Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πλέον και από ελληνικό κατάστημα το 64άρι..

https://www.skroutz.gr/s/7934674/Samsung-Galaxy-S6-Edge-64GB.html

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικα κατεληξα να το παρω σε gold 32αρι μετα απο πολυ σκεψη γιατι στο μυαλο μου ειχα και το note 5 αλλα δεν ηθελα να μπλεξω τελικα με παραγγελιες εξωτερικου,ελπιζω να μην το μετανιωσω.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα κατεληξα να το παρω σε gold 32αρι μετα απο πολυ σκεψη γιατι στο μυαλο μου ειχα και το note 5 αλλα δεν ηθελα να μπλεξω τελικα με παραγγελιες εξωτερικου,ελπιζω να μην το μετανιωσω.

 

ωραιο το note 5, αλλα δεν αξίζει στην παρουσα φάση να το αγοράσεις. Και γιατί όπου ναναι βγαίνει το s7 πιθανός να πέσει η τιμή του note 5, ή να διαθέσει το note 5 ευρώπη στην ανακοίνωση του s7. αργότερα αποκλείεται να το βγάλει εκτός και αν ειναι note 5 με καινούργιο επεξεργαστή.

+ το θέμα εγγύηση, εκτός και αν το πάρεις απο κανα ευρωπαικό site που προσφέρει δικιά του εγγύηση, που και πάλι θα κάνεις έναν αιώνα να το πάρεις πίσω φτιαγμένο σε περίπτωση ελλατωματικής συσκευής.

 

το μόνο που με χαλάει στις συσκευές τις samsung ειναι ο αποθηκευτικός χώρος. 32 δεν μου φτάνουν, 64gb για μένα είναι το στάνταρ, η συσκευή με κάρτα μνήμης. έδωσα το edge plus μου για αυτόν τον λόγο και ψάχνω 64άρι πλέον. με εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι ανάμεσα σε S6 και S6 edge plus και διαβάζοντας το νήμα μάζεψα τα πλεονεκτήματα του plus έναντι του απλού. Επιβεβαιώστε με οτι τα γράφω σωστά αν μπορείτε.

 

Το plus έχει:

Μεγαλύτερη οθόνη βέβαια

Καλύτερη οθόνη (πιο φωτεινή?)

1 GB παραπάνω ραμ (καλύτερο Multitasking?)

Υποστήριξη RAW

Oλα οι αισθητήρες της κάμερας είναι οι "καλοί" της sony ?

Πιο καλή μπαταρία (βγάζεις τη μέρα άνετα με μέτρια προς βαριά χρήση?)

Kάτι άλλο?

 

Με την εμπειρία σας πια με τη συσκευή αξίζει τα 200+ ευρώ διαφορά από το απλό S6?

Θέλω να χρησιμοποιώ το κινητό για media consumption (πολύ youtube , σερφάρισμα κτλπ) και φοβάμαι ότι οι 5,1 ίντσες και η μπαταρία του S6 θα μου φανούν μικρά συν ότι δεν μου αρέσει η πρόσοψη του αντίθετα με το edge που είναι έρωτας.

Με το plus θα μπορούσα να υποκαταστήσω και την επιθυμία για tablet αλλά 650 ευρώ είναι τρελά λεφτά ρε ****το.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι ανάμεσα σε S6 και S6 edge plus και διαβάζοντας το νήμα μάζεψα τα πλεονεκτήματα του plus έναντι του απλού. Επιβεβαιώστε με οτι τα γράφω σωστά αν μπορείτε.

 

Το plus έχει:

Μεγαλύτερη οθόνη βέβαια

Καλύτερη οθόνη (πιο φωτεινή?)

1 GB παραπάνω ραμ (καλύτερο Multitasking?)

Υποστήριξη RAW

Oλα οι αισθητήρες της κάμερας είναι οι "καλοί" της sony ?

Πιο καλή μπαταρία (βγάζεις τη μέρα άνετα με μέτρια προς βαριά χρήση?)

Kάτι άλλο?

 

Με την εμπειρία σας πια με τη συσκευή αξίζει τα 200+ ευρώ διαφορά από το απλό S6?

Θέλω να χρησιμοποιώ το κινητό για media consumption (πολύ youtube , σερφάρισμα κτλπ) και φοβάμαι ότι οι 5,1 ίντσες και η μπαταρία του S6 θα μου φανούν μικρά συν ότι δεν μου αρέσει η πρόσοψη του αντίθετα με το edge που είναι έρωτας.

Με το plus θα μπορούσα να υποκαταστήσω και την επιθυμία για tablet αλλά 650 ευρώ είναι τρελά λεφτά ρε ****το.

Φίλε μου το Plus είναι σε όλα καλύτερο.

Η μπαταρία βγάζει μια μέρα σχετικά εύκολα με βαριά χρήση. Ενώ στο απλό δεν έβγαζε.

Τώρα εφόσον το θες για multimedia εννοείται ότι θα προτιμήσεις την μεγαλύτερη οθόνη γιατί η μικρή θα σε κουράσει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου.

Ξέρουμε πότε περίπου θα πάρει Marshmallow?

Eπίσης έχει κάποιος εμπειρία από το galaxy gear VR .

Eίχα κατασταλάξει στο G4 αλλά ποιότητα κατασκευής , fingerprint sensor και το gear VR μου άλλαξαν γνώμη

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου.

Ξέρουμε πότε περίπου θα πάρει Marshmallow?

Eπίσης έχει κάποιος εμπειρία από το galaxy gear VR .

Eίχα κατασταλάξει στο G4 αλλά ποιότητα κατασκευής , fingerprint sensor και το gear VR μου άλλαξαν γνώμη

Βάση του σχεδίου που έδειξε η Sammy θα ξεκινήσει μέσα στον Δεκέμβριο.

Link to comment
Share on other sites

Φρέσκια αναβάθμιση μου ήρθε το βράδυ που κοιμόμουν. :) Τόσο φρέσκια που ούτε το sammobile δεν την έχει ακόμα http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G928F/BTU/. Τώρα το τί αλλάζει άγνωστο..

Αγγλική BTU.

 

http://i68.tinypic.com/28kj5u8.png http://i66.tinypic.com/121emqf.png

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

και κει που ελεγα οτι εχω βρει την ησυχια μου με το s6,σημερα βλεπω στο skroutz το edge στο χρωμα titanium....το απολυτο με λιγα λογια καθως στα υπολοιπα που το χα δει με αφησε παγερα αδιαφορο.

ευχαριστημενοι οι κατοχοι του?

εχετε αντιμετωπισει καποιο θεμα με hardware?

συγκρητικα παντως,κι επειδη το δουλεψα το κινητο λογω του οτι το εχει φιλος μου,με ενα mate s,τα 4gb ram δεν δειχνουν τα δοντια τους,στο ανοιγμα εφαρμογων ηταν γρηγοροτερο το ταπεινοτερο mate s.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Την Δευτέρα θα παραγγείλω κι εγώ το εν λόγω τηλέφωνο, αλλά ενώ ήμουν σίγουρος ότι θα πάρω το χρυσό, σήμερα που είδα από κοντά το χρυσό και το μαύρο, μπήκα σε σκέψεις σχετικά με την επιλογή μου για το χρυσό.

Από μπροστά μου αρέσει το χρυσό, ενώ το πίσω μου αρέσει περισσότερο το μαύρο χρώμα γιατί το χρυσό, μου φαίνεται πολύ ψευταδουρα ενώ το μαύρο χρώμα πιο classy. Δυστυχώς δεν βγαίνει το πράσινο χρώμα στο plus διότι θα το είχα διαλέξει από την πρώτη στιγμή. Με το καλό να μπω στην παρέα σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Την Δευτέρα θα παραγγείλω κι εγώ το εν λόγω τηλέφωνο, αλλά ενώ ήμουν σίγουρος ότι θα πάρω το χρυσό, σήμερα που είδα από κοντά το χρυσό και το μαύρο, μπήκα σε σκέψεις σχετικά με την επιλογή μου για το χρυσό.

Από μπροστά μου αρέσει το χρυσό, ενώ το πίσω μου αρέσει περισσότερο το μαύρο χρώμα γιατί το χρυσό, μου φαίνεται πολύ ψευταδουρα ενώ το μαύρο χρώμα πιο classy. Δυστυχώς δεν βγαίνει το πράσινο χρώμα στο plus διότι θα το είχα διαλέξει από την πρώτη στιγμή. Με το καλό να μπω στην παρέα σας.

Πάρε το titanium για εμένα το καλύτερο πιστεύω

Link to comment
Share on other sites

Εκεί θα πάω μάλλον αν το πάρω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Την Δευτέρα θα παραγγείλω κι εγώ το εν λόγω τηλέφωνο, αλλά ενώ ήμουν σίγουρος ότι θα πάρω το χρυσό, σήμερα που είδα από κοντά το χρυσό και το μαύρο, μπήκα σε σκέψεις σχετικά με την επιλογή μου για το χρυσό.

Από μπροστά μου αρέσει το χρυσό, ενώ το πίσω μου αρέσει περισσότερο το μαύρο χρώμα γιατί το χρυσό, μου φαίνεται πολύ ψευταδουρα ενώ το μαύρο χρώμα πιο classy. Δυστυχώς δεν βγαίνει το πράσινο χρώμα στο plus διότι θα το είχα διαλέξει από την πρώτη στιγμή. Με το καλό να μπω στην παρέα σας.

 

Το titanium πολύ ωραίο χρώμα. Εγώ βέβαια πήρα το χρυσό και μου φαίνεται πολύ ωραίο.δεν είναι γυφτικο χρυσό. Τώρα για το μαύρο,έχει ο πατέρας μου το s6 και ποτέ δεν το είδα σαν μαύρο.Μπλε σκούρο είναι.είτε το χτυπάει φως είτε όχι μπλε σκούρο είναι πάντα.

Ταξιδιώτη :το αγόρασα day one και μόνο δύο σπαστικα πράγματα μου κάνει. Το ένα όταν πάω να το ξεκλειδωσω μερικές φορές δεν ανταποκρίνεται και θέλει καμιά 15sec να επανέλθει. Το άλλο είναι ότι εδώ και μέρες στα ξαφνικά μου λέει "μόνο επειγουσες κλήσεις" δεν ξέρω γιατί.το βάζω λειτουργία πτήση και αμέσως την βγάζω και πιάνει σημα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Την Δευτέρα θα παραγγείλω κι εγώ το εν λόγω τηλέφωνο, αλλά ενώ ήμουν σίγουρος ότι θα πάρω το χρυσό, σήμερα που είδα από κοντά το χρυσό και το μαύρο, μπήκα σε σκέψεις σχετικά με την επιλογή μου για το χρυσό.

 

Από μπροστά μου αρέσει το χρυσό, ενώ το πίσω μου αρέσει περισσότερο το μαύρο χρώμα γιατί το χρυσό, μου φαίνεται πολύ ψευταδουρα ενώ το μαύρο χρώμα πιο classy. Δυστυχώς δεν βγαίνει το πράσινο χρώμα στο plus διότι θα το είχα διαλέξει από την πρώτη στιγμή. Με το καλό να μπω στην παρέα σας.

 

 

Το platinum gold πιστευω ειναι η καλύτερη επιλογή ως χρωμα γιατι ανάλογα πως το χτυπάει το φως μια φαίνεται ασημί μια χρυσό. Το silver απο την άλλη δεν μου αρεσει τόσο γιατι μοιάζει σαν βαμμένο νίκελ. Γούστα ειναι αυτά βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Τα χρώματα είναι καθαρά θέμα γούστου, έχω σπίτι και χρυσό και μαύρο της γυναίκας και όντως το καθένα έχει τα καλά του αλλά και τα δύο είναι υπέροχα. Το μαύρο είναι κυρίως μπλε σκούρο και στο φως του ήλιου είναι ακόμα πιο υπέροχο αφού ιριδιζει, ενώ το χρυσό είναι μια χρυσό μια ασημί και σε καμία περίπτωση δεν δείχνει άσχημο.. Εγώ με τα φεγγάρια μου είμαι, όταν έχω σκούρο για καιρό πάω σε ανοιχτό χρώμα και vise versa..

 

Έχω την συσκευή από 25 Αυγούστου και δεν το μετανιώνω στιγμή, το μόνο που μου κάνει είναι αυτό το κόλλημα καμιά φορά στο ξεκλείδωμα, το ίδιο κάνει και της γυναίκας μου όποτε μάλλον δεν έχει να κάνει με τις εφαρμογές κτλ..

Link to comment
Share on other sites

Έχω την συσκευή από 25 Αυγούστου και δεν το μετανιώνω στιγμή, το μόνο που μου κάνει είναι αυτό το κόλλημα καμιά φορά στο ξεκλείδωμα, το ίδιο κάνει και της γυναίκας μου όποτε μάλλον δεν έχει να κάνει με τις εφαρμογές κτλ..

 

Αυτό το κόλλημα που αναφέρεις αν κατάλαβα καλά δημιουργείται επειδή το ανοίγεις με το δακτυλικο σου αποτύπωμα. Σωστά?

 

Τελικά όσο το σκέφτομαι τοσο τείνω προς το μαύρο μπλε.

Κάτι άλλο που είδα στο τηλέφωνο και δεν με ενθουσίασε ήταν ότι στα χέρια μου, μου φάνηκε πολύ ελαφρύ και δεν έχει καμία σχέση με την στιβαροτητα blackberry password που χρησιμοποιώ. Αλλά αυτό είναι κάτι που συνηθίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κόλλημα που αναφέρεις αν κατάλαβα καλά δημιουργείται επειδή το ανοίγεις με το δακτυλικο σου αποτύπωμα. Σωστά?

 

Τελικά όσο το σκέφτομαι τοσο τείνω προς το μαύρο μπλε.

Κάτι άλλο που είδα στο τηλέφωνο και δεν με ενθουσίασε ήταν ότι στα χέρια μου, μου φάνηκε πολύ ελαφρύ και δεν έχει καμία σχέση με την στιβαροτητα blackberry password που χρησιμοποιώ. Αλλά αυτό είναι κάτι που συνηθίζεται.

Δυστυχώς δεν συμβαίνει μόνο με ξεκλείδωμα δακτυλικού αποτυπώματος, το έχω σε απλό swipe to unlock και κάνει τα ίδια... το ότι είναι ελαφρύ είναι μεγάλο ατού ειδικά αν το έχεις πάνω σου σε τσεπες κτλ, θα το συνηθίσεις και θα σου αρέσει :)

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο σπίτι είτε είναι 2,3,4 g έχει πάντα σήμα. Τα πρωινά που είμαι στην δουλειά και αλλάζω 15 διαφορετικά σημεία(οδηγώ φορτηγό) εδώ και 2 μέρες τουλάχιστον 5-6 φορές μου λέει:Καμία υπηρεσία. Το γυρνάω σε flight Mode και μετά ξανά σε κανονικό και πιάνει σήμα μέχρι να το εμφανίσει ξανά.Σκέφτηκα ότι φταίει η sim μήπως,αλλά στο σπίτι δεν έχω κανένα πρόβλημα. Τι συμβαίνει ?
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο θέμα έχω και εγώ εδώ και πέντε μέρες ,είμαι με cosmote .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σας, απο εχθές το βράδυ είμαι κι εγώ κάτοχος ενός μαύρου-μπλε edge +

Μέχρι στιγμής θετικές εντυπώσεις έχω. Το μόνο που με χαλάει είναι οτι είναι και θα είναι μία ζωή βρώμικο απο τις πολλές δαχτυλιές και είναι πάρα πολύ ελαφρύ.

Μία ερωτησούλα έχω μόνο. Το χρώμα του Notification light που το ρυθμίζουμε ώστε κάθε εφαρμογή να έχει ένα συγκεκριμένο χρώμα που θέλω;; έχω φάει όλο το settings και δεν έχω βρει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σας, απο εχθές το βράδυ είμαι κι εγώ κάτοχος ενός μαύρου-μπλε edge +

Μέχρι στιγμής θετικές εντυπώσεις έχω. Το μόνο που με χαλάει είναι οτι είναι και θα είναι μία ζωή βρώμικο απο τις πολλές δαχτυλιές και είναι πάρα πολύ ελαφρύ.

Μία ερωτησούλα έχω μόνο. Το χρώμα του Notification light που το ρυθμίζουμε ώστε κάθε εφαρμογή να έχει ένα συγκεκριμένο χρώμα που θέλω;; έχω φάει όλο το settings και δεν έχω βρει τίποτα.

 

αυτο γινεται με εφαρμογες απο το μαρκετ αν δεν απατωμαι! https://play.google.com/store/search?q=led+notification&c=apps&docType=1&sp=CAFiEgoQbGVkIG5vdGlmaWNhdGlvbnoFGADAAQKKAQIIAQ%3D%3D:S:ANO1ljKsyaY

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο θέμα έχω και εγώ εδώ και πέντε μέρες ,είμαι με cosmote .

 

Σήμερα όλη μέρα γυρισμένο το σήμα σε 3g δεν εμφάνισε τίποτα. Τελικά μόνο όταν το γυρνάω σε 2g βγαίνει εκτός σήματος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...