Jump to content

Xiaomi Mi 4C


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά από 18/10 έφτασε το κινητό στην Ελλάδα και ακόμα στο tracl n trace των ελτά το δείχνει στην Σινγκαπούρη. Έχω κάποιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά από 18/10 έφτασε το κινητό στην Ελλάδα και ακόμα στο tracl n trace των ελτά το δείχνει στην Σινγκαπούρη. Έχω κάποιο πρόβλημα;

 

Συμβαινει πολλές φορες να αλλάζει το tracking# οταν μπαινει στην χώρα.

Παρε τα ΕΛΤΑ τηλ και θα σου πουν.

Μην ανησυχεις.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου ήρθε στο υποκατάστημα των Ελτα αλλα δεν έχει έρθει το μαγικό χαρτάκι μπορώ να το παραλάβω?Επίσης τι να κάνω στην πρώτη φόρτιση?Το φορτίζω μέχρι 100% το αφήνω να σβήσει;
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου ήρθε στο υποκατάστημα των Ελτα αλλα δεν έχει έρθει το μαγικό χαρτάκι μπορώ να το παραλάβω?Επίσης τι να κάνω στην πρώτη φόρτιση?Το φορτίζω μέχρι 100% το αφήνω να σβήσει;

 

Πάνε κάνε καφε... τι θες να κάνεις? Κολλα το στην πρίζα και οταν φορτίσει πάρτο και μίλα! :lol:

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Πάνε κάνε καφε... τι θες να κάνεις? Κολλα το στην πρίζα και οταν φορτίσει πάρτο και μίλα! :lol:

Ρωτάω γιατί σε μερικά κινητά έχουν οδηγίες για την πρώτη φόρτιση.Και εγώ αυτό που λες σκεφτόμουν να κάνω :p

Link to comment
Share on other sites

H διαφορα στην τιμη απο το αξιόπιστο Vickmall σε σχεση με αλλα eshop ειναι 2-3 δολλαρια... δεν αξιζει για εμενα

 

Οταν το παρεις απο το Vickmall γραψε τους στα σχολια η στειλε email το παρακατω οπως κανουν ολοι

 

http://www.vickmall.com/xiaomi-mi4c-smartphone-4g-fdd-lte-1-8ghz-5-0inch-miui-v7-3gb-32gb-64-bit-snapdragon-808-hexa-core-13-0mp-5-0mp-usb-type-c.html

 

Hello

My order number is :........ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΟΥ

 

Could you please do the following for me?

 

1.Mark it as a gift and <$30 to avoid customs,

 

2.Install Google Play and remove Chinese apps,

 

3.Root the phone

 

4.Check that the phone works properly 100% (after the root) before you send it

 

5.Please make a very good wrapping to avoid damages during transportation

 

6.Check

the phone for defects (hardware and software), display problems,

digitizer (scratches and dead pixels) and mic/sound call issues and

camera works good.

 

7.Include Eu charger

 

8.Make sure everything is in the package including gifts

 

9.Install the newest multi-language (make sure Greek and English are included).

 

Thank you!

 

Root γιατί;

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά το έχω παραγγείλει απο τις 16/9 και μου έστειλαν την επόμενη μέρα tracking number και ακόμα μου γράφει:Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article). Ξέρει κανείς τι είναι αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Οι πρώτες εντυπώσεις μετά από 24 ώρες με το κινητό στα χέρια είναι σίγουρα θετικές

 

Στα θετικά

• Ποιότητα οθόνης

• Φωτεινότητα οθόνης

• Αίσθηση αφής οθόνης

• Πολύ ελαφρύ

• GPS (Κλείδωσε στο δευτερόλεπτο)

• Bluetooth (Λειτουργεί χωρίς κανένα πρόβλημα με δυο συσκευές ταυτόχρονα Asus Zenwatch και HandsFree)

• H διάρκεια της μπαταρίας για τα δικά μου μέτρια δεδομένα χρήσης είναι πολύ καλή (Από της 07:00 με πλήρη φόρτιση μέχρι τις 18:30 έφτασε στο 65%). Η χρήση ήταν καθ’ όλη την διάρκεια της ημέρας ανοικτά WIFI, Bluetooth, GPS, με τηλέφωνα διάρκειας περίπου 40 λεπτών, και μικρή χρήση Navigation και 4G Internet Browsing

• Camera χωρίς να είμαι ειδικός για κρίνω μια φωτογραφία στα δικά μου μάτια φαίνονται πολύ καλές (Δεν γνωρίζω ποια κάμερα ακριβώς φοράει). Η Camera γενικότερα ανταποκρίνεται φοβερά γρήγορα

 

Στα αρνητικά

• Προς το παρόν δεν διαπίστωσα κάτι

 

Όταν παρέλαβα το κινητό φορούσε Stable Version 7.0.4 Rooted την οποία και αντικατέστησα άμεσα με την τελευταία Ελληνική Developer Version. Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα με συγχρονισμό επαφών όπως αναφέρθηκε σε προηγούμενα Posts. Η διαδικασία αλλαγής Rom είναι πολύ εύκολη σύμφωνα με της αναλυτικές οδηγίες που υπάρχουν στο Ελληνικό Forum για Xiaomi συσκευές, δεν μου πήρε πάνω από 20 λεπτά. Στα αξιοσημείωτα είναι ότι το λειτουργικό που φοράει είναι 64bit Version, και το λέω αυτό διότι πολύ κατασκευαστές παρόλο που έχουν 64bit επεξεργαστές δεν έχουν κάνει ακόμα μετάπτωση από 32bit σε 64Bit.

 

Όσο αναφορά της επιδόσεις στο Antutu είχα τα εξής αποτελέσματα, με την 32bit Version του Antutu 45670 και με την 64bit Version 44640

 

Sorry εάν έγινα κουραστικός!!

Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Οι πρώτες εντυπώσεις μετά από 24 ώρες με το κινητό στα χέρια είναι σίγουρα θετικές

 

Στα θετικά

• Ποιότητα οθόνης

• Φωτεινότητα οθόνης

• Αίσθηση αφής οθόνης

• Πολύ ελαφρύ

• GPS (Κλείδωσε στο δευτερόλεπτο)

• Bluetooth (Λειτουργεί χωρίς κανένα πρόβλημα με δυο συσκευές ταυτόχρονα Asus Zenwatch και HandsFree)

• H διάρκεια της μπαταρίας για τα δικά μου μέτρια δεδομένα χρήσης είναι πολύ καλή (Από της 07:00 με πλήρη φόρτιση μέχρι τις 18:30 έφτασε στο 65%). Η χρήση ήταν καθ’ όλη την διάρκεια της ημέρας ανοικτά WIFI, Bluetooth, GPS, με τηλέφωνα διάρκειας περίπου 40 λεπτών, και μικρή χρήση Navigation και 4G Internet Browsing

• Camera χωρίς να είμαι ειδικός για κρίνω μια φωτογραφία στα δικά μου μάτια φαίνονται πολύ καλές (Δεν γνωρίζω ποια κάμερα ακριβώς φοράει). Η Camera γενικότερα ανταποκρίνεται φοβερά γρήγορα

 

Στα αρνητικά

• Προς το παρόν δεν διαπίστωσα κάτι

 

Όταν παρέλαβα το κινητό φορούσε Stable Version 7.0.4 Rooted την οποία και αντικατέστησα άμεσα με την τελευταία Ελληνική Developer Version. Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα με συγχρονισμό επαφών όπως αναφέρθηκε σε προηγούμενα Posts. Η διαδικασία αλλαγής Rom είναι πολύ εύκολη σύμφωνα με της αναλυτικές οδηγίες που υπάρχουν στο Ελληνικό Forum για Xiaomi συσκευές, δεν μου πήρε πάνω από 20 λεπτά. Στα αξιοσημείωτα είναι ότι το λειτουργικό που φοράει είναι 64bit Version, και το λέω αυτό διότι πολύ κατασκευαστές παρόλο που έχουν 64bit επεξεργαστές δεν έχουν κάνει ακόμα μετάπτωση από 32bit σε 64Bit.

 

Όσο αναφορά της επιδόσεις στο Antutu είχα τα εξής αποτελέσματα, με την 32bit Version του Antutu 45670 και με την 64bit Version 44640

 

Sorry εάν έγινα κουραστικός!!

 

Το δοκίμασες καθόλου πως δουλεύει με την δική του ROM πριν την αλλάξεις?

Οι επιδόσεις του GPS είναι με την ελληνική ROM που πέρασες?

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Mi 4c: Αναλυτικό review απο το gsmarena

http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_4c-review-1328.php

 

Μια χαρα. Λιγο το rating της μπαταριας δεν μ'αρεσει αλλα δεν πεφτουν και παντα μεσα...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Καλμέρα!

 

Για να βγάζει ένα νοημα η συζήτηση, θα παρακαλούσα όσους γράφουν εντυπώσεις, να παραθέτουν και τα προηγούμενα κινητά τους για να έχουμε μια πιο ξεκαθαρη εικόνα για τα οσα λεει ο καθένας.

 

πχ αν καποιος κανει μετάβαση απο galaxy s3 ειναι λογικο να μας πει οτι το κινητο παει βολιδα και τετοια.

 

οσοι αναφέρονται σε SoT, να μας λένε και τις ρυθμίσεις που ειχαν, πχ ανοικτο 4g, wifi only, gps, gaming, αν υπάρχουν εφαρμογές τύπου greenify κλπ.

 

Επίσης θα ήθελα να ρωτησω όσους εχουν εμπειρια με xiaomi, τι παίζει με τις αναβαθμίσεις.

 

Απο οτι έχω καταλάβει, μπορει η συσκευή να παρει την επομενη εκδοση MIUI αλλά να παραμείνει στην ιδια εκδοση android;

 

Έχει ακουστεί τίποτα για Marshmallow;

θα παρακαλούσα όσους γράφουν εντυπώσεις, να παραθέτουν και τα προηγούμενα κινητά τους για να έχουμε μια πιο ξεκαθαρη εικόνα για τα οσα λεει ο καθένας. οσοι αναφέρονται σε SoT, να μας λένε και τις ρυθμίσεις που ειχαν, πχ ανοικτο 4g, wifi only, gps, gaming κλπ.
Link to comment
Share on other sites

παιδες link για να βλεπουμε το tracking απο singapoure post ?

 

http://www.17track.net/en/

 

http://en.4px.com/index.php?option=com_tracking4px

Link to comment
Share on other sites

παιδες link για να βλεπουμε το tracking απο singapoure post ?

 

Καλημέρα, εγώ χρησιμοποιώ αυτό εδώ

Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασες καθόλου πως δουλεύει με την δική του ROM πριν την αλλάξεις?

Οι επιδόσεις του GPS είναι με την ελληνική ROM που πέρασες?

 

Καλημέρα,

 

Όχι δεν δοκίμασα καθόλου την δική του Stable Rom που είχε προ εγκατεστημένη από το Vickmall , και ναι το GPS το δοκίμασα με την Ελληνική Rom.

Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ εντυπώσεις. Έχω το μοντέλο 3/32.

 

Το κινητό ήρθε με προεγκατεστημενη την stable 7.0.4.0. Πολύ bug. Πέρασα μετά την τελευταία ελληνική dev rom και το κινητό άλλαξε εντελώς. Η ελεύθερη ραμ σχεδόν διπλασιάστηκε. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από την συσκευή.

Sot μετά από δύο φορτίσεις περίπου στο 5ωρο, με όλα ανοιχτά και χρήση κυρίως social media. Τηλέφωνα περίπου μισή ώρα.

- η οθόνη στην αφή δεν είναι τέλεια. Με την άκρη του δαχτυλου και με πολύ μικρή πίεση δεν νιώθει η οθόνη άγγιγμα.

- οθόνη ψυχρή. Λογικό όμως γιατί δεν έχει amoled.

- δύναμη WiFi, gps πολύ καλή.

- με δεδομένα μόνο το κινητό, και σερφαρισμα ανεβάζει αρκετά θερμοκρασία. Όχι τρέλα επίπεδα. Σε σχέση με τον exynos του s6 έχει διαφορά 4-5 βαθμούς.

 

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό, και θεωρω πως κινείται σε επίπεδα ναυαρχιδας.

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται κάτι να κρατήσουμε ως back up , μόλις το παραλάβουμε, πριν από το φλασάρισμα, μην τυχόν χρειαστεί να το επιστρέψουμε εντός εγγύησης?
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις δεν νιώθει το άγγιγμα; Δλδ είναι ενοχλητικό αυτό; Δεν το έχω ξανακουσει για κινητό το 2014-15 και μου κάνει εντύπωση.
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται κάτι να κρατήσουμε ως back up , μόλις το παραλάβουμε, πριν από το φλασάρισμα, μην τυχόν χρειαστεί να το επιστρέψουμε εντός εγγύησης?

 

Μπορείς να το κάνεις, αλλά σε περίπτωση που χρειαστεί να το στείλεις το μόνο που χρειάζεται είναι να περάσεις την official rom από το site της Xiaomi. Βασικά με όποια να το στείλεις δεν θα σου πουν τίποτα γιατί είναι ξεκλείδωτα τα τηλέφωνα για να βάζει όποια rom θέλει ο καθένας.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις δεν νιώθει το άγγιγμα; Δλδ είναι ενοχλητικό αυτό; Δεν το έχω ξανακουσει για κινητό το 2014-15 και μου κάνει εντύπωση.

Με την άκρη του δακτύλου, απαλό άγγιγμα, δεν νιώθει. Βέβαια εγώ το σύγκρινα με το s6. Όταν λέω άκρη δακτύλου, εννοώ πχ το σημείο δεξιά από το νύχι του αντίχειρα, που είναι πιο σκληρό το δέρμα. Δεν θα το έλεγα ενοχλητικό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...