Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες καλησπερα...πειτε μου σας παρακαλω μια καλη εφαρμογη για μεταφορα αρχειων απο το Pc στο κινητο κ αντιστροφα..μεσω wifi..

Προσωπικα δουλευω με es file explorer..

Αντιγράφω απο το pc και στελνω οτι θελω με καλες ταχυτητες.

Μπορεις να δεις και airdroid επισης πολυ καλο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προσωπικα δουλευω με es file explorer..

Αντιγράφω απο το pc και στελνω οτι θελω με καλες ταχυτητες.

Μπορεις να δεις και airdroid επισης πολυ καλο!

 

ευχαριστω φιλε μου..!!:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα..ξερει κανενας αν μπορω να μεταδοσω την οθονη της τηλεορασης μου στο s6 ?? οχι του κινητου στη Tv...

Edited by nickgiat
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήλθε για συσκευή cosmote νέα αναβάθμιση 126 mb περίπου.

6.0.1, Baseband version G928FXXU2BPC5 , Bootloader version G928FXXU2BPC3.

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, τη βοήθειά σας. Εδώ και μερικές ημέρες, έχει χαθεί ο ορθογραφικός έλεγχος από το πληκτρολόγιο της Samsung.

Επίσης δεν έχει την πρόβλεψη των λέξεων, που μου έβγαζε συνήθως πάνω από το πληκτρολόγιο.

Τέλος, έχει χαθεί η δυνατότηα να γράφω με σύρσιμο του δαχτύλου (swyping).

G029FXXS2BPD2, SM-G928F, 6.0.1.

 

Αυτές οι επιλογές έχουν χαθεί και από το μενού: Ρυθμίσεις, Γλώσσα και εισαγωγή, Πληκτρολόγιο Samsung.

 

Έχεις κανείς καμιά ιδέα του τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, τη βοήθειά σας. Εδώ και μερικές ημέρες, έχει χαθεί ο ορθογραφικός έλεγχος από το πληκτρολόγιο της Samsung.

Επίσης δεν έχει την πρόβλεψη των λέξεων, που μου έβγαζε συνήθως πάνω από το πληκτρολόγιο.

Τέλος, έχει χαθεί η δυνατότηα να γράφω με σύρσιμο του δαχτύλου (swyping).

G029FXXS2BPD2, SM-G928F, 6.0.1.

 

Αυτές οι επιλογές έχουν χαθεί και από το μενού: Ρυθμίσεις, Γλώσσα και εισαγωγή, Πληκτρολόγιο Samsung.

 

Έχεις κανείς καμιά ιδέα του τι παίζει;

 

Για δοκιμασε να πας στο ρυθμισεις - γλωσσα και εισαγωγη - πληκτρολόγιο samsung - επαναφορά ρυθμισεων.

Εκανες καποια ΟΤΑ αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμασε να πας στο ρυθμισεις - γλωσσα και εισαγωγη - πληκτρολόγιο samsung - επαναφορά ρυθμισεων.

Εκανες καποια ΟΤΑ αναβάθμιση;

 

Αυτό το εκανα. Δεν εγινε τιποτα.

ΟΤΑ μπορει να εκανε, αλλα επειδη το εχω βαλει να το κανει προγραμματισμενα τη Δευτερα ξημερωματα, δε θυμαμαι.

Για αυτο το λογο εβαλα πιο πανω και το firmware που εχω.

Καμια αλλη ιδεα;

 

Πληκτρολογιο samsung 1.0.80

Edited by yiangoun
Link to comment
Share on other sites

http://i65.tinypic.com/hwlhs6.png

Τώρα την κάνεις την αναβάθμιση η οχι; η προηγούμενη στα 18mb ήταν για κλάματα

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε σε πολλες χωρες σημερα και σε ελληνικη(eur)διορθωσεις ασφαλειας παλι!!Αν δει καποιος καλυτερη μπαταρια να μας πει!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Εγω την εβαλα παιδιά και εγινε ετσι..

Αν βρω χρονο αυριο θα κανω και επαναφορα εργοστασιακων..

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160513/b0859798dc00b63890f5ab2469603a2a.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το κουλό που μου κάνει είναι ότι όταν φορτίζει ανοιχτό φτάνει μέχρι το 88% και μετά σταματάει..το κλείνω και φτάνει στο 100%...το έχει συναντήσει κάποιος αυτό;

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το κουλό που μου κάνει είναι ότι όταν φορτίζει ανοιχτό φτάνει μέχρι το 88% και μετά σταματάει..το κλείνω και φτάνει στο 100%...το έχει συναντήσει κάποιος αυτό;

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αστο να παει η μπαταρια στο 1% και μετα φορτισετο...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, όσοι έχετε συγκρίνει το κινητό με την κάμερα του σ7 έχετε δει διάφορες;

Ημουν επι 2 ωρες και τα τεσταρα.Προσωπικά δεν μου αρέσει το 4:3 του s7 σε σχέση με το 16:9 του s6 edge plus. Την ημέρα ίσωςτο s6 edge plus να βγαζει ελαφρώς καλύτερεςσε ευκρίνεια(ισως λογω των περισσότερων pixel). Σε σκοταδι ναι το s7 εχει ενα ελαφρυ προβάδισμα, αλλα μην φανταστείς εξωπραγματικη διαφορά. Προσωπικά προτιμώ το s6 edge+ σαν τηλέφωνο σε αντίθεση με πολλους. Ελπιζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Αύριο το πρωί θα έχω στα χέρια μου κι εγώ το s6 edge plus. Έχω 2 ερωτήσεις να κάνω αν δεν σας κουράζω.

1) Πήγα λιγάκι προς τα πίσω στις σελίδες και διάβασα ανάμεικτα σχόλια όσο αφορά τις εντυπώσεις για την μπαταρία του. Μου φαίνεται λιγάκι περίεργο επειδή μόλις χτές διάβασα ενα vs review στο phonearena και έδιναν οτι το s6 edge plus έχει σαφώς καλύτερη μπαταρία απο το s7 edge, και μάλιστα άφηναν διθυραμβικά σχόλια http://www.phonearena.com/reviews/Samsung-Galaxy-S7-edge-vs-Samsung-Galaxy-S6-edge_id4170/page/4

2) Με αναβάθμιση μόλις το βγάλω απο το κουτί περνάει την τελευταία έκδοση android 6.0, σωστά?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Αύριο το πρωί θα έχω στα χέρια μου κι εγώ το s6 edge plus. Έχω 2 ερωτήσεις να κάνω αν δεν σας κουράζω.

1) Πήγα λιγάκι προς τα πίσω στις σελίδες και διάβασα ανάμεικτα σχόλια όσο αφορά τις εντυπώσεις για την μπαταρία του. Μου φαίνεται λιγάκι περίεργο επειδή μόλις χτές διάβασα ενα vs review στο phonearena και έδιναν οτι το s6 edge plus έχει σαφώς καλύτερη μπαταρία απο το s7 edge, και μάλιστα άφηναν διθυραμβικά σχόλια http://www.phonearena.com/reviews/Samsung-Galaxy-S7-edge-vs-Samsung-Galaxy-S6-edge_id4170/page/4

2) Με αναβάθμιση μόλις το βγάλω απο το κουτί περνάει την τελευταία έκδοση android 6.0, σωστά?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Δεν νομίζω να ισχύει επειδή το είχα μπορώ να σου πω ότι ακόμα και το s7 flat έχει καλύτερη μπαταρία πόσο μάλλον το edge που έχει και μεγαλύτερη

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με το καλο να το παρεις φιλε μου.οπως σου ειπε και ο βαγγελης τα s7 ειναι λιγο ποιο καλυτερα σε μπαταρια!αλλα να ξερεις οτι εχεις παρει ενα φοβερο τηλεφωνο με οθοναρα πανω απο ολα και φοβερη καμερα!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Τις 2 τελευταίες φορες που έκανα επανεκκίνηση την συσκευή , μόλις πηγε να ανοίξει ελεγε βελτιστοποιηση 2 εφαρμογών , γαιτι το βγάζει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, ευχαριστώ πολύ, αν και δεν μπορώ να καταλάβω για ποιό λογο ένα τοσο γνωστό και αξιόπιστο σάιτ έκανε λάθος vs. Τέλος πάντων, όσον αφορά την έκδοση λογισμικού, με αναβάθμιση θα περαστεί κανονικά η τελευταία διαθέσιμη?
Link to comment
Share on other sites

Λογικα τωρα θα εχει περαστει η mm!αλλα βγαινουν συνεχεια μικρο update!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Τις 2 τελευταίες φορες που έκανα επανεκκίνηση την συσκευή , μόλις πηγε να ανοίξει ελεγε βελτιστοποιηση 2 εφαρμογών , γαιτι το βγάζει αυτό;

Ειναι διεργασια που κανει το κινητο σου για το ποτε θες να κλεινουν οι εφαρμογες στο background. Το ρυθμίζεις εσυ για το ποτε θες να κλεινουν και για το αν θες να σου εμφανιζεται.

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Ειναι διεργασια που κανει το κινητο σου για το ποτε θες να κλεινουν οι εφαρμογες στο background. Το ρυθμίζεις εσυ για το ποτε θες να κλεινουν και για το αν θες να σου εμφανιζεται.

 

Απο που το ρυθμίζεις ;

Link to comment
Share on other sites

Απο που το ρυθμίζεις ;

οταν σου ανοιξει πατας τις 3 τελιτσες πανω δεξια...:)

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας και απο μενα!!

Ειμαι νεος κατοχος ενος samsung galaxy s6 edge plus titan!! Παρατηρησα ομως το εξης bug και θελω τα φωτα σας...

Οταν ειμαι σε καποιον explorer πχ chrome και βλεπω διαφορες ιστιοσελιδες, σε απανοτες περιστροφες οθονης που κανω landscape or portait το κινητο σβηνει εντελως! Και πρεπει να πατησω το power button για να ανοιξει παλι η συσκευη!! Γνωριζει κανεις γιατι μπορει να συμβαινει αυτο?

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...