Jump to content

Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://s24.postimg.org/4xg4ji0id/base.jpg

 

 

* Samsung: Επίσημα το Galaxy J5

 

Σύμφωνα με το άρθρο του @Nagata το Samsung Galaxy J5 έρχεται με εμπρόσθια camera με LED flash, αισθητήρα ανάλυσης 5 MP, ευρυγώνιο φακό και έχει κάνει την εμφάνιση του σε τρεις χρωματικές επιλογές, λευκό, μαύρο και χρυσό.

 

 

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=psEiAVXoWUM]Samsung Galaxy J5 - YouTube[/ame]

 

ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ

 

Οθόνη

  • 5.0" Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors (720 x 1280, ~294 ppi)

 

Επεξεργαστής

  • Qualcomm MSM8916 Snapdragon 410
  • Quad-core 1.2 GHz Cortex-A53
  • GPU Adreno 306

 

Μνήμη

  • 1.5 GB RAM

 

Αποθηκευτικός χώρος

  • 8/16 GB
  • microSD, μέχρι και 128 GB (επίσημα)

 

Κάμερα

  • 13MP - 4128 x 3096 pixels, autofocus, LED flash
  • Εμπρόσθια κάμερα 5MP, LED flash

 

Συνδεσιμότητα

  • Wi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot, Bluetooth 4.1, Α-GPS/GLONASS, FM radio

 

Λειτουργικό σύστημα

  • Android OS, v5.1 (Lollipop)

 

Μπαταρία

  • Li-Ion 2600 mAh

 

Διαστάσεις

  • 142.1 x 71.8 x 7.9 mm

 

Βάρος

  • 146gr

 

Χρώματα

  • White, Black, Gold

Πηγή :

GSMArena

 

 

http://s9.postimg.org/44r8a5onv/image.jpg http://s9.postimg.org/5z42rwbob/image.jpg http://s9.postimg.org/he55a9dej/image.jpg http://s9.postimg.org/4lcfwlcez/image.jpg http://s9.postimg.org/odelvvnyz/image.jpg

Edited by Sofos_5
Ενημέρωση Θέματος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θελω να αλλαξω το lg l9 2 γιατι λαγκαρει εκνευριστικα και κοιταω για το j5.Στη φωτο για τη μπαταρια σε 21 ωρες εχει καταναλωσει το 30% και για το υπολοιπο 70% γραφει 19 ωρες χωρις να βλεπω χρηση τηλεφωνου η wifi.Μπορεις να ανεβασεις φωτο στο 15% να δω ποσες ωρες εβγαλε?Απο επιδοσεις εχει διαφορα από το lg?Αξιζει η αλλαγη η εάν φορτωθεί με εφαρμογες αρχιζει και αυτό να λαγκαρει?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα ένα μαύρο j5 και μπήκα κι εγώ στο club, πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές (ιδιαίτερα σε σχέση με τη μπουρούχα huawei honor 2) που έχω. Πολύ καλή διαχείριση μνήμης και ενέργειας, συμφωνώ σε όλα όσα γράφει ο haki, μόνη ένσταση η ένταση του ηχείου που θα ήθελα να είναι δυνατότερο.
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στην Samsung. Έτσι θα ξανακερδίσει μια κατηγορία που είχε χάσει.

 

Πιστεύω ότι από την νέα χρόνια θα δούμε τα Samsung όπως θα θέλαμε να είναι χρόνια τώρα.

Κατάλαβαν ότι δεν θα κρατηθούν χωρίς καλές τιμές επιτέλους σωστό software.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς καλοδούλευτο σε όλους....Παιδιά μια ερώτηση , αν γεμίσει η εσωτερική μνήμη μπορούμε να κάνουμε εγκατάσταση εφαρμογών στην sd ή τέλος εφαρμογές;;

Απο gps σε πραγματικές συνθήκες το δοκιμάσατε; Με ενδιαφέρει πολύ το τηλέφωνο αυτό να το πάρω αλλά με προβληματίζει κυρίως η εσωτερική μνήμη και επειδή θέλω GPS συνέχεια αν μπορείτε δώστε μου τα φώτα σας...

Edited by jimbean
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς καλοδούλευτο σε όλους....Παιδιά μια ερώτηση , αν γεμίσει η εσωτερική μνήμη μπορούμε να κάνουμε εγκατάσταση εφαρμογών στην sd ή τέλος εφαρμογές;;

Απο gps σε πραγματικές συνθήκες το δοκιμάσατε; Με ενδιαφέρει πολύ το τηλέφωνο αυτό να το πάρω αλλά με προβληματίζει κυρίως η εσωτερική μνήμη και επειδή θέλω GPS συνέχεια αν μπορείτε δώστε μου τα φώτα σας...

 

Εννοείται πως μεταφέρονται οι εφαρμογές στην sd, gps δεν δοκίμασα ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Συμφορουμιτες, ισχυει οτι δεν υπαρχει notification led; Κι αν ναι, με ποιον τροπο σε ενημερωνεσαι για π.χ. μια χαμενη κληση;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Ομολογουμενως δεν θα ελεγα οτι η ελλειψη ενος τοσο απλου feature απο το κινητο (και πολλα αλλα κινητα της αγορας) καλυπτεται "με τον καλυτερο τροπο" απο μια εφαρμογη που α) καταναλωνει μπαταρια οσο κι αν το κανεις και β) αισθητικα (προσωπικα φυσικα) μου φαινεται ασχημη. Αλλα περι ορεξεως κολοκυθοπιτα. Το κινητο φαινεται πολυ καλο και σε προσιτη τιμη, η ελλεψη led ομως ειναι στο οριο του deal breaker για εμενα. Κι αν ηταν για εμενα, κανενα προβλημα. Ειναι ομως για τη συζυγο που τα θελει ολα simple (καθολου παραλογο νομιζω :)) και τα χαρακτηριστικα του J5 ειναι καταπληκτικα, αλλα μια τοσο απλη ελλειψη θα την ξενισει. Οπως κι εμενα :)

 

Ευχαριστω για την απαντηση παντως, καλημερα σε ολους.

Link to comment
Share on other sites

έβαλαν φλας στη μπροστινή κάμερα για να τυφλώνεται η μούρη σου και να βγαίνεις σαν κινεζακι όταν τραβάς σελφι και δεν έβαλαν notification led που είναι χίλιες φορές πιο χρήσιμο:wacko:
Link to comment
Share on other sites

έβαλαν φλας στη μπροστινή κάμερα για να τυφλώνεται η μούρη σου και να βγαίνεις σαν κινεζακι όταν τραβάς σελφι και δεν έβαλαν notification led που είναι χίλιες φορές πιο χρήσιμο:wacko:

Εδώ έχεις απόλυτο δίκιο, αλλά μικρό το κακό.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ειμαι σε δίλλημα ! Μου προτείνεται αυτο η το a3 για καλυτερη κάμερα και πιο γρήγορο σερφάρισμα στο ιντερνετ χωρις να κολλάει ;
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ειμαι καινουργια στο forum και δεν απανταγε κανεις ! Αυτο που με προβληματίζει ειναι οτι εξωτερικά λόγω του μεταλλικού ειναι πιο ομορφο το α3 αλλα το j5 εχει μεγαλύτερη οθόνη και μπροστινό φλας κατι που ειναι πρωτάκουστο ! Το j5 ειναι ομορφο εξωτερικό σε χρυσό γιατι δεν το εχω δει απο κοντα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θέλω να πω..δείχνει ασχημα το πλαστικό του j5?

Link to comment
Share on other sites

αλλα το j5 εχει μεγαλύτερη οθόνη και μπροστινό φλας κατι που ειναι πρωτάκουστο !

 

ε οχι και πρωτάκουστο το μπροστινό φλας..

http://www.gsmarena.com/htc_desire_eye-pictures-6715.php

 

με διπλό κιόλας για φουλ γκαβομάρα

Link to comment
Share on other sites

Καλά συγνώμη το j5 έχει για default player μουσικής αυτο της Google? Δεν έχει αλλο?

 

Οχι δεν έχει, αλλά κατεβάζεις όποιον θέλεις πολύ εύκολα...

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν έχει, αλλά κατεβάζεις όποιον θέλεις πολύ εύκολα...

Εννοείται απλά απόρησα που έχει μόνο της google.

 

 

Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με το viber; Αρκετές φορές δεν μου έρχονται τα μηνύματα (με κλειστή οθονη) παρα μονο αν μπω εγώ στο application.

Τότε τα "φορτωνει" και εμφανίζονται όλα κανονικα! Σαν να διακόπτει την παροχή WiFi. (δεν έχω περάσει greenify)

Το έχω κάνει reboot. Έσβησα και ξαναπερασα την εφαρμογή. Τίποτα. Ξέρεις κανείς τι παιζει;

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται απλά απόρησα που έχει μόνο της google.

 

 

Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με το viber; Αρκετές φορές δεν μου έρχονται τα μηνύματα (με κλειστή οθονη) παρα μονο αν μπω εγώ στο application.

Τότε τα "φορτωνει" και εμφανίζονται όλα κανονικα! Σαν να διακόπτει την παροχή WiFi. (δεν έχω περάσει greenify)

Το έχω κάνει reboot. Έσβησα και ξαναπερασα την εφαρμογή. Τίποτα. Ξέρεις κανείς τι παιζει;

Καταρχήν κοίταξε μήπως έχεις κάποια άλλη εφαρμογή τύπου Greenify η οποία ανά τακτά χρονικά διαστήματα κλείνει τις εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο.

Έπειτα μπορείς να ελέγξεις και τις ρυθμίσεις του Wi-Fi (για προχωρημένους, Διατηρήστε το Wi-Fi ενεργοποιημένο κατά την κατάσταση..) και να σιγουρευτείς πως επιλεγμένη είναι η επιλογή "Πάντα".

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν κοίταξε μήπως έχεις κάποια άλλη εφαρμογή τύπου Greenify η οποία ανά τακτά χρονικά διαστήματα κλείνει τις εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο.

Έπειτα μπορείς να ελέγξεις και τις ρυθμίσεις του Wi-Fi (για προχωρημένους, Διατηρήστε το Wi-Fi ενεργοποιημένο κατά την κατάσταση..) και να σιγουρευτείς πως επιλεγμένη είναι η επιλογή "Πάντα".

Δεν έχω περάσει εγω κάποια εφαρμογή αντίστοιχη του greenify. Υπάρχει περίπτωση να έχει by default η συσκευή καποια; Δεν βρήκα κάποια.

Κανονικά στην επιλογή "παντα" ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει μια εφαρμογή αντίστοιχη του greenify και παρότι έχει "υποψήφιο" το viber σε αυτές, δεν το έχει ενεργοποιημένο για κλείσιμο. Αντιμετωπίζει κανείς άλλος παρόμοιο προβλημα; Μονο σε αυτό το πρόγραμμα το κάνει, στα υπόλοιπα όλα κανονικότατα λειτουργεί
Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου κάποια πρόταση γιατί είμαι νέος Android.

Από εδώ μέσα μου πρότειναν το phonograph και έμεινα ευχαριστημένος. Τσέκαρε το. Δωρεάν χωρίς διαφημίσεις

Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπίζει κανείς παρόμοιο πρόβλημα . Οταν γράφω μηνυμα δεν μπορώ να απενεργοποιήσω τα CAPS LOCK . αυτό συμβαίνει μονο όταν χρησιμοποιώ την ελληνική γλώσσα
:cool: i like my solar system :cool:
Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπίζει κανείς παρόμοιο πρόβλημα . Οταν γράφω μηνυμα δεν μπορώ να απενεργοποιήσω τα CAPS LOCK . αυτό συμβαίνει μονο όταν χρησιμοποιώ την ελληνική γλώσσα

 

Διπλό χτύπημα στο βελάκι.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχει να κάνει με τους unicode χαρακτήρες και το gsm standard στις ρυθμίσεις μηνυμάτων. Εάν είναι gsm standard γράφεις μόνο κεφαλαία 160 χαρακτήρες και δεν μπορείς να απενεργοποιήσεις το CAPS LOCK
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...