Jump to content

Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα και εγω το ιδιο πρόβλημα.Ο προηγούμενος φιλος μας εδωσε την λυση.Πηγαινεις στι ρυθμισεις μηνυματων,μετα ρυθμιση σμσ .μετα ρυθμιση κωδικα ,το βαζεις στο αυτοματο και όλα λειτουργουν όπως πρεπει.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με το viber; Αρκετές φορές δεν μου έρχονται τα μηνύματα (με κλειστή οθονη) παρα μονο αν μπω εγώ στο application.

Τότε τα "φορτωνει" και εμφανίζονται όλα κανονικα! Σαν να διακόπτει την παροχή WiFi. (δεν έχω περάσει greenify)

Το έχω κάνει reboot. Έσβησα και ξαναπερασα την εφαρμογή. Τίποτα. Ξέρεις κανείς τι παιζει;

 

Τελικά μόνο εγώ αντιμετωπίζω αυτό το προβλημα στο j5;

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ το συγκεκριμένο τηλέφωνο εχθές από το mall. Πρώτη εντύπωση εκπληκτική, γρήγορο menu, όμορφο με εξαιρετική οθόνη. Ξεκινάω να το στήσω και ενώ έχω προχωρήσει αρκετά έρχεται η ώρα να τοποθετήσω την microsd. Που είναι η υποδοχή οεο...Να μην σας τα πολυλογώ το τηλέφωνο μου δεν έχει υποδοχή microsd, και κάθομαι και αναρωτιέμαι μήπως κάποιες συσκευές πωλούνται χωρίς υποδοχή microsd ή έτυχε σε εμένα και μόλις ξημερώσει το πάω στον Κωτσοβολο του mall που το αγόρασα και τους το φέρω κολάρο.
Link to comment
Share on other sites

Πάνω από την sim είναι η υποδοχή σε μένα. Τσέκαρε το λίγο

 

Πω-πω ξεφτίλα, λες και πιάνω πρώτη φορά κινητό στα χέρια μου. Να κάνω μια ερώτηση ακόμη, το αριστερό Hardkeys δίπλα από το κεντρικό πλήκτρο του menu όταν το πατάω μου εμφανίζει όλες τις εφαρμογές που τρέχουν. Όπως ακριβώς και όταν πατήσω παρατεταμένα το κεντρικό πλήκτρο του menu. Υπάρχει η δυνατότητα να αλλάζει αυτό από κάπου?

Link to comment
Share on other sites

Πω-πω ξεφτίλα, λες και πιάνω πρώτη φορά κινητό στα χέρια μου. Να κάνω μια ερώτηση ακόμη, το αριστερό Hardkeys δίπλα από το κεντρικό πλήκτρο του menu όταν το πατάω μου εμφανίζει όλες τις εφαρμογές που τρέχουν. Όπως ακριβώς και όταν πατήσω παρατεταμένα το κεντρικό πλήκτρο του menu. Υπάρχει η δυνατότητα να αλλάζει αυτό από κάπου?

 

Δυστυχώς όχι, μόνο με root, κάτι που αυτομάτως καταργεί την εγγύηση.

Πλέον σε όλες τις συσκευές της η Samsung έχει θέσει ως λειτουργία του αριστερού πλήκτρου αφής αυτή των Πρόσφατων Εφαρμογών και πατώντας το παρατεταμένα της λειτουργίας του Μενού.

 

Παρεμπιπτόντως το έπιασα στα χέρια μου και όντως δείχνει "αεράτο" στη λειτουργία του, ωραία συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπτόντως το έπιασα στα χέρια μου και όντως δείχνει "αεράτο" στη λειτουργία του, ωραία συσκευή.

Οντως μια χαρά συσκευή είναι. Και εξοικονόμηση μπαταρίας άψογη. Αν εξαιρέσω το προβλημα με το viber όλα είναι άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησα να το τσεκάρω από Kaiser. Σαν ζεστό ψωμάκι πουλάει. Μου αρέσει αρκετα. VFM
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία σκίζει. Κοντράρει το Μate 7 που έχω. Με μια πλήρη φόρτιση και 3μιση ώρες οθόνη είμαι 52%!!!
Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές ακούγεται ο ήχος π.χ μουσική απο το μπροστινό ακουστικό ...το πισω δεν λειτουργεί

Λύνεται ομως με μία επανεκκίνηση!

Link to comment
Share on other sites

5 μιση ωρες οθόνη με αρκετή χρήση data και 1 μιση ώρα κλήσεων από την πρώτη πληρη φόρτιση και τελική μπαταρίο στο 20%... :)

Το πήρα για να το δοκιμάσω λίγο και να παίξω και τώρα είμαι στο δίλημμα αν θα κρατήσω αυτό η το Huawei Mate 7!!!

Link to comment
Share on other sites

αξίζει να παρει κανεις J5 σε σχεση με το Α5 ? [φιλος ηθελε το Α5 απλα ειδε και αυτο και το σκεφτεται]
:superman:
Link to comment
Share on other sites

Tο βλεπετε να αναβαθμηζετε σε Android, 6.0 Marshmallow η δεν εχει ελπιδες..Exei NFC Ξερει κανεις? Edited by gilera1973
Link to comment
Share on other sites

Aν τον ενδιαφέρουν τα 80 ευρώ που θα γλιτώσει και το μπροστινό φλας, να πάρει J5. Δεν θα παρατηρήσει την διαφορά στην RAM γιατί το J5 αφήνει υπεραρκετή ελεύθερη. Επίσης έρχεται άμεσα με την 5.1.1 και το εντελώς καινούργιο Touchwiz των S6 που είναι ελαφρύτερο και πιό μινιμαλιστικά από τα προηγούμενα.

Eυχαριστω για την απαντηση !

 

gilera , απ οτι ειδα δεν λεει για NFC... http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_j5-7184.php

εδώ ομως λεει οτι εχει : http://gadgets.ndtv.com/mobiles/news/samsung-galaxy-j5-galaxy-j7-selfie-focused-smartphones-launched-in-india-716078

Edited by CHIEF
:superman:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω και εγω το ιδιο προβλημα με το viber αν δεν μπω στην εφαρμογη δεν ερχονται τα μηνυματα,

δεν καταλαβα τι λυση δωσατε στο παιδι μπορειτε λιγο να μου πειτε τι κανω.....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω και εγω το ιδιο προβλημα με το viber αν δεν μπω στην εφαρμογη δεν ερχονται τα μηνυματα,

δεν καταλαβα τι λυση δωσατε στο παιδι μπορειτε λιγο να μου πειτε τι κανω.....

Δεν έχω βρει κάποια λύση δυστυχώς. Φοβάμαι ότι χρειάζεται επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και το αποφεύγω. Βασικά βαριέμαι...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βρει κάποια λύση δυστυχώς. Φοβάμαι ότι χρειάζεται επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και το αποφεύγω. Βασικά βαριέμαι...

 

δεν πιστευω να θελει επαναφορα εγω χθες το πηρα και κατεβασα την εφαρμογη γιατι να θελει επαναφορα....

καπου αλλου κολαει

Link to comment
Share on other sites

δεν πιστευω να θελει επαναφορα εγω χθες το πηρα και κατεβασα την εφαρμογη γιατι να θελει επαναφορα....

καπου αλλου κολαει

Είχε την 5.1.1 ή την πέρασες εσυ; Κάπου διάβασα ότι μερικές φορές προκαλεί conflicts σε προγράμματα. Τεσπα δεν ξέρω δεν το έχω ψάξει παραπάνω. Αν βρεις κάτι ενημέρωσε μπας και βγάλουμε άκρη

Link to comment
Share on other sites

Tο βλεπετε να αναβαθμηζετε σε Android, 6.0 Marshmallow η δεν εχει ελπιδες..Exei NFC Ξερει κανεις?

 

Nfc έχει ναι. Όσον αφορά την M λογικά θα πρέπει να την πάρει όσο και να αργήσει. Με 5.1.1 out of the box έρχεται δε νομίζω να μη πάρει ούτε μια αναβάθμιση.

Το πήραμε για ένα συνάδελφο το κινητό και πραγματικά έχω εντυπωσιαστεί. Η μπαταρία του είναι εξωπραγματική κυρίως λόγω της 720p οθόνης του. Με 1 ημέρα είναι στο 50% με 3.25 λεπτά οθόνη! Το βλέπω και με πιάνουν τα νεύρα μου συγκρίνοντας το με το Note 4 μου! Ο νέος Tw το κάνει φοβερά ελαφρύ και smooth και η κύρια κάμερα είναι πολύ πάνω από τον μέσο όρο! Στα λεφτά του δεν υπάρχει καλύτερη επιλογή πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω,τι προτείνετε....αυτο ή το p8 lite
Μπορείς να ανοίξεις ένα θέμα στην Επιλογη συσκευής και να πάρεις πολλές γνώμες.
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο.

Δόνηση στο πληκτρολόγιο δεν έχει;; Θέλω να βγάλω τον ήχο αλλά να έχω δόνηση κάθε φορά που πατάω κάποιο πλήκτρο στο πληκτρολόγιο

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε όσους το έχουν αποκτήσει!

Μήπως υπάρχει κανείς που έχει πάρει τη dual SIM έκδοση ή απλά γνωρίζει αν και η δεύτερη κάρτα SIM είναι επίσης 4G;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...