Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου κανει εντυπωση το μεγαλο battery drain ακομα και σε standby...υπαρχει καποιο fix?

 

Όχι φίλε μου. Μιλάμε για 15% περίπου σε ένα 6ωρο το βράδυ. Το αφήνεις φορτισμένο πλήρως το βράδυ και το πρωί είναι κάτω από 90%.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια, νεος κατοχος του S6 edge plus και εγω και εχω αρκετες αποριες και πολυ διαβασμα,

Μπορει καποιος να μου πει αν το κινητο κανει καποιον ηχο οταν τελειωνει η φορτηση?

Εμενα δεν κανει και δεν νομιζω να εχω πειραξει κατι.

Επισης πως μπορω να δω ποιας χωρας ειναι η συσκευη?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μου κανει εντυπωση το μεγαλο battery drain ακομα και σε standby...υπαρχει καποιο fix?

 

ναι υπαρχει λυση,κλεινεις το google backup που εχει προβλημα τον τελευταιο μηνα σε ολες τις συσκευες με αντροιντ 6.δεν ειναι θεμα σαμσουνγκ

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με το πρηγουμενο μικρο update κ αυτο των 24mb χρειαζεται επαναφορα εργοστασιακων;; Ειχα κανει μονο μετα τη μεταβαση απο την 5 στην 6 marshmallow εκδοση..
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετο διαβασμα εδωμεσα διαπιστωσα οτι δεν εκανα factory reset οταν πηρα την ενημερωση απο 5 σε 6.

Προτεινετε να το κανω οποσδηποτε?

Αν ναι ,μιας και το εχω στησει το κινητο υπαρχει καποιος τροπος για backup?

To Smart Switch δουλευει καλα?

Βασικα πως δουλευει?το ανοιξα και δεν ειδα επιλογη να περασεις αρχεια που εχεις σωσει σε PC.

Link to comment
Share on other sites

Για τετοιες ενημερωσεις και μεγαλα updates συστηνεται ανεπιφυλακτα hard reset..για μικρα updates τυπου,22mb δεν χρειαζεται!!υπαρχουν πολλοι τροποι να παρεις back up!smart switch,google,drobbox
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα καλησπερα στο παρεακι το πειρα πισω τελικα το τηλεφωνο μου με 0 κοστος επισκευης ξανα περασαν πανω το λογισμικο Android 6.0.1 Marshmallow αν και θελω να παω πισω στο Lollipop οπως ηταν αρχικα που το αγορασα αλλα δεν πειραζει παρα να τα χαλασω παλι που δεν θα βρω την σωστη ROM θα το αφησω ετσι για την ωρα.

Θα σας τα ξανα γραφω μπας και βρουμε την ΣΩΣΤΗ ROM:

 

Manufacturer / Brand: Samsung

Phone Model: SM-G928F

Device Type: Zenlte

Product Name: >>

Contry of orgin: Made In Vietnam

Manufacturing Date: 2016.01.30

Knox warranty Void: 0x0

Colour / Internal Storage: Black / 32 GB

 

CSC CODE:

Producut Code: SM-G928FZKACYO

Original CSC Code: Κενο δεν λεει κατι.

Firmware CSC Code: CYO

Active CSC Code: CYO

Availbale CSC Code: BGL , CYO , ETL , MET , ORX , ROM , SEB , SEE , SIO , TPH , XEF , XEH , XEO

CSC Country: Greece / CY

 

Firmware:

Bootloader Version: G928FXXS2BPG1

PDA Version: >>

CSC Version: G928FXX2BPE6

Baseband Version: >>

Last Fimware: NAI

Kernel Version: 3 10 64-7980311 dpi@SWDD5508 #1 64 BIT

 

Θελετε και τις αλλες πληροφοριες που λεει στο Phone Info ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα καλησπερα στο παρεακι το πειρα πισω τελικα το τηλεφωνο μου με 0 κοστος επισκευης ξανα περασαν πανω το λογισμικο Android 6.0.1 Marshmallow αν και θελω να παω πισω στο Lollipop οπως ηταν αρχικα που το αγορασα αλλα δεν πειραζει παρα να τα χαλασω παλι που δεν θα βρω την σωστη ROM θα το αφησω ετσι για την ωρα.

Θα σας τα ξανα γραφω μπας και βρουμε την ΣΩΣΤΗ ROM:

 

Manufacturer / Brand: Samsung

Phone Model: SM-G928F

Device Type: Zenlte

Product Name: >>

Contry of orgin: Made In Vietnam

Manufacturing Date: 2016.01.30

Knox warranty Void: 0x0

Colour / Internal Storage: Black / 32 GB

 

CSC CODE:

Producut Code: SM-G928FZKACYO

Original CSC Code: Κενο δεν λεει κατι.

Firmware CSC Code: CYO

Active CSC Code: CYO

Availbale CSC Code: BGL , CYO , ETL , MET , ORX , ROM , SEB , SEE , SIO , TPH , XEF , XEH , XEO

CSC Country: Greece / CY

 

Firmware:

Bootloader Version: G928FXXS2BPG1

PDA Version: >>

CSC Version: G928FXX2BPE6

Baseband Version: >>

Last Fimware: NAI

Kernel Version: 3 10 64-7980311 dpi@SWDD5508 #1 64 BIT

 

Θελετε και τις αλλες πληροφοριες που λεει στο Phone Info ;

Άστο όπως είναι και απόλαυσε το θηριακι

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άστο όπως είναι και απόλαυσε το θηριακι

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημερα να απολαυσω το θηριο αλλα οχι με την Marshmallow θα βρω την ΣΩΣΤΗ ROM πιστευω συντομος.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω η Samsung σε κάποιο μελλοντικό update να δώσει την δυνατότητα του μπροστινού φλας που έχει και το s7 , είναι κρίμα τέτοια συσκευή να μην έχει αυτήν τη δυνατότητα!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Παιδιά από χτες το βράδυ σε λειτουργεί σωστα το αριστερό πλήκτρο. Δεν εμφανιζει τις εφαρμογές που είναι ανοικτες στο παρασκήνιο. Με αποτέλεσμα όταν είμαι μέσα σε μια εφαρμογή και τι πατήσω μου βγαίνει η αρχική οθόνη σαν να τις έχω κλείσει και να μη τρέχει καμία στο παρασκήνιο.

Έκανα το τελευταίο μικρό update. Που να οφείλεται αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Παιδιά από χτες το βράδυ σε λειτουργεί σωστα το αριστερό πλήκτρο. Δεν εμφανιζει τις εφαρμογές που είναι ανοικτες στο παρασκήνιο. Με αποτέλεσμα όταν είμαι μέσα σε μια εφαρμογή και τι πατήσω μου βγαίνει η αρχική οθόνη σαν να τις έχω κλείσει και να μη τρέχει καμία στο παρασκήνιο.

Έκανα το τελευταίο μικρό update. Που να οφείλεται αυτο;

 

Σε εμένα δουλεύει κανονικά έχοντας εγκαταστήσει το τελευταίο update. Κάνε ένα restart και αν δεν γίνει τίποτα πήγαινε στις ρυθμίσεις για να δεις τις λειτουργίες των πλήκτρων. Εκτός και αν έχεις εγκαταστήσει άλλον launcher και έχεις βάλει άλλη λειτουργία στο συγκεκριμένο πλήκτρο.

Υ.Γ. Έχει ιδέα κανείς τι βελτίωσε ή/και πρόσθεσε το τελευταίο update?

Link to comment
Share on other sites

και σε εμενα το ιδιο. Δουλευει κανονικα
:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

επειδη παιρνω πρωτη φορα samsung συσκευη ποιες οι πιθανοτητες να αναβαθμιστουμε σε android 7?
Link to comment
Share on other sites

android N θα παει ολη η σειρα s6

Ωραια πολυ ευχαριστο νεο φιλε μου να σαι καλα ευχομαι να παρει και ολη η σειρα S7

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το συγκεκριμενο κινητο μπορουμε να το προμηθευτουμε μονο απο το εσωτερικο ή και απο Κινα (κ λογικα πιο φθηνο)?

Δες εδώ... Δεν θα το βρεις ποιο φθηνό εξω...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποσο καλο σημα θεωρειτε οτι εχει το κινητο? μου φαινεται οτι υστερει λιγακι σε σχεση με παλιοτερες συσκευες που ειχα...cosmote στο ηρακλειο κρητης...σπανια ειχα θεματα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! έχω μια βδομάδα το τηλ. μετα απο note 4 και απο αποψη μπαταριας ειμαι πολυ ικανοποιημενος, αν και το πενακι μου λειπει οντως.

Εχω το εξης προβλημα : χτες το εβαλα στο power saving mode για 3-4 ώρες και απο τοτε δεν εχω καθολου 4g, ενω ειμαι στην ιδια τοποθεσια που προχτες επιανα 4g καμπανα. επικοινωνησα με τη wind και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει προβλημα στην περιοχη!

Επίσης στις ρυθμίσεις είναι επιλεγμένη η επιλογή lte-4g.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο πρόβλημα? Μπορώ να κανω κάτι για να το διορθώσω?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ψήνομαι να το παρω, μπορειτε να μου πειτε τη γνωμη σας;

 

Η καθαρη χωρητικότητα της μνήμης ποσα ΜΒ ειναι;

 

Σε πράσινο βγαίνει;

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι ΕΡΓΑΛΕΙΟ. Πράσινο δεν βγαίνει. Μαύρο,χρυσό και silver (64GB) . Εάν θυμάμαι καλά κάπου στα 25 26 gb
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...