Jump to content

Doogee X5 Galicia


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρελαβα και εγω σημερα απο vickmall.Παρα πολυ καλο για τα λεφτα του.

Θα ηθελα να ρωτησω κατι που μου εκανε εντυπωση. Η οθονη του ειναι πλαστικη? γιατι βουλιαζει οταν παταω πανω.

Είναι μια μίξη dragon και gorilla glass :p

(φήμες λένε ότι θα το αντιγράψει η LG στο lg5)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρελαβα και εγω σημερα απο vickmall.Παρα πολυ καλο για τα λεφτα του.

Θα ηθελα να ρωτησω κατι που μου εκανε εντυπωση. Η οθονη του ειναι πλαστικη? γιατι βουλιαζει οταν παταω πανω.

Φιλε μου ειναι τοσο ευαισθητη που δεν θελει πιεση,τωρα ποσο γερη ειναι σε τουμπιτσα που εφαγε αντεξε.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ειναι τοσο ευαισθητη που δεν θελει πιεση,τωρα ποσο γερη ειναι σε τουμπιτσα που εφαγε αντεξε.

 

Για αυτο σε παω Κωστα! Εκτος απο βιντεο που τραβηξες, εκανες και.... κρασ τεστ!!!!!:p

Το οτι αντεχει παντως, καλο ειναι!

Ηδη χτυπησα και αλλα δυο (απλο και προ).

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Με τις οδηγιες από το ποιο πάνω ξένο site http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=680794 έκανα εύκολα root τη συσκευή και εγκατέστησα TWRP

 

Για όποιον θέλει να το κάνει ρουτ ας κατεβάσει τα παρακάτω αρχεία και να φλασάρει το recovery με SP_Flash_Tool_exe_Windows_v5.1532.00.000

http://www.easybytez.com/5rtx98z0b5cn

http://www.easybytez.com/34rr3mzomwo8

 

και αφού μπείτε σε recovery mode πατώντας το volume up και το power button μαζί ακολουθείτε τις οδηγίες επί τη οθόνης και κάνετε το ρουτ μέσα από το TWRP

 

Επειδή δεν διαθέτω premium λογαριασμό στο easybutez αν μπορεί κάποιος ας ανεβάσει τα ποιο πάνω αρχεία κάπου που να μπορούν όλοι να τα κατεβάσουν

 

Δεν υπαρχουν τα file. Ανεβασε τα στο Mega ή Google Drive. Δωσε link με τις οδηγιες στα ρωσικα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχουν τα file. Ανεβασε τα στο Mega ή Google Drive. Δωσε link με τις οδηγιες στα ρωσικα.

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=680794&st=2420#entry43093699

 

Κατεβάστε τα αρχεία από

 

https://drive.google.com/file/d/0B14OrIpcTLglNHJ6T1BSelg0a2c/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B14OrIpcTLgldVYwSlQyMTRjMWs/view?usp=sharing

Edited by mplevris
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ειναι τοσο ευαισθητη που δεν θελει πιεση,τωρα ποσο γερη ειναι σε τουμπιτσα που εφαγε αντεξε.

 

Το ξερω οτι δεν χρειαζεται καθολου πιεση,απλα απο περιεργεια ρωταω.

Μου θυμισε το cookie της lg που ειχε πλαστικη οθονη.

Το pro εχει την ιδια οθονη,η ειναι σιγουρα γυαλι?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ειναι τοσο ευαισθητη που δεν θελει πιεση,τωρα ποσο γερη ειναι σε τουμπιτσα που εφαγε αντεξε.

Εγώ πάντως πήρα και ένα...τζάμι απο το Vick για καλό και για κακό. :)

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι δεν χρειαζεται καθολου πιεση,απλα απο περιεργεια ρωταω.

Μου θυμισε το cookie της lg που ειχε πλαστικη οθονη.

Το pro εχει την ιδια οθονη,η ειναι σιγουρα γυαλι?

 

Φιλε μου σε αυτα τα λεφτα ολα εχουν πλαστικη οθονη,ειπαμε μην περιμενουμε και θαυματα,αλλα ips ειναι,και η ουσια ειναι οτι εχει εξαιρετικη αποδοση χρωματων,παρα πολυ καλες γωνιες θεασεις,και πολυ καλη φωτεινοτητα που ακομα και κατω απο το φως του ηλιου δεν εχεις θεμα.

Τωρα εαν ειναι καθαρο γυαλι δεν ξερω να σου πω.Αλλα ogs δεν ειναι η οθονη σιγουρα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έκανε κανείς άλλος root και εγκατέστησε το recovery?

 

Επίσης στο xda ασχολούνται καθόλου?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Να καταθεσω και τη δικη μου εμπειρια. Το επιασα στα χερια μου για λογαριασμο φιλων 3 φορες και δεν πιστευα στα ματια μου!!! Μαλιστα ενα το κρατησα 3 μερες για ελεγχο, και εχω να πω πως με εντυπωσιασαν ολα του, εκτος ισως απο τη μπαταρια του που ειναι κλασσικη κινεζικη μπαταρια, ευτυχως αφαιρουμενη..... Στα πολυ θετικα του: ενοποιημενος χωρος αποθηκευσης (περιπου 5 γιγα ολα για εφαρμογες), πολυ καλη διαχειριση του android 5 με 1 γιγα ram (οσο και αν προσπαθησα να το φορτωσω με εφαρμογες παρασκηνιου, αρνουνταν πεισματικα να δειξει σημαδια "κοπωσης"), πολυ ομορφη οθονη, με ζωηρα χρωματα και καλα επιπεδα φωτεινοτητας, δυνατο ακουστικο και ηχειο. Η καμερα συναγωνιζεται κινεζικα των 80-90 ευρω, και απογοητευει μονο τους πολυ απαιτητικους. Το απολυτο vfm χωρις αμφιβολια. Το συστηνω με κλειστα ματια!

Μια ερωτηση για τους ψαγμενους της παρεας, ξερουμε αν και ποτε θα βγαλουν εκεινα τα πολυχρωμα καπακια που προανηγγειλαν για τη συσκευη?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Να καταθεσω και τη δικη μου εμπειρια. Το επιασα στα χερια μου για λογαριασμο φιλων 3 φορες και δεν πιστευα στα ματια μου!!! Μαλιστα ενα το κρατησα 3 μερες για ελεγχο, και εχω να πω πως με εντυπωσιασαν ολα του, εκτος ισως απο τη μπαταρια του που ειναι κλασσικη κινεζικη μπαταρια, ευτυχως αφαιρουμενη..... Στα πολυ θετικα του: ενοποιημενος χωρος αποθηκευσης (περιπου 5 γιγα ολα για εφαρμογες), πολυ καλη διαχειριση του android 5 με 1 γιγα ram (οσο και αν προσπαθησα να το φορτωσω με εφαρμογες παρασκηνιου, αρνουνταν πεισματικα να δειξει σημαδια "κοπωσης"), πολυ ομορφη οθονη, με ζωηρα χρωματα και καλα επιπεδα φωτεινοτητας, δυνατο ακουστικο και ηχειο. Η καμερα συναγωνιζεται κινεζικα των 80-90 ευρω, και απογοητευει μονο τους πολυ απαιτητικους. Το απολυτο vfm χωρις αμφιβολια. Το συστηνω με κλειστα ματια!

Μια ερωτηση για τους ψαγμενους της παρεας, ξερουμε αν και ποτε θα βγαλουν εκεινα τα πολυχρωμα καπακια που προανηγγειλαν για τη συσκευη?

 

Το έπιασα χτες, δεν πίστευα στα μάτια μου την αποδοτικότητα του κινητού. Εκπληκτικό σε όλα.

Με εντυπωσίασε η κατασκευή του και ο σχεδιασμός του, η οθόνη του, το μεγαφωνό του, η απόδοση του σε ndroid 5.1 , η αφή του (Αυτά δοκίμασα).

Με απογοήτευσε η καμερά του, αλλα μην τα θέλουμε κι όλα.

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σε αυτα τα λεφτα ολα εχουν πλαστικη οθονη,ειπαμε μην περιμενουμε και θαυματα,αλλα ips ειναι,και η ουσια ειναι οτι εχει εξαιρετικη αποδοση χρωματων,παρα πολυ καλες γωνιες θεασεις,και πολυ καλη φωτεινοτητα που ακομα και κατω απο το φως του ηλιου δεν εχεις θεμα.

Τωρα εαν ειναι καθαρο γυαλι δεν ξερω να σου πω.Αλλα ogs δεν ειναι η οθονη σιγουρα.

Συμφωνω σε ολα τα παραπανω.

Οντως παρα πολυ καλο κινητο για τα λεφτα του και οχι μονο.:):)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα επειδη σκευφτομαι να το παρω απο το vickmall σε μαυρο χρωμα μαζι με γυαλι αλλα και μαυρη θηκη να μου ερθηουν ολα μαζι. Η θηκη που δινη αξιζη τπτ γιατι δεν εχει καμια φωτο οσο και αν εψαξα. ειδα μεσα εδω ενα παιδι που αναφερη μια θηκη απο aliexpress που εχει και παραθυρακι και μου φενεται καπως ποιο καλη απο του vickmall. τι εχετε να προτειετε?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα επειδη σκευφτομαι να το παρω απο το vickmall σε μαυρο χρωμα μαζι με γυαλι αλλα και μαυρη θηκη να μου ερθηουν ολα μαζι. Η θηκη που δινη αξιζη τπτ γιατι δεν εχει καμια φωτο οσο και αν εψαξα. ειδα μεσα εδω ενα παιδι που αναφερη μια θηκη απο aliexpress που εχει και παραθυρακι και μου φενεται καπως ποιο καλη απο του vickmall. τι εχετε να προτειετε?
Η θηκη απο vickmall ειναι η κλασσικη flip case. Ουτε κακη, ουτε και super. Μια χαρα κανει τη δουλεια της. Σημειωτεον απο vickmall θα σου ερθει μαζι με το κινητο, ενω απο ali ........... :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα επειδη σκευφτομαι να το παρω απο το vickmall σε μαυρο χρωμα μαζι με γυαλι αλλα και μαυρη θηκη να μου ερθηουν ολα μαζι. Η θηκη που δινη αξιζη τπτ γιατι δεν εχει καμια φωτο οσο και αν εψαξα. ειδα μεσα εδω ενα παιδι που αναφερη μια θηκη απο aliexpress που εχει και παραθυρακι και μου φενεται καπως ποιο καλη απο του vickmall. τι εχετε να προτειετε?

 

Στο site του vickmall , στην σελίδα του τηλεφώνου , αν κοιτάξεις κάτω χαμηλά στα σχόλια , θα δείς μια φωτογραφία της θήκης . Τους είχα ζητήσει εγώ να βάλουν μια φώτο από την θήκη , και την έβαλαν εκεί . Το καλό ( προσωπική άποψη ) για την θήκη , είναι ότι δεν έχει αυτοκόλλητο που κολλάει πάνω το κινητό , αλλά ''θήκη'' που κουμπώνει .

 

Επίσης πριν από μερικές σελίδες , κάποιος άλλος φίλος έχει βάλει φώτος , που εκτός από το τηλέφωνο φαίνεται και η θήκη .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα αυτό το πακετάκι. Της "μαμάς" είναι, θα ταιριάζει :lol:

 

Έψαχνα για flip case χωρίς το ψευδο-δέρμα στην πίσω μεριά αλλα δεν βρήκα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Στο site του vickmall , στην σελίδα του τηλεφώνου , αν κοιτάξεις κάτω χαμηλά στα σχόλια , θα δείς μια φωτογραφία της θήκης . Τους είχα ζητήσει εγώ να βάλουν μια φώτο από την θήκη , και την έβαλαν εκεί . Το καλό ( προσωπική άποψη ) για την θήκη , είναι ότι δεν έχει αυτοκόλλητο που κολλάει πάνω το κινητό , αλλά ''θήκη'' που κουμπώνει .

 

Επίσης πριν από μερικές σελίδες , κάποιος άλλος φίλος έχει βάλει φώτος , που εκτός από το τηλέφωνο φαίνεται και η θήκη .

 

Καλη ειναι την ειδα. Εψαξα στο αλι και ειδα μια θηκη με παραθυρακι αλλα δεν ξερω αν εχει πλαστικο σε εκεινο το μερος η οχι. Σκευφτομουν οτι με αυτη την θηκη μαζι και με γυαλι θα ειναι ποιο χρηστικο σε κληση,μουσικη και widget ωστε να δεις καποια πληροφορια ωρα η κατι αλλο. Τι λετε να παρω ολο το πακετο απο vickmall (τηλεφωνο,γυαλι,θηκη) η να παρω την θηκη απο αλλου?

Link to comment
Share on other sites

Καλη ειναι την ειδα. Εψαξα στο αλι και ειδα μια θηκη με παραθυρακι αλλα δεν ξερω αν εχει πλαστικο σε εκεινο το μερος η οχι. Σκευφτομουν οτι με αυτη την θηκη μαζι και με γυαλι θα ειναι ποιο χρηστικο σε κληση,μουσικη και widget ωστε να δεις καποια πληροφορια ωρα η κατι αλλο. Τι λετε να παρω ολο το πακετο απο vickmall (τηλεφωνο,γυαλι,θηκη) η να παρω την θηκη απο αλλου?

 

Σκεφτόμουν και εγώ να πάρω μόνο το τηλέφωνο , και την θήκη από το Ali ( μιας και στο ebay , δεν είχα δεί κάτι συνταρακτικό ) . Αλλά επειδή δεν ήμουν 100% σίγουρος ότι η αγορά με paypal από Ali θα προχώραγε ( ελέω Capital Control ) , και επειδή λόγο δουλειάς το κινητό χωρίς θήκη μπορεί να μην κράταγε και πάρα πολύ :lol: , προτίμησα και τα πήρα όλα από το vickmall .

 

Τουλάχιστον όταν θα έρθει το κινητό , θα υπάρχει μια θήκη για να μπεί μέσα , και αν είναι τόσο χάλια ( που δεν το νομίζω ) , ψάχνω για μια άλλη αργότερα . :)

Link to comment
Share on other sites

............προτίμησα και τα πήρα όλα από το vickmall .

Τουλάχιστον όταν θα έρθει το κινητό , θα υπάρχει μια θήκη για να μπει μέσα , και αν είναι τόσο χάλια ( που δεν το νομίζω ) , ψάχνω για μια άλλη αργότερα . :)

Μια χαρα είναι παιδιά, ότι πρέπει για τη συσκευη ...

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν και εγώ να πάρω μόνο το τηλέφωνο , και την θήκη από το Ali ( μιας και στο ebay , δεν είχα δεί κάτι συνταρακτικό ) . Αλλά επειδή δεν ήμουν 100% σίγουρος ότι η αγορά με paypal από Ali θα προχώραγε ( ελέω Capital Control ) , και επειδή λόγο δουλειάς το κινητό χωρίς θήκη μπορεί να μην κράταγε και πάρα πολύ :lol: , προτίμησα και τα πήρα όλα από το vickmall .

 

Τουλάχιστον όταν θα έρθει το κινητό , θα υπάρχει μια θήκη για να μπεί μέσα , και αν είναι τόσο χάλια ( που δεν το νομίζω ) , ψάχνω για μια άλλη αργότερα . :)

 

Λεω να τα παρω ολα μαζι πακετο απο το vickmall να ξεμπερδευω.Εσενα δεν σου εχει ερθη ακομα; Μολης εφυγε και απο εμενα η παραγγελεια 66$ συνολο περιπου 60ε.

Link to comment
Share on other sites

Λεω να τα παρω ολα μαζι πακετο απο το vickmall να ξεμπερδευω.Εσενα δεν σου εχει ερθη ακομα; Μολης εφυγε και απο εμενα η παραγγελεια 66$ συνολο περιπου 60ε.

 

Έφυγε την Δευτέρα-Τρίτη από Κίνα , σύμφωνα με το tracking number . Θέλω να πιστεύω ότι την επόμενη εβδομάδα θα είναι εδώ :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...