Jump to content

Xiaomi Mi 4C


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα στη παρεα.. Θελω να παραγγειλω το MI4c αλλα με προβληματιζει οτι στο 4g λειπει σημαντικο band -> 800 (band 20)

network Mi4c=

4G LTE

1800 , 2100 , 2600 MHz

3G

1900 , 2100 , 850 , 900 MHz

2G

1800 , 1900 , 850 , 900 MHz

Γνωριζει κανεις τι παιζει?

 

ναι

 

δεν υπάρχει

 

δεν υπάρχει κάτι άλλο να πούμε :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι

 

δεν υπάρχει

 

δεν υπάρχει κάτι άλλο να πούμε :)

 

Ναι ρε φιλε ξερουμε οτι δεν υπαρχει ευχαριστω για την επιβαιβεωση.. Απο κει και περα.. το 4g θα δουλευει εδω Ελλαδα?

Πια bands δουλευει η vodafone πχ?

Θα εχουμε ολοκληρωμενο τηλεφωνο ή οχι?

Edited by killmelater
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φιλε ξερουμε οτι δεν υπαρχει ευχαριστω για την επιβαιβεωση.. Απο κει και περα.. το 4g θα δουλευει εδω Ελλαδα?

Πια bands δουλευει η vodafone πχ?

Θα εχουμε ολοκληρωμενο τηλεφωνο ή οχι?

Γιαυτό το θέμα έχουν γραφτεί άπειρα , η ενότητα που έχει ανοιχθεί είναι για τα xiaomi mi4c , δεν είναι για τις μπάντες που υπάρχουν στην Ελλάδα , ας το πάρουμε λίγο χαλαρά και άς μιλήσουμε λίγο για την συσκευή και για την εμπειρία απο αυτούς που την έχουν . Έχω αλλάξει 3 xiaomi εδώ και 3 μήνες και σε κάθε υποενότητα διαβάζω κάθε 3 με 4 ποστ για τα 800mzh .

Εάν έχεις WIND όχι δεν θα έχεις ολοκληρωμένο για σένα τηλέφωνο .

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φιλε ξερουμε οτι δεν υπαρχει ευχαριστω για την επιβαιβεωση.. Απο κει και περα.. το 4g θα δουλευει εδω Ελλαδα?

Πια bands δουλευει η vodafone πχ?

Θα εχουμε ολοκληρωμενο τηλεφωνο ή οχι?

 

η ερώτηση σου ήταν άλλη , τι παίζει και σου απάντησα

για τις μπάντες όπως σου είπαν έχει απαντηθεί πολλές φορές

Link to comment
Share on other sites

Μονο ενας το εχει παραλαβει απο αυτους που το παρηγγειλαν? Απο που το εχετε παραγγειλει οι περισσοτεροι? Επισης, ελεγα σε ενα φιλο μου οτι σκεφτομαι να το παρω για τη γυναικα μου και μου ελεγε οτι δεν εχει καμμια σχεση η ποιοτητα με τα "επωνυμα" στην οθονη και στην καμερα. Οτι ειναι πολυ υποδεεστερα. Εχει κανεις αποψη?
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Μονο ενας το εχει παραλαβει απο αυτους που το παρηγγειλαν? Απο που το εχετε παραγγειλει οι περισσοτεροι? Επισης, ελεγα σε ενα φιλο μου οτι σκεφτομαι να το παρω για τη γυναικα μου και μου ελεγε οτι δεν εχει καμμια σχεση η ποιοτητα με τα "επωνυμα" στην οθονη και στην καμερα. Οτι ειναι πολυ υποδεεστερα. Εχει κανεις αποψη?

 

Για ρώτησε τον φιλο σου ποιό "επώνυμο" κινητό στα 200€ 260€ έχει καλύτερη οθόνη και κάμερα, γιατί θα με ενδιέφερε και μένα.:-)

Link to comment
Share on other sites

Για ρώτησε τον φιλο σου ποιό "επώνυμο" κινητό στα 200€ 260€ έχει καλύτερη οθόνη και κάμερα, γιατί θα με ενδιέφερε και μένα.:-)

 

Μα και εγω γιαυτο απορησα. Προφανως εκεινος συγκρινει με s6-z3-g4 κτλ. Και παλι δεν νομιζω οτι το mi4c ειναι τοσο χειροτερο απο αυτα. Απλα για μισα λεφτα σιγουρα θα ειναι λιγο χειροτερο.

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Για ρώτησε τον φιλο σου ποιό "επώνυμο" κινητό στα 200€ 260€ έχει καλύτερη οθόνη και κάμερα, γιατί θα με ενδιέφερε και μένα.:-)

Για να ακριβολογούμε, μεμονωμένα σαν οθόνη μπορεί να υπάρχει κάποιο κινητό, συνολικά όμως δεν υπάρχει κάτι καλύτερο σαν VFM με παράλληλη υποστήριξη στο τομέα του software.... τουλάχιστον προσωπικά εγώ δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Το μονο κακο ειναι οτι εχει 1 χρονο εγγυηση και οτι αν εχεις θεμα πρεπει να στελνεις κινα με οτι αυτο συνεπαγεται...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Το μονο κακο ειναι οτι εχει 1 χρονο εγγυηση και οτι αν εχεις θεμα πρεπει να στελνεις κινα με οτι αυτο συνεπαγεται...

Αρνητικά υπάρχουν και άλλα, ένα από αυτά είναι και αυτό που αναφέρεις... τα ζυγίζει κανείς όλα και αποφασίζει...

 

Προσωπικά να δίνω ένα μηνιάτικο για κινητό που στην καλύτερη θα με βγάλει 2 άντε 3 χρόνια δεν τα δίνω.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι έτοιμος να πάρω για τη γυναίκα μου το γαλάζιο από vickmall. Μπορεί να μου πει κάποιος που το έχει πάρει αν φοράει εργοστασιακό screen protector γιατι κάτι τέτοιο φαινόταν σε ένα βίντεο που είδα.
Link to comment
Share on other sites

Μονο ενας το εχει παραλαβει απο αυτους που το παρηγγειλαν? Απο που το εχετε παραγγειλει οι περισσοτεροι? Επισης, ελεγα σε ενα φιλο μου οτι σκεφτομαι να το παρω για τη γυναικα μου και μου ελεγε οτι δεν εχει καμμια σχεση η ποιοτητα με τα "επωνυμα" στην οθονη και στην καμερα. Οτι ειναι πολυ υποδεεστερα. Εχει κανεις αποψη?

 

το θέμα είναι τι θεωρεί "επώνυμο" ο φίλος σου και τι νομίζει ότι είναι αυτό το κινητό

γιατί ο κόσμος στη λέξη "κινέζικο" συνήθως του έρχεται στο μυαλό το κινητό των 50 ευρώ που πήρε και νόμιζε ότι θα ήταν ισάξιο με ένα των 700 και στην τελική ήταν για πέταμα

Link to comment
Share on other sites

Έχει οθόνη με γορίλα γκλας ή τπτ τέτοιο ή θα έχει πρόβλημα με γρατσουνιές και πτώσεις?:cry:

Πιο πίσω στα ποστ έχω παραθέσει και ένα review με αυτό το θέμα που γίνεται και ένα test αντοχής

Xiaomi Mi4C Drop Test: Will It Survive A Fall? [VIDEO]

http://www.gizmochina.com/2015/09/24/xiaomi-mi4c-drop-test-will-it-survive-a-fall-video/

 

Γοριλογυαλί δεν έχει, αλλά πρέπει να έχει σχετική προστασία από κάποιο αντίστοιχο υλικό. Βέβαια υπάρχει και η λύση της επιπρόσθετης προστασίας της οθόνης με κόστος 10$

Link to comment
Share on other sites

"It takes 1080p to achieve flagship status, but a great display is more than a resolution race. Mi 4i uses a premium 5" Full HD 1080p display from Sharp and JDI, with NTSC 95% color gamut (compared to NTSC 72% on iPhone 6). Gorgeous colors are enhanced with full lamination technology for better contrast. Mi 4i includes Sunlight Display, which uses hardware-level algorithms to adjust contrast for each pixel in real time, dramatically improving readability in sunlight. All these come protected by Corning® Concore™ glass." :)

 

εδώ όλες οι πληροφορίες για την σούπερ οθόνη!

Link to comment
Share on other sites

"It takes 1080p to achieve flagship status, but a great display is more than a resolution race. Mi 4i uses a premium 5" Full HD 1080p display from Sharp and JDI, with NTSC 95% color gamut (compared to NTSC 72% on iPhone 6). Gorgeous colors are enhanced with full lamination technology for better contrast. Mi 4i includes Sunlight Display, which uses hardware-level algorithms to adjust contrast for each pixel in real time, dramatically improving readability in sunlight. All these come protected by Corning® Concore™ glass." :)

 

εδώ όλες οι πληροφορίες για την σούπερ οθόνη!

 

Λάθος. Παρακαλώ να σβηστεί.

Link to comment
Share on other sites

Μονο ενας το εχει παραλαβει απο αυτους που το παρηγγειλαν? Απο που το εχετε παραγγειλει οι περισσοτεροι? Επισης, ελεγα σε ενα φιλο μου οτι σκεφτομαι να το παρω για τη γυναικα μου και μου ελεγε οτι δεν εχει καμμια σχεση η ποιοτητα με τα "επωνυμα" στην οθονη και στην καμερα. Οτι ειναι πολυ υποδεεστερα. Εχει κανεις αποψη?

 

υποδεέστερο δεν είναι σε καμία περίπτωση...επίσης το xiaomi φοράει camera module της sony ή της samsung..ό,τι φοράνε δηλαδή και τα υπόλοιπα (γνωστά στην ελλάδα) κινητά...

εν ολίγοις σε αυτά τα χρήματα δεν έχει αντίπαλο...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν αρκεί μόνο το hw .

Ειδικά στην κάμερα μετράει πολύ και η sw επεξεργασία.

 

το μόνο σίγουρο...

το θέμα είναι ότι σε αυτό το εύρος χρημάτων δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι καλύτερο...

μιλάω συνολικά σαν κινητό και όχι μόνο σαν κάμερα

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει το Honor 6 LTE... Εγω ειμαι αναμεσα στα 2 αυτα...

Κινητό του 14 και είναι ακόμα καμιά 20αριά δολλάρια πιο πάνω απο αυτό που πρίν λίγο καιρό βγήκε,ίδια τιμή λέμε τι τώρα

Πάμε να πάρουμε σε σύγκριση ότι παλιό έχει πέσει η τιμή του με την αρχική τιμή αυτού εδώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Μια ερώτηση

Το κινητό είναι DUal Sim ACtive????

να δουλεύουν συγχρόνως και οι δυο sim????

 

edit. Dual Standby!

 

Παθών και εγώ, σήμερα 6η μέρα που έφτασε Ελλάδα αλλά ακόμα δεν φαίνεται στα ΕΛΤΑ... Νομίζω είναι στη φάση που δεν έχουν ανοίξει ακόμα τους σάκους.

 

Μ@ΜΩ τα ΕΛΤΑ μου :angry:

Edited by Stinger
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...