Jump to content

Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσης παιδιά το σήμα του WiFi είναι πολύ δυνατό. Με το προηγούμενο κινητό,στο παρκάκι που πάω το σκυλί βόλτα,έπιανα σήμα από ένα μόνο router και αυτό μια το έβρισκα μια το έχανα. Με αυτό το κινητό βρήκα καμία 5 router και το ίδιο που δοκίμαζα με το παλιό κινητό,σε αυτό πιάνει με 2 ως 3 γραμμές από τις 4,αλλά σε όλο το παρκάκι (το παρκάκι είναι περίπου 15x15 μετρα). Το προηγουμενο κινητο μου ηταν το samsung galaxy s advance.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια βοήθεια αν είναι δυνατόν από τους γνωστες...ειμαι μεταξύ j5 και α3..αν κ παρατηρώ ότι σε ορισμένα σημεία υπερέχει το j5 με προβληματίζει η διαφορα στη ρομ που στο μεν είναι 8gb και στο δε είναι 16gb...δεν ξέρω μήπως τα 8 είναι λίγα..εχω μπερδευτεί πραγματικα:confused:

 

Θα δω διαφορα στη λειτουργία του κινητού με 8gb ή όχι???π.χ:θα κολλάει ή όχι μετά το κατέβασμα λίγων εφαρμογών??θα γίνει πιο αργό μήπως??

 

Οποιος μπορεί να διαφωτισει γιατί δεν μπορώ ν αποφασισω..επισης να πω ότι θεωρώ το α3 πιο όμορφο εμφανισιακά....αυτα..

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα 8gb από κινητό σε κινητό έχουν διαφορά. 8gb είχα και στο galaxy s advance αλλά το κινητό σέρνονταν. Σε αυτό εχω 47 εφαρμογές (τις μέτρησα τωρα) και από τη στιγμή που το έχω πάρει, όχι απλά δεν κόλλησε, αλλά μπορώ και συνδιαζω πολλά πράγματα και εφαρμογές συγχρόνως. Για το Α3 δεν ξέρω τι παίζει αλλά εγώ σου είπα την άποψη μου γι'αυτό το κινητό. Προφανώς για το Α3 θα την πάρεις από άλλο thread. Εγώ ήμουν ανάμεσα σε Α5 και J5 γιατί μου άρεσε εξωτερικα το Α5 αλλά τώρα δεν το έχω μετανιώσει καθόλου. Ίσα ίσα χάρηκα για την απόφαση μου. Και να ξέρεις αν δεν είχα μείνει ευχαριστημένος θα τους εκραζα τωρα!!
Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι α3,α5 ειναι καλα κινητα αλλα σιγουρα πληρωνεις σε ενα σημανρικο ποσο το οτι εχουν αυτη τη σιδερενια κατασκευη...και εγω προς το j5 κλεινω μιας και ειναι κ πιο καινουργιο...βεβαια δυσκολευομαι ακομα και στην επιλογη χρωματος..παω τα βλεπω τα ξαναβλεπω εδω κ μια βδομαδα κ ακρη δεν βγαζω..αστα να πανε..

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

To J5 εκτος οτι εχει απιστευτη αυτονομια εχει και αποσπωμενη μπαταρια κατι που τα Alpha δεν εχουν...
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια τελευταια ερωτηση γιατι αυριο μαλλον παω για αγορα..το κινητο παίρνει μια σιμ της εταιρειας κινητης τηλεφωνιας που εχει ο καθενας και μια micro sd για επεκταση μνημης ταυτοχρονα..δεν εχω καταλαβει κατι λαθος..ετσι δεν ειναι??
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια τελευταια ερωτηση γιατι αυριο μαλλον παω για αγορα..το κινητο παίρνει μια σιμ της εταιρειας κινητης τηλεφωνιας που εχει ο καθενας και μια micro sd για επεκταση μνημης ταυτοχρονα..δεν εχω καταλαβει κατι λαθος..ετσι δεν ειναι??

 

Ναι sim και από πάνω της micro sd.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι για αγορα της συσκευης αλλα με προβληματιζει το οτι εχει τετραπυρηνο επεξεργαστη και 1,5gb ram ενω στα ιδια χρηματα μπορεις να βρεις οκταπυρηνο με 2 gb ram..Αν μπορει καποιος να μου πει σε βαθος χρονου πως θα ανταποκρινεται το j5;Σας ευχαριστω πολυ Edited by giorgossss
Link to comment
Share on other sites

Φίλε στα ίδια λεφτά βρίσκεις 8πυρηνο αλλά σου προσφέρει την ίδια οθόνη, την ίδια κάμερα, την ίδια μπαταρια; Το κινητό είναι value for money εξαιτίας του ολοκληρωμένου πακέτου που προσφέρει. Πάντως ούτε ένα μικροοδειγμα λαγκαρισματος δεν είχα μέχρι στιγμής στις 6 μέρες χρήσης - λιωσιματος του κινητού.
Link to comment
Share on other sites

Απάτη είναι ο αριθμός των πυρηνων. Το κινητό τρέχει τα πάντα με άνεση, ειδικά σε παιχνίδια τα τρέχει καλύτερα από το 8πυρηνο με 2GB ram Hauwei Mate 7 που έχω...
Link to comment
Share on other sites

Χθες ήμασταν σε μια παρέα 13 ατόμων και το κινητό έκανε πάταγο. Πήγαινε από χέρι σε χέρι και το θεωρούσαν σαν κινητό αξίας 500 ευρώ και οι μισοί σημείωσαν την μάρκα όταν τους είπα την τιμη. Oλοι παθαν πλάκα με την κάμερα και με ανάγκαζαν να τους βγάζω φωτογραφίες για να τις ανεβάσουν facebook! Δεν του έβαλα και ματάκι μη μου το ματιασουν!!
Link to comment
Share on other sites

Για multitasking και καποιο παιχνιδακι; Ανταποκρινεται σωστα η συσκευη;Φυσικα με ενδιαφερει η πολυ καλη καμερα του και η αυτονομια του, απλως ψαχνω να δω αν υστερει καπου
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι για το dual sim γνωρίζει κάποιος αν η χρήση της δεύτερης sim καταργεί την microsd κάρτα ή μπορούν να δουλέψουν όλα μαζί?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι για το dual sim γνωρίζει κάποιος αν η χρήση της δεύτερης sim καταργεί την microsd κάρτα ή μπορούν να δουλέψουν όλα μαζί?

 

Δουλευει και η καρτα microsd και η 2 sim

Edited by gilera1973
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα παιδιά. Είναι τέλειο. Μου έκανε εντύπωση ο ήχος με ακουστικά. Είναι πολυ δυνατός και καθαρός. Ότι πρέπει για μουσική.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια ..το αγορασα και εγω χτες σε μαυρο αλλα δεν εχω προλαβει να το ανοιξω λογω δουλειας..μια ερωτηση ηθελα να κανω.εχω μια καρτα μνημης 4gb..φτανει ή πρεπει να αγορασω μεγαλυτερη??οπως εχω πει δεν σκοπευω να κατεβασω εκατονταδες εφαρμογες και παιχιδια..απλως τα βασικα..
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια ..το αγορασα και εγω χτες σε μαυρο αλλα δεν εχω προλαβει να το ανοιξω λογω δουλειας..μια ερωτηση ηθελα να κανω.εχω μια καρτα μνημης 4gb..φτανει ή πρεπει να αγορασω μεγαλυτερη??οπως εχω πει δεν σκοπευω να κατεβασω εκατονταδες εφαρμογες και παιχιδια..απλως τα βασικα..

Μια χαρά είσαι (αν δε το γεμίσεις φωτογραφιες γιατί με την κάμερα που έχει εμένα με τραβάει συνέχεια για φωτογραφια).

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ετοιμος να το παρω και εγω αλλα αυτο που λενε οι ποιο πολλοι για το χαμηλο ηχειο ειναι αληθεια;Ποσο χαμηλο ειναι;
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ετοιμος να το παρω και εγω αλλα αυτο που λενε οι ποιο πολλοι για το χαμηλο ηχειο ειναι αληθεια;Ποσο χαμηλο ειναι;

Αν το βάλεις πάνω σε πάγκο καλύπτεται το ηχείο και δεν ακούγεται δυνατά. Αν το κρατάς όρθιο η το ακουμπήσεις σε επιφάνεια ανάποδα το ηχείο ακούγεται μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Αν το βάλεις πάνω σε πάγκο καλύπτεται το ηχείο και δεν ακούγεται δυνατά. Αν το κρατάς όρθιο η το ακουμπήσεις σε επιφάνεια ανάποδα το ηχείο ακούγεται μια χαρά.

 

Ετσι ενταξει ολα την ιδια συμπεριφορα εχουν οταν το ηχειο ειναι απο πισω:)

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ενταξει ολα την ιδια συμπεριφορα εχουν οταν το ηχειο ειναι απο πισω:)

Ε ναι...παρόλα αυτά έχει φοβερό ακουστικό! Όταν μιλάω με κάποιον στο τηλέφωνο ακούω και την καρφίτσα με πλήρη καθαρότητα!

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι...παρόλα αυτά έχει φοβερό ακουστικό! Όταν μιλάω με κάποιον στο τηλέφωνο ακούω και την καρφίτσα με πλήρη καθαρότητα!

 

Σημαντικό μια χαρά οπότε προχωράω να βρω gold

Link to comment
Share on other sites

Οσοι χρησιμοποιούν Viber πείτε πως συμπεριφερεται και αν αντιμετοπίζεται κανεναν πρόβλημα ρε παιδιά.
Link to comment
Share on other sites

Οσοι χρησιμοποιούν Viber πείτε πως συμπεριφερεται και αν αντιμετοπίζεται κανεναν πρόβλημα ρε παιδιά.

Όχι κανένα πρόβλημα. Συμπεριφέρεται κανονικότατα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...