Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω εβγαζα 2μιση ωρες οθονης απο 100 σε 20%. Το ειχα παρει μεταχειρισμενο 15 μηνων. Αγορασα μπαταρια και αλλαξα αλλα παιζει να μην ηταν γνησια γιατι παλι τα ιδια εβγαζε..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά από πτώση ράγισε στην άκρη το γυαλί και το έχει παρει μέχρι κάτω ακριβός πάνω από το κεντρικό κουμπί...ποσο λέτε ότι μπ8ρω να το δώσω?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά από πτώση ράγισε στην άκρη το γυαλί και το έχει παρει μέχρι κάτω ακριβός πάνω από το κεντρικό κουμπί...ποσο λέτε ότι μπ8ρω να το δώσω?

 

εαν θελει αλλαγη οθονης ...κοστιζει ακριβα ( πχ:ninja: 200+ € )

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Παιδια το κινητο αυτο το ειχα ως και σημερα μεσα στο τσεντακι μου δυστοιχως ωσπου και εγινε το μοιραιο. Πηγα στην τουαλετα επειδη δεν αντεχα αλλο το αφησα στο τραπεζι στο Mall εκει που καθομουν μετα επεστρεψα και δεν υπηρχε εκει. Τωρα τι να κανω θα το βρω θα βρεθει ο απαταινας που μ το πηρε ; :( Εννοειται πηγα σημερα στον παροχεα που το αγορασα του ειπα τι εγινε και μ ειπε να περασω αυριο να μ δωσει το χαρτι με την αποδειξη αγορας η οποια ειναι στο ονομα μου βεβαια και να παω στην αστυνομια να το δηλωσω.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο αυτο το ειχα ως και σημερα μεσα στο τσεντακι μου δυστοιχως ωσπου και εγινε το μοιραιο. Πηγα στην τουαλετα επειδη δεν αντεχα αλλο το αφησα στο τραπεζι στο Mall εκει που καθομουν μετα επεστρεψα και δεν υπηρχε εκει. Τωρα τι να κανω θα το βρω θα βρεθει ο απαταινας που μ το πηρε ; :( Εννοειται πηγα σημερα στον παροχεα που το αγορασα του ειπα τι εγινε και μ ειπε να περασω αυριο να μ δωσει το χαρτι με την αποδειξη αγορας η οποια ειναι στο ονομα μου βεβαια και να παω στην αστυνομια να το δηλωσω.

 

.....αυτά παθαίνεις άμα κατουριέσαι, κρατήσου λίγο ρε παιδί μου.....τί το ήθελες και σύ?...

Τώρα ο απατεώνας χαίρεται το κινητό σου και εσύ έχεις εξαπολήσει ανθρωποκυνηγητό σε όλο το νησί.

Ευκαιρία όμως να στραφείς σε κάτι καλύτερο και όχι samsung πάλι...

Link to comment
Share on other sites

.....αυτά παθαίνεις άμα κατουριέσαι, κρατήσου λίγο ρε παιδί μου.....τί το ήθελες και σύ?...

Τώρα ο απατεώνας χαίρεται το κινητό σου και εσύ έχεις εξαπολήσει ανθρωποκυνηγητό σε όλο το νησί.

Ευκαιρία όμως να στραφείς σε κάτι καλύτερο και όχι samsung πάλι...

Δεν πιστευω οτι θα εντωπιστει αλλα το καταγγειλα σημερα στην αστυνομια μαζι με το ΙΜΕΙ του το οποιο το αναγραφει στην αποδειξη της αγορας του.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Θα έπρεπε είδη να έχεις δοκιμάσει

Find my device από play store

Και κοίταξε μέσα από τις ρυθμίσεις ασφαλείας από το Google account σου στην δραστηριότητα συσκευής.

Αν δεν έγινε format.

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους μου ήρθε μια αναβάθμιση σήμερα η g920fxxu6erc9

Ξέρει κάποιος κάτι ?

Η απλά είναι το update security που έχουμε κάθε μήνα ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους μου ήρθε μια αναβάθμιση σήμερα η g920fxxu6erc9

Ξέρει κάποιος κάτι ?

Η απλά είναι το update security που έχουμε κάθε μήνα ?

 

Αν ανεβαζες και μια εικονα της ενημερωσης θα ξεραμε περιτινος προκειται αφου γραφει το βελτιωνει κλπ.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα.Επειδή αγόρασα ένα μεταχειρισμένο και έρχεται θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πραγματάκια ένα εκ των οποίων με έχει ψιλο αγχώσει.

Πρώτον ποιά έκδοση φοράει τώρα?

Πόσο " μέτρια" είναι η μπαταρία που λέτε?Δηλαδή δεν βγάζει μέρα? ( δεν παίζω παιχνίδια )

Η αλλαγή της πόσο κοστίζει?

Ευχαριστώ!

( τελικά άξιζε η αγορά του ) από xiaomi mi5?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Επειδή αγόρασα ένα μεταχειρισμένο και έρχεται θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πραγματάκια ένα εκ των οποίων με έχει ψιλο αγχώσει.

Πρώτον ποιά έκδοση φοράει τώρα?

Πόσο " μέτρια" είναι η μπαταρία που λέτε?Δηλαδή δεν βγάζει μέρα? ( δεν παίζω παιχνίδια )

Η αλλαγή της πόσο κοστίζει?

Ευχαριστώ!

( τελικά άξιζε η αγορά του ) από xiaomi mi5?

 

Αρχικά είναι το που θα πέσεις αν είναι ταλαιπωρημενο η οχι... 2ον το αγορασες χωρίς να το δεις;

 

Η έκδοση που φοράει τώρα είναι το Android 7 (Nougat) αλλά αν έχει μέσα την Marshmallow προσωπική μου άποψη να μην κανεις το update!!

 

Η μπαταρία κρατάει αν δεν παίζεις παιχνίδια!! Μια μέρα βγαζει άνετα, αλλά παίζουν πολλά ρόλο αν έχεις ανοιχτά δεδομένα και μόνιμα το 4G μην περιμένεις να στην βγάλει!!

 

Επειδή είναι μεταχειρισμενο ίσως και να μην στην βγάλει την μέρα σίγουρα ειδικά αν το χρησιμοποιείς πολύ!!

 

Τώρα το κόστος αλλαγής αν χρειαστεί σε επίσημο εξουσιοδοτημενο σέρβις είναι 45-50 (εγώ άλλαξα με 48 ευρώ μετά από 1.5 χρόνο χρήσης)... Για μένα πάντως αν θες και πιάνει το χέρι σου και έχεις τα εργαλεία πάρε την μπαταρία από σκρουτζ και άλλαξε την μόνο σου με την βοήθεια του YouTube!

 

Αν άξιζε η αγορά πιστεύω πως ναι (αναλόγως την τιμή που το πηρες) ειδικά σε θέμα κάμερας μέρα με την νύχτα!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Giannis_95
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά είναι το που θα πέσεις αν είναι ταλαιπωρημενο η οχι... 2ον το αγορασες χωρίς να το δεις;

 

Η έκδοση που φοράει τώρα είναι το Android 7 (Nougat) αλλά αν έχει μέσα την Marshmallow προσωπική μου άποψη να μην κανεις το update!!

 

Η μπαταρία κρατάει αν δεν παίζεις παιχνίδια!! Μια μέρα βγαζει άνετα, αλλά παίζουν πολλά ρόλο αν έχεις ανοιχτά δεδομένα και μόνιμα το 4G μην περιμένεις να στην βγάλει!!

 

Επειδή είναι μεταχειρισμενο ίσως και να μην στην βγάλει την μέρα σίγουρα ειδικά αν το χρησιμοποιείς πολύ!!

 

Τώρα το κόστος αλλαγής αν χρειαστεί σε επίσημο εξουσιοδοτημενο σέρβις είναι 45-50 (εγώ άλλαξα με 48 ευρώ μετά από 1.5 χρόνο χρήσης)... Για μένα πάντως αν θες και πιάνει το χέρι σου και έχεις τα εργαλεία πάρε την μπαταρία από σκρουτζ και άλλαξε την μόνο σου με την βοήθεια του YouTube!

 

Αν άξιζε η αγορά πιστεύω πως ναι (αναλόγως την τιμή που το πηρες) ειδικά σε θέμα κάμερας μέρα με την νύχτα!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το τηλέφωνο το έχω δει και είναι σε άριστη κατάσταση.Τουλάχιστον από εμφάνιση....η αγορά του στα 200€. Ναι πιάνουν τα χέρια μου αρκετά, έχω αλλάξει οθόνες και μπαταρίες σε άλλα τηλέφωνα γενικά. Γιατί λές πως πρέπει να μείνω στην Μarsmallow? Κάπου διάβασα πως θα πάρει και την oreo?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο το έχω δει και είναι σε άριστη κατάσταση.Τουλάχιστον από εμφάνιση....η αγορά του στα 200€. Ναι πιάνουν τα χέρια μου αρκετά, έχω αλλάξει οθόνες και μπαταρίες σε άλλα τηλέφωνα γενικά. Γιατί λές πως πρέπει να μείνω στην Μarsmallow? Κάπου διάβασα πως θα πάρει και την oreo?

Ευχαριστώ!

Πολύ καλά το πήρες αν είναι σε άριστη κατάσταση!! Καλοδουλευτο να είναι!! ;)

 

Γενικά εγώ δεν είμαι των updates μιας και αφού τρέχει αξιοπρεπεστατα η συσκευή ποιος ο λόγος να τις χαντακωσεις με ένα update που θα σου δώσει η Samsung και θα σου ..... την συσκευή για να πας στην επόμενη;

Στο λέω από εμπειρία αυτό, είχα S3 & S4 τα οποία πήραν update μόνο και μόνο για να δείξουν ότι το πήραν και δεν ανοιγαν ούτε μια ιστοσελίδα στον browser χωρίς να κολλάει!!

Στο S6 που είμαι με Marshmallow και σε ενός φίλου S6 με Nougat το κινητό μου πάει σφαίρα!!

 

Αυτά τα λέω από προσωπική μου άποψη αν εσύ επιθυμείς να την βάλεις είναι καθαρά δικιά σου επιλογή... εγώ σου λέω τι έχω δει έτσι... δεν σου λέω ότι δεν θα λειτουργεί η συσκευή απλά ότι θα υπάρχει μια παραπάνω καθυστέρηση σε κάποιο καινούριο update!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά το πήρες αν είναι σε άριστη κατάσταση!! Καλοδουλευτο να είναι!! ;)

 

Γενικά εγώ δεν είμαι των updates μιας και αφού τρέχει αξιοπρεπεστατα η συσκευή ποιος ο λόγος να τις χαντακωσεις με ένα update που θα σου δώσει η Samsung και θα σου ..... την συσκευή για να πας στην επόμενη;

Στο λέω από εμπειρία αυτό, είχα S3 & S4 τα οποία πήραν update μόνο και μόνο για να δείξουν ότι το πήραν και δεν ανοιγαν ούτε μια ιστοσελίδα στον browser χωρίς να κολλάει!!

Στο S6 που είμαι με Marshmallow και σε ενός φίλου S6 με Nougat το κινητό μου πάει σφαίρα!!

 

Αυτά τα λέω από προσωπική μου άποψη αν εσύ επιθυμείς να την βάλεις είναι καθαρά δικιά σου επιλογή... εγώ σου λέω τι έχω δει έτσι... δεν σου λέω ότι δεν θα λειτουργεί η συσκευή απλά ότι θα υπάρχει μια παραπάνω καθυστέρηση σε κάποιο καινούριο update!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Είμαι δυό μέρες με το s6+ και έχω κάποιες απορίες αν μπορεί κάποιος να μου τις λύσει....

1 - Προερχόμενος από xiaomi είχα την δυνατότητα να κλειδώνω τις εφαρμογές... εδώ ?

2 - Η εφαρμογή που έχει σύροντας την οθόνη από αριστερά προς τα δεξιά , δείχνοντας ειδήσεις δεν αλλάζει? Γιατί είναι μόνο english...

3 - Γιατί τόσο κατανάλωση μπαταρίας? Στην εγγύηση που έχει το service την αντικαθιστά / καλύπτει?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο μπορείς να ενεργοποιήσεις τον ασφαλή φάκελο, ότι βάζεις μέσα το σβήνεις από έξω και απλά δεν υπάρχει..

Για το δεύτερο μπορείς απλά να το απενεργοποιήσεις, δεν το έψαξα ποτέ...

Για το τρίτο μπορεί να παίζουν άπειρα πράγματα για την απόδοση της..

Όσο αφορά το service εάν είσαι εντός εγγύησης καλύπτεσαι πλήρως αν όχι τότε τηλέφωνο στο service και μαθαίνεις το κόστος.

Edited by gel7
Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο μπορείς να ενεργοποιήσεις τον ασφαλή φάκελο, ότι βάζεις μέσα το σβήνεις από έξω και απλά δεν υπάρχει..

Για το δεύτερο μπορείς απλά να το απενεργοποιήσεις, δεν το έψαξα ποτέ...

Για το τρίτο μπορεί να παίζουν άπειρα πράγματα για την απόδοση της..

Όσο αφορά το service εάν είσαι εντός εγγύησης καλύπτεσαι πλήρως αν όχι τότε τηλέφωνο στο service και μαθαίνεις το κόστος.

 

πως ενεργοποιώ τον ασφαλή φάκελο?

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις /οθόνη κλειδώματος και ασφάλεια /ασφαλής φάκελος..

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δεν αξιζει κυριως λογω μπαταριας. Το κινητο ετσι και αλλιως ειχε κακη αυτονομια. Αν το παρεις με φθαρμενη μπαταρια θα πρεπει να σκεφτεις και το κοστος αλλαγης. Εγω το ειχα παρει περσι μεταχειρισμενο 15 μηνων και δεν εβγαζε ουτε 3 ωρες οθονης την ημερα....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για τα λεφτα του το Xiaomi ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει. Αν θελεις να πας σε Edge ψαξε να βρεις το S7 μεταχειρισμενο. Οπως και να το κανεις το S6 Edge + ειναι πλεον κινητο 3ετιας. Αν δεν θελεις να διαθεσεις παραπανω χρηματα στα 200 δεν θα βρεις καλυτερο απο το Xiaomi. Επισης θα παιρνεις καινουργια συσκευη...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...