Jump to content

Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά φίλε βρήκες λύση γιατί και έξω από την πρώτη μέρα που το αγόρασα έχω το ίδιο πρόβλημα με το Viber...

Όχι ακόμα δυστυχώς. Η τελευταία ενημέρωση που είχα από το support της viber ήταν ότι γνωρίζουν το πρόβλημα και θα το διορθώσουν στην επόμενη ενημέρωση της εφαρμογής... βέβαια από τότε έχουν περάσει 2-3 εβδομάδες... ελπιζω να κανουν κατι άμεσα

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι φίλε μια χαρά δουλεύει σε μένα. Και εγώ λόγω της δουλειάς μου έχω συνέχεια το viber ανοιχτό και έρχονται κανονικά τα μηνύματα. Το δουλεύω καθημερινώς πολλές φορές την ημέρα.

Δηλαδή αν έχεις κλείσει το viber (κλ. Ολων εφαρμογής) αφήνεις το κινητό στην άκρη για πχ 40 λεπτά, σου έρχεται μήνυμα εισερχόμενο χωρίς να ανοίξεις την εφαρμογη; Κοινώς ρωτάω αν κάνει το αυτονόητο... Γιατί εμένα μετά από κάνα 20 λεπτό (να έχει μπει σε deep sleep το κινητό) μου κλείνει τα push notification. Και το κάνει μόνο σε αυτή την εφαρμογη!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ξερουμε θα παρει adroid 6 η συσκευη?

 

Ειχα διαβάσει παλιά Ότι δεν θα πάρει αλλα καπου διάβασα πρόσφατα οτι θα πάρει κανονικά και ειναι λογικό αφου την συσκευή την παίρνεις με 5.1.1 δεν θα σου δώσει καποια αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κοροϊδευόμαστε τώρα. Σας λέω κανονικά δουλεύει το viber. Μιλάω και στέλνω μηνύματα όλη τη μέρα. Το κινητό είναι ιταλικό. Δεν ξέρω αν μπορώ να πω από που το πήρα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κοροϊδευόμαστε τώρα. Σας λέω κανονικά δουλεύει το viber. Μιλάω και στέλνω μηνύματα όλη τη μέρα. Το κινητό είναι ιταλικό. Δεν ξέρω αν μπορώ να πω από που το πήρα.

Ναι ρε συ μην στραβωνεις οκ. Απλά ρώτησα. Και μένα το Ιταλικό είναι btw.

Ασχετο, πάροχο;

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό στο google cloud messaging.

Edited by yperkatanalotis
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ μην στραβωνεις οκ. Απλά ρώτησα. Και μένα το Ιταλικό είναι btw.

Ασχετο, πάροχο;

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό στο google cloud messaging.

Cosmote ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα Vodafone. Δεν ξέρω αν παίζει και αυτό το ρόλο του, απλά το αναφέρω.

Χμμμμμμμ Εγώ το πήρα από πλαίσιο και έχω vodafone...Άλλες συσκευές με viber προβληματικό τι πάροχο έχουν....ας το δούμε ρε παιδιά ιτο πρόβλημα γιατί είναι η μοναδική καθημερινή μου επαφή με οικογένειά κάτι φίλους καθώς ζω μακριά τους

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κανένα θέμα με το viber. Είναι ελληνικής αντιπροσωπίας unbranded με καρτοκινητό Vodafone.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.διαβαζω πολλα καλα το νετ για αυτο το κινητο πλην οτι το ηχειο ειναι αδυναμο.κατα ποσο ισχυει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.διαβαζω πολλα καλα το νετ για αυτο το κινητο πλην οτι το ηχειο ειναι αδυναμο.κατα ποσο ισχυει αυτο?

 

Δεν ισχύει μια χαρά ειναι το ηχείο :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Σκεφτομαι και εγω να αγοράσω το J5. Εκει που κολλαω ομως ειναι στον επεξεργαστη και κυριως στα 1.5gb ram. Πιστευετε οτι σηκωνει ταυτοχρονα πολλες εφαρμογες;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι και πόσες εφαρμογές εννοείς αλλά γενικά μην το φοβάσαι, μια χαρά τρέχει το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση yperkatanalotis.

Εννοω οτι αν πχ εχω καυτοχρονα τις εφαρμογες viber, facebook, gmail, youtube ανοιχτες και παιζω ενα παιχνιδι απο πανω τους θα κολλαει καθολου?

 

Ξερω οτι η ερωτηση ειναι υποθετικη, κατα την προσωπικη σας αποψη ρωταω. Ολα τελεια με το κινητο, αυτη η RAM ειναι το αγχος μου εμενα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.usb otg υποστηρίζει;για να μπορώ να συνδέω φλασάκι στο τηλέφωνο.

 

εχω και μια ακόμα ερώτηση.πόσος χώρος μένει μετά απο την πρώτη ενεργοποίηση για εγκατάσταση εφαρμογών;

Edited by truckman
Συνεχόμενα μυνήματα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.usb otg υποστηρίζει;για να μπορώ να συνδέω φλασάκι στο τηλέφωνο.

 

εχω και μια ακόμα ερώτηση.πόσος χώρος μένει μετά απο την πρώτη ενεργοποίηση για εγκατάσταση εφαρμογών;

Βλέπει κανονικά usb otg

Link to comment
Share on other sites

 

εχω και μια ακόμα ερώτηση.πόσος χώρος μένει μετά απο την πρώτη ενεργοποίηση για εγκατάσταση εφαρμογών;

Κάπου 4.5 GB. Απαραίτητη ή micro sd card.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.θα βάλω σίγουρα micro sd αλλά θα μπορώ να μεταφέρω εφαρμογές εκεί;γιατί στο tablet μου ( samsung pro 10.1 ) κάτι λίγα mb από κάθε εφαρμογή μεταφέρεις στην sd και όχι ολόκληρες τις εφαρμογές.πάντως δεν σκοπεύω να το φορτώσω πολύ.τώρα έχω ένα παμπάλαιο ace 2 με 1 gb χώρο.οπότε με το 4,5 πιστεύω θα είμαι μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι να σου πω σίγουρα... Το ειχα πριν δίμηνο για λίγο. Νομίζω ότι δεν μεταφέρει ολόκληρη την εφαρμογή αλλά μπορεί να κάνω και λάθος.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το ξαναπήρα γιατί κακώς το πούλησα μπορώ να απαντήσω στο θέμα εγκατάστασης των εφαρμογών στην SD, Μεταφέρει περίπου το 70% εκεί όχι ολόκληρη την εφαρμογή.

 

Νομίζω οτι το συγκεκριμένο κινητό είναι μεγάλη επιτυχία της Samsung... Δεν τα έχει όλα αλλά στην τιμή του είναι χαλαρά η καλύτερη επιλογή για κάποιον που δεν θέλει να ξοδεύσει ένα μισθό για ένα κινητό...

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω, με προβληματίζει όμως η έλλειψη πυξίδας. Ξέρετε αν δημιουργεί πρόβλημα στο gps ή σε άλλες εφαρμογές; Που χρειάζεται γενικά η πυξίδα;
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω, με προβληματίζει όμως η έλλειψη πυξίδας. Ξέρετε αν δημιουργεί πρόβλημα στο gps ή σε άλλες εφαρμογές; Που χρειάζεται γενικά η πυξίδα;

Κανένα πρόβλημα στο gps φίλε. Μην το σκέφτεσαι, το κινητό πετάει!! Συναγωνίζεται στα ισα ακριβα κινητα.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω, με προβληματίζει όμως η έλλειψη πυξίδας. Ξέρετε αν δημιουργεί πρόβλημα στο gps ή σε άλλες εφαρμογές; Που χρειάζεται γενικά η πυξίδα;

Με το αυτοκίνητο δεν υπάρχει πρόβλημα καθώς λόγω της ταχύτητας καταλαβαίνει προς τα που κατευθείνεσαι και γυρίζει την οθόνη ανάλογα. Όταν όμως θέλεις να πλοηγηθείς με τα πόδια δε θα ξέρει προς τα που κοιτάς.

Επίσης εφαρμογές στις οποίες είναι απαραίτητη ή πυξίδα είναι αυτές που γυρνάς το κινητό στον ουρανό και σου δείχνει ποιά αστέρια κοιτάς (sky map, stellarium κτλ). Τέτοιες εφαρμογές δεν δουλεύουν χωρίς πυξίδα.

Κάποιου άλλου τύπου εφαρμογές που να μη δουλεύουν χωρίς πυξίδα δε μου έρχονται στο μυαλό, σίγουρα όμως θα υπάρχουν. Εγώ παραπάνω με το stellarium ξενέρωσα γιατί το έχω αγοράσει και το χρησημοποιούσα στο προηγούμενο κινητό.

Edited by LotusEater
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα κι εγώ από κοσμοτε. Θέλω να ρωτήσω αν στα μηνύματα μπορεί να φύγει η σειρά των αριθμών και αν στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου αντί για κάθετα

όλες μπορεί να πάει κάθε κατηγορία αριστερά δεξιά όπως στο LG g4c που είχα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...