Jump to content

Ulefone Paris


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιστεύω ότι το θέμα της μπαταρίας το εμπεδώσαμε στα δεκάδες προηγούμενα ποστ και μπορούμε να πάμε παρακάτω.Δεν είναι τόσο τραγικό θέμα για κάποιον που το θέλει για κανονική χρήση (και ναι,3g/wifi ανοιχτά όλη μέρα,δεν είναι κανονική χρήση).Είναι πρόβλημα η μπαταρία για κάποιον που το χρησιμοποιεί πολύ,όπως εγώ,αλλά και πάλι 1 μέρα περίπου τη βγάζει.

Από κει και πέρα,έγω έχω παρατηρήσει μόνο ένα θέμα με το wifi,που συνδέεται και μετά αν φύγεις μακρυά και ξαναγυρίσεις,δε ξανασυνδέεται,παρά μόνο αν κλείσεις και ανοίξεις ξανά το wifi.

Επίσης,με το flip cover,ενώ μπορείς να δεχτείς την κλήση από το πορτάκι,ζορίζεται,μια το κάνει και μία όχι.Ασήμαντο,απλά το καταγράφω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 408
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έχω κάνει restore πάνω από 4 φορές.Δεν αλλάζει τίποτα.Αυτή τη στιγμή του έκανα reboot γιατί δεν συνδεόταν στο WiFi και περιμένω 7 λεπτά για να ανοίξει.Μάλλον θα βγάλω πάλι την μπαταρία.Εχω την εντύπωση οτι τα τηλέφωνα που πουλήσανε σαν προσφορά στα 110-120 ευρώ και δίνανε μαζί την θήκη και την γυάλινη προστασία οθόνης ήταν προβληματικά. Edited by Cosin
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει restore πάνω από 4 φορές.Δεν αλλάζει τίποτα.Αυτή τη στιγμή του έκανα reboot γιατί δεν συνδεόταν στο WiFi και περιμένω 7 λεπτά για να ανοίξει.Μάλλον θα βγάλω πάλι την μπαταρία.Εχω την εντύπωση οτι τα τηλέφωνα που πουλήσανε σαν προσφορά στα 110-120 ευρώ και δίνανε μαζί την θήκη και την γυάλινη προστασία οθόνης ήταν προβληματικά.

 

Δεν νομίζω να ισχύει αυτό που λες. Απλά σου έκατσε στραβή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα, σε όλη την παρέα...Μήπως μπορείτε να μου δώσετε οδηγίες για το πως μπορώ να επιλέγω την κάρτα sim που επιθυμώ, για να κάνω μια συγκεκριμένη κλήση; Edited by Christz3
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα....μετα απο ενα μηνα αναμονης ηρθε το κινητο στα χερια μου...η πρωτη παρατηρηση που εχω να κανω για την ωρα μετα απο 4 μερες χρησης εχει να κανει με την μπαταρια που εχει γινει τοσος λογος.αφου φορτησα το κινητο στο 100% αρχισα να το δουλευω για να δω ποσο κραταει η μπαταρια.με ανοιχτο το wifi ολη την ωρα, κατεβασμα εφαρμογων συν τα 2 updates του λογισμικου (συνολικα χρηση ιντερνετ 6-7 ωρες) και μια ωρα τηλεφωνα το κινητο τελικα εσβησε μετα απο 21 ωρες.μετα απο 3.5 ωρες φορτισης την επομενη μερα με χρηση ιντερνετ καμια ωρα και τηλεφωνα περιπου κανα μισαωρο και με battery drain σε stanby να μου δειχνει μεταξυ 30-50% η μπαταρια κρατησε 45 ωρες....τωρα απο κει κ περα αν καποιος το θελει για παιχνιδια ή για να μιλαει με τις ωρες δεν το εχω τεσταρει κ δεν ξερω ποσο θα αντεξει.για μια μεση χρηση παντως η μπαταρια βγαζει ανετα την μερα.τωρα το οτι δεν εχει πυξιδα ή το οτι δεν σβηνει το led οταν φορτιζει πληρως κ καποια αλλα που εχω ακουσει δεν με απασχολουν ιδιαιτερα.για τα δικα μου γουστα, τον χρονο που το χρησημοποιω και τα 105 ευρω που το πηρα ειναι μια χαρα.θεμα με το wifi να πρεπει να ξανακανω συνδεση οταν απομακρυνομαι απο το ρουτερ δεν ειχα.αν βεβαια παρουσιασει θεματακια σε 1,2 βδομαδες 1 μηνα κλπ εδω ειμαι για να τα πω.

μια ερωτηση εχω σε κατι που δεν μπορω να βρω αν ξερει καποιος.οταν πηγαινω στις επαφες και επιλεξω καποιο νουμερο που θελω δεν μου εχει επιλογη για να βαλω ηχο κλησης οπως εκανα σε αλλα κινητα android που ειχα.αν ξερει καποιος οτι γινεται ας μας πει τον τροπο...ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλά, μην μπαίνετε στο κόπο! ΤΟ ΒΡΗΚΑ!!!

 

Φίλε σορυ αλλα δεν εχω φορτώσει ποτέ 2 κάρτες. Άλλοι ξέρουν αλλά μόνο για το battery drain λένε.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα....μετα απο ενα μηνα αναμονης ηρθε το κινητο στα χερια μου...η πρωτη παρατηρηση που εχω να κανω για την ωρα μετα απο 4 μερες χρησης εχει να κανει με την μπαταρια που εχει γινει τοσος λογος.αφου φορτησα το κινητο στο 100% αρχισα να το δουλευω για να δω ποσο κραταει η μπαταρια.με ανοιχτο το wifi ολη την ωρα, κατεβασμα εφαρμογων συν τα 2 updates του λογισμικου (συνολικα χρηση ιντερνετ 6-7 ωρες) και μια ωρα τηλεφωνα το κινητο τελικα εσβησε μετα απο 21 ωρες.μετα απο 3.5 ωρες φορτισης την επομενη μερα με χρηση ιντερνετ καμια ωρα και τηλεφωνα περιπου κανα μισαωρο και με battery drain σε stanby να μου δειχνει μεταξυ 30-50% η μπαταρια κρατησε 45 ωρες....τωρα απο κει κ περα αν καποιος το θελει για παιχνιδια ή για να μιλαει με τις ωρες δεν το εχω τεσταρει κ δεν ξερω ποσο θα αντεξει.για μια μεση χρηση παντως η μπαταρια βγαζει ανετα την μερα.τωρα το οτι δεν εχει πυξιδα ή το οτι δεν σβηνει το led οταν φορτιζει πληρως κ καποια αλλα που εχω ακουσει δεν με απασχολουν ιδιαιτερα.για τα δικα μου γουστα, τον χρονο που το χρησημοποιω και τα 105 ευρω που το πηρα ειναι μια χαρα.θεμα με το wifi να πρεπει να ξανακανω συνδεση οταν απομακρυνομαι απο το ρουτερ δεν ειχα.αν βεβαια παρουσιασει θεματακια σε 1,2 βδομαδες 1 μηνα κλπ εδω ειμαι για να τα πω.

μια ερωτηση εχω σε κατι που δεν μπορω να βρω αν ξερει καποιος.οταν πηγαινω στις επαφες και επιλεξω καποιο νουμερο που θελω δεν μου εχει επιλογη για να βαλω ηχο κλησης οπως εκανα σε αλλα κινητα android που ειχα.αν ξερει καποιος οτι γινεται ας μας πει τον τροπο...ευχαριστω!!!

 

+1 για την περιγραφή

 

Πας στην επεξεργασία επαφής και πατάς τις 3 τελίτσες πάνω δεξιά. Εκεί σου βγάζει "ήχος κλήσης".

Link to comment
Share on other sites

+1 για την περιγραφή

 

Πας στην επεξεργασία επαφής και πατάς τις 3 τελίτσες πάνω δεξιά. Εκεί σου βγάζει "ήχος κλήσης".

 

να σαι καλα φιλε...εγω παταγα τις 3 τελιτσες που εχει δεξια απο την επεξεργασια απο συνηθεια με τα προηγουμενα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα....μετα απο ενα μηνα αναμονης ηρθε το κινητο στα χερια μου...η πρωτη παρατηρηση που εχω να κανω για την ωρα μετα απο 4 μερες χρησης εχει να κανει με την μπαταρια που εχει γινει τοσος λογος.αφου φορτησα το κινητο στο 100% αρχισα να το δουλευω για να δω ποσο κραταει η μπαταρια.με ανοιχτο το wifi ολη την ωρα, κατεβασμα εφαρμογων συν τα 2 updates του λογισμικου (συνολικα χρηση ιντερνετ 6-7 ωρες) και μια ωρα τηλεφωνα το κινητο τελικα εσβησε μετα απο 21 ωρες.μετα απο 3.5 ωρες φορτισης την επομενη μερα με χρηση ιντερνετ καμια ωρα και τηλεφωνα περιπου κανα μισαωρο και με battery drain σε stanby να μου δειχνει μεταξυ 30-50% η μπαταρια κρατησε 45 ωρες....τωρα απο κει κ περα αν καποιος το θελει για παιχνιδια ή για να μιλαει με τις ωρες δεν το εχω τεσταρει κ δεν ξερω ποσο θα αντεξει.για μια μεση χρηση παντως η μπαταρια βγαζει ανετα την μερα.τωρα το οτι δεν εχει πυξιδα ή το οτι δεν σβηνει το led οταν φορτιζει πληρως κ καποια αλλα που εχω ακουσει δεν με απασχολουν ιδιαιτερα.για τα δικα μου γουστα, τον χρονο που το χρησημοποιω και τα 105 ευρω που το πηρα ειναι μια χαρα.θεμα με το wifi να πρεπει να ξανακανω συνδεση οταν απομακρυνομαι απο το ρουτερ δεν ειχα.αν βεβαια παρουσιασει θεματακια σε 1,2 βδομαδες 1 μηνα κλπ εδω ειμαι για να τα πω.

μια ερωτηση εχω σε κατι που δεν μπορω να βρω αν ξερει καποιος.οταν πηγαινω στις επαφες και επιλεξω καποιο νουμερο που θελω δεν μου εχει επιλογη για να βαλω ηχο κλησης οπως εκανα σε αλλα κινητα android που ειχα.αν ξερει καποιος οτι γινεται ας μας πει τον τροπο...ευχαριστω!!!

 

3.5 ώρες φόρτιση !!!! και standby 30-50% τα είπες όλα.... Τα 2 μεγάλα προβλήματα του κινητού... Αλλά έχουν standby 3% σε 2 μέρες. Μάλλον ακόμα δεν έχετε καταλάβει που έχει πρόβλημα το τηλέφωνο. Πόσες ώρες ανοιχτή οθόνη είχες; πόσο % ρούφηξε το τηλέφωνο όταν ήταν standby; έτσι θα καταλάβεις. 30 με 50% σε standby και κράτησε 45 ώρες λίγο χλωμό πάντως. Ένα screenshot θα με έπειθε . Αυτό ζητάω άλλα κάνεις δεν έδωσε αποδείξεις ώστε να πω οκ παιδιά έχετε δίκιο έχω λάθος......

Edited by goregr
Link to comment
Share on other sites

3.5 ώρες φόρτιση !!!! και standby 30-50% τα είπες όλα.... Τα 2 μεγάλα προβλήματα του κινητού... Αλλά έχουν standby 3% σε 2 μέρες. Μάλλον ακόμα δεν έχετε καταλάβει που έχει πρόβλημα το τηλέφωνο. Πόσες ώρες ανοιχτή οθόνη είχες; πόσο % ρούφηξε το τηλέφωνο όταν ήταν standby; έτσι θα καταλάβεις. 30 με 50% σε standby και κράτησε 45 ώρες λίγο χλωμό πάντως. Ένα screenshot θα με έπειθε . Αυτό ζητάω άλλα κάνεις δεν έδωσε αποδείξεις ώστε να πω οκ παιδιά έχετε δίκιο έχω λάθος......

Από τη στιγμή που το έχει παραδεχτεί ή Ulefone δεν υπάρχει θέμα αμφισβήτησης αλλά θα ήταν καλο για αυτούς που ενδιαφέρονται καποιο screenshot για τη συσκευή και το screen on time καθώς θα βοηθούσε να καταλάβουν ανάλογα με τη χρήση που κάνει ο καθενας...

Edited by madman099
Link to comment
Share on other sites

root έχουμε;

Επαναλαμβάνω κάτι γνωστό βέβαια (sorry), αλλά για μια στις τόσες που μπορεί να σου έχει διαφύγει,

το root θα εμποδίσει το τηλέφωνο να κατεβάσει ενημερώσεις από την Ulefone στο μέλλον.

Και καθώς η Ulefone βγάζει ενημερώσεις γι' αυτό (και φαίνονται να χρειάζονται - η συσκευή έχει ακόμα θέματα για επίλυση, με μάλλον πιο σημαντικό τη διαχείριση της μπαταρίας), ζυγίζεις τα υπέρ και τα κατά πριν κάνεις root...

 

Εναλλακτικά, ρίχνεις μια ματιά στο xda-developers.com για "systemless root", αλλά απ' ό,τι καταλαβαίνω η όλη διαδικασία είναι ακόμα καινούρια / πειραματική και έχει τα ρίσκα της (και θέλει και αρκετό σκάλισμα, από τα λίγα που διάβασα)...

Link to comment
Share on other sites

Thanks παιδιά!Ναι,δε σκοπεύω να το κάνω root από τώρα,αλλά ήθελα να δώ μήπως το έχει κάνει άλλος,να έχω μια ιδέα! :)
Link to comment
Share on other sites

"There are 2 good pieces of news today. The first is the 5th update for Ulefone Paris to be released this or next week. And the other….. You’ll be able to experience Android 6.0 on both Ulefone Paris and Paris X.

 

link : http://blog.ulefone.com/in-march-lets-taste-the-marshmallow-at-paris/

 

Ωραία, επειδή το πιο ενεργοβόρο να ΄ναι το standby και να ξεπερνά την οθόνη είναι τραγικό!Ελπίζω αυτό να το διορθώσουν και να βελτιώσουν το χρόνο φόρτησης.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ένα update μετά από καιρό που το έχω.

Απολαμβάνω την απίστευτη απόκριση και ταχύτητα που έχει. Η μπαταρία του το βράδυ είναι μονίμως πάνω απο 30% με μέση χρήση ( μία ώρα τηλέφωνα, wifi ανοιχτό όλη μέρα, bt, φωτεινότητα στη μέση, 1-2 ώρες 4g κα τυπικό σερφάρισμα, e-mail κτλ.). Ανοίγει τα πάντα σφαίρα, βλέπω youtube χωρίς παύσεις και δεν χάνει το wifi. Είμαι παρα πολύ ευχαριστημένος. Διαβάζω και ότι η ulefone θα συνεχιζει να βγάζει updates.

Τα μόνα μου παράπονα, ένα άσπρο στίγμα στην οθόνη και το ότι το πέσιμο από τα χέρια, εξ αιτίας της λαθος επιλογης υλικού στο πίσω καπάκι, συνεχίζεται.

Edited by face
Link to comment
Share on other sites

Ένα update μετά από καιρό που το έχω.

Απολαμβάνω την απίστευτη απόκριση και ταχύτητα που έχει. Η μπαταρία του το βράδυ είναι μονίμως πάνω απο 30% με μέση χρήση ( μία ώρα τηλέφωνα, wifi ανοιχτό όλη μέρα, bt, φωτεινότητα στη μέση, 1-2 ώρες 4g κα τυπικό σερφάρισμα, e-mail κτλ.). Ανοίγει τα πάντα σφαίρα, βλέπω youtube χωρίς παύσεις και δεν χάνει το wifi. Είμαι παρα πολύ ευχαριστημένος. Διαβάζω και ότι η ulefone θα συνεχιζει να βγάζει updates.

Τα μόνα μου παράπονα, ένα άσπρο στίγμα στην οθόνη και το ότι το πέσιμο από τα χέρια, εξ αιτίας της λαθος επιλογης υλικού στο πίσω καπάκι, συνεχίζεται.

Το άσπρο στίγμα είναι σε όλα μάλλον. Νόμιζα ότι δεν το είχε το δικό μου αλλά άνοιξα τέρμα φωτεινότητα και έβαλα άσπρο background και τελικά το έχει. Τουλάχιστον σε εμένα σχεδόν δεν φαίνεται είμαι τυχερός γιατί αλλά που έχω δει φαίνεται αρκετά. Από τα χέρια αν και γλιστράει όσο το είχα γιατί τώρα το έχω παρατηρήσει δεν μου είχε πέσει ποτέ. Απόκριση οθόνης δεν θα την έλεγα και απίστευτη μιας και έχει αρκετά άκυρα πατήματα όπως έχουν αναφέρει και άλλα άτομα. Ας ελπίσουμε ότι το update θα έχει λόγο ύπαρξης γιατί τα άλλα που είχε βγάλει ήταν ανούσια ιδικά το τελευταίο.... Η εταιρεία μας δουλεύει λίγο. Είπε ότι έβγαλε τον browser που είχε μέσα. Στην ουσία τον έκρυψε. Κάντε ένα restore και ακόμα και μετά το update ως δια μαγείας θα έχετε ξανά τον browser.... Α ρε κινεζακια όλο απατεωνιές κάνετε. Για την ώρα το Paris το τρωει η σκόνη μιας και έχω το Samsung j5 dual. Απογοήτευση.....

Edited by goregr
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα μια ανούσια ενημέρωση. Τι λέει ότι φτιάχνει;

1) Σβήνει ξανά τον u browser που είχε πει ψέμματα ότι τον έσβησε σε προηγούμενο update..... Απίστευτη εταιρεία...

2) Φτιάχνει λέει το animation....

3) Φτιάχνει το πρόβλημα στα notifications όταν είχες στο κινητό την γνήσια θήκη με το active flip cover.

 

Αυτά τα σπουδαία έφτιαξε ΑΝ τα έφτιαξε.

Αντί να κάτσει να φτιάξει τα μεγάλα προβλήματα που έχει τηλεφωνο βγάζει ανούσια updates....

Edited by goregr
Link to comment
Share on other sites

για να ειμαστε κ στο θεμα, το update μπαινει απο πανω κανονικα χωρις να χαθει κατι ετσι?

ναι το update μπαινει απο πανω κανονικα χωρις να χαθει κατι

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία ποστ αφαιρέθηκαν. Παρακαλάω συνεχίστε χωρίς προσωπικές αντιπαραθέσεις και στα της συσκευής. Για συγκρίσεις υπάρχει η ανάλογο ενότητα.
Link to comment
Share on other sites

ετσι για την ιστορια στο ποστ 224 ειπες φιλε goregr πως δεν ασχοληθεις ξανα με το κινητο

"Αυτα απο εμενα , δεν θα ασχοληθω πλεον με το ulefone."

 

μετα απο 2+ βδομαδες χρησης απτην γυναικα, ναι θα το ξαναεπαιρνα με κλειστα ματια. ταχυτατο, πανεμορφο, καλη μπαταρια, πολυ καλη καμερα, χωρις μισο λαγκ στην χρηση...και λενε θα παρει κ το 6αρι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...