Jump to content

Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις έκανα την παραγγελία απο skoutz μαζι με μια θηκη σιλικόνης και ενα tempered glass. Αναμένω!! Aλλά μετά σκέφτηκα... Είναι χοντρό το glass, θα συνδιαστεί με την θήκη;
Link to comment
Share on other sites

τελικά εχει κανεις προβλημα με το βιπερ η μονο εγω ?

δεν μου έρχονται οι ειδοποιήσεις και τις εχω ενεργοποιηση στο βιπερ οπως και απεγκατασταση εχω κανει και παλι εγκατασταση.

μηπως ειναι προβλημα android?

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα παραμένει το προβλημα με το viber. Έχω στείλει στο support εκεί, πήρα ένα mail με οδηγίες για τα αυτονόητα... Τους έστειλα ότι δεν λειτουργεί σωστά η εφαρμογή τους, ποια ver android και viber και από τότε σιγή...

Κάτι παίζει με τα push notifications στην 5.1.1

Κάπου διάβασα ότι μπορεί να φτιάχνει με το push notifications fixer αλλά δεν το δοκίμασα.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι τελικά έξω απ' αυτόν τον κόσμο!:shock: Μετά από σχεδόν ένα 24ωρο σκαλίσματος και με 2 ώρες ανοικτή οθόνη, είναι στο...71%! :w00t::up:

 

http://s8.postimg.org/wbmj5tzyd/Clipboard.jpg

 

Έρχεται και από την Ιθπανία η κλασική, εξαιρετική Nillkin με τελικό κόστος 13 ευρώ και από την Ιταλία ένα tempered glass με τελικό κόστος 3.50 ευρώ (ο θεός βοηθός!).

http://www.ebay.co.uk/itm/131571807744?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

http://www.ebay.co.uk/itm/111719203578?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

καλησπέρα haki θα ήθελα να μου πεις την γνώμη σου, μια και τα είχες και τα 2 πιο θα πρότεινες σε κάποιον που ταλαντεύεται ανάμεσα στα p8 lite & galaxy j5

Link to comment
Share on other sites

τελικά εχει κανεις προβλημα με το βιπερ η μονο εγω ?

δεν μου έρχονται οι ειδοποιήσεις και τις εχω ενεργοποιηση στο βιπερ οπως και απεγκατασταση εχω κανει και παλι εγκατασταση.

μηπως ειναι προβλημα android?

 

Στο δικό μου πάντως μια χαρά λειτουργεί το viber, άρα δεν είναι του αντρόιντ το πρόβλημα....

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα την παραγγελία απο skoutz μαζι με μια θηκη σιλικόνης και ενα tempered glass. Αναμένω!! Aλλά μετά σκέφτηκα... Είναι χοντρό το glass, θα συνδιαστεί με την θήκη;

Το πήρα σήμερα. Έχω πάθει πλάκα με το κινητό. Μοναδική βλακεία...έσπασα το tempered glass στην προσπάθεια μου να το καθαρίσω πρίν το τοποθετήσω. Παρήγγειλα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..καινουργιος εδω και αυτες τις μερες ψαχνομαι για καινουργια συσκευη..το συγκεκριμενο παρολο που δεν με τρελαινει στην εξωτερικη εμφανιση το θεωρω αρκετα καλο στα χαρακτηριστικα του με αρκετα καλη τιμη...θα ηθελα να ρωτησω ενα πραγμα μονο οσον αφoρα την ρομ που ειναι μονο 8gb...βαζοντας micro sd το προβλημα λυνεται σε μεγαλο βαθμο αλλα βλεποντας τ παρακατω βιντεο γυρω στο 0.25 και 5.45 λεει οτι κατι δεν μεταφερεται στην sd το οποιο δεν μπορω να καταλαβω...

 

 

αν μπορει να κανει καποιος τν κοπο να το δει κ να μου εξηγησει θα με διευκολυνε πολυ...

 

υ.γ να πω εδω οτι στο κινητο κανω τα στοιχειωδη..κλησεις,μηνυματα,browsing και καμια φωτογραφια και κατεβασμα μια-δυο εφαρμογων..με καλυπτει η συσκευη αυτη???εγω κλεινω προς το ναι παντως..

 

ευχαριστω εκ των προτερων..καθε γνωμη καλοδεχουμενη!!!

Edited by asxetos13
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..καινουργιος εδω και αυτες τις μερες ψαχνομαι για καινουργια συσκευη..το συγκεκριμενο παρολο που δεν με τρελαινει στην εξωτερικη εμφανιση το θεωρω αρκετα καλο στα χαρακτηριστικα του με αρκετα καλη τιμη...θα ηθελα να ρωτησω ενα πραγμα μονο οσον αφoρα την ρομ που ειναι μονο 8gb...βαζοντας micro sd το προβλημα λυνεται σε μεγαλο βαθμο αλλα βλεποντας τ παρακατω βιντεο γυρω στο 0.25 και 5.45 λεει οτι κατι δεν μεταφερεται στην sd το οποιο δεν μπορω να καταλαβω...

 

 

αν μπορει να κανει καποιος τν κοπο να το δει κ να μου εξηγησει θα με διευκολυνε πολυ...

 

υ.γ να πω εδω οτι στο κινητο κανω τα στοιχειωδη..κλησεις,μηνυματα,browsing και καμια φωτογραφια και κατεβασμα μια-δυο εφαρμογων..με καλυπτει η συσκευη αυτη???εγω κλεινω προς το ναι παντως..

 

ευχαριστω εκ των προτερων..καθε γνωμη καλοδεχουμενη!!!

Γιατί δε σου αρέσει εξωτερικα; Εγώ το ερωτεύτηκα και σε όσους το έδειξα το ζήλεψαν. Τώρα για τα 8GB μνήμης αν δε θέλεις να κατεβασεις κάποιο τρελό σε απαιτήσεις χώρου παιχνίδι, είναι υπεραρκετά και μου φαίνεται αστείο όταν με μέσο όρο μεγέθους τα 35mb ανά εφαρμογή να μη σου φτάνουν 100 εφαρμογές πού με μια απλή κάρτα μνημης σου αφήνει επιπλέον χώρο για φωτογραφίες και μουσική. Η κάμερα είναι εκπληκτική και η μπαταρία από άλλο πλανήτη. Το έκανα μια πλήρη φόρτιση το βράδυ που πέρασε και από το πρωί που το έλιωσα μέχρι τώρα (εξαιρώντας κάποια διαστήματα στη δουλειά που το ίντερνετ ήταν ανοιχτό ομως) η μπαταρία είναι στο 55% ( αυτή τη στιγμή που σου γράφω το μήνυμα από το κινητό) και δεν υπήρξε ούτε ίχνος λαγκαρισματος αν και προσπάθησα να το φτάσω στα άκρα του ( μεχρι και το gps δουλεψα για να παω και να ρθω στη δουλεια αλλα η μπαταρια σταθερη!). Πολυ καλή δουλειά και από τη samsung μιας και το κινητό φαίνεται στιβαρό με καλή ποιότητα υλικών. Βέβαια ακόμα είμαι στην πρώτη μέρα χρήσης αλλά δεν το ξεκολλησα από τα χέρια μου.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση...γενικα δεν μου αρεσει το πολυ πλαστικο και το ασημι στο πλαι σε καποιες συσκευες samsung..το συγκεκριμενο ομως ειναι αρκετα ομορφο χωρις να φτανει σε σχεδιασμο π.χ το s6 ή το a3...ετσι νομιζω αν κ το συγκεκριμενο οσο το βλεπω τοσο περισσοτερο μ αρεσει..

 

για την μνημη και εγω νομιζω δεν θα μου χρειαστει παραπανω..ειμαι τελειως απλος χρηστης οπως ειπα..απλα δεν καταλαβα τι λεει στο παραπανω video οτι δεν δεχεται η micro sd..αν μπορεις εσυ φιλε μου ή καποιος αλλος να μου πει....

 

απο browsing πως παει πολυ σημαντικο για μενα..ανοιγει ολες τις βαριες σελιδες?????ειναι γρηγορο???

Link to comment
Share on other sites

Ταχυτατο browsing και σε πολυ βαριες σελιδες. Προτιμω να ανοιξω μια σελιδα με το κινητο για να γλιτωσω την ταλαιπωρια του υπολογιστη. Αυτο που μας λέει στο βίντεο ειναι οτι οταν κατεβαζεις μια εφαρμογη και την περνάς στην καρτα μνημης, δεν περνάει όλο το μέγεθος της εφαρμογής στο κινητό αλλά ένα κομμάτι της μένει στη μνήμη του κινητού.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε μου λακοστα για την απαντηση...μαλλον παω για αγορα μεχρι τελους του μηνα...πιστευω ως μετριο χρηστη θα με ικανοποιησει με το παραπανω το συγκεκριμενο κινητο..

 

μια τελευται ερωτηση αφου το εχεις στα χερια σου...η πισω καμερα βγαζει καλα??ειναι καλης ποιοτητας??ειπες οτι ειναι καταπληκτικη απλα θελω μια επιβεβαιωση ειδικα για την πισω..

 

ευχαριστω κ παλι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό θα σε μετατρέψει από μέτριο χρήστη σε απαιτητικό χρήστη γιατί θα πάθεις πλάκα με τις δυνατότητες που προσφερει. Τώρα για την πίσω κάμερα δεν έχω λόγια να την περιγράψω. Είναι σαν επαγγελματική και σε συνδυασμό με την φανταστική οθόνη βλέπεις τέλεια τις φωτογραφίες που βγάζεις. Μου κάνει εντύπωση που αυτό το κινητό βγήκε σε αυτή την τιμή. Εντωμεταξύ με συνεχή χρήση από χθες το πρωί και ανοιχτό το βράδυ αλλά χωρίς κανένα δεδομένο ανοιχτό, η μπαταρία είναι στο 14%.
Link to comment
Share on other sites

Το J5 ειναι το απολυτο VFM αυτη τη στιγμη. Το κρατησα λιγο (το πηρα για να το τσεκαρω γιατι ειχα ακουσει καλα λογια) και λιγο ελειπε να πουλησω το Mate 7 και να κρατησω αυτο. Αλλα εχω συνηθισει πλεον στη μεγαλη οθονη του Mate για αυτο και το κρατησα αντι του J5 τελικα....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, από τα 8 GB εσωτερικού χώρου αποθήκευσης, πόσα κρατάει το σύστημα και πόσα είναι για το χρήστη? :what:
Link to comment
Share on other sites

Εσωτερική μνήμη λίγο πάνω από 4 GB όταν το ανοίγουμε λεει στο 1 ποστ Αντε να το παρουμε σε λιγο καιρο τα σπαει το κινητο Edited by gilera1973
Link to comment
Share on other sites

Προστατευτικό γυαλί στην οθόνη έχει;

 

Δεν εχει απαντησει κανεις για προστασια οθονης αν το εχει καποις ας πει παιδια

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοώ. Αν έχει gorilla glass. Στο site της Corning δεν υπάρχει πάντως.

 

Ναι ισως να χεις δικιο τωρα που το εψαξα και εγω. Μπερδευτηκα μαλλον με τα βιντεο οπως αυτο...

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε συ απλά το παιδί ρώτησε αν έχει corning. Από το βίντεο όμως φαίνεται ότι είναι αρκετά δυνατό. Παρόλα αυτά εγώ έβαλα ένα tempered από το ίντερνετ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...