Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δυστηχως η μπαταρια οχι μονο δεν εφτιαξε αλλα σημερα ειδα οτι φουσκωσε κιολας και μου ειχε ξεκολλησει μεχρι και την πλατη που ευτηχως δεν εσπασε...το ζητημα ειναι να τα ποσο μπορω να περασω στην εγγυηση μια τετοια ζημια, το κινητο ειναι 1 ετους και 1 μηνα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λογικα καλυπτεσαι απο την εγγυηση.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά να περάσω Nougat.... Η να μείνω στο 6 που πάει σούπερ!!!! Αξίζει?? η θα έχω θέματα?? Κάτι άλλο για +200 ευρώ +και το 6plus αξίζει να πάω για s8??? Υπάρχει κανείς να έχει κάνει την κίνηση??
Link to comment
Share on other sites

Η Nougat ειναι μια χαρα. Αξιζει η αναβαθμιση.

Αν σε καλυπτει το S6 E Plus γιατι να το αλλαξεις; Καλο το S8 αλλα δεν προσφερει κατι τρομερο παραπανω εκτος του διαφορετικου design.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως η μπαταρια οχι μονο δεν εφτιαξε αλλα σημερα ειδα οτι φουσκωσε κιολας και μου ειχε ξεκολλησει μεχρι και την πλατη που ευτηχως δεν εσπασε...το ζητημα ειναι να τα ποσο μπορω να περασω στην εγγυηση μια τετοια ζημια, το κινητο ειναι 1 ετους και 1 μηνα

 

Αν δεν καλύπτεται αυτό από εγγύηση τότε ποιο???

Link to comment
Share on other sites

και όμως οχι καθώς έχω περάσει το έτος χρήσης.. ευτυχώς μου το επισκευάζουν με 25 ευρώ όμως οπότε φτηνά τη βγάλαμε πάντα για το επίσημο service λέω..
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα εισαι. Εγω εδωσα 55 για αντικατασταση μπαταριας. 15 η μπαταρια και 40 η επισκευη. Αξιζε παντως καθως αυξηθηκε η αυτονομια 30%. Το πηρα μεταχειρισμενο και πιθανον ο προηγουμενος κατοχος να μην ηταν προσεκτικος με τις φορτισεις....

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα. Θελω λιγο την γνώμη σας σε κάτι. Καταρχήν να σας πω το Ιστορικό.

Εχω το s6 edge plus και ενω έκανα το update σε Nougat παρατηρησα γενικως οτι η μπαταρια δεν πήγαινε στα καλά της. Αλλα αυτό που με προβληματισε ηταν ότι οταν φορτιζα το τηλ ανοιχτο και πηγαινε 100% το απενεργοποιουσα χωρις να αππσυνδεσω τον φορτιστή και εδειχνε 84%. Προσπάθησα να κανω calibrate τα stats και ενω εφτιαχνε μετα την επόμενη μέρα αντε παλι τα ιδια. Ποτε δηλ το τηλ ανοιχτο δεν φορτιζε πλήρως και ας ελεγε 100%. Οταν εφτανε στο 20% ηταν σαν να ειχε 7 με 8 % περιπου.

Αναφέρθηκα στην smartec και μου ειπαν οτι αυτο μπορει να γινεται γενικως αλλα και να φταιει η μπαταρια και ετσι τους το εστειλα να την αλλαξουν. Κατοπιν επικοινωνίας με τους τεχνικούς μου ειπανε οτι θα αλλαχθει η μπαταρια και η πλακετα φόρτισης και οθονη. Τους λεω οθονη γιατι? Και μου ειπανε οτι η πλακετα φόρτισης ειναι ενσωματωμένη με ολο το μπροστα μέρος του κινητου συμπεριλαμβανομένου οθονη πλαστικα μερη finger sensor βαση μπαταριας κτλ. Οποτε στην ουσια θα αλλαχτεί ολο το τηλ εκτός της μητρικης που θα βγει και θα κουμπωσει στο άλλο σασί.

Και ετσι εγινε και μου τα καλυψανε ολα στην εγγυηση και τα μεταφορικά πληρωμένα.

Το τηλ ηρθε καινουριο αψογο χωρις γρατσουνιες κτλ με την ζελατινα εργοστασιου στο μπροστα μερος κτλ.

Ομως ενω τωρα δουλευει αψογα και η μπαταρια κρατάει πολυ καλυτερα απο πριν παρατηρησα οτι παλι χανει στα ποσοστα οταν φορτίζει ανοιχτο και κλειστο.

Και σας ρωταω τωρα τι κανω? Απο την αλλη λεω μπας και φταιει η nougat και εχει κανενα bug γιατι πολυ παραπονιουνται μετα το update οτι η μπαταρια δεν είναι καλη. Αλλιώς τι να ειναι? Η μητρικη? Μονο αυτο έμεινε. Βοηθηστε καποιος αν γίνεται. Εσεις μετα το update παρατηρησατε κατι? Επισης αν μπορει καποιος να απενεργοποιήσει το τηλ οταν φορτίσει ανοιχτο πληρως να δει αν δειχνει το ιδιο.

Αλλιως μετα τι κανω?

Ευχαριστώ και συγνωνη αν σας ζαλισα με ολο το κατεβατό που έγραφα.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περιεργη φαση. Και εγω αλλαξα μπαταρια (μονο) σε i-repair και δεν εχω τετοιο προβλημα.. Μια λυση ειναι να γυρισεις σε marshmallow αλλα αν ηταν θεμα nougat θα το ειχαμε ολοι.

Μια αλλη ιδεα ειναι factory reset και χρηση χωρις εφαρμογες να δεις συμπεριφορα μπαταριας

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω κάνει αυτα αλλα τιποτα. Αυτο που με απασχολεί είναι που χανει τα στατιστικά. Και κάποια εφαρμογη να τρώει την μπαταρία οκ. Αλλα γιατι δειχνει άλλα στατιστικα ανοιχτό και αλλα απενεργοποιημένο.

Μιλαμε δεν την παλεύω άλλο. Και η μητρικη να ειναι παλι παραξενο μου φαινεται. Αν όντως εφταιγε κατι αυτα που αλλαξανε ειναι ύποπτα αλλα μητρικη?

 

Στάλθηκε από το Lenovo A2010-a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω; Πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγορινες κανενα αλλο παλικαρι να μου πει για το δικο του? Δεν ξερω τι να κανω ρε γμτ. Θα τους παρω αύριο τηλ αλλα ουτε και μπορω να φανταστώ τι θα μου πουνε τωρα μιας και σχεδον ολα αλλαχθηκαν

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τα ιδια ακριβως μου εκανε η μπαταρια κ την πηγα για αλλγη καθως φουσκωσε! δυστηχως εκτος εγγυησης, περιμενω να μου ρθει να δω αν λυθηκε οριστικα το προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα το εστειλα πάλι. Το θεμα ειναι οτι περα της μητρικης δεν υπάρχει κατι αλλο να αλλάξουν. Δεν ξερω σε ποια περιπτωση μπορώ να απαιτήσω και αντικατασταση. Αν πχ δεν μπορουν να το φτιάξουν δεν πρεπει να το αλλαξουν? Είναι εντός εγγύησης.

 

Στάλθηκε από το Lenovo A2010-a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωση 350 mb περιπου. Security patch Ιουλίου.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωση 350 mb περιπου. Security patch Ιουλίου.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

350MB??? στο δικό μου που φοράει την ελληνική ήρθε προχθές και ήταν μόνο 20ΜΒ.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Αυστριακο ειναι το δικο μου.... Νομιζα οτι θα ειναι 7.1 αλλα παρεμεινε στο 7.0. Τα security patches ειναι περιπου 20mb συνηθως.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ab5a91c316bfbe901de66f805aec0799.jpg

Link to comment
Share on other sites

και εμενα το εβγαλε αυτο και μολις εκανε εγκατασταση 26% κολλησε και εσβησε .... εβγαλε report update failure.... τι κανω ?
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Ξαναδοκιμαζεις...

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν είναι άσχημη επιλογή αν δεν σε πειράζει η μέτρια αυτονομία

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος δεν υπαρχει στα σκρουτζαδικα πια.

Αν το βρεις καινουργιο σε αυτη την τιμη ειναι super.

Εγω το πηρα μεταχειρισμενο σε αριστη κατασταση στα 320 πριν 2 μηνες αλλα αναγκαστηκα να αλλαξω μπαταρια....

 

Edit: Στα 356 είναι το S6 Edge, όχι το plus...

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!

Ειμαι καινουριος εδω..

Εχω την εξης ερωτηση αν καποιος γνωριζει..

Οθονη για S6 ποσο θα μου κοστισει??

Και ακομα καλυτερα αν εχετε να προτεινεται καποιο μαγαζι στα βορεια προαστεια της Αττικης για να το παω..(μενω ηρακλειο)

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...