Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκεφτομαι και εγω να το παρω ρε παιδια αλλα εχω ενα θεμ με την sd. Πως αποθηκευεται φωτο και αρχεια?

Μπορει να εχω και 5χιλιαδες φωτο μεσα στο lg v10 μου τωρα. Τα 32 ειναι ψιχουλα.

Τι λυσεις εχουμε? Μονο cloud?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σκεφτομαι και εγω να το παρω ρε παιδια αλλα εχω ενα θεμ με την sd. Πως αποθηκευεται φωτο και αρχεια?

Μπορει να εχω και 5χιλιαδες φωτο μεσα στο lg v10 μου τωρα. Τα 32 ειναι ψιχουλα.

Τι λυσεις εχουμε? Μονο cloud?

 

Γιά σένα είναι μονόδρομος τα 64gb, και αν σου φτάνουν και αυτά. Ό,τι περισέψει στο cloud.

Link to comment
Share on other sites

Δεν συγκρίνεται....ήμουν στο S7 Edge και πήγα σε S6 Edge Plus....δεν το μετανιώνω με τίποτα! Ανώτερο σε όλα, και δεν μιλάω στα specs. Έχω καλύτερη μπαταρία...τί να πω...

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου

Link to comment
Share on other sites

Δεν συγκρίνεται....ήμουν στο S7 Edge και πήγα σε S6 Edge Plus....δεν το μετανιώνω με τίποτα! Ανώτερο σε όλα, και δεν μιλάω στα specs. Έχω καλύτερη μπαταρία...τί να πω...

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου

 

Σωστός.!!..γιαυτό και γώ πήγα κατευθείαν στο s6edge+...

πιό μεγάλο πιό όμορφο πιό ντιζαινάτο!! Όλα πιό !

το πιό όμορφο κινητό της sammy και διατίθεται στα 64gb σε καλή τιμή....

Μπαταρία θα την χαρακτήριζα μέτρια προς καλή, σαν την μπαταρία του note5 ίδια.

έχώ βγάλει και 7ώρες SOT....μόνο wifi-όχι 4g...

αλλά το σύνηθες είναι 5ώρες sot...

Link to comment
Share on other sites

Aκομα και τα 32gb αρκετα ειναι νομιζω!τωρα για το φιλο που λεει ...ειχα και s6 edge plus gold η μπαταρια στο s7 edge ειναι ανωτερη!!εχω και 7,5 ωρες χτυπησει με το s7 edge!πανω κατω ειναι ολοιδια αλλα στο στο s7 edge ειναι λιγο καλυτερα σε ολα!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Δεν συγκρίνεται....ήμουν στο S7 Edge και πήγα σε S6 Edge Plus....δεν το μετανιώνω με τίποτα! Ανώτερο σε όλα, και δεν μιλάω στα specs. Έχω καλύτερη μπαταρία...τί να πω...

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου

 

Είχα edge plus και πήγα σε s7 edge. Το s7 edge σε όλα είναι ένα κλικ καλύτερο. Στην μπαταρία υπάρχει μεγάλη διαφορά υπέρ του 7. Από θέμα ομορφιάς το edge plus είναι κόσμημα.

Link to comment
Share on other sites

Είχα edge plus και πήγα σε s7 edge. Το s7 edge σε όλα είναι ένα κλικ καλύτερο. Στην μπαταρία υπάρχει μεγάλη διαφορά υπέρ του 7. Από θέμα ομορφιάς το edge plus είναι κόσμημα.

Όντως το s6 edge plus είναι η πιο όμορφη συσκευή που έχει παραχθεί :rolleyes:

 

send from my oneplus 3

Link to comment
Share on other sites

Όντως το s6 edge plus είναι η πιο όμορφη συσκευή που έχει παραχθεί :rolleyes:

 

send from my oneplus 3

 

Δεν άντεξα και το πήρα ξανά σε χρυσό για 2η συσκευή :)

Link to comment
Share on other sites

Όντως το s6 edge plus είναι η πιο όμορφη συσκευή που έχει παραχθεί :rolleyes:

 

send from my oneplus 3

 

Συμφωνώ απολύτως!

Όχι μόνο ανάμεσα στις συσκευές της samsung αλλά ανάμεσα σε όλες τις συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα και το πήρα ξανά σε χρυσό για 2η συσκευή :)

Σωστός ο Γιωργος :o

 

send from my oneplus 3

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συμφωνώ απολύτως!

Όχι μόνο ανάμεσα στις συσκευές της samsung αλλά ανάμεσα σε όλες τις συσκευές.

Αυτό ακριβώς εννοώ :rolleyes:

 

send from my oneplus 3

Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμο νέο update σήμερα. Στο δικό μου (ελληνικό unbranded) το μέγεθος της ενημέρωσης είναι 291,65ΜΒ. Τώρα κατεβάζω, θα επιστρέψω με εντυπώσεις μετά την εγκατάσταση.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατέβασα στο δικό μου (Αυστριακής προέλευσης unbranded), το update μεγέθους 282,75 Mb, οπότε είναι πολύ νωρίς για εντυπώσεις. Είναι απαραίτητο hard reset μετά την εγκατάσταση ή το αφήνουμε όπως είναι?

Υ.Γ.: Σε κανένα update μέχρι σήμερα δεν έχω κάνει reset και το κινητό λειτουργεί απροβληματιστα. Απλά με έβαλε σε σκέψεις το μέγεθος της τελευταίας ενημέρωσης.

Link to comment
Share on other sites

Και μένα έκανε update προχθές (unbranded-γερμανικό), 291mb...

Είναι το security update Οκτωβρίου.....επίσης έγινε μία μικροαλλαγή στη συλλογή όπου εμφανίζει διαφορετικά τις εικόνες-άλμπουμ-ιστορίες....κάτι άλλο δεν βλέπω....

από μπαταρία είμαι χαλαρά 6 ώρες SOT με wi-fi/χωρίς 4g....

Η συσκευή πετάει...απ'όλες τις απόψεις.

 

http://www.sammobile.com/2016/10/31/galaxy-s6-edge-in-europe-now-receiving-october-security-patch/

Edited by frix_ath
Link to comment
Share on other sites

σε τοσο μεγαλα update ειναι απαραιτητο.θα δεις ακομα καλυτερη διαχειριση στην συσκευη σου!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

σε τοσο μεγαλα update ειναι απαραιτητο.θα δεις ακομα καλυτερη διαχειριση στην συσκευη σου!

 

Απαραιτητο ειναι , αλλα ποιος εχει ορεξη και χρονο να ξανασεταρει την συσκευη απο την αρχη ?

Εχω ρωτησει παλι αλλα δεν εχω παρει απαντηση, αν ξερει καποιος ας βοηθησει, υπαρχει τροπος (backup)να γλυτωσουμε το

σεταρισμα απο την αρχη?

 

Μιλαμε για not rooted συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και περίπου ένα μήνα, υπάρχει θεμα με το σήμα της κοσμοτε. Μένω κοντά στο Θησείο. Το πρόβλημα εντοπίζεται στο ότι χάνω τις κλήσεις μέσα στη μέρα όταν βρίσκομαι σπίτι μου. Μπορείς κάποιος να προσπαθεί να με καλέσει , να μη χτυπάει το κινητό και να ακούγεται στο συνομιλητή ότι το τηλ είναι απενεργοποιημενο. Επίσης δεν λαμβάνω SMS για όλες τις χαμένες κλήσεις, και όταν μου έρχονται καθυστερούν 1 ώρα μετά την αποτυχημένη κλήση.

Όταν μετακινουμαι εκτός σπιτιού και περιοχής δεν έχω εντοπίσει κάτι.

 

Και ο αδερφός μου αντιμετωπίζει χαμένες κλήσεις και απουσία σήματος. Όχι όμως καθημερινά .έχει συσκευή Sony Xperia z2. Από την άλλη ο πατέρας μου με κοσμοτε και κινητό LG δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα όταν είνας σπίτι.

 

Καλεσα πριν 2 εβδομάδες το τμήμα εξυπηρέτησης.Η υπεύθυνη είπε ότι υπάρχει θεμα με την εμβέλεια σε μια κεραία κοντά στο Κουκάκι, αλλά με καθησυχασε ότι εμένα σαν χρήση δεν με επηρεάζει.

 

Μου πρότεινε να το γυρίσω σε λειτουργία από 4G σε 3G και να αφαιρέσω για λιγο τη κάρτα Sim.

 

Ουσιαστικη λύση δεν έδωσε. Δεν ειπε κατι καινούργιο. Εγώ αυτό που θέλω είναι να μου πουν ατομα με το δίκτυο της Κοσμοτε αν έχουν αντιμετωπίσει παρόμοια προβλήματα. Αν όχι υπάρχει περίπτωση να οφείλεται κάποιο update της Samsung και να επηρεάζει το σήμα ;

Link to comment
Share on other sites

τα ιδια προβληματα εχω και γω (ηρακλειο κρητης) με το 3g ειναι καλυτερα..πολυ απλα πουλανε 4g δικτυα που ειναι ακομα αθλια
Link to comment
Share on other sites

Απαραιτητο ειναι , αλλα ποιος εχει ορεξη και χρονο να ξανασεταρει την συσκευη απο την αρχη ?

Εχω ρωτησει παλι αλλα δεν εχω παρει απαντηση, αν ξερει καποιος ας βοηθησει, υπαρχει τροπος (backup)να γλυτωσουμε το

σεταρισμα απο την αρχη?

 

Μιλαμε για not rooted συσκευη.

 

αξιζει παντως για 5 λεπτα.back up τις επαφες με το gmail σου.φωτογραφιες,μουσικη φτιαξε ενα φακελο στο pc και μετα τα ξαναβαζεις.

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

αξιζει παντως για 5 λεπτα.back up τις επαφες με το gmail σου.φωτογραφιες,μουσικη φτιαξε ενα φακελο στο pc και μετα τα ξαναβαζεις.

 

 

Καλημερα, αυτο ειναι το ευκολο κομματι, το "προβλημα" μου ειναι με τις εφαρμογες.

Υπαρχει καποια ρυθμιση στη google που να κραταει τις εφαρμογες που εχεις εγκαταστησει και να τις κατεβαζει παλι

αυτοματα οταν κανεις παλι login?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα υπάρχει πιθανότητα να πάρουμε το νέο ux του note 7? Στο sammobile είδα οτι s7 θα το πάρει με την αναβάθμιση σε nougat

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...