Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ηρθε αναβαθμιση για cosmote(G928FXXU2AOJ5) 150 και mb. Απο τα πιο σημαντικα που εγραφε ειναι η βελτιωση μπαταριας.

Μολις την περασα και εγω...για να δουμε!!!

S8+
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι κι εγώ την πέρασα πριν λίγο οπότε αύριο θα δούμε τι λέει και η μπαταρία αν και δείχνει κάποια καλά σημάδια ήδη..
Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εγώ την πέρασα πριν λίγο οπότε αύριο θα δούμε τι λέει και η μπαταρία αν και δείχνει κάποια καλά σημάδια ήδη..

 

 

 

Πείτε μας πόσες ώρες on screen ειχατε πριν και πόσες μετά..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τη μεγαλύτερη αλλαγή (προς το καλύτερο) στη μπαταρία θα τη δείτε με τη Marshmallow. Πραγματικά οι devs της Google έχουν δώσει ρεσιτάλ. Το Doze κάνει πραγματικά καλή δουλειά. Στο Nexus 6 που έχω παράλληλα μου έδωσε 1 ώρα παραπάνω SOT σε σχέση με τη Lollipop.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. :) Παρέλαβα το χρυσαφί Edge+ μου αλλά είναι της Ιταλικής Vodafone. Μπορώ να φλασάρω κάποιο UK unbranded (ή οποιασδήποτε χώρας unbranded) firmware;

 

Είναι γεμάτο Ιταλικές Βονταφονικές βλακείες που δε βγαίνουν...

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. :) Παρέλαβα το χρυσαφί Edge+ μου αλλά είναι της Ιταλικής Vodafone. Μπορώ να φλασάρω κάποιο UK unbranded (ή οποιασδήποτε χώρας unbranded) firmware;

 

Είναι γεμάτο Ιταλικές Βονταφονικές βλακείες που δε βγαίνουν...

Ναι μπορείς....με odin την XEU.

Edited by souliar

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς....με odin την XEU.

Ωραία, κατέβασα βασικά την Αγγλική BTU που παίρνει κατευθείαν και τις αναβαθμίσεις. Είδα κι ένα βίντεο στο YouTube πως χρησιμοποιούμε το ODIN (από Nexus 6 έρχομαι οπότε δεν υπάρχει θέμα με τα φλασαρίσματα :p).

Αυτό που δε μπορώ να καταλάβω όμως είναι το CSC. Τι ακριβώς είναι και τι κάνει και αν πρέπει να το φτιάξω και αυτό με κάποιον τρόπο.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε αναβαθμιση για cosmote(G928FXXU2AOJ5) 150 και mb. Απο τα πιο σημαντικα που εγραφε ειναι η βελτιωση μπαταριας.

 

Σας ήρθε σε όλους η αναβάθμιση?γιατι στο δικό μου (γαλλικό)ακόμα τιποτα:cry:

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, κατέβασα βασικά την Αγγλική BTU που παίρνει κατευθείαν και τις αναβαθμίσεις. Είδα κι ένα βίντεο στο YouTube πως χρησιμοποιούμε το ODIN (από Nexus 6 έρχομαι οπότε δεν υπάρχει θέμα με τα φλασαρίσματα :p).

Αυτό που δε μπορώ να καταλάβω όμως είναι το CSC. Τι ακριβώς είναι και τι κάνει και αν πρέπει να το φτιάξω και αυτό με κάποιον τρόπο.

Guys, any help? Είμαι σε αναμένα κάρβουνα, έχω ολοκαίνουρια συσκευή μπροστά μου και δε τη σετάρω για να μη το κάνω εις διπλούν.. :O

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Guys, any help? Είμαι σε αναμένα κάρβουνα, έχω ολοκαίνουρια συσκευή μπροστά μου και δε τη σετάρω για να μη το κάνω εις διπλούν.. :O

Δε χρειάζεται να πειράξεις το csc μέσω του odin. Tο μόνο που χρειάζεται είναι το ap. Tουλάχιστον στο odin3 v3.09 που χρησιμοποιώ.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Guys, any help? Είμαι σε αναμένα κάρβουνα, έχω ολοκαίνουρια συσκευή μπροστά μου και δε τη σετάρω για να μη το κάνω εις διπλούν.. :O

 

Το csc πρέπει να ειναι το ίδιο με το firmware που θα βάλεις ωστε να παιρνεις OTA updates ,κάποιες φορές αλλάζει απο μονο του κάνοντας απλα wipe data ή όταν η rom είναι single csc ,άλλες πάλι χρειάζεται root για να βάλεις το σωστό .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, όταν είχα το Alpha, "έπαιξα" λίγο με το odin, και παραθέτω τη διαδικασία.

 

"Αρχικά επέλεξε την έκδοση που θέλεις από εδώ (μόνο την ονομασία της). Μετά κατέβασε την έκδοση που επιθυμείς με τη βοήθεια αυτού του εργαλείου (την κατεβάζει 1.000 φορές πιο γρήγορα). Αφού την κατεβάσεις, ακολουθείς αυτές τις οδηγίες εδώ.

 

Instructions

Extract (unzip) the firmware file

Download Odin v3.10.7 (αυτό θα το βρεις εδώ)

Extract Odin ZIP file

Open Odin v3.10.7

Reboot Phone in Download Mode (press and hold Home + Power + Volume Down buttons)

Connect phone and wait until you get a blue sign in Odin

Add the firmware file to AP / PDA

Make sure re-partition is NOT ticked

Click the start button, sit back and wait few minutes

 

Προτείνω να κατεβάσεις κάποια ευρωπαϊκή, από τις τελευταίες ημερολογιακά.

Ελπίζω να βοήθησα.

 

Επίσης, πάρα πολύ χρήσιμες συμβουλές και οδηγίες, θα βρεις εδώ "Πλήρης Οδηγός - Odin, Root, CWM, TWRP, Kernels, F.A.Q."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, έβαλα μέσω ODIN τη τελευταία United Kingdom (BTU) και από το πρόγραμμα Samsung Phone Info που υπάρχει στο Play Store είδα ότι άλλαξε και το CSC (έκανα και wipe data μέσω recovery στο τέλος). Ούτε το Knox έγραψε, όλα τέλεια.

Αναβαθμίσεις ΟΤΑ θα μπορώ να παίρνω τώρα;

Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Σας ήρθε σε όλους η αναβάθμιση?γιατι στο δικό μου (γαλλικό)ακόμα τιποτα:cry:

Cosmote ήλθε και στο δικό μου.

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, έβαλα μέσω ODIN τη τελευταία United Kingdom (BTU) και από το πρόγραμμα Samsung Phone Info που υπάρχει στο Play Store είδα ότι άλλαξε και το CSC (έκανα και wipe data μέσω recovery στο τέλος). Ούτε το Knox έγραψε, όλα τέλεια.

Αναβαθμίσεις ΟΤΑ θα μπορώ να παίρνω τώρα;

Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια.

 

Βεβαίως και θα παίρνεις

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα μαγαζί που να περνάει προστασία οθόνης μπροστά ? Δύο φορές προσπάθησα και δουλειά δεν έγινε.

Περιοχή Θεσσαλονίκη. Εκτός και αν κάποιος θα μπορούσε να μου το περάσει. (Νόμος Πέλλας και Θεσσαλονίκη θα βρίσκομαι)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω αυτό το μοντέλο ....g928a είναι αμερικάνικο της at&t μπορώ μεσο odin να του βάλω την g928f ?

ο λογος που θελω να το κανω ειναι ..γιατι το αμερικανικο δεν εχει ελληνικό μενού ...όλα τα σαμσουνγκ εδω δεν έχουν ελληνικά ..δεν ξέρω για ποιο λογο ..

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω αυτό το μοντέλο ....g928a είναι αμερικάνικο της at&t μπορώ μεσο odin να του βάλω την g928f ?

ο λογος που θελω να το κανω ειναι ..γιατι το αμερικανικο δεν εχει ελληνικό μενού ...όλα τα σαμσουνγκ εδω δεν έχουν ελληνικά ..δεν ξέρω για ποιο λογο ..

 

Νομίζω ότι μπορείς να το κάνεις μέσω Odin. Ας μας πει κάποιος, που ξέρει περισσότερα, αν αυτό θα δημιουργήσει πρόβλημα στην κεραία - λήψη σου, γιατί τα ευρωπαϊκά μοντέλα εκπέμπουν σε άλλες συχνότητες. Μήπως π.χ. δεν έχει τα κατάλληλα radio drivers η ευρωπαϊκή έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! ειναι η 2η φορα που δημοσιευω αυτο το θεμα διοτι καποιος εσβησε χωρις προειδοποιηση το προηγουμενο.

 

Αντιμετοπιζω το εξης προβλημα με το edge+ μου.

 

Με Vodafone συνδεση σερνετε το 4G. οχι παντου βεβαια αλλα αμα δεν εχει καλο σημα σερνετε, χανω συνεχως κλησεις

και μου ερχοντε μνματα οτι με επερναν τηλεφωνο και δε με εβρισκαν!

Βαζω σε αλλη συσκευη samsung την καρτα sim μου και παει καμια 35αρια mbit στο speedtest...

ενω στο edgte+ ξεκιναει με 3 και μπορει να πεσει και στο 0.5mbit.

 

εχω δοκιμασει τα παρακατω.

 

-ξανα αλλαγη την nanosim

-Αντικατασταση mainboard στο επισημο service.

-Data wipe/Factory Reset

-ξανα περασμα official firmware μεσο ODIN και ελληνικο αλλα και της Αγγλιας που ειναι λιγο πιο μεταγενεστερο

 

Επισης να σας πω οτι με cosmote και wind παει μια χαρα η συσκευη!

Καθως επισης οτι απο οτι βλεπω αν το γυρησω σε 3G δε χανω κλησεις.

 

Κανεις καμια ιδεα??

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου απαντηση καπιος εμενα αν γνωριζει γιατι οταν ενεργοποιουνται τα δεδομενα μου εμφανιζει το σημα LTE και οχι 4G ??
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια εβαλα χτες την νεα αγγλικη . και μετα παω να βαλω παλι την παλια γαλλικη και μου βγαζει αυτο (sw rev check fail device 2 binary 1) τι μα... εχει γινει;;
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω αυτό το μοντέλο ....g928a είναι αμερικάνικο της at&t μπορώ μεσο odin να του βάλω την g928f ?

ο λογος που θελω να το κανω ειναι ..γιατι το αμερικανικο δεν εχει ελληνικό μενού ...όλα τα σαμσουνγκ εδω δεν έχουν ελληνικά ..δεν ξέρω για ποιο λογο ..

Καλύτερα να μην το κάνεις γιατι θα αποκτήσεις ενα ωραίο τούβλο ,δοκίμασε με το morelocale απο το play store μήπως και σου εμφανίσει τα ελληνικά .

καλημερα παιδια εβαλα χτες την νεα αγγλικη . και μετα παω να βαλω παλι την παλια γαλλικη και μου βγαζει αυτο (sw rev check fail device 2 binary 1) τι μα... εχει γινει;;

Υποθέτω οτι επειδή η Γαλλική ειναι παλιότερη απο την αγγλική γιαυτό σου βγάζει το error .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να μην το κάνεις γιατι θα αποκτήσεις ενα ωραίο τούβλο ,δοκίμασε με το morelocale απο το play store μήπως και σου εμφανίσει τα ελληνικά .

 

Υποθέτω οτι επειδή η Γαλλική ειναι παλιότερη απο την αγγλική γιαυτό σου βγάζει το error .

μμμμ αυτο καταλαβα καιι εγω γιατι εχω κανει 20 προσπαθειες, οποτε θα περιμενω να βγει νεα γαλλικη για να την περασω. η βλακεια ειναι με την αγγλικη δεν μου αλλαζει το csc , με κανενα τροπο. μου βγαζει csc XEF, γιατι δεν το αλλαζει με τιποτα΄;;

Edited by nikosz75013
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

μμμμ αυτο καταλαβα καιι εγω γιατι εχω κανει 20 προσπαθειες, οποτε θα περιμενω να βγει νεα γαλλικη για να την περασω. η βλακεια ειναι με την αγγλικη δεν μου αλλαζει το csc , με κανενα τροπο. μου βγαζει csc XEF, γιατι δεν το αλλαζει με τιποτα΄;;

Για βάλε την εφαρμογή Samsung Phone Info να δεις τι σου δείχνει στο CSC. Ήμουν με Vodafone Ιταλική ROM, και πέρασα την Aγγλική BTU και το CSC άλλαξε από ΟΜΝ σε ΒΤU.

 

Πριν

http://s27.postimg.org/u1w8yz6ib/Screenshot_2015_10_23_16_08_40.png

 

Και μετά

http://s30.postimg.org/5rkhf350x/Screenshot_2015_10_25_10_01_02.png

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...