Jump to content

Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ειχα το s3 neo καμια σχεση πολυυυυυυ καλυτερο το j5;)

 

Τα 8 gb όμως δεν είναι έγκλημα για 2015?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα 8 gb όμως δεν είναι έγκλημα για 2015?

 

Νομίζω δεν ειναι κατι τρομερό παίρνεις μια καρτουλα και εισαι εντάξει :)

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ειναι λιγο υπερβολική μικρη η κατανάλωση που κάνεις για να κρατάει τόσο πολυ η μπαταρία. Πες μου ακριβως τι δουλεύεις και τι εχεις ανοιχτό εκτος αν το εχεις μόνο για κλήσεις και μυνήματα.

Αυτό σκεφτόμουν και εγώ. Δύο μέρες με χρηση "τα πάντα ολα" ειναι μέσος όρος.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σκεφτόμουν και εγώ. Δύο μέρες με χρηση "τα πάντα ολα" ειναι μέσος όρος.

 

Μιάμιση μερα εμένα με Πολύ σκληρή χρήση με ολα ανοιχτά και με 6 ωρες οθόνη περίπου, δεν εχω ξαναδεί καλύτερη μπατατια σε smartphones

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα και εγώ απίστευτο αυτό κινητό!!!! :D Το μόνο θέμα ποτέ χωρίς είναι ότι στην εφαρμογή Phone info μου δείχνει ότι είναι 32-bit.... υπάρχει αυτή ηπερίπτωση? και μήπως υπάρχει άλλος τρόπος να το τσεκάρω? Edited by Mariapaok10
Link to comment
Share on other sites

Ισχυει αυτο τελικα;Δεν θα παρουμε εμεις την 6;http://techzoom.gr/poia-montela-android6-marshmallow/#.VhTVeZ3QBFk.facebook

 

Το μόνο που θέλω από την 6.0 είναι η ενσωμάτωση της SD στον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης.

 

Το κινητό θα πετάει με μια γρήγορη microSD τότε.

 

Η μπαταρία όντως μυθική. Σήμερα το φόρτισα από 15%. 4d 17h και 3h 12m οθόνη με 4g+Wifi και αρκετή χρήση. Περασμένη βδομάδα μου έβγαλε το θηρίο 5d 2h κάτι με οθόνη 6h 42m με μια φόρτιση περίπου 18-20% όταν ήταν στο 35-40%.

 

Ειλικρινά με ένα Android 6.0 με Doze θα το φορτίζουμε όπως κάποτε τα Nokia featurephones.

Edited by x_vagos_x
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εχετε να προτεινετε καμια καλη θηκουλα για το κινητο? Και αν ναι...και απο που την πηρατε παρακαλω? Δεν θα ηθελα να ειναι πολυ χοντρη και πολυ προστατευτικη αν με καταλαβαινετε για να μην μεγαλωσει παρα πολυ το κινητο! Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εχετε να προτεινετε καμια καλη θηκουλα για το κινητο? Και αν ναι...και απο που την πηρατε παρακαλω? Δεν θα ηθελα να ειναι πολυ χοντρη και πολυ προστατευτικη αν με καταλαβαινετε για να μην μεγαλωσει παρα πολυ το κινητο! Ευχαριστω!

 

http://www.shop-now.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=5889&virtuemart_category_id=303

https://www.ebnb.gr/el-%CE%98%CE%AE%CE%BA%CE%B5%CF%82/el-%CE%98%CE%AE%CE%BA%CE%B5%CF%82-Samsung/galaxy-j5/22477-%CE%B8%CE%AE%CE%BA%CE%B7-tpu-ultra-slim-03mm-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-samsung-galaxy-j5-%CE%B4%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%B1%CE%BD%CE%BF.html

 

για κοιτα αυτες τις δυο απο skroutz..πρεπει να ειναι οτι πιο λεπτο υπαρχει..και εγω εχω παρει μια αρκετα προστατευτικη απο πλανοδιο και οντως το κινητο χοντραινει πολυ...καμια σχεση με και χωρις τη θηκη...

Link to comment
Share on other sites

Σχεδον τρεις βδομαδες εχω την συσκευη και δεν την χρησιμοποιω λογω viber..οπως ειπε και ο φιλος νωριτερα περιμενουμε την αναβαθμιση απο το viber..απλα αργει καπως..η τελευταια ηταν 6 οκτωβριου...ελπιζω να μην με απογοητευσει για ακομα μια φορα αυτη η Samsung..

Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι πως αυτο το προβλημα το εχουμε 2-3 και οχι ολα τα j5

Link to comment
Share on other sites

Σχεδον τρεις βδομαδες εχω την συσκευη και δεν την χρησιμοποιω λογω viber..οπως ειπε και ο φιλος νωριτερα περιμενουμε την αναβαθμιση απο το viber..απλα αργει καπως..η τελευταια ηταν 6 οκτωβριου...ελπιζω να μην με απογοητευσει για ακομα μια φορα αυτη η Samsung..

Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι πως αυτο το προβλημα το εχουμε 2-3 και οχι ολα τα j5

Εγώ όλα κομπλέ με το viber. Μήπως φίλε να απεγκαταστησεις και ξαναεγκαταστησεις την εφαρμογή μήπως φτιάξει το θέμα. Κριμα ειναι τετοια κινηταρα να μένει αχρησιμοποιητη.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι...την αναβαθμιση που ειπατε σε προηγουμενη σελιδα (και γενικα τις ενημερωσεις) μπορουμε να την αποφυγουμε??γιατι απο οτι εχω διαβασει ειναι αρκετα mb και το κινητο γινεται πιο αργο μετα απο αυτην..γενικα και απο προηγουμενη εμπειρια οι αναβαθμισεις για μενα περισσοτερο χειροτερεουν παρα βελτιωνουν την συσκευη..οποιος ξερει θα βοηθησει προκειμενου μην βρεθω σε δυσκολη θεση οταν μου ερθει και δεν ξερω πως να την ακυρωσω

 

ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι...την αναβαθμιση που ειπατε σε προηγουμενη σελιδα (και γενικα τις ενημερωσεις) μπορουμε να την αποφυγουμε??γιατι απο οτι εχω διαβασει ειναι αρκετα mb και το κινητο γινεται πιο αργο μετα απο αυτην..γενικα και απο προηγουμενη εμπειρια οι αναβαθμισεις για μενα περισσοτερο χειροτερεουν παρα βελτιωνουν την συσκευη..οποιος ξερει θα βοηθησει προκειμενου μην βρεθω σε δυσκολη θεση οταν μου ερθει και δεν ξερω πως να την ακυρωσω

 

ευχαριστω!!!

Εγώ που την έκανα φίλε δεν είδα καμία διαφορά στην ταχύτητα του κινητού. Σφαίρα ήταν, αστραπή έμεινε. Πάντως μπορείς γενικά να τις αποφύγεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όλα κομπλέ με το viber. Μήπως φίλε να απεγκαταστησεις και ξαναεγκαταστησεις την εφαρμογή μήπως φτιάξει το θέμα. Κριμα ειναι τετοια κινηταρα να μένει αχρησιμοποιητη.

 

Κριμα δεν λες τιποτα..το απεγκατεστησα χτες και παλι μου το εκανε εστω και μια φορα.

Το αλλο κακο που παρατηρησα ειναι οτι και η εφαρμογη noled που εγκατεστησα χθες δεν δουλευει καλα στο viber..την εβαλα εξτρα στις επιλογες αλλα δεν αφηνει notification.

Αλλα νταξ δεν ξερω αν θα την χρησιμοποιουσα εται και αλλιως την εφαρμογη μιας και αφηνει ανοιχτη την οθονη κια τρωει μπαταρια..

Βρηκα και μια αλλη ωραια εφαρμογη που αναβοσβηνει το μπροστινο led οταν σε καλουν.

Αυτο το μπροστινο led αν μπορουσαν να το κανουν να λειτουργει σαν notification θα τα εσπαγε

Link to comment
Share on other sites

Αυτό για το μπροστα φλας δεν χρειάζεται εφαρμογή, το κάνει αν θες και η συσκευή. Προσβασιμότητα / ακοή / ειδοποίηση φλας
Link to comment
Share on other sites

Αυτό για το μπροστα φλας δεν χρειάζεται εφαρμογή, το κάνει αν θες και η συσκευή. Προσβασιμότητα / ακοή / ειδοποίηση φλας

 

Ναι το τσεκαρα το κανει οντως αλλα για το πισω φλας οχι το μπροστα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το τσεκαρα το κανει οντως αλλα για το πισω φλας οχι το μπροστα.

Α ναι; Για κάποιο λόγο θυμάμαι το είχα τσεκάρει και ήταν και το μπροστά! Μάλλον θυμαμαι λαθος

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να έχει απαντηθεί αλλά επειδή στο σκρουτζ βλέπω j500F και J500FN σε αρκετά μαγαζιά , έχουν κάποια συγκεκριμένη διαφορά ?

τι να πρόσεξω ?

 

Ευχαριστώ

Xalllara!
Link to comment
Share on other sites

μπορεί να έχει απαντηθεί αλλά επειδή στο σκρουτζ βλέπω j500F και J500FN σε αρκετά μαγαζιά , έχουν κάποια συγκεκριμένη διαφορά ?

τι να πρόσεξω ?

 

Ευχαριστώ

Το ειχα ρωτήσει και εγω φιλε μου και δεν πηρα Απάντηση μάλλον δεν ήξερε κανείς πηρα με fn και ειναι μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα ρωτήσει και εγω φιλε μου και δεν πηρα Απάντηση μάλλον δεν ήξερε κανείς πηρα με fn και ειναι μια χαρά
To F ειναι το dual sim 4g to fn ειναι το μονοκαρτο Edited by gilera1973
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μόνο εγώ αντιμετωπίζω αυτό το προβλημα στο j5;

 

Τελικά φίλε βρήκες λύση γιατί και έξω από την πρώτη μέρα που το αγόρασα έχω το ίδιο πρόβλημα με το Viber...

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι κανένα πρόβλημα. Συμπεριφέρεται κανονικότατα.

Φίλε είσαι σίγουρος ή νομίζεις ότι συμπεριφέρεται κανονικά; Γιατί αν το δουλεύεις συνέχεια Όλα καλά έρχονται τα μηνύματα...έχεις κάνα τσατ ανοιχτό να τρέχει όλη μέρα ή έτσι υποθέτεις ; Εγώ πρέπει να είμαι όλη μέρα σε ένα chat για τη δουλειά μου και τα μηνύματα απλά έρχονται Μόλις ανοίξω το πρόγραμμα

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μια χαρά δουλεύει σε μένα. Και εγώ λόγω της δουλειάς μου έχω συνέχεια το viber ανοιχτό και έρχονται κανονικά τα μηνύματα. Το δουλεύω καθημερινώς πολλές φορές την ημέρα.
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μια χαρά δουλεύει σε μένα. Και εγώ λόγω της δουλειάς μου έχω συνέχεια το viber ανοιχτό και έρχονται κανονικά τα μηνύματα. Το δουλεύω καθημερινώς πολλές φορές την ημέρα.

Φίλε έχεις σίγουρα το κινητό που έχουμε οι υπόλοιποι;Έχω μιλήσει τουλάχιστον με έξι j5αδες online σε διάφορα ξένα Φόρουμ και όλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα. ΟΛΟΙ ΟΜΩΣ. από που το αγόρασες...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...