Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω μεγαλωσει κατα λαθος τα εικονιδια στην αρχικη οθονη και εχω κολησει,δεν μπορω να τα επαναφερω,μια βοηθεια παιδια

 

Συρε την οθόνη για να σου βγάλει widget, θέματα κ.τ.λ. Εκεί έχει και πλέγμα οθόνης, αυτό είναι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά το 64άρι θα έρθει κατά δω ή τζάμπα περιμένουμε? :(

Αντε βρε τραβα παρτο.

Δεν θα το μετανιώσεις. Εγώ που πάντα είχα στάνταρ τα 64 και πάνω συμβιβαστηκα μια χαρά και με το 32αρι. Δεν το μετάνιωσα ούτε δευτερόλεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το 64άρι θα έρθει κατά δω ή τζάμπα περιμένουμε? :(

Εγώ πάντως το πήρα από ιταλικό Amazon warehouse ελαφρώς μεταχειρισμενο 740 ευρώ όλα μαζί. Περιττό να πω ότι δε φαίνεται ότι είναι μεταχειρισμενο και ήταν σαν καινούριο μέσα σε ζελατίνες.10 κύκλους φόρτισης είχε μόνο!Από το να δώσεις φίλε μου 670 για το 32αρι σε συμφέρει νομίζω να κάνεις κάτι τέτοιο!

Edited by tryf3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Κάτοχος bronze golg στα 32.. Για τα λεφτά του παιδιά θεωρώ ότι ή μπροστά κάμερα είναι λίγη στα 5mp μόνο... Έπρεπε να είναι 8 τουλάχιστον! Κατά τ'αλλα ή συσκευή φυσάει χωρίς lag και με σταθερό fast charging εως τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Έχει παρατηρήσει κανείς το τηλέφωνο με χρήση GPS και πρόγραμμα του NAVIGON σε τι θερμοκρασίες δουλεύει.? Και μάλιστα με έκδοση 5.5.x και πάνω του NAVIGON. Με την παλιότερη 5.4.7 δουλεύει πιο χαμηλά. Αν είναι εύκολο ας το δει κάποιος. Και αναφέρομαι σε θερμοκρασία cpu και όχι μπαταρίας.

Ευχαριστώ.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.. Σκέφτομαι να πάρω το Edge+ και μιας και βλέπω πως σε ελληνικό κατάστημα δεν υπάρχει η έκδοση με τα 64GB, αναρωτιέμαι αν είστε ικανοποιημένοι με τα 32GB... Έχω μια sd 64GB οπότε όποτε άλλαζα κινητό χρησιμοποιούσα αυτή.. Δεν τη γέμιζα με τίποτα, απλά ένιωθα την ασφάλεια ότι θα έχω πάντα όσο χώρο κι αν χρειαστώ..

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.. Σκέφτομαι να πάρω το Edge+ και μιας και βλέπω πως σε ελληνικό κατάστημα δεν υπάρχει η έκδοση με τα 64GB, αναρωτιέμαι αν είστε ικανοποιημένοι με τα 32GB... Έχω μια sd 64GB οπότε όποτε άλλαζα κινητό χρησιμοποιούσα αυτή.. Δεν τη γέμιζα με τίποτα, απλά ένιωθα την ασφάλεια ότι θα έχω πάντα όσο χώρο κι αν χρειαστώ..

 

Τώρα για ασφάλεια θα έχεις ένα USB otg. Το ίδιο είναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα ! Από χθες είμαι και εγώ κάτοχος του s6Edge+ !!!! Πέστε μου σας παρακαλώ πως μπορώ να αλλάξω στο πληκτρολόγιο τους Αγγλικούς χαρακτήρες σε ελληνικούς ? Μου γράφει Αγγλικά μόνο και δεν μπορώ να γράψω μήνυμα στα ελληνικά η να καταχωρήσω επαφή !
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση.... εκανα προχθες την αναβαθμιση με τα 132mb και απο τοτε εχω θεμα με τη μπαταρια,τελειωνει πιο γρηγορα και εχει κατι κολληματα του τυπου απο 41% κλεινω οθονη το ανοιγω και ειναι στο 34% βγαζω δε βγαζω μερα πλεον με 3 ωρες οθονη,δε ξερω αν φταιει η βελτιστοποιηση που εχω βαλει σε ολες σχεδον τις εφαρμογες εκτος απο 4-5 που το εχω απενεργοποιημενο...μηπως θελει καμια επαναφορα μπας και στρωσει? τι να πω...:confused::confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα με s6 edge plus πλεον εδω και 10 μερες..αριστο το κινητο δεν το συζητω,οτι και να λεμε ειναι λιγο...το μονο που με χαλασε λιγο ειναι ενα μικρο εργοστασιακο σημαδακι που φενεται οταν πεφτει φως πανω και το παρατηρησα χθες διπλα απο την καμερα την μπροστινη το οποιο εχει το εξης περιεργο οταν το σκουπιζεις σε εκεινο το σημειο με πανακι δεν φαινεται τιποτα..και οταν το αφησεις 2-3 ωρες να μαζεψει λιγο σκονη εβφανιζεται αυτο το σημαδακι...υπαρχει καποια λυση να το αφαιρεσω ?να το παω στην samsung ?να το αφησω ετσι?

 

http://i63.tinypic.com/w8ulh2.jpg

 

http://i64.tinypic.com/1611amb.jpg

 

λοιπον περασα απο το service και μου ειπαν να το παω την δευτερα για αλλαγη του touch screen..to θεμα ειναι αξιζει να μπει χερι η να το αφησω ετσι οπως ειναι κλεισμενο απο το εργοστασιο?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον περασα απο το service και μου ειπαν να το παω την δευτερα για αλλαγη του touch screen..to θεμα ειναι αξιζει να μπει χερι η να το αφησω ετσι οπως ειναι κλεισμενο απο το εργοστασιο?

 

είναι αρκετά προσεκτικοί στην αλλαγή της οθόνης. καλύτερα πάνε και κάντην, γιατί θα το σκέφτεσαι και θα το βλέπεις συνέχεια. Είσαι στα πρώτα στάδια ενός ψείρα :D. πάντο πριν επιδεινωθεί η κατάστασή σου!

 

 

ξέρει κανείς αν θα κυκλοφορήσει ποτέ το ασημί edge plus, και αν θα κυκλοφορήσει ποτέ το 64άρι μοντέλο σε εμάς?

Link to comment
Share on other sites

είναι αρκετά προσεκτικοί στην αλλαγή της οθόνης. καλύτερα πάνε και κάντην, γιατί θα το σκέφτεσαι και θα το βλέπεις συνέχεια. Είσαι στα πρώτα στάδια ενός ψείρα :D. πάντο πριν επιδεινωθεί η κατάστασή σου!

 

:p αν ειχα δωσει 100-200 ευρω δεν θα με πειραζε..αλλα σε κινητο 870 ευρω θεωρω ειναι απαραδεκτο να υπαρχει κατι τετοιο

Link to comment
Share on other sites

:p αν ειχα δωσει 100-200 ευρω δεν θα με πειραζε..αλλα σε κινητο 870 ευρω θεωρω ειναι απαραδεκτο να υπαρχει κατι τετοιο

 

φυσικά και είναι απαράδεκτο!

γενικά πάντως νομίζω τα edge plus, και τα note 5 είναι από τις πιο απροβλημάτιστες συσκευές εμφανισιακά και λειτουργικά. Κάνουν καλή δουλειά στον ποιοτικό έλεγχό τους στα εργοστάσια. Φυσικά και υπάρχουν κάποια παρατράγουδα αλλά δεν ακούω/βλέπω μεγάλη γκρίνια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, τις τελευταιες 5-6 ημερες παρατηρω ΜΕΓΑΛΗ καταναλωση μπαταριας στο edge+ μου...εχθες το βραδυ το φορτισα πληρως και το αφησα στις 00:30 και οταν ξυπνησα στις 07:50 ειχε φτασει στο 68% !!!!!!! Το μονο που λειτουργουσε ειναι το πλαϊνο ρολοι. Εντυπωση μου κανει πως η μπαταρια του κινητου λεει πως υπηρχε μονο 2% καταναλωση (1% η οθονη και 1% το cell standby).

Αυτο αρχισε περιπου πριν 5-6 ημερες οταν αρχισα να συνειδητοποιω οτι χρειαζομουν 2 φορτισεις την ημερα (ς πληρης και 1 οχι πληρης) για να βγαλω απο το πρωι μεχρι το βραδυ...

Ολα τα προγραμματα που εχω ειναι always power saving στην επιλογη της μπαταριας...καμια ιδεα για το τι μπορει να συμβαινει??,,

S8+
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, τις τελευταιες 5-6 ημερες παρατηρω ΜΕΓΑΛΗ καταναλωση μπαταριας στο edge+ μου...εχθες το βραδυ το φορτισα πληρως και το αφησα στις 00:30 και οταν ξυπνησα στις 07:50 ειχε φτασει στο 68% !!!!!!! Το μονο που λειτουργουσε ειναι το πλαϊνο ρολοι. Εντυπωση μου κανει πως η μπαταρια του κινητου λεει πως υπηρχε μονο 2% καταναλωση (1% η οθονη και 1% το cell standby).

Αυτο αρχισε περιπου πριν 5-6 ημερες οταν αρχισα να συνειδητοποιω οτι χρειαζομουν 2 φορτισεις την ημερα (ς πληρης και 1 οχι πληρης) για να βγαλω απο το πρωι μεχρι το βραδυ...

Ολα τα προγραμματα που εχω ειναι always power saving στην επιλογη της μπαταριας...καμια ιδεα για το τι μπορει να συμβαινει??,,

Μόλις ξυπνησα κ πήγα να στείλω μήνυμα για τον ίδιο ακριβώς λόγο. 5μιση το πρωί ήμουν 100% ξύπνησα λίγο κ το έβγαλα. Τώρα σηκώθηκα μετά από 4μιση ώρες πήγε στο 87%. 13% μείωσε σε 4μιση ώρες χωρίς καμία λειτουργία. Το έχετε παρατηρήσει κ εσείς;

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πείραξα στις ρυθμίσεις κάπου :wacko: και οταν λαμβάνω sms μου έρχεται το ιδιο κείμενο και σε email .. βοήθεια κανεις?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά είμαι προς αναζήτηση 64άρι silver edge plus. Υπάρχει στην Ευρωπαική ένωση αυτό το μοντέλο? θα ισχύει η 2ετή εγγύηση στην χωρα μας που δεν το εισάγει?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά είμαι προς αναζήτηση 64άρι silver edge plus. Υπάρχει στην Ευρωπαική ένωση αυτό το μοντέλο? θα ισχύει η 2ετή εγγύηση στην χωρα μας που δεν το εισάγει?

Στο Amazon.de θα το βρεις σίγουρα.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Στο Amazon.de θα το βρεις σίγουρα.

 

http://www.amazon.de/Samsung-Smartphone-Touch-Display-Speicher-silber-titanium/dp/B014U38C20/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1448288897&sr=8-2&keywords=galaxy+s6+edge%2B+64gb

 

Στα €899 ακατέβατα πάνω από μήνα το άτιμο....

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δυστυχώς από ατυχία με έπεσε το τηλ κ έχει κάνει πολλά Χτυπήματα μικρά σε όλη την οθόνη. Δεν το περίμενα να γίνουν τόσο εύκολα σχετικά. Έχετε καμία ιδέα; σε παλιότερο τηλέφωνο που είχε που είχε κ αυτό κάτι χτυπήματα βάζοντας γυαλακι τα είχε καλύψει κατά μεγάλο ποσοστό. Λέτε να το δοκιμάσω παλι; έχετε να προτείνετε κάποιο η κάτι;
Link to comment
Share on other sites

 

930 Με μεταφορικα για αθηνα

Link to comment
Share on other sites

εχετε και εσεις θεμα με το προγραμμα χαρτες και την πυξιδα? εμενα τις περισσοτερες φορες η πυξιδα δειχνει οτι να ναι...μπορει να κινουμε πχ προς τα νοτια και το βελακι να μου δειχνει οτι παω βορειοανατολικα..
Link to comment
Share on other sites

 

Πολύ ακριβό.... Εννοείτε δεν το παίρνω σε τέτοια τιμή

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

930 Με μεταφορικα για αθηνα

 

 

 

Αυτό εχει κανονικά ευρωπαϊκή εγγύηση;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...