Jump to content

Xiaomi Mi 4C


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαν δεν υπάρχει καμία λύση που μπορεί να βρεθεί από εμάς.

Το πρόβλημα αν καταφέρεις εσύ και το λύσεις υπάρχει πολύς κόσμος που περιμένει για λύση. Αυτά πάντως που λες δεν δουλεύουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν έχω προσέξει να συμβαίνει κάτι και τέτοιο στο δικό μού. Θα το παρακολουθησω όμως.

Θέλω να ρωτησω κάτι άλλο.

Μπορούμε να βάλουμε την συσκευή σε deep sleep τουλάχιστον να κλείνει το wifi όταν ή οθόνη δεν είναι ανοιχτή;; Μέσα από τις ρυθμίσεις που αλλαξα δεν είδα κάποια διαφορά. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος ή αυτό θα γίνεται μόνο στην 6.0 marsal

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω προσέξει να συμβαίνει κάτι και τέτοιο στο δικό μού. Θα το παρακολουθησω όμως.

Θέλω να ρωτησω κάτι άλλο.

Μπορούμε να βάλουμε την συσκευή σε deep sleep τουλάχιστον να κλείνει το wifi όταν ή οθόνη δεν είναι ανοιχτή;; Μέσα από τις ρυθμίσεις που αλλαξα δεν είδα κάποια διαφορά. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος ή αυτό θα γίνεται μόνο στην 6.0 marsal

Ίσως αν απενεργοποιήσεις από τις προχωρημένες ρυθμίσεις του wifi την επιλογη "σάρωση πάντα στην διάθεση σας" θα δεις διάφορα. Και κυρίως στην αυτονομία!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πως λυνεται το θεμα με τα notification ρε παιδια?Ειδικα με facebook και messenger!Δεν εχω την ελληνικη rom βεβαια,αλλα τοσο μεγαλο προβλημα και με την "μαμισια"?
Link to comment
Share on other sites

Ίσως αν απενεργοποιήσεις από τις προχωρημένες ρυθμίσεις του wifi την επιλογη "σάρωση πάντα στην διάθεση σας" θα δεις διάφορα. Και κυρίως στην αυτονομία!

Το έχω δοκιμάσει αυτό που λες και διαπίστωσα ότι δεν απενεργοποιητε το wifi. Ίσως να είναι θέμα Ρομ αλλά ίσως και όχι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια περαστε την 7.1.6 stable απο smiui και θα ειστε αρχοντες(απο προσωπικη εμπειρια μιλαω το κινητο δουλευει στην εντελεια)
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος που πήρε πρόσφατα το κινητό να μου προτείνει σάιτ αξιόπιστο και οικονομικό για την 3GB έκδοση του κινητού; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος που πήρε πρόσφατα το κινητό να μου προτείνει σάιτ αξιόπιστο και οικονομικό για την 3GB έκδοση του κινητού; Ευχαριστώ.

Everbuying πηρα δυο κινητα του τελευταιους δυο μηνες με παραδοση σε λιγοτερο απο 20 μερες

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απενεργοποιήσει το edge control; Αν όχι κάνε το... Αν δεν αλλάξει τίποτα δοκίμασε touch screen calibration να κάνεις...

 

πως γινετε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

πως γινετε αυτο?

Γράψε αυτό τον κωδικό στο dialer *#*#64663#*#* . Παρεμπιπτόντως ελέγχοντας την οθόνη με τα δύο δάχτυλα ήταν άψογη... Δεν είχε πρόβλημα. Τέλος, για αγορά προτείνω το vickmall. Μπορεί να είναι 5 με 10 δολάρια ακριβότερο από τα άλλα καταστήματα άλλα παρέλαβα την συσκευή την 9η ημέρα από την παραγγελία μου και επιπλέον τα δώρα που δίνει αξίζουν τα 5 ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα περασα στην συσκευη την προτελευταια stable για να την δοκιμασω. Εχει κανεις εμπειρια να μου πει σε σχεση με τις dev σε θεματα αυτονομιας τι παιζει?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα περασα στην συσκευη την προτελευταια stable για να την δοκιμασω. Εχει κανεις εμπειρια να μου πει σε σχεση με τις dev σε θεματα αυτονομιας τι παιζει?

 

Και εγώ πήγα από την τελευταία dev στην προτελευταία stable - την τελευταία δεν μου την περνούσε. Έχει δύο μέρες που την πέρασα και μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος. Χωρίς bug και πολύ καλή αυτονομία, καλύτερη μέχρι στιγμής από τις dev.

Edited by nikos61
Link to comment
Share on other sites

Γράψε αυτό τον κωδικό στο dialer *#*#64663#*#* . Παρεμπιπτόντως ελέγχοντας την οθόνη με τα δύο δάχτυλα ήταν άψογη... Δεν είχε πρόβλημα.

 

το βρηκα αυτο αλλα.

1.πως την ελενχεις?

2.γραφοντας με τα δυο δακτυλα? με το ενα ? και τη πρεπει να δειχνει?

3.για να την καλιμπραρο δεν μου βγαζει κατι.οταν παταω το αριστερο κουμπι μου

βγαζει μονο πετυχε- απετυχε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως λυνεται το θεμα με τα notification ρε παιδια?Ειδικα με facebook και messenger!Δεν εχω την ελληνικη rom βεβαια,αλλα τοσο μεγαλο προβλημα και με την "μαμισια"?

 

εγω δεν εχω προβληαμ με τα notifiction πουθενα.και face +mess +gmail.

 

Παιδια περαστε την 7.1.6 stable απο smiui και θα ειστε αρχοντες(απο προσωπικη εμπειρια μιλαω το κινητο δουλευει στην εντελεια)

 

εχω την τελαιυτεα ελληνικη gtv 6.1.28 και μπορω να πω ειναι πολυ καλη.

Link to comment
Share on other sites

το βρηκα αυτο αλλα.

1.πως την ελενχεις?

2.γραφοντας με τα δυο δακτυλα? με το ενα ? και τη πρεπει να δειχνει?

3.για να την καλιμπραρο δεν μου βγαζει κατι.οταν παταω το αριστερο κουμπι μου

βγαζει μονο πετυχε- απετυχε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

εγω δεν εχω προβληαμ με τα notifiction πουθενα.και face +mess +gmail.

 

 

 

εχω την τελαιυτεα ελληνικη gtv 6.1.28 και μπορω να πω ειναι πολυ καλη.

1. Είναι το 11. Touch sensor.

2. Το 1 δάχτυλο το μετακινείς επάνω στην οθόνη και με το άλλο κάνεις το περίγραμμα της οθόνης σου...

 

Η τελευταία gtv dev είναι εξαιρετική... Απίστευτη μπαταρία 2.5 ώρες οθόνη, 30 λεπτά mortal kombat x, 20 λεπτά monument valley, 28 λεπτά κλήση, και 1.5 ώρα chrome με ανοιχτά Wi-Fi και οθόνη στο αυτόματο και υπόλοιπο 46% μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για tempered glass πήρατε Nillkin ή κάνει και το φτηνότερο που βρίσκω στο everbuying;

Χρησιμοποιώ το tempered glass που είχε δώρο το vickmall... Δεν είναι καλό αλλά ούτε και κακό... Έχω και Nillkin (τα οποία σκοπεύω να τα χρησιμοποιήσω όταν καταστραφεί το δωρεάν tempered glass) τα οποία είναι πραγματικά απίστευτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το tempered glass που είχε δώρο το vickmall... Δεν είναι καλό αλλά ούτε και κακό... Έχω και Nillkin (τα οποία σκοπεύω να τα χρησιμοποιήσω όταν καταστραφεί το δωρεάν tempered glass) τα οποία είναι πραγματικά απίστευτα!!!

 

Όταν λες δεν είναι καλό;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση επάνω σε αυτό. Ή διαφορά στο ποιοτικό ποιά είναι μπορείς να μου πεις γιατί ενδιαφερομαι και εγώ. Ας πούμε γλιστράει το δάχτυλο ή όχι; Γιατί σε αυτό του vickmall δεν γλιστράει και πολύ το δάχτυλο αν και κάποιο άλλο πρόβλημα δεν αντιμετωπισα.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση επάνω σε αυτό. Ή διαφορά στο ποιοτικό ποιά είναι μπορείς να μου πεις γιατί ενδιαφερομαι και εγώ. Ας πούμε γλιστράει το δάχτυλο ή όχι; Γιατί σε αυτό του vickmall δεν γλιστράει και πολύ το δάχτυλο αν και κάποιο άλλο πρόβλημα δεν αντιμετωπισα.

 

σ εμενα απο το vickmal νομιζω οτι δεν εχει καλη αποκριση.θελει λιγο καλυτερο πατημα.θα παραγγειλω film να βαλω.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ποια ελληνική GTV rom έχει διαχείριση κατανάλωση της μπαταρίας? Έχω βάλει την τελευταία xiaomi-miui-hellas-5.1_libra_GTV-6.1.28 αλλά δεν είμαι ευχαριστημένος από την μπαταρία της. Ενώ το τηλέφωνο είναι γενικά πολύ δυνατό. Έχετε να προτείνετε καμία άλλη;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ποια ελληνική GTV rom έχει διαχείριση κατανάλωση της μπαταρίας? Έχω βάλει την τελευταία xiaomi-miui-hellas-5.1_libra_GTV-6.1.28 αλλά δεν είμαι ευχαριστημένος από την μπαταρία της. Ενώ το τηλέφωνο είναι γενικά πολύ δυνατό. Έχετε να προτείνετε καμία άλλη;

 

Εγω προσωπικα εχω φλασαρει την 7.0.15 stable και περιμενω αποτελεσματα τις επομενες ημερες. Η gtv που χρησιμοποιεις οντως δεν εχει καλη διαχειριση. Την καλυτερη αυτονομια θυμαμαι για την συσκευη μας την ειχα συναντησει στις 5.12.24 και 5.12.31.

 

Παντως γενικοτερα εχω την εντυπωση οτι η συσκευη αυτη δεν ειναι οτι το καλυτερο στον τομεα της αυτονομιας και αυτο παντα σε συγκριση με ενα mi4 που ειχα στα χερια μου παλιοτερα που εφτανε τις 5 ωρες ενεργης οθονης και ειχε ακομα υπολοιπο 40%, κατι που δεν εχω δει ποτε με το mi4c!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα δοκιμασω αυτές που αναφέρεις μπας και πάει καλύτερα το πράγμα... Φαντάζομαι μπορώ να φλασαρω τη παλαιότερη χωρίς full wipe ε; Εαν δεις τη stable και έχει καλή διαχείριση μπαταρίας και γενικά είναι απροβληματιστη, ενημέρωσε μας και εδώ μπας και μεταπηδησουμε..!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα δοκιμασω αυτές που αναφέρεις μπας και πάει καλύτερα το πράγμα... Φαντάζομαι μπορώ να φλασαρω τη παλαιότερη χωρίς full wipe ε; Εαν δεις τη stable και έχει καλή διαχείριση μπαταρίας και γενικά είναι απροβληματιστη, ενημέρωσε μας και εδώ μπας και μεταπηδησουμε..!! ;)

Εγω μια φορα που ειχα προσπαθησει να μεταπηδησω απο ελληνικη dev σε πιο προηγουμενη ελληνικη dev ειχα προβληματα και εκανα αναγκαστικα full wipe. Κατα τ αλλα dalvik cache και wipe cache ειναι απαραιτητα. Αν δεις οτι εχεις και συ προβληματα θα χρειαστει ενα formatακι.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ποια ελληνική GTV rom έχει διαχείριση κατανάλωση της μπαταρίας? Έχω βάλει την τελευταία xiaomi-miui-hellas-5.1_libra_GTV-6.1.28 αλλά δεν είμαι ευχαριστημένος από την μπαταρία της. Ενώ το τηλέφωνο είναι γενικά πολύ δυνατό. Έχετε να προτείνετε καμία άλλη;

 

Εγώ έχω την 6.1.21. Έχω βγάλει 4:30 ώρες οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...