Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δημήτρη με τον wireless του s6 όχι τον γρήγορο που εγώ φορτιζω κάνει περίπου 1:30 από το 20% περίπου που το βάζω.

 

ωραια,τον εχω ακομα απο οταν ειχα το S6 Edge

 

Το έχω βγάλει τώρα αλλά το έχω συνηθίσει..θα το δω και θα σας πω αύριο να έχω μια μέρα δοκιμών

 

το εχουν και αλλοι μαλλον ειναι προβλημα fw.

Το θεματακι με τα ροζακια το εχουν και ατομα με Edge Plus.

Mολις ειδα τετειο εργαλειο με προβλημα πολυ εντονο.

 

αν και το δικο μου εχει θεμα θα παρω ενα S6 Flat να τελειωνω. :angry:

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γιατι και εγω θα το φορτιζω αργα αργα...

:lol:

 

τωρα ποση ωρα θελει για να φορτισει;

Μου κάνει γύρω στις 2,5 ώρες να φορτισει αντε και λίγο παραπάνω όταν είναι χαμηλά η μπαταρία οπότε overnight δεν με απασχολεί..

 

Για το σκαλωμα ευθύνεται το ξεκλείδωμα με το αποτύπωμα. Τώρα που το έβγαλα όλα καλά αλλά με βολεύει οπότε θα δοκιμάσω ξανά από αύριο

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα λοιπόν!! Κάτοχος και εγώ από σήμερα στο πανέμορφο χρυσό. Πρώτη φορά σε αυτό το χρώμα και ομολογώ είμαι ενθουσιασμενος

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα λοιπόν!! Κάτοχος και εγώ από σήμερα στο πανέμορφο χρυσό. Πρώτη φορά σε αυτό το χρώμα και ομολογώ είμαι ενθουσιασμενος

Νομίζω είναι μια καλή αλλαγή από ύστερα μαύρα/άσπρα τόσα χρόνια. Δείχνει αρκετά και πιστεύω ότι βοηθά και το μέγεθος...μεγεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ας γράψει κάποιος πώς γίνεται να πάρω back up από το smart switch

Φίλε μου σύνδεσε το τηλέφωνο στον υπολογιστή με usb και άνοιξε την εφαρμογή στον υπολογιστή σου.

Θα το δει, θα γίνει η σύνδεση και θα σε οδηγήσει αυτό.

 

 

@@@@

Το finger print κλείδωμα δουλεύει υπέροχα στο Ν5 προς το παρών.

Απορώ με το πρόβλημα όταν το ίδιο ακριβές έγινε και στο Note edge με την 5.1.1

 

Να φανταστείτε ότι η κοπέλα που της το πούλησα δεν χάνει ξεκλείδωμα με τίποτα.

Μήπως δημιουργείται πρόβλημα σε συνάρτηση με κάτι άλλο?

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σύνδεσε το τηλέφωνο στον υπολογιστή με usb και άνοιξε την εφαρμογή στον υπολογιστή σου.

Θα το δει, θα γίνει η σύνδεση και θα σε οδηγήσει αυτό.

 

 

@@@@

Το finger print κλείδωμα δουλεύει υπέροχα στο Ν5 προς το παρών.

Απορώ με το πρόβλημα όταν το ίδιο ακριβές έγινε και στο Note edge με την 5.1.1

 

Να φανταστείτε ότι η κοπέλα που της το πούλησα δεν χάνει ξεκλείδωμα με τίποτα.

Μήπως δημιουργείται πρόβλημα σε συνάρτηση με κάτι άλλο?

 

Φίλε σ ευχαριστώ πολύ το έκανα εγκατάσταση σύνδεσα το τηλέφωνο στον υπολογιστή και το αναγνώρισε αμέσως πεσμου σε παρακαλώ εάν θέλω να κάνω εργοστασιακες ρυθμίσεις και το βάλω πάλι στον υπολογιστή και πατήσω την επιλογή επαναφορά θα γίνει το τηλέφωνο όπως ήταν; και οι ρυθμίσεις και οι επαφές και οι αφαρμογες θα είναι όπως πρώτα; και πάλι σ ευχαριστώ για το χρόνο σου

Link to comment
Share on other sites

Φίλε σ ευχαριστώ πολύ το έκανα εγκατάσταση σύνδεσα το τηλέφωνο στον υπολογιστή και το αναγνώρισε αμέσως πεσμου σε παρακαλώ εάν θέλω να κάνω εργοστασιακες ρυθμίσεις και το βάλω πάλι στον υπολογιστή και πατήσω την επιλογή επαναφορά θα γίνει το τηλέφωνο όπως ήταν; και οι ρυθμίσεις και οι επαφές και οι αφαρμογες θα είναι όπως πρώτα; και πάλι σ ευχαριστώ για το χρόνο σου

Ναι φίλε όλα όπως πριν

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε όλα όπως πριν

 

Ρωτάω για επιβεβαίωση... Επανέρχονται όλα όπως πριν;;

 

Δηλαδή οι εφαρμογές στα folders που τις είχες βάλει;

Με την ίδια σειρά;

 

Γιατί με restore μέσω cloud τα επαναφέρει μεν αλλά σε ότι να'ναι κατάσταση και θέλω μια ώρα να το φτιάξω όπως ήταν πριν

 

Thanks

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Φίλε σ ευχαριστώ πολύ το έκανα εγκατάσταση σύνδεσα το τηλέφωνο στον υπολογιστή και το αναγνώρισε αμέσως πεσμου σε παρακαλώ εάν θέλω να κάνω εργοστασιακες ρυθμίσεις και το βάλω πάλι στον υπολογιστή και πατήσω την επιλογή επαναφορά θα γίνει το τηλέφωνο όπως ήταν; και οι ρυθμίσεις και οι επαφές και οι αφαρμογες θα είναι όπως πρώτα; και πάλι σ ευχαριστώ για το χρόνο σου

 

Ρωτάω για επιβεβαίωση... Επανέρχονται όλα όπως πριν;;

 

Δηλαδή οι εφαρμογές στα folders που τις είχες βάλει;

Με την ίδια σειρά;

 

Γιατί με restore μέσω cloud τα επαναφέρει μεν αλλά σε ότι να'ναι κατάσταση και θέλω μια ώρα να το φτιάξω όπως ήταν πριν

 

Thanks

Παιδιά δεν θέλω να σας πάρω στον λαιμό μου. Αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι δεν χάνεις τίποτα από επαφές, μηνύματα, εφαρμογές φωτογραφίες βίντεο αποθηκευμένα αρχεία εφαρμογών ρυθμίσεις ξυπνητηρια και πολλά άλλα.

Άλλωστε γράφει τι αποθηκεύει.

Δεν έχω κάνει ολική επαναφορά μετά από format.

Απλά έριξα το backup του edge σε ένα ήδη στημένο S4.

Πέρασε όλα όσα είπα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν και είχα το S6 edge πριν από αυτό, μπορώ να πω ότι η οθόνη του είναι από άλλο πλανήτη

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος edge 64gb,γνωρίζετε ποτέ θα ειναι διαθέσιμο το + 64gb?

Είμαι μεταξύ + vs Note 5 λόγω μεγέθους οθόνης..

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν κάτοχος και εγώ του s6 edge plus οι εντυπώσεις μου μέχρι στιγμής άριστες. (πρώην κατοχος s6 edge)

 

  • είναι πολύ γρηγορο φορτίζει πολύ γρήγορα με τον ταχυφορτιστή του.

  • τα έβαλα δίπλα διπλα με το galaxy s6, (όχι το edge το απλό) και μπορώ να πω ότι στο θέμα φωτεινότητας το απλό s6 σκίζει. (μεγαλύτερη φωτεινότητα, σε σκοτεινό δωμάτιο, στο φουλ ένταση χωρίς επιλογή auto). όχι τεράστια διαφορά, αλλά φαίνεται στο μάτι. όμως η φωτεινότητα από το απλό s6 edge είναι μεγαλύτερη. Οπως και να έχει το απλό s6 χωρίς κυρτή οθόνη έχει πιο μεγάλη φωτεινότητα. τα χρώματα ίδια.

  • παρατήρησα ότι με το φορτιστή του s6 δεν φορτίζει γρήγορα το s6 edge+. ενώ γράφουν ακριβώς τα ίδια πάνω οι φορτιστές. άρα το καλώδιο usb ειναι διαφορετικό από το s6. (δεν έχει πρόβλημα ο φορτιστής, γιατι το s6 φορτίζει γρήγορα). με το μαμισιο φορτιστή του s6 edge+ φορτίζουν γρήγορα και τα 2

  • η κάμερά του είναι η sony. στα pro settings είναι το ιδιο καλη σε σκοτεινο περιβάλλον όσο και του g4. έχει την επιλογή για ρυθμιση aperture (κάτι που δεν έχει το s6 edge στα pro settings ούτε στην τελευταία αναβάθμισή του.) δηλαδή σε σχεδόν τέρμα σκοτάδι, αν επιλέξω 2 δευτερόλεπτα η φωτό βγαίνει σαν να ειναι μέρα! μου φάνηκε απιστευτο. θέλει όμως σταθερο χέρι και πολύ μάλιστα.

ακόμα δεν έβγαλα συμπέρασμα για την μπαταρία γιατί σήμερα ήρθε το τηλέφωνο και το φόρτισα μία φορά. θέλει 2-3 κύκλους. έχω ασύρματο φορτιστή θα το δουλέψω με αυτόν. επίσης το κουμπί δεν ειναι μαυρο όπως στα s6/s6 edge, έχει το ίδιο χρώμα με το υπόλοιπο κινητό. πολύ καλό design. ελαφρά μικρότερα bezels από το s6 edge. πολυ πιο ξεκουραστο το σερφάρισμα και τα games (ειδικά εγώ που λιώνω το mortal kombat x). λόγω μεγαλύτερης οθόνης. καλύτερο multitasking. λόγω μνήμης. πρεπει να το ζορίσεις με πολλά games για να ξαναρχίσουν από την αρχή.

δεν ειναι πολύ μεγάλο το τηλέφωνο, αν κάποιος δεν έχει πρόβλημα με το μέγεθος του note 4 αυτο θα του φανεί μικρότερο. σε ξεγελάει η κυρτότητα της οθόνης. ψεγάδι εμφανισιακό δεν βρήκα και ειμαι τέρμα ψείρας. ουτε μικρογρατσουνιά εργοστασίου, ούτε κουμπιά χαλαρά. επίσης δεν ζεσταινεται εύκολα το τηλέφωνο. όταν το δοκίμαζα με το φορτιστή του s6 που δεν το φορτιζε γρήγορα, και ενώ κατέβαζα από το market εφαρμογές, αυτό ήταν κρύο. ζεστάθηκε ελαφρά, όταν το άλλαξα σε ταχυφόρτιση, και κατέβαζα πάλι εφαρμογές, ενώ σέρφαρα.

 

κάτι αρνητικό δεν βρήκα, πέρα από την φωτεινότητα σε σχέση με το απλό s6. (και αυτό γιατι τα έχω διπλα δίπλα η διαφορά είναι ένα 10-15%.) για όποιον έχει το s6 edge, είναι μια αναβάθμιση (δεν ισχύει αυτό που λένε ότι η διαφορά είναι μόνο στη μνημη) για τις παραπάνω εντυπώσεις μου. (την πρώτη μέρα χρήσης). είναι πολύ ολοκληρωμένο τηλέφωνο, αν και ακριβό. επίσης, η κυρτή οθόνη κάνει μεγάλη διαφορά στα βίντεο και στις φωτό (σε σχέση με το s6 edge) λόγω μεγέθους οθονης. νομίζω η κυρτότητα ειναι ένα εφέ που δουλεύει καλύτερα σε μεγαλύτερες ιντσες. έχει αυτό το ουαου εφέ που δείχνεις την οθόνη σε κάποιον και νομίζει ότι βλέπει τις καινούργιες τηλεοράσεις 4κ τις κυρτές. τουλάχιστον έτσι μου είπαν.

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε κανεις να δει τι ειναι η οπισθια καμερα?

 

isocell ή sony...

γιατι με το γνωστο συνδυασμο στον dialer , δε μου βγαινει πια η επιλογη "isc ver check"....

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε κανεις να δει τι ειναι η οπισθια καμερα?

 

isocell ή sony...

γιατι με το γνωστο συνδυασμο στον dialer , δε μου βγαινει πια η επιλογη "isc ver check"....

 

δεν χρειάζεται κωδικούς απλά εγκατέστησε το πρόγραμα από το μάρκετ ΑΙDA64 και πάνε εκεί που λέει devices

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

sony κι εδω...:):)

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα sony. Δηλαδή για να καταλάβω η samsung σε κάθε συσκευή βάζει 2 διαφορετικούς φακούς?
Link to comment
Share on other sites

Στα s6 και s6 edge έβαζε και φακούς της isocell στην πίσω κάμερα....

 

Οπότε αλλά είχαν Sony και άλλα isocell...

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

τα s5 ειχαν ολα isocell..στην αρχη ειχε βγαλει και καποια s6 με isocell αλλα μετα ολα με τον rs sony
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

αυριο μαλλον θα το εχω στα χερια μου...

 

πλεον ουτε η οθονη με απασχολει,ειμαι σιγουρος δεν ειναι ζητημα οθονης αλλα γυαλιου και γωνιας θεασης.

Οπως και να εχει απο αμαζον το πηρα οποτε καλυμενος ειμαι,αν θελω το αλλαζω.

 

παιζει το edge+ να εχει μονο sony καμερα!

 

τωρα προς αναζητηση θηκης pouch.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

είχα ένα battery drain το βραδι που το είχα σε flight mode. από 52% πήγε στο 42%. εκεί στη χρηση μπαταρίας στις ρυθμίσεις, ειδα το συστημα android σχεδον ίδια ποσοστά με την οθόνη.... μάλλον κάποιο πρόγραμμα θα ρουφάει. είχα περάσει και την αναβάθμιση που μου ήρθε, χωρίς φορματ κ.λ.π. τώρα το έκανα ένα clear cache από restore menu. επίσης δουλεύω το nova launcher premium, λόγω customization.

ειχα δηλαδή 3 ώρες on screen time σε περιπου 16 ώρες λειτουργίας, και υπόλοιπο γύρω στα 30% (με χρήση wifi λίγο 3g, πολλά βίντεο στο youtube, και πολύ browsing)

πέρασα το battery doctor, και θα το αφήσω μετά την πλήρη φόρτιση και ξεφόρτιση, να ελέγξει τα προγράμματα μου. (πέρασα αρκετά)

 

το αισθάνομαι πιο γρήγορο και απο΄το s6 και από το s6 edge. στο άνοιγμα και κλείσιμο εφαρμογών, στο multitasking, παντού.

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

αυριο μαλλον θα το εχω στα χερια μου...

 

πλεον ουτε η οθονη με απασχολει,ειμαι σιγουρος δεν ειναι ζητημα οθονης αλλα γυαλιου και γωνιας θεασης.

Οπως και να εχει απο αμαζον το πηρα οποτε καλυμενος ειμαι,αν θελω το αλλαζω.

 

παιζει το edge+ να εχει μονο sony καμερα!

 

τωρα προς αναζητηση θηκης pouch.

 

 

Bugatti slim fit από note 4 του κάνει ΓΆΝΤΙ.

ΠΣ: όλα Sony έχουν. ..πάλι καλα

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Bugatti slim fit από note 4 του κάνει ΓΆΝΤΙ.

ΠΣ: όλα Sony έχουν. ..πάλι καλα

 

πες μας και για την οθονη μην εχεις και εσυ τα σημαδια τα ροζ κατω απο τον ηλιο που αλλαζουν θεση οσο κουνας το κινητο.

Αν τα εχεις θα τα δεις αποκλειστικα σε ασπρο φοντο,με φουλ ενταση οθονης,κατω απο τον ηλιο.

 

:p

 

παντως αυτα ρα ροζ που λενε οτι εχουν μερικοι στο edge εγω τα εχω και στο Mx5 και στο Μ1 ΝΟΤΕ κατω απο τον ηλιο μονο που εδω ειναι ροζ μαυρα και αναλογα πως γυρνας το κινητο κατω απο τον ηλιο οποτε μαλλον εχει να κανει με το γυαλι και το φως του ηλιου και οχι με την οθονη.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...