανά. Εμένα πάντως η μπαταρία ακόμα και με 2 σιμ σε χρήση πάει μια χαρά χαλαρά μιάμιση μέρα. Τόσο καλά που δεν θα να κάνω update γιατί είχα διαβάσει κάπου ότι με το νεότερο update χαλάει η διαρκεια της μπαταρίας και ότι ζεσταίνεται και το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα καθε φορα που το χρησιμοποιουσα με wifi Κ data...δν μου ειχε κολλησει ποτε..!!!!!!!!!!

μου το εκανε και 2 φορα...σκαλωσε και τωρα ξαναεβγαλα την μπαταρια και το ανοιξα παλι ...κ απο 49%πηγε 43% ....πως γινεται να γυρισω στην μαμα εκδοση του χωρις να κανω update?μηπως με σωσει..αυτο

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα καθε φορα που το χρησιμοποιουσα με wifi Κ data...δν μου ειχε κολλησει ποτε..!!!!!!!!!!

μου το εκανε και 2 φορα...σκαλωσε και τωρα ξαναεβγαλα την μπαταρια και το ανοιξα παλι ...κ απο 49%πηγε 43% ....πως γινεται να γυρισω στην μαμα εκδοση του χωρις να κανω update?μηπως με σωσει..αυτο

 

Δηλαδή μετά το τελευταίο update άρχισαν τα προβλήματα; Μπορείς να κάνεις επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

ναι μετα το update...αρχισαν οι μ@@@@.....ναι και να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων παλι το update παραμενει..στο τηλεφωνο....το δοκιμασα... :(

 

μηπως να το παω στην samsung ..και να τους πω το προβλημα που αντιμετωπιζω??? μπας κ διορθωθει? διαφορετικα να μου αντικαταστησουν

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...