Jump to content

Xiaomi Mi 4C


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει ελεγξει καποιος απο αυτους που παραγγειλανε τελος της προηγουμενης εβδομαδας? Ακομα μου εχει μεινει το tracking οτι απλα ενημερωθηκαν για το pickup αλλα πιθανοτατα δεν εχει γινει... Εσας?
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μπορεί κάποιος να μου πε την διαδικασία να αλλάξω rom γιατί δεν δουλεύει το miui.gr

 

Εγώ φίλε μου ακολούθησα αυτόν εδώ τον οδηγό και έπαιξε κανονικά

Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε μου ακολούθησα αυτόν εδώ τον οδηγό και έπαιξε κανονικά

 

δεν ανοίγει ο σύνδεσμος ...

 

edit: Αλλαξ πρωτόκολλο και μπήκε. θενξ

Edited by Xasta11
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Ας τιμήσουμε και ένα πατριώτη... :)

Xiaomi MI4c Greek unboxing

 

Το μόνο λάθος, παρουσιάζει ένα κινητό αλλά δεν έχει μάθει το πως προφέρεται η εταιρεία. :P

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Edited by Xasta11
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

stable ελληνική rom για το mi4c δεν υπάρχει ακόμα σωστά?

 

Αυτές τις ημέρες βγαίνει stable v7 για αρκετές συσκευές αλλά το mi4c δεν είναι μέσα.

Λογικά απο Νοέμβριο τώρα..

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις ημέρες βγαίνει stable v7 για αρκετές συσκευές αλλά το mi4c δεν είναι μέσα.

Λογικά απο Νοέμβριο τώρα..

 

Την φοράει ήδη αν δεν κάνω λάθος, φαίνεται στο βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

σύμφωνα με τον οδηγό αλλαγής στην ελληνική ROM και αφού ακολουθώ όλα τα βήματα είμαι στο μενού του twrp...αφού επιλέγω τον φάκελο της νέας rom μου λέει Install image...και μετά μου έχει να επιλέξω 'Select Partition to Flash Image' ανάμεσα σε Boot και Recovery...λογικά επιλέγουμε το boot σωστα?
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ εντυπώσεις. Έχω το μοντέλο 3/32.

 

Το κινητό ήρθε με προεγκατεστημενη την stable 7.0.4.0. Πολύ bug. Πέρασα μετά την τελευταία ελληνική dev rom και το κινητό άλλαξε εντελώς. Η ελεύθερη ραμ σχεδόν διπλασιάστηκε. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από την συσκευή.

Sot μετά από δύο φορτίσεις περίπου στο 5ωρο, με όλα ανοιχτά και χρήση κυρίως social media. Τηλέφωνα περίπου μισή ώρα.

- η οθόνη στην αφή δεν είναι τέλεια. Με την άκρη του δαχτυλου και με πολύ μικρή πίεση δεν νιώθει η οθόνη άγγιγμα.

- οθόνη ψυχρή. Λογικό όμως γιατί δεν έχει amoled.

- δύναμη WiFi, gps πολύ καλή.

- με δεδομένα μόνο το κινητό, και σερφαρισμα ανεβάζει αρκετά θερμοκρασία. Όχι τρέλα επίπεδα. Σε σχέση με τον exynos του s6 έχει διαφορά 4-5 βαθμούς.

 

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό, και θεωρω πως κινείται σε επίπεδα ναυαρχιδας.

 

Πηρα και γω σημερα το MI 4LTE CU ακολουθησα εναν οδηγο απο to MIUI για να περασω την ελληνικη,αλλα κολλαει

στο τελευταιο βημα και η οθονη γραφε FASTBOOT. Μπορεις να μου πεις πως περασες την ελληνικη ROM?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πηρα και γω σημερα το MI 4LTE CU ακολουθησα εναν οδηγο απο to MIUI για να περασω την ελληνικη,αλλα κολλαει

στο τελευταιο βημα και η οθονη γραφε FASTBOOT. Μπορεις να μου πεις πως περασες την ελληνικη ROM?

 

ευχαριστω

 

όταν γράφει fastboot στο κινητό, τρέχεις την επόμενη εντολή για το recovery

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

όταν γράφει fastboot στο κινητό, τρέχεις την επόμενη εντολή για το recovery

 

Ποια ειναι αυτη? οοδηγος που ακολουθησα λεει οτι κανει boot μονο του,αλλα αυτο μενει κολλημενο γραφοντας

στην οθονη FASTBOOT.

 

H τελευταια εντολη συμφωνα με τον οδηγο ειναι η ' fastboot boot mi4c_recovery.img kai παιρνω

το μηνυμα:

C:\adb>fastboot boot mi4c_recovery.img

downloading 'boot.img'...

OKAY [ 1.534s]

booting...

FAILED (remote: dtb not found)

finished. total time: 2.108s

Edited by charis232
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Προσπαθώ να αγοράσω απο vickmall το κινητο την εκδοση με τα 3gb μαζι με το nikllin tempered glass στο νιckmall μου βγάζει οτι είναι να πληρώσω 156.36 οταν πατάω να παω στο paypal μου γράφει οτι είναι να πληρώσω κοντα στα 170 ευρω από ότι διάβασα σε προηγουμενα ποστ αυτο γίνεται γιατί κάνει την μετατροπή το paypal πως γίνεται να βάλω να κάνει την μετατροπή η τραπεζα που έχω (eurobank).....

Nokia 8210 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K750 -> LG Optimus One P500 -> Samsung Galaxy Core -> Xiaomi Redmi note 2 -> ?????
Link to comment
Share on other sites

Για οποιον εχει προβλήματα με adb κλπ και κάπου κολλάει στην διαδικασία προτεινω το εξής:

Κατεβασμα και εγκατάσταση flashify απο το playstore.

Αντιγραφη χυμα στον χωρο του τηλεφώνου το recovery.img.

Μεσα απο το μενου του flashify --- install recovery μετα αμεσως σε ρωταει για reboot και εισαι ετοιμος για φλασσαρισμα!!

My 50sent

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

H διαφορα στην τιμη απο το αξιόπιστο Vickmall σε σχεση με αλλα eshop ειναι 2-3 δολλαρια... δεν αξιζει για εμενα

 

Οταν το παρεις απο το Vickmall γραψε τους στα σχολια η στειλε email το παρακατω οπως κανουν ολοι

 

http://www.vickmall.com/xiaomi-mi4c-smartphone-4g-fdd-lte-1-8ghz-5-0inch-miui-v7-3gb-32gb-64-bit-snapdragon-808-hexa-core-13-0mp-5-0mp-usb-type-c.html

 

Hello

My order number is :........ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΟΥ

 

Could you please do the following for me?

 

1.Mark it as a gift and <$30 to avoid customs,

 

2.Install Google Play and remove Chinese apps,

 

3.Root the phone

 

4.Check that the phone works properly 100% (after the root) before you send it

 

5.Please make a very good wrapping to avoid damages during transportation

 

6.Check

the phone for defects (hardware and software), display problems,

digitizer (scratches and dead pixels) and mic/sound call issues and

camera works good.

 

7.Include Eu charger

 

8.Make sure everything is in the package including gifts

 

9.Install the newest multi-language (make sure Greek and English are included).

 

Thank you!

 

Το μοναδικό μαγαζί με πραγματική διαφορά στην τιμή είναι το everbuying. Κάποια σχόλια για αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικό μαγαζί με πραγματική διαφορά στην τιμή είναι το everbuying. Κάποια σχόλια για αυτό?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=414440

Link to comment
Share on other sites

Και αφού τελικά με βοηθήσατε να καταλήξω (και εγώ :p ) στο vickmall, έχω μια ερώτηση. Όταν πάω να κάνω το checkout με paypal, μου έμφανίζει την τιμή σε δολλάρια. Έγινε και σε εσάς το ίδιο? Ή μπορέσατε να πληρώσετε απευθείας σε ευρώ?
Link to comment
Share on other sites

κάτι λάθος κάνεις...156 ευρώ?? η έκδοση 32/3?

 

Είναι μαζί με την tempered glass που πηρα έξτρα για αυτο βγαίνει τοσο.... στην παυπαλ ομως τι πρέπει να κάνω με την ισοτιμια για να μην ανέβει η τιμή

Edited by crazydoctor
Nokia 8210 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K750 -> LG Optimus One P500 -> Samsung Galaxy Core -> Xiaomi Redmi note 2 -> ?????
Link to comment
Share on other sites

Και αφού τελικά με βοηθήσατε να καταλήξω (και εγώ :p ) στο vickmall, έχω μια ερώτηση. Όταν πάω να κάνω το checkout με paypal, μου έμφανίζει την τιμή σε δολλάρια. Έγινε και σε εσάς το ίδιο? Ή μπορέσατε να πληρώσετε απευθείας σε ευρώ?

 

Πάντα σε δολάρια πληρώνεις στην πλειοψηφία των κινεζομάγαζων άσχετα αν έχεις επιλέξεις €. Γι' αυτό να υπολογίζεις εσύ πάντα την ισοτιμία και να μην κοιτάς τις τιμές σε € γιατί δεν είναι και ενημερωμένες κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Είναι μαζί με την tempered glass που πηρα έξτρα για αυτο βγαίνει τοσο.... στην παυπαλ ομως τι πρέπει να κάνω με την ισοτιμια για να μην ανέβει η τιμή

 

H τιμή του είναι $279.99 ή 249.25 ευρώ κι όχι 156 που λες εσύ . Κάτι κάνεις λάθος

 

http://www.vickmall.com/xiaomi-mi4c-smartphone-4g-fdd-lte-1-8ghz-5-0inch-miui-v7-3gb-32gb-64-bit-snapdragon-808-hexa-core-13-0mp-5-0mp-usb-type-c.html

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν από το απόγευμα που παίζω με το κινητό μόνο καλά λόγια έχω να πω...το προηγούμενο μου κινητό ήταν ένα galaxy s3.

με το που το πήρα πέρασα την ελληνική rom.

προς το παρόν έχω ασχοληθεί με το set-up του κινητού οπότε δεν ξέρω απο gps,μουσική κλπ τι γίνεται

δεν έχω συναντήσει κάποιο bug ακόμα τουλάχιστον.

επαφές gmail συγχρονίστηκαν ακαριαία

45% battery -> 13% με 6.30 ώρες συνεχούς χρήσης

search app σέρνωντας το δάχτυλο από κάτω προς τα πάνω -> ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΟ!!!

δεν παρατήρησα κάποια σημαντική υπερθέρμανση (παιχνίδια δεν παίζω)

σημείο αναφοράς η οθόνη του...για κάποιο λόγο μου αρέσει πολύ περισσότερο από το s3...

για κάποιο λόγο όπως και στο galaxy s3 δεν μου εμπνέουν και πολύ εμπιστοσύνη τα πλαϊνά buttons και ίσως να μπουν και αυτά λίγο πιο μέσα με την πολύ χρήση (όπως και στο samsung galaxy s3)

 

γενικά παρατηρώ πως είναι μία στιβαρή κατασκευή και τα κάνει όλα απροβλημάτιστα...

Link to comment
Share on other sites

H τιμή του είναι $279.99 ή 249.25 ευρώ κι όχι 156 που λες εσύ . Κάτι κάνεις λάθος

 

http://www.vickmall.com/xiaomi-mi4c-smartphone-4g-fdd-lte-1-8ghz-5-0inch-miui-v7-3gb-32gb-64-bit-snapdragon-808-hexa-core-13-0mp-5-0mp-usb-type-c.html

 

Ναι εχεις δίκιο αντι για 2 πάταγα 1 έγραψα λαθως την τιμή σορρυ....

Edited by crazydoctor
Nokia 8210 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K750 -> LG Optimus One P500 -> Samsung Galaxy Core -> Xiaomi Redmi note 2 -> ?????
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι άψογο αλλα περιμένα καλύτερα αποτελέσματα στην κάμερα. Η αλήθεια είναι με απογοήτευσε σε αυτο τον τομέα.

Όλες οι φωτο τραβήχτηκαν μέσα στο σπίτι, με φωτισμό χωρις φλας, με φωτισμο και φλας και σε απόλυτο σκοτάδι με φλας.

ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΜΕ M2 NOTE (Πατήστε View album in fullscreen)

M2 NOTE >> http://imgur.com/a/cXw81/all

XIAOMI MI4C >> http://imgur.com/a/bBjXe/all

 

ΣΥΓΚΡΙΣΗ VIDEO ΜΕ M2 NOTE

XIAOMI MI4C >>

VIDEO 1

VIDEO 2

 

M2 NOTE >>

VIDEO 1

VIDEO 2 https://www.youtube.com/watch?v=5t0FCNYzFyc

Edited by Xasta11
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...