Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι Κωστα κι εγω για Note 5 64GB θα παω μολις κυκλοφορησει αυτή η εκδοση.

Μεχρι τοτε s6 edge...

Οποιο και να επιλεξεις παντως, ειτε s6 edge plus, ειτε Note 5, κατά τη γνωμη μου θα εχεις το καλυτερο phablet της αγορας...

Εσύ χωρίς πενακι δεν μπορείς.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εσύ χωρίς πενακι δεν μπορείς.

 

Εχω σοβαρο πρόβλημα με τη σειρα νοτε Νικολα. Αν δε βγει αμεσα 64 δε θα μου γλυτωσει ένα 32αρι :)

Link to comment
Share on other sites

Εχω σοβαρο πρόβλημα με τη σειρα νοτε Νικολα. Αν δε βγει αμεσα 64 δε θα μου γλυτωσει ένα 32αρι :)

Μέχρι το τέλος του μήνα θα κυκλοφορεί πιστεύω σε πολλά σκρουτζομαγαζα το 64αρι.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το είδα πριν λίγο σε χρυσό στον κοτσοβολο

Αν μη τι άλλο εντυπωσιακοτατο, το γκρι πιστεύω εμφανησιακα θα είναι αλλού.

Επίσης, πως τα καταφέρνουν από γενιά σε γενιά να βελτιώνουν τόσο τις οθόνες τους είναι απορίας άξιων.

Πιστεύω και το 5αρι θα είναι στο ίδιο μήκος κύματος.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την ανακοίνωση των νέων iPhone, πολλοί θα καταλήξουν εδώ.

Από το 2011 κάθε χρόνο το ίδιο.

Αν θες να κάνεις δουλειά με το smartphone πας samsung.

 

Βοηθά η Apple να ξανά ανέβουν οι πωλήσεις της :D

Μπορει να εχεις δικιο, αλλα τα αποτελεσματα δεν συμφωνουν, οπως ξερεις...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να εχεις δικιο, αλλα τα αποτελεσματα δεν συμφωνουν, οπως ξερεις...

Ποια αποτελέσματα? Εγώ μιλώ για εμάς εδώ που ναι μεν θέλουμε αλλά δεν μας αφήνει :D

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ποια αποτελέσματα? Εγώ μιλώ για εμάς εδώ που ναι μεν θέλουμε αλλά δεν μας αφήνει :D

 

Κι εγώ τα ίδια Κώστα. Έχω κάθε καλή πρόθεση να δοκιμάσω για πολλοστή φορα με μήλο, αλλά η ψαλίδα είναι χαοτικα υπέρ των νέων Samsung. S6 edge plus, note 5 είναι έτη φωτός μπροστά σε όλα από ένα iPhone 6s plus. Οι πωλήσεις με αφήνουν παγερα αδιάφορο

Link to comment
Share on other sites

Ποια αποτελέσματα? Εγώ μιλώ για εμάς εδώ που ναι μεν θέλουμε αλλά δεν μας αφήνει :D

 

Καλημερα Κωστα και Βαγγέλη.

Νομιζα οτι αναφερεσαι γενικοτερα!:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Κωστα και Βαγγέλη.

Νομιζα οτι αναφερεσαι γενικοτερα!:)

 

Καλημερα Γιαννη. Παντως, σε καθε φιλο, που χρησιμοποιει macos, τον παροτρυνω να παει κατευθειαν σε 6 plus. Η συνεργασια mac os, ios ειναι κορυφαια...

Στο θεμα μας, εχει παρατηρησει κανεις λαγκακια στη χρηση του ege plus? Απο οτι βλεπω οι τελευταιες αναβαθμισεις τα εχουν περιορισει σε απολυτως ελαχιστο βαθμο...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Γιαννη. Παντως, σε καθε φιλο, που χρησιμοποιει macos, τον παροτρυνω να παει κατευθειαν σε 6 plus. Η συνεργασια mac os, ios ειναι κορυφαια...

Στο θεμα μας, εχει παρατηρησει κανεις λαγκακια στη χρηση του ege plus? Απο οτι βλεπω οι τελευταιες αναβαθμισεις τα εχουν περιορισει σε απολυτως ελαχιστο βαθμο...

Καλημέρα Βαγγέλη. Όχι πουθενά η συσκευή ρολάρει νεράκι.

Στο g4 και στο s6 edge είχα lag στο tapatalk αρκετά θα έλεγα. Εδώ πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Βαγγέλη. Όχι πουθενά η συσκευή ρολάρει νεράκι.

Στο g4 και στο s6 edge είχα lag στο tapatalk αρκετά θα έλεγα. Εδώ πουθενά.

 

Καλημερα. Στο s6 edge ομως δεν ειχες το νεο touchwiz, αν κανεις τη συγκριση σημερα θα δεις οτι ειναι ακριβως στο ιδιο level. Πως το βλεπεις Ακη, σε καλυπτει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω και γω ρε παιδιά . Μπήκα στην μπριζα και έβαλα αγγελία να πουλήσω το edge 64gb για να πάρω το plus αλλά πάλι σκέφτομαι να την αποσυρω διότι δεν ξέρω κατά πόσο πιο πολύ αξίζει πέρα από την μεγαλύτερη οθόνη.

Ας πούμε στην δικιά μου την περίπτωση με 64gb εσωτερικής + θύρα υπερύθρων και περισσότερα ppi στην οθόνη και πραγματικά επειδή πάντα διάλεγα 5.5 ίντσες και πάνω είχα ξεχάσει πως είναι η χρήση με ένα χέρι και εδώ αρχίζει και μου αρέσει.

Μεγάλο δίλημμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Στο s6 edge ομως δεν ειχες το νεο touchwiz, αν κανεις τη συγκριση σημερα θα δεις οτι ειναι ακριβως στο ιδιο level. Πως το βλεπεις Ακη, σε καλυπτει?

Εδώσα το s6 edge 64 για να το πάρω και με καλύπτει απόλυτα. Μου έλειπε μεγαλύτερη οθόνη και μπαταρία. Νομίζω πως είναι η συσκευή που μπορεί κρατήσω καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω και γω ρε παιδιά . Μπήκα στην μπριζα και έβαλα αγγελία να πουλήσω το edge 64gb για να πάρω το plus αλλά πάλι σκέφτομαι να την αποσυρω διότι δεν ξέρω κατά πόσο πιο πολύ αξίζει πέρα από την μεγαλύτερη οθόνη.

Ας πούμε στην δικιά μου την περίπτωση με 64gb εσωτερικής + θύρα υπερύθρων και περισσότερα ppi στην οθόνη και πραγματικά επειδή πάντα διάλεγα 5.5 ίντσες και πάνω είχα ξεχάσει πως είναι η χρήση με ένα χέρι και εδώ αρχίζει και μου αρέσει.

Μεγάλο δίλημμα.

 

Πραγματικα, το μεγεθος ειναι μεγαλο δελεαρ, ομως ειδικα η ανυπαρξια εκδοσης 64 γιγα αυτη τη στιγμη ειναι αποτρεπτικη για μενα (ειτε για αυτο, ειτε για το νοτε 5).

@ akizaki

Ακη, καλοριζικο. Αραξε εκει, ειναι συσκευαρα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το είδα και εγώ σήμερα πρώτη φορά και έπαθα την πλάκα μου. Η Οθόνη είναι φ ο β ε ρ ή. Δεν ξέρω πώς γίνεται μάλλον λόγω μεγέθους αλλά δείχνει καλύτερη από του απλού edge. Και ο νέος touchwiz ωραιούλης μπορώ να πω..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το είδα και εγώ σήμερα πρώτη φορά και έπαθα την πλάκα μου. Η Οθόνη είναι φ ο β ε ρ ή. Δεν ξέρω πώς γίνεται μάλλον λόγω μεγέθους αλλά δείχνει καλύτερη από του απλού edge. Και ο νέος touchwiz ωραιούλης μπορώ να πω..

 

Η νεα οθονη ειναι αρκετα πιο φωτεινη (30-35% παραπανω εκτιμω), το εγραψα και παραπανω.

Βαλε και το οτι το απλο εχει φαει την ταλαιπωρια του αιωνα στα stands (burn-in φαινομενα απο στατικες εικονες κλπ) κι εχεις το γιατι σου φανηκε (και ειναι) ανωτερη η οθονη απο το μικρο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει προσέξει κάποιος σε άσπρο φόντο κάτι σαν νερά στην οθόνη. ..σαν σταμπες? Το πρόσεξα σήμερα κάτω από ήλιο φαίνεται αρκετά....ΣΕ κλειστούς χώρους δεν φαίνεται εύκολα!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά lag υπάρχει μέσα σε εφαρμογές όπως FB και Tapatalk αλλά και πιο σπάνια όταν ανοίξεις πρώτη φορά το "καρουζελ" της διαχείρισης των προσφάτων εφαρμογών.. Και στο 6plus είχε μικρό lag και τελικά τείνω να πιστέψω ότι μόνο στα nexus βλέπεις το ελάχιστο lag. Προσωπικά συσκευή χώρος καθόλου "κοπιασμα" δεν έχω δει, sorry αλλά πρέπει να γράφουμε ακριβώς ότι βλέπουμε

 

Επίσης να μοιραστώ μια σημαντική παρατήρηση, κάποιος έγραψε ότι αν φορτισεις την συσκευή με φορτιστή μικρότερης έντασης εξόδου σε ρεύμα (πχ 1.8mA ή 1.5 αντε για 2.1) που βγάζει ο μαμισιος βελτιώνεται η διάρκεια. Χθες δοκίμασα με φορτιστή εξόδου 2.1 αλλά με διπλή έξοδο USB και φυσικά όχι τεχνολογία ταχυφορτισης (είδα ότι φορτιζε πιο αργά, ίσως 30% λιγότερο γρήγορα) και σήμερα έχω την εντύπωση ότι τα πάει καλύτερα. Θα το δω και τις επόμενες μέρες και θα σας πω, το ίδιο ισχύει μάλλον και για απλά S6/S6 edge αν κάποιος θέλει το δοκιμάζει και μας λέει

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Η νεα οθονη ειναι αρκετα πιο φωτεινη (30-35% παραπανω εκτιμω), το εγραψα και παραπανω.

Βαλε και το οτι το απλο εχει φαει την ταλαιπωρια του αιωνα στα stands (burn-in φαινομενα απο στατικες εικονες κλπ) κι εχεις το γιατι σου φανηκε (και ειναι) ανωτερη η οθονη απο το μικρο...

Συμφωνώ Βαγγέλη. Και στο note 5 πολύ πιο φωτεινή από το απλό edge.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ Βαγγέλη. Και στο note 5 πολύ πιο φωτεινή από το απλό edge.

Θα γίνω γραφικός αλλά η οθόνη απλά "δεν υπάρχει" στα νέα μοντέλα της Samsung

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αν είναι εύκολο μπορεί κάποιος φίλος να δει την οθόνη κάτω από τον ήλιο σε άσπρο φόντο ...πχ στο μενού του κινητού η σε κάποιο wallpaper,αν κάνει κάτι σαν σταμπες σαν υγρασία μέσα στην οθόνη. .

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά lag υπάρχει μέσα σε εφαρμογές όπως FB και Tapatalk αλλά και πιο σπάνια όταν ανοίξεις πρώτη φορά το "καρουζελ" της διαχείρισης των προσφάτων εφαρμογών.. Και στο 6plus είχε μικρό lag και τελικά τείνω να πιστέψω ότι μόνο στα nexus βλέπεις το ελάχιστο lag. Προσωπικά συσκευή χώρος καθόλου "κοπιασμα" δεν έχω δει, sorry αλλά πρέπει να γράφουμε ακριβώς ότι βλέπουμε

 

Επίσης να μοιραστώ μια σημαντική παρατήρηση, κάποιος έγραψε ότι αν φορτισεις την συσκευή με φορτιστή μικρότερης έντασης εξόδου σε ρεύμα (πχ 1.8mA ή 1.5 αντε για 2.1) που βγάζει ο μαμισιος βελτιώνεται η διάρκεια. Χθες δοκίμασα με φορτιστή εξόδου 2.1 αλλά με διπλή έξοδο USB και φυσικά όχι τεχνολογία ταχυφορτισης (είδα ότι φορτιζε πιο αργά, ίσως 30% λιγότερο γρήγορα) και σήμερα έχω την εντύπωση ότι τα πάει καλύτερα. Θα το δω και τις επόμενες μέρες και θα σας πω, το ίδιο ισχύει μάλλον και για απλά S6/S6 edge αν κάποιος θέλει το δοκιμάζει και μας λέει

Απο day one εγω φορτίσω με τον φορτιστή του z3 με έξοδο 1.5Α.

Ο μαμισιος ταχυφορτιςτης απλά θα κάθεται στην κούτα του για τον μελλοντικό κάτοχο που μπορεί να κάνει ότι θελει μαζί του:lol:

 

Οι πιο πολλοι που δεν φορτίζουν με το μαμισιο φορτιστή το ίδιο συμπέρασμα βγάζουν.

Δεν είσαι ο μόνος.

Προσωπικά για εμένα ταχυφορτιςτης = deal breaker.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αν είναι εύκολο μπορεί κάποιος φίλος να δει την οθόνη κάτω από τον ήλιο σε άσπρο φόντο ...πχ στο μενού του κινητού η σε κάποιο wallpaper,αν κάνει κάτι σαν σταμπες σαν υγρασία μέσα στην οθόνη. .

Φωτεινότητα στο αυτόματο και 100% δεν είδα τίποτα απολύτως.. μήπως σε μπερδεύουν οι δαχτυλιές που φαίνονται πολύ κάτω από τον ήλιο??

Απο day one εγω φορτίσω με τον φορτιστή του z3 με έξοδο 1.5Α.

Ο μαμισιος ταχυφορτιςτης απλά θα κάθεται στην κούτα του για τον μελλοντικό κάτοχο που μπορεί να κάνει ότι θελει μαζί του:lol:

Οι πιο πολλοι που δεν φορτίζουν με το μαμισιο φορτιστή το ίδιο συμπέρασμα βγάζουν.

Δεν είσαι ο μόνος.

Προσωπικά για εμένα ταχυφορτιςτης = deal breaker.

Άρε δεν είναι placebo όντως ισχύει.. ωραία, κι εγώ πέρυσι στο Νοτε4 είχα απενεργοποιήσει την γρήγορη φόρτιση αλλά εδώ δεν έχει επιλογή. Τυχεροί οι επόμενοι ένα πράμα :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αν είναι εύκολο μπορεί κάποιος φίλος να δει την οθόνη κάτω από τον ήλιο σε άσπρο φόντο ...πχ στο μενού του κινητού η σε κάποιο wallpaper,αν κάνει κάτι σαν σταμπες σαν υγρασία μέσα στην οθόνη. .

Αν είναι κάτι τέτοιο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3195732

είναι φυσιολογικό. Έχω ρωτήσει και smartec για αυτά τα σημάδια και μου απάντησαν ότι λόγω της ελαστικότητας που έχει η οθόνη του edge εμφανίζει τέτοια και ισχύει σε όλα τα edge αλλά το βλέπεις μόνο όταν το χτυπάει ήλιος και σε κατάλληλη γωνία που και πάλι πολύ δύσκολα.

 

Και συγκεκριμένα η απάντηση τους ήταν αυτη:

 

Ναι αυτό που εμφανίζει είναι φυσιολογικό, όλα τα S6 Edge κάνουν παρόμοιο "σημάδι" το οποίο είναι ορατό μόνο στον ήλιο. Είναι το υλικό κατασκευής της οθόνης τέτοιο λόγω της ευκαμψίας που έχει.

 

*

 

Δεν επιρρεάζει καθόλου στη λειτουργία της οθόνης ή της συσκευής οπότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος από εχτές κι εγώ της συσκευής... Πριν είχα το απλό edge...

 

Η μέρα με τη νύχτα... Το κινητό είναι φανταστικό και προκειται για πραγματική αναβάθμιση..

 

1)το μέγεθος είναι ιδανικό.. Χαίρεσαι οθόνη... Το γεγονός ότι δεν έχει μεγάλο πλάτος, το καθιστά πολύ βολικό στο χέρι

 

2)οθόνη σαφώς καλύτερη από αυτή του απλού edge.. Πιο φωτεινή, καλύτερα χρώματα..

 

3)χρήσιμη η έξτρα ram.. Με τα 3gb ήμουν μονίμως στο 80+%

Τώρα είμαι στα 65 περίπου

 

4)είδα μεγάλη διαφορά στη μπαταρία... Είχα θέμα με το απλό (μεγάλο κιόλας που έφτιαξε με την 5.1.1) αλλά ήδη από την πρώτη φόρτιση βλέπω βελτίωση

 

5)στο απλό, όταν έκλεινες τα δεδομένα, σου πέταγε μια σπαστικη ένδειξη... Στο plus δεν υπάρχει πια..

 

6)έχει λίγο lag.. Όχι κάτι φοβερό, αλλά έχει..

 

7)δοκίμασα εχτές να το φορτισω με after market φορτιστή, με έξοδο 1Α και μου έκανε συνεχώς διακοπές..

Συμβαίνει μόνο σε εμένα αυτό;;

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...